Νέα

Ο Κασιδιάρης εντός εαυτού πλάκωσε στα χαστούκια τη Λιάνα Κανέλη στο ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gagarin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 136K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πιστεύετε ότι το ξύλο του Κασιδιάρη θα ανεβάσει τα ποσοστά της Χ.Α. (Ψηφοφορία)?

  • Ναι για αυτό τους ψηφίζουν

    Ψήφοι: 225 43,3%
  • Ναι και πιστεύω ήταν προγραμματισμένο / στημένο

    Ψήφοι: 77 14,8%
  • Όχι θα πέσουν τα ποσοστά της Χ.Α.

    Ψήφοι: 132 25,4%
  • Όχι θα πέσουν τα ποσοστά της Χ.Α. και θα πάνε αριστερά

    Ψήφοι: 32 6,2%
  • Δεν θα επηρεάσει καθόλου το γεγονός

    Ψήφοι: 54 10,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    520
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Ναι περίμεναν έναν απλό βουλευτή της Ν.Δημοκρατίας όλοι αυτοί για να γίνουν κάτι. Ήταν κάτι και γίναν κάτι παραπάνω απλά λόγω ακόμη μεγαλύτερης προβολής

γιατι ποιος ηξερε τον θανος πλερη; o βοριδης ηταν αργηγος ενος κομματος του 10%; o βελοπουλος ενας δημοσιογραφος απο την θεσσαλονικη...αγνωστος στην υπολοιπη ελλαδα....και ο αδωνις μολις ειχε απολυθει απο στρατο
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
τόσο ο άδωνης όσο και ο βελόπουλος ήταν βιβλιοπώλες με εκπομπές σε μικρά κανάλια, ο καρατζαφέρης έκανε το κάστινγκ για το κόμμα του και τους ανέθεσε ρόλους άρα σε αυτόν χρεώνεται πρωτίστως η πολιτική πορεία τους

Διχως αυτούς δεν θα είχε καν κόμμα ο Καρατζαφέρης, με ποιον θα το έκανε αν δεν στηρίζανε όλοι αυτοί οι ακροδεξιοι. Με τον Αϊβαλιώτη? Συνέλθετε. Υπόσταση έτσι απέκτησε. Η τετράδα Γεωργιάδης-Βορίδης-Βελόπουλος και Πλεύρης έδωσε ιδεολογικό προφιλ στο κόμμα τότε. Πέραν αυτών το χάος.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Στράφηκες στον Καμμένο λόγω της στάσης του απέναντι σε Σαμαρά- μνημόνιο ;
όχι απλώς είμαι δεξιός :2funny:

βασικά οι ομιλίες του στο κοινοβούλιο με τσίγκλισαν περισσότερο, άλλοι τον βρήκαν γραφικό εμένα μου φάνηκε χείμαρρος, δεν θυμάμαι να έχω ακούσει πιο αυθεντικό-καταγγελτικό λόγο εντός κοινοβουλίου

για τις αληθείς προθέσεις του δεν ήμουν ούτε και τότε απόλυτα σίγουρος, ότι δηλ. δεν είναι ένας ακόμα καιροσκόπος, αλλά ποιός μπορεί να είναι σίγουρος και για ποιόν..
 

lagoudakis

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
8.880
Like
26
Πόντοι
66
γιατι ποιος ηξερε τον θανος πλερη; o βοριδης ηταν αργηγος ενος κομματος του 10%; o βελοπουλος ενας δημοσιογραφος απο την θεσσαλονικη...αγνωστος στην υπολοιπη ελλαδα....και ο αδωνις μολις ειχε απολυθει απο στρατο
καλα ο πλευρης πατησε και στο ονομα του ρουφιανου του πατερα του
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
γιατι ποιος ηξερε τον θανος πλερη; o βοριδης ηταν αργηγος ενος κομματος του 10%; o βελοπουλος ενας δημοσιογραφος απο την θεσσαλονικη...αγνωστος στην υπολοιπη ελλαδα....και ο αδωνις μολις ειχε απολυθει απο στρατο

Κοίτα καλά όλα αυτά για τους αδαείς. Αλλά όλοι αυτοί είχαν υψηλή αναγνωρισιμότητα πριν καν τον Καρατζαφέρη. Ο Βορίδης ειχε το μόνο ακροδεξιό μόρφωμα που ήταν σε θέση να μαζέψει λίγη νεολαία πέρα από την Χ.Α. Από τα μέσα του 90 ήταν ήδη γνωστοί στους κύκλους που εκμεταλλεύτηκε μετά ο Καρατζαφέρης.
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Διχως αυτούς δεν θα είχε καν κόμμα ο Καρατζαφέρης, με ποιον θα το έκανε αν δεν στηρίζανε όλοι αυτοί οι ακροδεξιοι. Με τον Αϊβαλιώτη? Συνέλθετε. Υπόσταση έτσι απέκτησε. Η τετράδα Γεωργιάδης-Βορίδης-Βελόπουλος και Πλεύρης έδωσε ιδεολογικό προφιλ στο κόμμα τότε. Πέραν αυτών το χάος.
μπα δεν νομίζω, το ιδεολογικό προφίλ του κόμματος ήταν πιο ξεκαθαρο πριν έρθουν οι παραπάνω, αυτοί το μπαχάλεψαν λίγο (πχ η θέση του βορίδη έμοιαζε να είναι στην ΧΑ όχι στο ΛΑΟΣ)
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
μπα δεν νομίζω, το ιδεολογικό προφίλ του κόμματος ήταν πιο ξεκαθαρο πριν έρθουν οι παραπάνω, αυτοί το μπαχάλεψαν λίγο (πχ η θέση του βορίδη έμοιαζε να είναι στην ΧΑ όχι στο ΛΑΟΣ)

Έχει ιδεολογικό προφίλ ο Καρατζαφέρης δλδ?
 

Temaxistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.390
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Οι Αριστεροί από το ΄74 και μετά, και κυρίως από το '81 και μετά, είναι κάτι σαν Ιερές Αγελάδες του ελληνικού πολιτικού συστήματος. Υπάρχουν λόγοι γι' αυτό, αλλά δεν είναι του παρόντος.

Είναι απίστευτο πόση λεκτική, και όχι μόνο, βία έχει ασκήσει η Κανέλλη από τότε που ανακάλυψε ότι είναι Κομμουνίστρια.

Αν ήμουν κομμουνιστής, θα ντρεπόμουνα για την κατάντια του ΚΚΕ.

 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366

Συνημμένα

  • 538309_343394525733090_1638167339_n.jpg
    538309_343394525733090_1638167339_n.jpg
    7,3 KB · Εμφανίσεις: 11

Temaxistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.390
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ο Βορίδης ειχε το μόνο ακροδεξιό μόρφωμα που ήταν σε θέση να μαζέψει λίγη νεολαία πέρα από την Χ.Α. Από τα μέσα του 90 ήταν ήδη γνωστοί στους κύκλους που εκμεταλλεύτηκε μετά ο Καρατζαφέρης.

Ο Βορίδης ήταν αρχηγός της ΕΠΕΝ. Εκεί πάτησε για να δημιουργήσει το Ελληνικό Μέτωπο.

Το σύνθημα "φωτιά και τσεκούρι (στους λαθρομετανάστες)" ήταν δικό του, αν δεν απατώμαι.

Το λάνσαρε στις αρχές της προηγούμενης δεκαετίας, αν θυμάμαι καλά.

Τώρα βέβαια κοσμεί τα ψηφοδέλτια της ΝΔ.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
εμένα με κάλυπτε και προτού έρθουν στο κόμμα αυτοί που ανέφερες

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Πάντως κοινοβουλευτικό κόμμα χωρίς αυτούς δεν θα έκανε ούτε μια στο εκατομμύριο. Μπορούμε να συζητάμε μέρες για αυτό βέβαια δίχως να καταλήγουμε. Το κλειδί στην όλη υπόθεση είναι γιατί έκανε το κόμμα ο Καρατζαφέρης εξαρχής. Όποιος θεωρήσει ότι έχει μια καλή απάντηση στο ερώτημα ίσως κάνοντας τις αναγωγές του, που φοριέται και πολύ στο φόρουμ σαν έκφραση, αντιληφθεί περισσότερα πράγματα από όσα φανταζόταν.
 

Hamilcar

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2010
Μηνύματα
225
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
και σε πολιτισμενες εχω παει,αλλα και σε "απολιτιστες"οπως τις θεωρουμε εδω..
Θα σου πω μονο για την σλοβακια,που ναι μεν σαν κτιρια,κτισματα,ειναι πολλα χρονια πισω σε σχεση με εδω,σαν συμπεριφορα ομως,και σαν λαος,καμια σχεση με μας τα λαμογια,και τους απολιτιστους.2 παραδειγματα θα σου πω.Στα λεωφορεια,περιμεναν πρωτα να κατεβει ο κοσμος,που ηταν να κατεβει,και ΜΕΤΑ ανεβαιναν.προσπαθησε να κανεις το ιδιο εδω.μια φορα ανεβηκα στο λεωφορειο στην ελλαδα,και δεν το ξανακανω.Με το που ανοιγει η πορτα,ενα γιουρουσι,λες και ειναι αυτοματο το λεωφορειο,και θα φυγει αμεσως.και δευτερον,ηταν ολοι συμορφωμενοι στους νομους.διπλοπαρκαρισματα,λαθροπαρκαρισματα,δεν ειδα πουθενα,πουθενα ομως.
εδω εμεις οι "πολιτισμενοι" ειμαστε ετσι?Εκει ολοι συμορφωμενοι με τον νομο περι τσιγαρου και κλειστων χωρων.εδω;αστο καλητερα.για αυτο μην μου λες για βαρβαρους και πολιτισμενους.μην εχεις μεγαλη ιδεα για την χωρα μας.σκατα ειμαστε,αποκτησε αυτογνοσια.
Φίλε πρέπει να γίνεις πιο αντικειμενικός...θεωρώ ότι έχω αυτογνωσία τουλάχιστον σε κάποιο βαθμό, οπότε φρόντισε κι εσύ να αποκτήσεις πιο σφαιρική άποψη για τα πράγματα...θα ταν καλό να κάνεις κι άλλου τύπου συγκρίσεις μεταξύ των λαών κι όχι μόνο για τα κατά πόσο νομιμόφρονες είναι...οι λέξεις και κυρίως η έννοιες φιλότιμο δεν υπάρχουν στα 'πολιτισμένα' ευρωπαϊκά λεξιλόγια...σε έναν πραγματικά ελεύθερο άνθρωπο δεν χρειάζεται να του επιβάλλεις κάτι προς όφελος του συνόλου για να το κάνει...το κάνει από μόνος του ξέρεις...και δυστυχώς το φιλότιμο που μας ξεχώριζε ως λαό έχει χαθεί...με μερικές εξαιρέσεις βέβαια, σου θυμίζω ότι στους Ολυμπιακούς του 2004 η έκκληση των αρχών να μην μπαίνουν στη βοηθητική λουρίδα οι οδηγοί στους δρόμους για τη διευκόλυνση των αθλητών εισακούστηκε πλήρως, δεν το πίστευα ότι θα γινόταν αλλά έγινε! άλλο που δεν συνεχίστηκε μετά...στην Ευρώπη θα το κάνανε νόμο για να το ακολουθήσει ο κόσμος...η λεγόμενη ελληνική ψυχή υπάρχει φίλε...αλλά κατάφεραν και την έθαψαν με την ανοχή μας ενώ ανέθρεψαν και γιγάντωσαν τα στοιχεία του ωχαδερφισμού, πλήρους ατομισμού, εύκολου πλουτισμού και κατανάλωσης, οπότε γίναμε σκατά όπως ανέφερες...και θα σου δώσω κι εγώ παραδείγματα συμπεριφορών...όπως βλέπεις τη συμπεριφορά των Άγγλων τα καλοκαίρια εδώ, έτσι είναι και στη χώρα τους...έχω δεί Σαββατόβραδα εκεί να μετατρέπουν τους δρόμους σε πεδία μάχης υπό την επήρεια αλκοόλ, όπως και σε ήττες της Εθνικής Αγγλίας...έχω ζητήσει πληροφορίες σε σταθμό τραίνου στην Κολωνία στη Γερμανία από υπάλληλο στα αγγλικά και μου απαντούσε στα γερμανικά...οι Γάλλοι επίσης είναι γνωστοί για το σωβινισμό στη γλώσσα τους...δηλ. ρε σύ εμείς τι πρέπει να κάνουμε ή να συμπεριφερόμαστε ως προς το θέμα αυτό, που μιλάμε μία από τις αρχαιότερες και ακόμη ζωντανές γλώσσες, πραγματικό φάρο πολιτισμού? Ιδίως οι Βορειοευρωπαίοι έχουν μια αλαζονική συμπεριφορά και αίσθηση ανωτερότητας αλλά η βία είναι επίσης στο αίμα τους την οποία και εξωραΐζουν με την απόλυτη εφαρμογή των νόμων που οι ηγεσίες τους επιβάλλουν για να διατηρείται η συνοχή του κράτους...Μεγαλώνουν με την ιδέα της απόλυτης επιβολής του κράτους και γι'αυτό κατά τη γνώμη μου ξεσπάνε μέσω της βίας κι έτσι δημιουργείται φαύλος κύκλος...Αλλά πέρα απ'όλα αυτά, δεν μπορείς να τα ισοπεδώνεις όλα και να λές δεν υπάρχουμε ως έθνος και ότι μόνο σκατά είμαστε...σου θυμίζω την 'άποψη' του Κίσσινγκερ για μας: " Οι Έλληνες είναι ένας λαός ατίθασος και απείθαρχος (προφανώς κι εδώ εννοεί σε εξωτερικές παρεμβάσεις) οπότε μόνο με την καταστροφή της γλώσσας τους, της κουλτούρας τους και της ιστορίας τους είναι δυνατόν να ελεγχθούν"...Κατάλαβες τώρα τι έχει γίνει? αυτό έχει ήδη συμβεί!!! είμαστε στο τελευταίο στάδιο (της οικονομικής καταστροφής) της εφαρμογής του σχεδίου τους χωρίς εμείς να πάρουμε χαμπάρι 'βουλιάζοντας' στην τεχνητή ευημερία μας και τη μαλακία μας αποδεχόμενοι όλα τα κακώς κείμενα που γίνονταν και γίνονται στη χώρα μας!
Κι ένα τελευταίο γενικό σχόλιο. Επειδή βλέπω ότι το thread  μετατρέπεται σε πεδίο 'μάχης' για αριστερούς-ακροαριστερούς και δεξιούς-ακροδεξιούς (και πάλι), προτείνω να βγεί εκτός το πρόθεμα άκρο- από την πολιτική αντιπαράθεση διότι τα άκρα έβλαψαν τους λαούς που τα αποδέχτηκαν και μόνο, ασχέτως ιδεολογίας...δεν υπάρχει μόνο μαύρο-άσπρο στη ζωή αυτή, υπάρχει και το γκρίζο με τις αποχρώσεις του!
 

Temaxistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.390
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ο Καρατζαφέρης ήταν ένας πολιτικός ψιλικατζής που εξελίχθηκε σε πολιτικό ουρακοτάγκο.

Από τη ΝΔ έφυγε διότι πίστευε ότι είναι γεννημένος κομματάρχης, ότι το πεπρωμένο του είναι να κυβερνήσει την Ελλάδα και να μεγαλουργήσει, και στα τέλη του '90 διαπίστωσε ότι δεν μπορούσε να γίνει αρχηγος της ΝΔ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom