Νέα

Ο αριστερός/Εθνικός Ξερόλας Λάκης Λαζόπουλος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 732
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.375
Κριτικές
16
Like
13.525
Πόντοι
5.577
Ενταξει το λοιπον τυπε. Οταν  αναλαβει η Χ.Α. το ραδιοτηλεοπτικο τοπιο, τελος αυτα. Θα εφαρμοσει αυστηρο ελεγχο. Μην απαγορεψει ομως τα τουρκικα γιατι μ αρεσουν πολυ και τα παρακολουθω.

Δεν μιλησα για ΧΑ εγω. Ειπα για χαμηλη ποιοτητα τυπου αννιτα πανιας.
Εμενα δεν μου αρεσε. Τα γουστα του καθενος σεβαστα
 

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Δύσκολα περνάει ο Λάκης Λαζόπουλος:
«Παλεύω για να σταθώ όρθιος»


Ο Λάκης Λαζόπουλος μιλάει για όλα στην συνέντευξή του στην Reallife.

Ο ηθοποιός και παρουσιαστής μιλά για όλο το παρασκήνιο της αποχώρησης του από τον Alpha, αλλά και τον κόσμο που είναι δίπλα του και αναφέρεται για τη δύσκολη περίοδο που περνά εκτός δουλειάς, καθώς όπως λέει για πρώτη φορά:
«Παλεύω να σταθώ όρθιος…».

Χαρακτηριστικά αποσπάσματα της συνέντευξης:

Το «απελπισίτο» γυρίζει την Ελλάδα.
Πως νιώθεις τον κόσμο εκεί;
Γιατί είπαν, άλλα και έγραψαν πολλοί, πως ο κόσμος σου γύρισε την πλάτη, ότι σε… τιμωρεί που τον έσπρωξες στον ΣΥΡΙΖΑ κλπ. Το ένιωσες να συμβαίνει;


«Ο κόσμος δεν μου γύρισε ποτέ την πλάτη, ούτε με… τιμώρησε.
Αυτά είναι αθλιότατα ψεύδη, κατασκευασμένα από διαφόρων ειδών… λιοντάρια που επιθυμούν να με… εξαφανίσουν – χωρίς να το καταφέρνουν, όπως βλέπεις.
Και στην περιοδεία κι εδώ στην Αθήνα ήρθαν άνθρωποι που μου είπαν τη γνώμη τους, που μου εξέθεσαν τις δικές τους θέσεις, που μπορεί να μη συμπίπτουν με τις δικές μου, αλλά αυτό έγινε χαλαρά κι ευγενικά.
Δεν υπήρξε καμία ένταση και καμία επιθετικότητα. Αυτά τα έγραψαν εγκάθετοι δημοσιογράφοι, εντεταλμένες εφημερίδες και κανάλια.
Δεν θα σταθώ σε εντεταλμένα κανάλια που είπαν "εξαφανίστε τον Λαζόπουλο"…»

Υπήρξαν και sites που έγραψαν πολλά.

«Ούτε με τις ηλεκτρονικές "συμμορίες" θα κάτσω να ασχοληθώ.
Ξέρω και πώς δρουν και από πού υποκινούνται, αλλά και από πού πληρώνονται για να με "συντρίψουν".
Το ότι δεν μπορεί να υπάρξει εισαγγελική παρέμβαση σε αυτή τη "χούντα" των social media και στον "κανιβαλισμό" της το θεωρώ εγκληματικό».


Άρα ο κόσμος είναι πάντα μαζί σου;

«Έλα μια βόλτα μαζί μου στο δρόμο. Δες τι γίνεται στην πλατεία του θεάτρου.
Ποτέ δεν μου γύρισε την πλάτη ο κόσμος.
Είπα από τη σατιρική εκπομπή μου τη γνώμη μου, τόνισα πως πρέπει να ξεπεράσουμε τη βρώμικη μεταπολίτευση για να πάμε μπροστά, είδα "φως" σε ένα πρόσωπο που έμοιαζε δυνατό, κι ας κατάλαβα άλλα στη διαδρομή.
Δεν επέβαλα τον ΣΥΡΙΖΑ, υπογράμμισα την ανάγκη να τιμωρήσουμε όλους αυτούς που επί δεκαετίες χρεοκόπησαν τη χώρα.
Αν και οι επόμενοι δεν μπορούν να ανατάξουν το κλίμα αυτό, έχουν τη δική τους ευθύνη».

Σου έγινε άγριο μπούλινγκ για πολύ καιρό.

«Γιατί το βλέπεις να έχει σταματήσει; Μια ζωή μπούλινγκ μου κάνουν».

Παλαιότερα δεν θυμάμαι να συνέβαινε τόσο έντονα αυτό.

«Κάνεις λάθος! Πάντα συνέβαινε, απλώς δεν υπήρχαν τα social media και οι ηλεκτρονικές συμμορίες για να το πολλαπλασιάζουν αυτό.
Μπούλινγκ δέχομαι από το ’79 που ξεκίνησα να γράφω.
Ήθελε να με αφορίσει για ένα επιθεωρησιακό μου κείμενο ο μητροπολίτης Λάρισας και μας πετροβολούσαν έπειτα από υπόδειξη του.
Έπειτα μου έκοψαν την πρώτη μου επιθεώρηση που θα γινόταν στην ΕΡΤ, μου έγινε άγρια λογοκρισία από το ΠΑΣΟΚ στα "Αλαλούμια", κόπηκε ένα σόου μου με εντολή Μητσοτάκη στην κρατική τηλεόραση, κυνηγήθηκα από τον Σαρτζετάκη, που έβαλε να με συλλάβουν. Ζω ένα διαρκές μπούλινγκ».

Δεν δείχνεις να… μασάς όμως. Προχωράς.

«Δεν είναι εύκολο, αλλά δεν τους κάνω τη χάρη να το βάλω κάτω».

Και με τον Alpha, τι έγινε;

«Οι… Γερμανοί δεν είναι φίλοι μας».

Υπήρξε γερμανικός δάχτυλος, λες;

«Ασφαλώς.
Αλλά δεν θα το σχολιάσω άλλο αυτό. Συνέβη.
Έκλεισε ένας κύκλος στον Alpha, πέρασα καλά, δούλεψα σκληρά και κάποια στιγμή ειδοποιήθηκα να μην καυτηριάζω τον Σόιμπλε και τη στρατηγική του, επέλεξα να μην το κάνω…».

Άρα τιμωρήθηκες;

«Με έναν τρόπο, ναι».

Και βρέθηκες εκτός.

«Δεν θεωρώ ότι βρέθηκα εκτός.
Βρίσκομαι εντός των αρχών μου κι αυτό μετράει για μένα.
Οι αρχές μου είναι να μην υπακούω και να κάνω αυτό που θέλω ελεύθερος – αν δεν μπορώ, τελειώνω.
Είμαι εκεί που πιστεύω. Αν δεν μπορώ να λέω αυτό που σκέφτομαι, δεν μπορώ να είμαι κάπου…».

Να σταθούμε σε κάτι πολύ σοβαρό.
Πολλοί είπαν πως… λάκη-σες λόγω των πυρών, ότι… οπισθοχώρησες, χωρίς να ξέρουν πως περνάς μια πολύ δύσκολη περίοδο εκτός δουλειάς και παλεύεις να σταθείς όρθιος.

«Δεν λάκη-σα ποτέ στη ζωή μου και δεν οπισθοχώρησα ποτέ!
Από εκεί και πέρα, επειδή – όπως λες κι εσύ – είναι σοβαρό το θέμα, θέλω να πω ότι, πράγματι, περνούσα και περνώ μια πολύ δύσκολη περίοδο εκτός δουλειάς και δεν θέλω να συζητήσω κάτι παραπάνω. Παλεύω να σταθώ όρθιος. Ας το κλείσουμε εδώ!».

ΛΑΚΗΣ ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ

 

PetranGTi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2017
Μηνύματα
160
Κριτικές
10
Like
595
Πόντοι
291
Ρε άντε γαμήσου τομάρι Λαζοπουλε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.043
Κριτικές
1
Like
29.737
Πόντοι
8.006
Παλι κυνηγημενος δηλωνει ο Λαζοπουλος?

Να τα βαλει με τον Τσιπρα, που δεν αφησε κανεναν απο οσους τον υποστηριξαν ορθιο.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Μεγάλη ΛΕΡΑ ό Λαζόπουλος άλλά τί περιμένεις άπό ένα μαλάκα λαό;

Τέτοιους κατσαπλιάδες καί μαρξιστικά άπολιθώματα γουστάρει.

Δυστυχώς κυβερνάνε οί χαμένοι τού Σύμμοριτοπολέμου. Οί κομιτατζίδες χάσανε στά πεδία τών μαχών καί κερδίσανε στά άλλα.

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.043
Κριτικές
1
Like
29.737
Πόντοι
8.006
Μεγάλη ΛΕΡΑ ό Λαζόπουλος άλλά τί περιμένεις άπό ένα μαλάκα λαό;

Τέτοιους κατσαπλιάδες καί μαρξιστικά άπολιθώματα γουστάρει.

Δυστυχώς κυβερνάνε οί χαμένοι τού Σύμμοριτοπολέμου. Οί κομιτατζίδες χάσανε στά πεδία τών μαχών καί κερδίσανε στά άλλα.
Eμενα δεν με ενοχλουν οι αριστεροι και οι πνευματικες αναπηριες τους. Με ενοχλουν οι δεξιοι, που ψηφισαν Συριζα επειδη τους εβαλε η ΝΔ να πληρωσουν 500 ευρω ΕΝΦΙΑ.

Και οπως εχουμε πει, οι συγκεκριμενοι δεξιοι ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΟΙ.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Eμενα δεν με ενοχλουν οι αριστεροι και οι πνευματικες αναπηριες τους. Με ενοχλουν οι δεξιοι, που ψηφισαν Συριζα επειδη τους εβαλε η ΝΔ να πληρωσουν 500 ευρω ΕΝΦΙΑ.

Και οπως εχουμε πει, οι συγκεκριμενοι δεξιοι ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΟΙ.
Συμφωνώ. Τά πρώτα πτώματα πού πρέπει νά γεμίσουν τίς ρεματιές είναι αύτά τών δεξιών καί άπό πάνω τους αύτά τών άριστερών. Άν δέν γίνουν μαζικές σφαγές μήν περιμένουμε προκοπή.
Καί έπειδή δέν πρόκειται νά γίνουν, γι'αύτό λέω ότι τελειώσαμε σάν λαός.

ΤΕΛΟΣ, THE END, DIE ENDE, EL FIN, FIN, FANETO, SLUTTEN, UKUPHELA, HA SIKUM, SFARSIT... (σέ πολλές γλώσσες νά τό καταλάβουν όλοι)
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.871
Κριτικές
3
Like
1.466
Πόντοι
216
ο συγκεκριμενοες τυπος, είναι πολύ γνωστο πως ατυπα πλεον, τελει χρεη συμβουλου του τσιπρα, καθως επισκέπτονται πολύ τακτικα ο ενας τον άλλο, ειδικα σε περιοδους κρισης η δυσκολιων.

Δεν ξερω εγω τι λετε περι 'αριστερων' η 'δεξιων' (αληθεια, υπαρχουν ακομα αυτά?) αλλα ο Λαζοπουλος είναι ο νεος πνευματικος πατερας του τσιπρα (αντικατεστησε τον αλαβανο προφανως), κρυβεται πισω από αρκετες προπαγανδιστικες 'εκστρατειες' του συριζα, κι επισης πολλοι γνωριζουν για την τρισμεγιστη ακινητη περιουσια που κατεχει.

Εάν οι ελληνες δεν ηταν ζωα και υπανάπτυκτοι, ουτε ο λαζοπουλος θα υπηρχε, ουτε ο τσιπρας, ουτε ο καμμενος, παντως...
 

Phineas.Freak

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2011
Μηνύματα
207
Κριτικές
5
Like
19
Πόντοι
1
Συμφωνώ. Τά πρώτα πτώματα πού πρέπει νά γεμίσουν τίς ρεματιές είναι αύτά τών δεξιών καί άπό πάνω τους αύτά τών άριστερών. Άν δέν γίνουν μαζικές σφαγές μήν περιμένουμε προκοπή.
Καί έπειδή δέν πρόκειται νά γίνουν, γι'αύτό λέω ότι τελειώσαμε σάν λαός.

ΤΕΛΟΣ, THE END, DIE ENDE, EL FIN, FIN, FANETO, SLUTTEN, UKUPHELA, HA SIKUM, SFARSIT... (σέ πολλές γλώσσες νά τό καταλάβουν όλοι)

Μικρέ μου μπούλη...

Έμαθες να μιλάς για σφαγές με την ευκολία που τρέχεις να  πάρεις καραμέλες όταν σε στέλνει η μανούλα σου  στο περίπτερο.
Φαντασιώνεις τις εικόνες που βλέπεις στις αγαπημένες σου ταινίες μόνο που δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να σημαίνει αίμα και σφαγή και την δυστυχία που μπορούν να προκαλέσουν.... πρώτα από όλα σε σένα μικρό και ανεγκέφαλο βλαμμένο.
Νομίζεις ότι το φονικό είναι αντριλίκι και ότι η εθνοκάθαρση θα φέρει την λύση.
Στερείσαι στοιχειώδους υγιούς σκέψης σε σημείο που αφιέρωσες χρόνο στο google translate για να βρεις την λέξη "τέλος" σε διάφορες γλώσσες και να εντυπωσιάσεις μήπως και καταφέρεις να περάσεις για σπουδαίος. Λες και κανένας δεν θα καταλάβαινε το πως και το γιατί τόκανες.
Μάθε λοιπόν μικρό μου τούβλο ότι η λύση θα έλθει όταν όλα τα ανεξαρτήτου πολιτικής τοποθέτησης ανεγκέφαλα (ναι ναι... σαν και σένα) βλαμμένα θα καταφέρουν να αναπτύξουν μια στάλα ωριμότητας για να μπορούν να κρίνουν ανεπηρέαστα από τις συναισθηματικές τους φορτίσεις. Κυρίως όμως για να καταλάβουν ότι όταν δεν έχουν κάτι θετικό και εποικοδομητικό να πουν, θα πρέπει να το βουλώνουν.

Κι' αν δεν κατάλαβες κάτι απόλα αυτά δεν πειράζει.
Αναμενόμενο είναι.
Ρώτα κανένα μεγαλύτερο σου να σου πει
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Άπό τόν τρόπο πού γράφεις καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται όπότε δέν χαλάω παραπάνω μελάνι.
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
ο συγκεκριμενοες τυπος, είναι πολύ γνωστο πως ατυπα πλεον, τελει χρεη συμβουλου του τσιπρα, καθως επισκέπτονται πολύ τακτικα ο ενας τον άλλο, ειδικα σε περιοδους κρισης η δυσκολιων.

Δεν ξερω εγω τι λετε περι 'αριστερων' η 'δεξιων' (αληθεια, υπαρχουν ακομα αυτά?) αλλα ο Λαζοπουλος είναι ο νεος πνευματικος πατερας του τσιπρα (αντικατεστησε τον αλαβανο προφανως), κρυβεται πισω από αρκετες προπαγανδιστικες 'εκστρατειες' του συριζα, κι επισης πολλοι γνωριζουν για την τρισμεγιστη ακινητη περιουσια που κατεχει.

Εάν οι ελληνες δεν ηταν ζωα και υπανάπτυκτοι, ουτε ο λαζοπουλος θα υπηρχε, ουτε ο τσιπρας, ουτε ο καμμενος, παντως...

πίνεις τίποτα? ο συριζα προσέγγιζε το λαζόπουλο όχι ο λαζόπουλος τον συριζα μην μπερδεύεσαι
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
ο συγκεκριμενοες τυπος, είναι πολύ γνωστο πως ατυπα πλεον, τελει χρεη συμβουλου του τσιπρα, καθως επισκέπτονται πολύ τακτικα ο ενας τον άλλο, ειδικα σε περιοδους κρισης η δυσκολιων.

Δεν ξερω εγω τι λετε περι 'αριστερων' η 'δεξιων' (αληθεια, υπαρχουν ακομα αυτά?) αλλα ο Λαζοπουλος είναι ο νεος πνευματικος πατερας του τσιπρα (αντικατεστησε τον αλαβανο προφανως), κρυβεται πισω από αρκετες προπαγανδιστικες 'εκστρατειες' του συριζα, κι επισης πολλοι γνωριζουν για την τρισμεγιστη ακινητη περιουσια που κατεχει.

Εάν οι ελληνες δεν ηταν ζωα και υπανάπτυκτοι, ουτε ο λαζοπουλος θα υπηρχε, ουτε ο τσιπρας, ουτε ο καμμενος, παντως...
Σταμάτησε και την "σάτιρα" τώρα με Σύριζα. Έχει χάσει λεφτα. Είμαι βέβαιος ότι παρακαλάει αυτοδύναμη κυβέρνηση Κούλη για να αρχίσει πάλι εκπομπές και να τα κονομαει.
 

antonisg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2010
Μηνύματα
304
Κριτικές
17
Like
372
Πόντοι
881
Σταμάτησε και την "σάτιρα" τώρα με Σύριζα. Έχει χάσει λεφτα. Είμαι βέβαιος ότι παρακαλάει αυτοδύναμη κυβέρνηση Κούλη για να αρχίσει πάλι εκπομπές και να τα κονομαει.

Ενα μεγάλο μηδενικό είναι ο ατάλαντος που νομίζει ότι με το να κοροϊδεύει κάνει σάτιρα...ουστ!!!!!
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Eμενα δεν με ενοχλουν οι αριστεροι και οι πνευματικες αναπηριες τους. Με ενοχλουν οι δεξιοι, που ψηφισαν Συριζα επειδη τους εβαλε η ΝΔ να πληρωσουν 500 ευρω ΕΝΦΙΑ.

Και οπως εχουμε πει, οι συγκεκριμενοι δεξιοι ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΟΙ.
Η Αριστερά έχει κυριαρχήσει ιδεολογικά και για αυτό ευθύνεται αποκλειστικά η Δεξιά.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.082
Πόντοι
456
Με ενοχλουν οι δεξιοι, που ψηφισαν Συριζα επειδη τους εβαλε η ΝΔ να πληρωσουν 500 ευρω ΕΝΦΙΑ.
Ο Έλληνας είναι συναισθηματικός τύπος. Δεν δέχεται μύγα στο σπαθί του. Αμέσως τινάχθηκε να αποφύγει τη μύγα και βούτηξε στο σκατό. Καλύτερα σκατό παρά μύγα δηλαδή  :2funny:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Η Αριστερά έχει κυριαρχήσει ιδεολογικά και για αυτό ευθύνεται αποκλειστικά η Δεξιά.

λογικο δεν να εχει να επιδειξει τιποτα η επαρατος

ειτε ιδεολογικα ειτε πολιτικα ειτε κοινωνικα

παντα με την πλουτοκραστια ηταν
 

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Λ. Λαζόπουλος: Δέχομαι επιθέσεις από μαφίες

Σε συνέντευξή του ο Λάκης Λαζόπουλος μιλάει για μαφίες που έχουν αναλάβει να τον εξοντώσουν. 
Όπως τονίζει στην εφημερίδα Documento, «τη στιγμή που αποφασίζω να πω εκείνο που σκέφτομαι ξέρω ότι θα έρθω αντιμέτωπος με ζόρικες καταστάσεις. Κι όμως δεν κάνω πίσω.

Οι επιθέσεις που δέχομαι προέρχονται από μαφίες ενώ η δική μου αντίδραση έχει να κάνει με τη δύναμη ενός σατιρικού συγγραφέα να διατυπώνει αυτό που βλέπει.
Η δύναμη της διατύπωσης σε μια εποχή όπου όλα διαστρεβλώνονται είναι τρομακτική.
Σαν να έχουμε συμφωνήσει ότι όλοι οι καθρέφτες είναι παραμορφωτικοί και έρχεται κάποιος να τοποθετήσει έναν κανονικό καθρέφτη».

Ο κ. Λαζόπουλος παραδέχεται και τις δικές του αστοχίες, αναφέρονται ότι «θα ήταν αφύσικο να ισχυριστώ ότι δεν έχω κάνει λάθη. Είμαι ανοιχτός στο λάθος όπως ο καθένας. Όμως αν μια γυναίκα που μαγειρεύει χρόνια στην κουζίνα σου σπάσει ένα πιάτο θα τη διώξεις; Δεν έγινε και κάτι λοιπόν αν έχω σπάσει ένα πιάτο μέσα σε 35 χρόνια».

Σχετικά με την αποχώρησή του από τον Alpha, τονίζει ότι «αποχώρησα από ένα κανάλι με την πιο δημοφιλή εκπομπή, αυτό και μόνο θα ήταν ένας λόγος για να στεγαστώ κάπου.
Ωστόσο δεν είμαι πουθενά.
Θα έρθει η ώρα που θα μπορώ να μιλήσω -αλλά και να μην έρθει δεν έγινε και κάτι.
Μη σώσω να είμαι οπουδήποτε αν δεν μπορώ να λέω ελεύθερα την άποψή μου».

Σχετικά με την πολιτική κατάσταση στην Ελλάδα και τις κυβερνήσεις διαχρονικά, τόνισε:

«Το αίτημα των Ελλήνων προς τον ΣΥΡΙΖΑ ήταν να αλλάξει η κατάσταση.
Μόνο που ο Έλληνας έχει επιβαρυνθεί επιπλέον φορολογικά, η κατάστασή του έχει γίνει πολύ πιο δυσάρεστη.
Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έφερε την αλλαγή που υποσχέθηκε.
Τώρα αν αυτή μετατίθεται χρονικά είναι κάτι που θα το κρίνει ο κόσμος.

Η κρίση και οι διεφθαρμένες κυβερνήσεις διέλυσαν την ψυχολογία του Έλληνα.
Προσωπικά εξοργίζομαι όταν θυμάμαι τη στιγμή που ο Γιώργος Παπανδρέου αποφάσισε να πετάξει τη χώρα του για να σώσει τις ευρωπαϊκές τράπεζες.
Νωρίτερα δρούσε ο Κώστας Σημίτης της απόλυτης διαφθοράς που ξεπούλησε τα πάντα βάζοντας τα θεμέλια της χρεοκοπίας.

Μετά τη δικτατορία αυτές είναι οι δύο προσωπικότητες που συνδέθηκαν με την καταστροφή της χώρας.
Επίσης δεν θα συγχωρήσω ποτέ στο ΠΑΣΟΚ ότι αγκάλιασε τη χούντα (σ.σ. Καρατζαφέρης) για να παραμείνει στην εξουσία».
 

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom