Νέα

Ο πρώτος αυτόματος πωλητής κάνναβης στην Αθήνα είναι γεγονός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ettore
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 69
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
αφου τα πουλουν ελευθερα  τοτε γιατι σπιτι μας δεν μπορουμε να τα καλλιεργησουμε ;
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Φίλε μου η άποψη που σου καταθέτω είναι τεχνοκρατική. Όχι κάτι που ψάρεψα στο δίκτυο ή άκουσα ως φήμη. Αυτά που  λες δεν ισχύουν. Κάποιοι έχουμε σπουδάσει κάποια πράγματα και τα καταθέτουμε ως αφορμή να ενημερωθεί ο καθένας μας ψάχνοντας λίγο παραπάνω, διαλύοντας μύθους και παρανοήσεις που τον οδηγούν σε εσφαλμένα συμπεράσματα. Επίσης φιλικά.
Υ.Γ.Οι γονείς μου έχουν φύγει!! Ας τους αφήσουμε εκεί που είναι, στην ησυχία τους.
πρώτον δεν σε ξέρω καν !! Εάν ήξερα πως έχεις χάσει τους γονείς σου φυσικά δεν θα έλεγα κάτι τέτοιο.....δεύτερον ξέρω καλά τι λέω ... και θα δεις ότι θα βγει στην κοινωνία μας........ μπορεί να έχεις σπουδάσει αδερφέ ... αλλά είναι διαφορετικό να σπουδάσεις από το να έχεις βιώσει .... εγώ τα λέω αυτά βάση βιωμάτων ... και ατόμων που έχω γνωρίσει .... Φιλικά πάντα αν έχεις σπουδάσει που λες δεν θα ρώταγες κάτι τέτοιο ... εγώ αυτό το ξέρω από τα 15 μου ..... ενοω για το ποσό κρατάει στο αίμα ...Πολύ πολύ παλιά 45 μέρες μετά χωρίς να κάνω τίποτα ... και κράταγε στο αίμα μου !!!! Ενο αντίθετα η ιρωινη που ήταν μια γκομενα που την έστειλα !! Δύσκολα αλλά την σούταρα εγώ στο τέλος !κραταει πολύ λιγότερο στο αίμα !! Τον λόγο δεν τον ξέρω ...ένας που το έχει σπουδάσει θα γνωρίζει σίγουρα ....!!
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Κοίτα, το αν έχω βιώσει και τι δεν το ξέρεις, γιατί όλοι ένα nick είμαστε εδώ μέσα. Οι χρόνοι που θα σου παραθέσω είναι οι μέγιστοι. Πέραν αυτών ένα εργαστήριο δε μπορεί να ανιχνεύσει τίποτα γιατί δεν υπάρχει και κάτι στον οργανισμό σου. Οι χρόνοι αυτοί μειώνονται ανάλογα με το γενετικό προφίλ του καθενός μας, το μεταβολικό ρυθμό μας, την αθλητική ή μη δραστηριότητα, τη διατροφή μας. Ο παχύσαρκος πχ. έχει μεγαλύτερους υπολειπόμενους χρόνους γιατί αποθηκεύεται στα λιποκύτταρα η κανναβινόλη. Αλλά οι χρόνοι είναι αυτοί. Θα στους παραθέσω μέσω της Μedisyn που είναι συνεταιρισμός εργαστηριακών γιατρών. Αν όλοι αυτοί οι γιατροί λένε κουταμάρες και δίνουν ψεύτικα στοιχεία στις αναλύσεις οκ. Άδικα το συζητάμε.

Ολη η λογική της εξέτασης εδώ.
Πίνακας1. Οι κατά προσέγγιση χρόνοι ανίχνευσης COOH-THC στα ούρα

Ουσία Κατάχρησης          Συχνότητα χρήσης        Χρόνος ανίχνευσης*
Μαριχουάνα/ κάνναβη (THC-COOH) Περιστασιακή (μονή δόση)           3
Μαριχουάνα/ κάνναβη (THC-COOH) Μέτρια (4 φορές την εβδομάδα)     5
Μαριχουάνα/ κάνναβη (THC-COOH) Βαριά χρήση (καθημερινή)           10
Μαριχουάνα/ κάνναβη (THC-COOH) Χρόνια βαριά χρήση (συστηματική)   32
*Αυτή είναι η προσέγγιση ανίχνευσης - σε ημέρες - της ουσίας  ή των μεταβολιτών της  στα ούρα.  Ο πραγματικός χρόνος ανίχνευσης εξαρτάται από τη δοσολογία, συχνότητα χρήσης, καθώς και ατομικό μεταβολικό προφίλ.
 

Επισκέπτης
μακρια απο αυτα μακη σου καταστρεφουν το μυαλο
 
Εγγρ.
5 Νοε 2005
Μηνύματα
347
Κριτικές
3
Like
66
Πόντοι
1
Αφού όπως λέτε και εσείς οι ειδήμονες,  αυτά τα αποξηραμένα άνθη κάναβης που πουλάει το μηχανάκι
έχουν μόνο CBD και ελάχιστη έως αμελητέα ποσότητα THC  (ή όπως στο κέρατο τα λένε αυτά τα χημικά)
το ερώτημα που προκύπτει είναι :

Ποιός στο διάολο θα δώσει 9 έως 10 ευρώπουλα για να αγοράσει 1 γραμμάριο αποξηραμένα λελούδια και
τι στο κέρατο θα τα κάνει ;  Τι χρησιμότητα έχουνε αφού και να τα καπνίσει κάποιος δεν θα
"την ακούσει" ;

 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Μπορείς να το μαγειρέψεις, να το ατμίσεις, να το πιείς σαν αφέψημα όπως το χαμομήλι. Αν κρίνεις ότι είναι ακριβό δεν το αγγίζεις καν. Πηγαίνεις σε ελληνικές παραγωγές που έχουν 10 ευρώ τα 30 γραμμάρια. Η ρίγανη έχει γύρω στα 3,5 με 5 σε αντίστοιχη συσκευασία 30 γρ. Που έχει και μεγαλύτερη παραγωγή. Και δεν είναι και υποχρεωτικό να αγοράσεις, όπως δεν αγοράζουμε όλοι κινόα, κάλε, γκότζι μπέρι και ιποφφαές. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να την "ακούσεις". Τις ιδιότητες της κανναβιδιόλης (όχι της κανναβινόλης) και τις επιδράσεις στο ανθρώπινο σώμα, τις βρίσκεις με απλή αναζήτηση
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
καναβη σε σπορους αγοραζουν πολλοι για τροφη σε καναρινια και καρδερινες.

αφεψημα που γραφετε , υπαρχουν πανω απο 1 πελατες στην περιοχη του αυτοματου πωλητη, ωστε να εχει νοημα ενας τετοιος αυτοματος πωλητης?

τι στο διαολο μονο για να γινει ντορος για το τιποτα τον βαλανε?
για να το συνηθιζουμε σαν λεξη και αυριο να ζητησουν νομιμοποιηση του αντιστοιχου ναρκωτικου?

κατι το ΑΝΤΙΘΕΤΟ ειχε γινει πριν 30 χρονια, οπου θυμαμαι η κοκακολα εγραφε παλια "περιεχει εκχυλισματα ή αρωματικες ουσιες του φυτου ΚΟΚΑ" και το αλλαξε σε "περιεχει ΦΥΤΙΚΕΣ αρωματικες ουσιες" "φυτικα εκχυλισματα" για να μην φαινεται εστω και στα μικρα γραμματα οτι εχει κατι απο την κοκα που θυμιζει την κοκαϊνη, μιας και δεν παει το μυαλο των περισσοτερων παροτι το ονομα ειναι "ΚΟΚΑ κολα"
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Για αυτό να πίνετε  Pepsi...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
από το φυτό  Green  βγαίνει αυτή;
προσπαθεις να κανεις καποια πραγματα να φανουν αστεια,

αφου δεν εχεις την εξυπναδα να το καταφερεις τι το συνεχιζεις και εκτιθεσαι?

θελεις να διεκδικισεις και εσυ τον τιτλο του μιστερ μαλακα σαν τον ομοιως με εσενα προκλητικο πουσι βαγκον?
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
προσπαθεις να κανεις καποια πραγματα να φανουν αστεια,

αφου δεν εχεις την εξυπναδα να το καταφερεις τι το συνεχιζεις και εκτιθεσαι?

θελεις να διεκδικισεις και εσυ τον τιτλο του μιστερ μαλακα σαν τον ομοιως με εσενα προκλητικο πουσι βαγκον?
Ρε Λαμπο,δεν πας καμία βολτίτσα να χαιδεψεις κανένα τραβεστοπαπαρι;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ρε Λαμπο,δεν πας καμία βολτίτσα να χαιδεψεις κανένα τραβεστοπαπαρι;
γιατι για αδερφη με περασες?
μονο απο θηλυκα ελκομαι .

και ειναι ασχετο με αυτο το θεμα και στο αλλο θρεντ που παλευεις γελοιε να φαιδροποιησεις,

ενοια σου και να προσευχεσαι να μην ξανγινει πολεμος γιατι τοτε γινεται ξεκαθαρισμα και κατι τετοιοι σαν και εσενα τρεχουν να περασουν τα συνορα μηπως και δεν τους σκοτωσουμε
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
γιατι για αδερφη με περασες?
μονο απο θηλυκα ελκομαι .

και ειναι ασχετο με αυτο το θεμα και στο αλλο θρεντ που παλευεις γελοιε να φαιδροποιησεις,

ενοια σου και να προσευχεσαι να μην ξανγινει πολεμος γιατι τοτε γινεται ξεκαθαρισμα και κατι τετοιοι σαν και εσενα τρεχουν να περασουν τα συνορα μηπως και δεν τους σκοτωσουμε
έλα ρε Λαμπο... Δεν σε είπα αδελφή... Απλα λιγουρευεσαι λιγάκι... Όσο πατάει ο ελέφαντας.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
έλα ρε Λαμπο... Δεν σε είπα αδελφή... Απλα λιγουρευεσαι λιγάκι... Όσο πατάει ο ελέφαντας.
δεν ξερω κανεναν λαμπο, και κατι μαγκες δηθεν προοδευτικους αριστερους να σας δω οταν ερχεστε κοντα με τον κοσμο τι κανετε,

τις εφαγε ο μπουταρης,
και καψανε οι παοκσιδες την καταληψη των αναρχικων που πεταξαν πετρες σε αυτους που πηγαιναν στο συλλαλητηριο.

ειναι λιγες οι ωρες σας, ο κοσμος σας ξερει πια,
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom