Νέα

O Βαγγέλης έγινε Ανδρομέδα και δείχνει τη νέα της ταυτότητα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgos.k
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Εν μέρει συμφωνώ μαζί σου. Διαφωνώ όμως οτι αυτοί οι άνθρωποι μπορούν να θεωρηθούν ανώμαλοι. Έχουν ίσα δικαιώματα με όλους εφόσον δεν ενοχλούν κανέναν!
δηλαδή τοσα χρονια που γραφοταν το βιολογικο φυλο στις ταυτότητες και όχι το κοινωνικο θιγονταν τα δικαιώματα τους?
και ο άλλος πολύ σωστα εγραψε μπορει να ΑΥΤΟΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ιαπωνας αν γουσταρει.
η ταυτοτητα δεν είναι για το τι θελεις εσυ να αυτοπροσδιοριστεις αλλα πως σε προσδιορίζει το κρατος για να σε ταυτοποιησει.
και εγω θελω η ταυτοτητα μου να γραφει 1.90 υψος και αμα βαλω τακουνια θα γινω 1.90 ΑΛΛΑ το κρατος θελει κατι που να μην αλλαζει ευκολα για να σε ταυτοποιει. πχ η αναγραφη στις ταυτότητες εχει νοημα μονο για το φυσικο χρωμα μαλλιων που δεν αλλαζει και μπορουν να το δουν από την ριζα, το βαμμενο κάθε βδομαδα μπορεις να το αλλαξεις και ΔΕΝ ΣΕ ΤΑΥΤΟΠΟΙΕΙ μονιμα και ουσιαστικα.
να κανουμε κινημα και οι κοντοι να γραφεται το υψος μας με παπούτσια γιατι ετσι φαινομαστε εξω όπως το κοινωνικο φυλο των ομοφυλοφιλων και όχι το βιολογικο υψος χωρις παπούτσια.

το να αναφέρονται λοιπον άλλο φυλο , άλλο υψος, άλλη υπηκοοτητα από αυτά που μπορουν να πιστοποιηθουν ΕΝΟΧΛΟΥΝ.

και εγω λοιπον θελω να γραφω 1.90 στα σαητ γνωριμιών για να πλησιαζω γκομενες, αλλα αν το κανω πολύ σωστα οι γκομενες θα με πουν απατεωνα. αν λοιπον στις ταυτότητες πχ γραφει γυναικα χωρις να αναφερει εξ αλλαγης(ή διορθωσης φυλου αν προτιμανε έναν πιο νέο ορο, παντως να είναι σαφες σε καποιον που το διαβαζει) είναι απατη και οσοι χωρις να το ξερουν παντρευτηκαν τέτοιες γυναικες δικαιωθηκαν από τα δικαστηρια διοτι είναι σημαντικο χαρακτηριστικο που πρεπει να ξερει ενας συζυγος αν η γυναικα του γεννηθηκε αγορι και οποια το αποκρυπτει διαπρατει απατη
 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
Με το βαγγελη αδρομεδα είχα βγει για ποτό μέσω κοινής παρέας σαν Βαγγέλης ακομα.  Και είχε έρθει με μουνι καλό! Αλλά γενικά είναι διαταραγμενος χαρακτήρας. Είχε σχέση με άντρες μετά με γυναίκες μετά άλλαξε γνώμη ότι να ναι. Πάντως καλά κάνουν πρέπει να μπορεί να αλλάζει φύλο οποίος θέλει σιγα.  Δεν είναι κάτι κολλητικο.  στο μόνο που είμαι αντίθετος είναι στην υιοθέτηση παιδιών.  Επίσης
 

BULLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
121
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
1
Aισθανομαι ιαπωνας

οποτε αφου ειναι και ποιο απλο απο το να δηλωσεις αλλο φυλλο
περιμενω απο την κυβερνηση συριζα να μου δωσει ιαπωνεζικη ιθαγενεια

και αναλογα αλλος μπορει να αισθανεται βελγος-αγγλος κλπ
Μπα... απ ότι γράφεις μάλλον νεάτερνταλ πρέπει να αισθάνεσαι.....
Πέρνα από το υπουργείο μεταφορών ο Μήτσος ο νταλικέρης δε θα σε αφήσει παραπονεμένο !!
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.714
Κριτικές
28
Like
2.462
Πόντοι
6.265
Γιατι εισαι ρατσιστης ?

οπως εσυ αισθανεσαι διεμφυλικος και εκανες αιτηση για αλλαγη φυλου
εγω αισθανομαι ιαπωνας

 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
δηλαδή τοσα χρονια που γραφοταν το βιολογικο φυλο στις ταυτότητες και όχι το κοινωνικο θιγονταν τα δικαιώματα τους?
και ο άλλος πολύ σωστα εγραψε μπορει να ΑΥΤΟΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ιαπωνας αν γουσταρει.
η ταυτοτητα δεν είναι για το τι θελεις εσυ να αυτοπροσδιοριστεις αλλα πως σε προσδιορίζει το κρατος για να σε ταυτοποιησει.
και εγω θελω η ταυτοτητα μου να γραφει 1.90 υψος και αμα βαλω τακουνια θα γινω 1.90 ΑΛΛΑ το κρατος θελει κατι που να μην αλλαζει ευκολα για να σε ταυτοποιει. πχ η αναγραφη στις ταυτότητες εχει νοημα μονο για το φυσικο χρωμα μαλλιων που δεν αλλαζει και μπορουν να το δουν από την ριζα, το βαμμενο κάθε βδομαδα μπορεις να το αλλαξεις και ΔΕΝ ΣΕ ΤΑΥΤΟΠΟΙΕΙ μονιμα και ουσιαστικα.
να κανουμε κινημα και οι κοντοι να γραφεται το υψος μας με παπούτσια γιατι ετσι φαινομαστε εξω όπως το κοινωνικο φυλο των ομοφυλοφιλων και όχι το βιολογικο υψος χωρις παπούτσια.

το να αναφέρονται λοιπον άλλο φυλο , άλλο υψος, άλλη υπηκοοτητα από αυτά που μπορουν να πιστοποιηθουν ΕΝΟΧΛΟΥΝ.

και εγω λοιπον θελω να γραφω 1.90 στα σαητ γνωριμιών για να πλησιαζω γκομενες, αλλα αν το κανω πολύ σωστα οι γκομενες θα με πουν απατεωνα. αν λοιπον στις ταυτότητες πχ γραφει γυναικα χωρις να αναφερει εξ αλλαγης(ή διορθωσης φυλου αν προτιμανε έναν πιο νέο ορο, παντως να είναι σαφες σε καποιον που το διαβαζει) είναι απατη και οσοι χωρις να το ξερουν παντρευτηκαν τέτοιες γυναικες δικαιωθηκαν από τα δικαστηρια διοτι είναι σημαντικο χαρακτηριστικο που πρεπει να ξερει ενας συζυγος αν η γυναικα του γεννηθηκε αγορι και οποια το αποκρυπτει διαπρατει απατη
Nα πας να κανεις εγχειρησει στα ποδια να ψηλωσεις γιατι προφανως εχεις κομπλεξ ακομα κ με τον ευατο σου τυπε.

ΥΓ:Eπειδη ειμαι 1,91 να το σκεφτεις σοβαρα. Τα κοντοπουτανα τρελενονται για αντρες 1,88+
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Τι κανεις εδω μωρη τραβεστο;;;;

Ψαρευεις γαμιαδες;;;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.917
Κριτικές
1
Like
29.613
Πόντοι
8.006
Nα πας να κανεις εγχειρησει στα ποδια να ψηλωσεις γιατι προφανως εχεις κομπλεξ ακομα κ με τον ευατο σου τυπε.

ΥΓ:Eπειδη ειμαι 1,91 να το σκεφτεις σοβαρα. Τα κοντοπουτανα τρελενονται για αντρες 1,88+
Kιλα?
 

rigas el

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
390
Like
12
Πόντοι
1
http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2018/03/21/andromeda_exw.jpg[/img[/URL]]

Ο 30χρονος Βαγγέλης Ψαρός από τη Μυτιλήνη, που είχε αιτηθεί στο Ειρηνοδικείο Μυτιλήνης την αλλαγή της ληξιαρχικής πράξης γέννησης και βάπτισής του, και συγκεκριμένα τη διόρθωση του αναγραφόμενου φύλου από «άρρεν» σε «θήλυ», του «Ευάγγελος» σε «Ανδρομέδα» και του «Ψαρός» σε «Ψαρού», από χθες κρατάει στα χέρια τη νέα ταυτότητα.

Η Ανδρομέδα Ψαρού παρέλαβε από το Τμήμα Ασφαλείας του Ζωγράφου την ταυτότητά της, δηλώνοντας ευτυχισμένη και δικαιωμένη......

[URL unfurl="true"]http://www.protothema.gr/greece/article/772108/o-vaggelis-egine-andromeda-kai-deihnei-ti-nea-tis-tautotita/[/URL]
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.344
Κριτικές
16
Like
13.441
Πόντοι
5.577
τα λυνει ένα ένα τα σοβαρα θεματα ο τσιπρας  :undecided:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.618
Like
14.559
Πόντοι
3.656
http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2018/03/21/andromeda_exw.jpg[/img[/URL]]

Ο 30χρονος Βαγγέλης Ψαρός από τη Μυτιλήνη, που είχε αιτηθεί στο Ειρηνοδικείο Μυτιλήνης την αλλαγή της ληξιαρχικής πράξης γέννησης και βάπτισής του, και συγκεκριμένα τη διόρθωση του αναγραφόμενου φύλου από «άρρεν» σε «θήλυ», του «Ευάγγελος» σε «Ανδρομέδα» [color=red]και του «Ψαρός» σε [size=30pt]«Ψαρού»[/size], [/color]από χθες κρατάει στα χέρια τη νέα ταυτότητα.

Η Ανδρομέδα Ψαρού παρέλαβε από το Τμήμα Ασφαλείας του Ζωγράφου την ταυτότητά της, δηλώνοντας ευτυχισμένη και δικαιωμένη......

[URL unfurl="true"]http://www.protothema.gr/greece/article/772108/o-vaggelis-egine-andromeda-kai-deihnei-ti-nea-tis-tautotita/[/URL]

[/quote]



τυπε αντι για ψαρου επρεπε να λεγεται φτερου     ;D ;D ;D :effemine: :gay:
 

Dr Serway

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2016
Μηνύματα
88
Κριτικές
3
Like
138
Πόντοι
0
Νομίζω ότι είναι καιρός να μάθουμε να αποδεχόμαστε το διαφορετικό.

Άμα το παιδί νοιώθει καλύτερα ως Ανδρομέδα δικαίωμά του. Άντρας με το ζόρι δεν γίνεται!



 

Kavlarxis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
2.356
Κριτικές
4
Like
1.273
Πόντοι
216
Νομίζω ότι είναι καιρός να μάθουμε να αποδεχόμαστε το διαφορετικό.

Άμα το παιδί νοιώθει καλύτερα ως Ανδρομέδα δικαίωμά του. Άντρας με το ζόρι δεν γίνεται!

Τύπε κι εγώ νοιώθω καλύτερα σα τον σκύλο μου τον Τζακ, λές να αρχίσω να μένω σε σκυλόσπιτο στην αυλή και να τρώω σκυλοτροφές???  :vomit:
 

Γαμιαδών33

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2016
Μηνύματα
549
Like
20
Πόντοι
6
Νομίζω ότι είναι καιρός να μάθουμε να αποδεχόμαστε το διαφορετικό.

Άμα το παιδί νοιώθει καλύτερα ως Ανδρομέδα δικαίωμά του. Άντρας με το ζόρι δεν γίνεται!
...''Ευτυχώς ο γιος μου παίζει με ψεύτικα πιστόλια..αν έπαιζε με κούκλες θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω το πραγματικό μου πιστόλι''...Τσε Γκεβάρα.
Επειδή τον έχεις και άβαταρ τύπε.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
...''Ευτυχώς ο γιος μου παίζει με ψεύτικα πιστόλια..αν έπαιζε με κούκλες θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω το πραγματικό μου πιστόλι''...Τσε Γκεβάρα.
Επειδή τον έχεις και άβαταρ τύπε.

ευτυχως που ξερεις και τον τσε τυπε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom