Νέα

Οδησσός - Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nios67
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 136K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Φίλε με Ρουμανία δεν έχω καμιά σχέση....απλά έλεγα να ακολουθήσω τη πεπατημένη έχω μερικά κοννέ από νετ και αν δε μου κάτσουν αυτά κάνω και καμάκι εκεί...Σε Ρωσία που έχω πάει έχει δουλέψει το ιντερνετικό πάντως...Δηλαδή Οδησσό ξέρουν αγγλικά οι γκόμενες; Το παιχνίδι που γίνεται στα κλαμπάκια ή στα παγκάκια όπως γράφονταν στο ουκρανοθρέντ.. :grin:
πιο πολυ απο οπουδηποτε αλλου στην ουκρανια,παιζει καμακι παντου κ συνεχεια,αν εισαι ανω του μετριου στην εμφανιση,ριξε κ ενα μαυρισμα κι εφυγες,τα γκολ γκαραντι,αλλα ΠΡΟΣΕΞΕ,πανω απο 5-6 καμακια την μερα,μξηνμ βρεις μια κ περιμενεις τι θα γινει,μιλα με οσες μπορεις κ βγες οσα ραντεβου μπορεις,καποια θα κατσει σιγουρα,ΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ Κ ΜΕΤΑ ΩΑΧΝΕΙΣ ΓΙ ΑΛΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΚΛΑΥΤΟΣ,αν εισαι ατυχος,οποτε καμακι παντου κ συνεχως,ξεκινα απο τις τελωνιακους,δεν κανω πλακα ,2 μουχουν κατσει στην 5ετια βεβαια σε αλλη περιοχη,αλλα παντα UCRAINA :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

nfotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2006
Μηνύματα
22
Like
0
Πόντοι
0
ΑΑΛΑ,αυτα με τα τραινα κλπ,αν ειναι απο οικονομικη αδυναμια,να παει κανεις με το αεροπλανο η με το ,καλο,αμαξι του,ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΣΚΟΠΟ ΕΙΝΑΙ :think: :think:
αν δεν εισαστε ανετοι οικονομικα,ΤΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ,ΟΤΙ ΗΛΙΚΙΑ Κ ΝΑΣΤΕ?????????????? :think: :think:
...
ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΧΕΤΕ,θα πατε με τραινο κλπ ταλαιπωριες?????????????

Δεν το ανέφερα τόσο με κριτήριο το κόστος, αλλά περισσότερο για να δει κάποιος και την ενδιάμεση διαδρομή.

Όπως σωστά αναφέρεις, αν κάποιος θέλει να κάνει παιχνίδι με γκόμενες στην Ουκρανία, θα πρέπει να έχει γεμάτο πορτοφόλι.

Αν όμως θέλει απλά να ταξιδέψει στη περιοχή, και ότι κάτσει, υπάρχουν και οι πιό περιπετειώδεις/αργόσχολες προτάσεις (μπορεί και να απεχθάνεται το αεροπλάνο ή να γουστάρει τα τραίνα, όπως εγώ).

Ν.Φ.
 

odessa2009

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2009
Μηνύματα
32
Like
2
Πόντοι
0
redpeainz  συμωνουμε τωρα με τα οικονομικα.
100ευρώ ALLA INCLUSIVE ΜΕ διαμερισμα και με φουλ κερασματα για το μωρο και για την παρτυ σου ειναι οκ. (μιλαμε για γευματα,clubs,και γενικα για πολυ λαrge καταστασεις..) κ ισως εχετε και μερικα ρεστα στο τελος της μερας:))
Οσο για τα ταξι και το βραδυ 4Ε mia xara παιζουνε..εννοειται οτι μιλαμε παντα για πειρατικα που σταματατας στο δρομο και σε περνουνε (8 στα 10 αμαξια που σηκωνεις το χερι σου σταματανε και σε πανε οπου θελεις..μιλαμε για τρελη φαση..μεσα σε 30 seconds εχεις βρει ταξι..φυσικα αν σας πουνε παπαρια στην τιμη..πατε στον επομενο..)
Ενδεικτικα σας λεω οτι ξημερωματα εξω απο το ARcadia ηταν 4-5 κανονικα ταξι και καμια 40ρια πειρατικα που σε παρακαλαγανε να σε παρουνε.3 ευρώ μεχρι την γνωστη οδο στο κεντρο της πολης..)

Για τον φιλο που ρωταει οικονομικα διαδρομων θα ενημερωσω το βραδακι
 

ukraine_quality

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
42
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
0
Να ενημερώσω εγώ για τα οικονομικά της διαδρομής...
Λοιπόν 205 ευρώ αεροπορικό μετ'επιστροφης Αθήνα-Βουκουρέστι.
2x8 ευρώ για τραίνο Βουκουρέστι-Κωνστανζα-Βουκουρέστι (περίπου 4 ώρες).
Λεωφορέιο Κωνστάντζα-Οδησσός-Κωνστάντζα 2x55 ευρώ (15 ώρες (!!!! ...λόγω συνόρων Ρουμανία-Μολδαβία-Ουκρανία και ουκρανικών καρόδρομων) ).
Σύνολο 331 ευρώ μετ'επιστροφης...
Μοναδικό μειονέκτημα η μη συχνότητα δρομολογίων του λεωφορείου Κωνστάντζα-Οδησσός.


Υ.Γ. Όσο για τα αγγλικά που μιλάνε σε Οδησσό καλύτερα μην το σχολιάσω...ποσοστό 3% και άλλο ένα 1.5% να μιλάει Αγγλικά επιπέδου i am, you are, he is, she is κτλ....
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ΣΎΝΤΡΟΦΟΙ πέρσι το καλοκαίρι τιμές arcadia παραλια club ιτάκα τραπέζι με μπουκάλι vodka αργκίλε red μπouλ χυμούς κτλ 120 euro τα ίδια πράγμτα ibiza club 130 euro  το τραπέζι 4 άτομα  τα taxi το πρωί για την απόσταση arcadia - "εκατερινσκαυα"  σου άρχιζαν όλοι από 100 γρίβνα και όσο πήγαινες πιο πάνω βρίσκαμε με 50 60  γρίβνα στο μονο μέρος που  φάγαμε με  8  euro το  άτομο ήταν  στα  εστιατόρια  στυλ φασφουdαδικοu που έχει στο κάτω μέρος του ελληνικού  mall κάτω  από την  "εκατερινσκαγια"  η ισοτιμία ήταν 1euro- 7 grivna το σπίτι καλο τριάρι μεγάλο στην "εκατερινσκαγια" 70 euro την ημερα επειδή το κλείσαμε για 11 μέρες αλλιώς θέλαν 100 οποτε με τις τιμές  που γραφής σύντροφε και με ισοτιμία 1euro -10.5 γρίβνα  η κρίση  τους  χτύπησε την πόρτα  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: olee  μάλλον θα περάσω μια βόλτα πηγαίνοντας  για yalta   :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

odessa2009

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2009
Μηνύματα
32
Like
2
Πόντοι
0
Η συνεχεια απο το IBIZA  club  που σας υποσχεθηκα.. :rockon:




Οσο για το στριπ club X-CLUB που αναφερθηκε απο τον φιλο εδω..κατα την γνωμη μου δεν αξιζει ιδιαιτερα να πατε..ψιλοπαρακμιακη φαση..
Siemens club stolimani..den yparxei...(den kserω ποτε yphρξε αλλα καπου ειχε αναφερθει εδω μεσα και αυτο..)
 

Επισκέπτης
Να ενημερώσω εγώ για τα οικονομικά της διαδρομής...
Λοιπόν 205 ευρώ αεροπορικό μετ'επιστροφης Αθήνα-Βουκουρέστι.
2x8 ευρώ για τραίνο Βουκουρέστι-Κωνστανζα-Βουκουρέστι (περίπου 4 ώρες).
Λεωφορέιο Κωνστάντζα-Οδησσός-Κωνστάντζα 2x55 ευρώ (15 ώρες (!!!! ...λόγω συνόρων Ρουμανία-Μολδαβία-Ουκρανία και ουκρανικών καρόδρομων) ).
Σύνολο 331 ευρώ μετ'επιστροφης...
Μοναδικό μειονέκτημα η μη συχνότητα δρομολογίων του λεωφορείου Κωνστάντζα-Οδησσός.


Υ.Γ. Όσο για τα αγγλικά που μιλάνε σε Οδησσό καλύτερα μην το σχολιάσω...ποσοστό 3% και άλλο ένα 1.5% να μιλάει Αγγλικά επιπέδου i am, you are, he is, she is κτλ....

331 Ευρώ δε συμφέρει τότε...με τόσα ή λίγα παραπάνω βρίσκεις αεροπορικό...
 

Casablancas

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2007
Μηνύματα
900
Like
1
Πόντοι
6
Καλά από Βουκουρέστι δεν υπάρχει κατ ευθείαν?
 

Επισκέπτης
πιο πολυ απο οπουδηποτε αλλου στην ουκρανια,παιζει καμακι παντου κ συνεχεια,αν εισαι ανω του μετριου στην εμφανιση,ριξε κ ενα μαυρισμα κι εφυγες,τα γκολ γκαραντι,αλλα ΠΡΟΣΕΞΕ,πανω απο 5-6 καμακια την μερα,μξηνμ βρεις μια κ περιμενεις τι θα γινει,μιλα με οσες μπορεις κ βγες οσα ραντεβου μπορεις,καποια θα κατσει σιγουρα,ΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ Κ ΜΕΤΑ ΩΑΧΝΕΙΣ ΓΙ ΑΛΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΚΛΑΥΤΟΣ,αν εισαι ατυχος,οποτε καμακι παντου κ συνεχως,ξεκινα απο τις τελωνιακους,δεν κανω πλακα ,2 μουχουν κατσει στην 5ετια βεβαια σε αλλη περιοχη,αλλα παντα UCRAINA :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

θενκς φίλε για τις πληροφορίες..Απ ότι κατάλαβα αν ισχύει αυτό που λέει ο συναγωνιστής για το 3% των ομιλούντων αγγλικών το μεγαλύτερο πρόβλημα για να κάνεις καμάκι είναι η γλώσσα..Γνωρίζω κάτι λίγες λέξεις στα Ρώσικα αλλά δε ξέρω αν μου φτάνουν για να βγάλω γκόμενα.. :grin:
 

argentinos

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2007
Μηνύματα
184
Like
0
Πόντοι
1
re gmt,giati exw meinei sthn epoxh,TOU...oti vlepeis to gamas...se tetoies perioxes|||!!!!!
ALLA ontws an den milas oyte agglika,exeis provlhma
 

Επισκέπτης
Η συνεχεια απο το IBIZA  club  που σας υποσχεθηκα.. :rockon:




Οσο για το στριπ club X-CLUB που αναφερθηκε απο τον φιλο εδω..κατα την γνωμη μου δεν αξιζει ιδιαιτερα να πατε..ψιλοπαρακμιακη φαση..
Siemens club stolimani..den yparxei...(den kserω ποτε yphρξε αλλα καπου ειχε αναφερθει εδω μεσα και αυτο..)

Πολύ κάβλα αυτό το ξανθό με τη κοιλίτσα έξω... :-* δε πήγες να της σφυρίξεις κανα υπονοούμενο.. ;)
 

Επισκέπτης
ΣΎΝΤΡΟΦΟΙ πέρσι το καλοκαίρι τιμές arcadia παραλια club ιτάκα τραπέζι με μπουκάλι vodka αργκίλε red μπouλ χυμούς κτλ 120 euro τα ίδια πράγμτα ibiza club 130 euro  το τραπέζι 4 άτομα  τα taxi το πρωί για την απόσταση arcadia - "εκατερινσκαυα"  σου άρχιζαν όλοι από 100 γρίβνα και όσο πήγαινες πιο πάνω βρίσκαμε με 50 60  γρίβνα στο μονο μέρος που  φάγαμε με  8  euro το  άτομο ήταν  στα  εστιατόρια  στυλ φασφουdαδικοu που έχει στο κάτω μέρος του ελληνικού  mall κάτω  από την  "εκατερινσκαγια"  η ισοτιμία ήταν 1euro- 7 grivna το σπίτι καλο τριάρι μεγάλο στην "εκατερινσκαγια" 70 euro την ημερα επειδή το κλείσαμε για 11 μέρες αλλιώς θέλαν 100 οποτε με τις τιμές  που γραφής σύντροφε και με ισοτιμία 1euro -10.5 γρίβνα  η κρίση  τους  χτύπησε την πόρτα  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: olee  μάλλον θα περάσω μια βόλτα πηγαίνοντας  για yalta   :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Φίλε το σπίτι το κλεισες απ το ιντερνετ;
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Φίλε το σπίτι το κλεισες απ το ιντερνετ;
το σπίτι το βρήκα από ταξιτζή που περίμενε σε πιάτσα taxi και ήξερε αγγλικά από το κινητό μου πήρε τηλέφωνο μια antzentisa kai  αυτή ξέροντας αγγλικά μας έστειλε στο σπίτι το φθηνότερο που είχε ήταν στούντιο με 35 euro πάντα κέντρο
warnwarn.gif
 
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
στο στριπτιζάδικο x club όντως παρακμή  :Sσε παζάρεμα του <γιου μου> με ένα μωρό τέζα του ζήτησε αρχικά 200 δολάρια και 350 γρίβνα στο μαγαζί για να έρθει στο σπίτι το έκανε εκατό αλλα τελικά ο γιος  άλλαξε γνώμη και πήγαμε ithaka για clubing
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ο πιο φθηνός τρόπος αλλα θέλεις 2.5 μέρες για odessa είναι με 60 euro από τρις γέφυρες αθηνα με λεωφορείο πρώτα κισινέου και μετά από κισινέου από το ίδιο σημείο που τερματίζει odessa + 10 euro  αλλα να πάρετε το λεωφορείο που δεν περνάει από "τρανσιστρια"  σύνολο 70+70 = 140 euro πήγαινε ella
 

Επισκέπτης
το σπίτι το βρήκα από ταξιτζή που περίμενε σε πιάτσα taxi και ήξερε αγγλικά από το κινητό μου πήρε τηλέφωνο μια antzentisa kai  αυτή ξέροντας αγγλικά μας έστειλε στο σπίτι το φθηνότερο που είχε ήταν στούντιο με 35 euro πάντα κέντρο

Δηλαδή πήγες χωρίς να έχεις κλείσει; Δεν είναι ρίσκο αυτό;
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Δηλαδή πήγες χωρίς να έχεις κλείσει; Δεν είναι ρίσκο αυτό;
στα σύνορα  sto talon είχαμε γράψει ότι θα μέναμε ατό hotel odessa  είχα πάρει τηλέφωνο στο hotel και ξέραμε ότι έχει δωμάτια αλλα θέλαμε σπίτι
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
Η συνεχεια απο το IBIZA  club  που σας υποσχεθηκα.. :rockon:




Οσο για το στριπ club X-CLUB που αναφερθηκε απο τον φιλο εδω..κατα την γνωμη μου δεν αξιζει ιδιαιτερα να πατε..ψιλοπαρακμιακη φαση..
Siemens club stolimani..den yparxei...(den kserω ποτε yphρξε αλλα καπου ειχε αναφερθει εδω μεσα και αυτο..)
σύντροφε πολύ ωραία τα video θα ήθελα να σε ρωτήσω "αραβοτουρκους" και ιταλούς είδες  και που ??ευχάριστο
 

odessa2009

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2009
Μηνύματα
32
Like
2
Πόντοι
0
Araβοτουρκους και ιταλους οχι (ενας μονο στο Ibiza ,φαινεται και στο video καπου αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι  ηταν τουρκος).Ιταλοι οχι..απ οσο εχω ακουσει στον Αυγουστο υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες για ιταλους.

Οσο για τα κοστη..μην τρωτε τα κρεατα σας..
1)Απο βουκουρεστι δεν υπαρχει απευθειας πτηση.
2) το 55χ2 ευρώ αφορα τουριστικο λεοφορειο που εκτελει την διαδρομη Varna-Constanta. Αν θελει καποιος να μειωσει δραματικα το κοστος (αλλα θελει ψαξιμο με τα δρομολογια απο Reni προς Odessa)
Κανει το εξης : Βουκουρεστι->Γαλατι (συνορα ΟΥκρανιας) τρενακι
Γαλατι ΤΑΞΙ για συνορα (50lei).
Ωτοστοπ για να περασετε τα πρωτα συνορα ρουμανιας (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ με οχημα τα περνας).
Μετα υπαρχει μια μικρη λωριδα της μολδαβιας και τα δευτερα συνορα ειναι κοντα (μετα ποδια) ουκρανικα συνορα πας και πεζος.περνας διατυπωσεις κτλ. και
α)με κανα φορτηγατζη για Οδησσο (ανεβαινουν αρκετοι προς Κιεβο κτλ ειναι ο κυριος οδικος αξονας που παει μεχρι Οδησσο)
β)Ταξι η με κανα ντοπιο για Ρενι (ειναι 2-3 χλμ) οπου περνεται εσωτερικο λεοφορειο για οδησσο (παλια ομως οκ? αλλα κοστος γυρω στα 15 ευρώ κατι τετοιο..αν καποιος επιμενει το βρισκω ακριβως το κοστος). Προσοχη ομως θα πρεπει να ξεκινησετε νωρις απο Βουκουρεστι πρωτο τραινο γυρω στις 7.(τσεκαρετε παντα με τον σταθμο των τραινων)
3)Οσο για το κινινιαου το θεωρω πολυ κοπος  να πας στον Βορα και να κατεβεις παλι στο Νοτο (και ολονυχτιο τραιινο νομιζω κανει κανα 9 ωρο και βαλε μεχρι Κισινιαου - αν το εχει κανει κανεις ας πει λεπτομερεις δεν το κοιταξαμε καν γιατι ηταν σχεδιο αυτοκτονιας.1,5 μερα δρομος ρε? την παλευετε?:)
4)Αν παρεις λεοφορεια με 2.5 μερες απλα πιστευω πας Οδησσο και αφηνεις τα κοκκαλα σου να ξεκουραστεις κανα 2-3 μερες ακομα.ΑΞΙΖΕΙ?ΟΧΙ...
5)ενναλακτικα ποδηλαταδα :)))


Οσο για τον φιλο που λεει οτι με λιγα παραπανω βρισκει αεροπορικο..ας ριξει μια ματια να πας πει μεσα στο καλοκαιρι..με ποια εταιρεια και ποια ημερομηνια θα βρει ενα εισητηριακι κατω απο 450-500 ευρω..(πτησεις με ανταποκριση παντα γιατι απευθειας δεν υπαρχει..).
Αλλα ας λεμε συγκεκριμενα πραγματα και προτασεις για να βοηθηθει κανεις..και οχι αερολογιες στο.."περιπου"

για το Χ-CLUB γκομενακι που ρωτησαμε για all night ζητησε 400USD.(Δεν το προχωρησαμε..)
Επισης και στα λobby των ξενοδοχειων παιζουνε gkomenakia (Ηοτελ odessa) Δεν ρωτησαμε τιμες , αλλα υποθετω μεγαλυτερες..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom