Νέα

Νομικη Συμβουλη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MASTER CHIEF CAPTAIN
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.339
Κριτικές
1
Like
5.013
Πόντοι
1.756
εννοειται οτι πρεπει να ενημερωσει προφορικα και γραπτα τον εργοδοτη  για παραιτηση σε χρονο αναλογο με τα χρονια υπηρεσιας... η αποζημιωση σχετιζεται αμεσα και με αυτο το θεμα. κατα δευτερον ολες οι συστημικες τραπεζες προσφεραν προγραμμα εθελουσιας εξοδου πως και δε το εκμεταλλευτηκε? γνωστη μου εφυγε την αλλη μερα απο την τραπεζα με 5 χρονια μισθο και ιατροφαρμακευτικη καλυψη... ανενημερωτη η φιλη σου μαλλον!! πειραιως και eurobank σιγουρα το κανανε προσφατα αυτο για αλλες δεν ειμαι σχετικα ενημερωμενος...
 

toons

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2006
Μηνύματα
202
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
Σωστό αυτό με τις εθελουσίες. Δεν γίνονται οπότε γουστάρει ο εργαζόμενος.
Σε λίγο καιρό πάντως αρχίζει εθελουσία στην alpha bank.

Όλες θα βγάλουν μέσα στο καλοκαίρι, υποχρέωση από ΕΕ.
 
OP
OP
MASTER CHIEF CAPTAIN
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
442
Like
519
Πόντοι
81
εννοειται οτι πρεπει να ενημερωσει προφορικα και γραπτα τον εργοδοτη  για παραιτηση σε χρονο αναλογο με τα χρονια υπηρεσιας... η αποζημιωση σχετιζεται αμεσα και με αυτο το θεμα. κατα δευτερον ολες οι συστημικες τραπεζες προσφεραν προγραμμα εθελουσιας εξοδου πως και δε το εκμεταλλευτηκε? γνωστη μου εφυγε την αλλη μερα απο την τραπεζα με 5 χρονια μισθο και ιατροφαρμακευτικη καλυψη... ανενημερωτη η φιλη σου μαλλον!! πειραιως και eurobank σιγουρα το κανανε προσφατα αυτο για αλλες δεν ειμαι σχετικα ενημερωμενος...
η ευκαιρια για αλλη δουλεια προεκυψε πριν 2 μηνες. Δεν υπηρχε λογος να φυγει νωριτερα
 

xxxa1a2b3c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2016
Μηνύματα
255
Κριτικές
6
Like
274
Πόντοι
281
εννοειται οτι πρεπει να ενημερωσει προφορικα και γραπτα τον εργοδοτη  για παραιτηση σε χρονο αναλογο με τα χρονια υπηρεσιας... η αποζημιωση σχετιζεται αμεσα και με αυτο το θεμα. κατα δευτερον ολες οι συστημικες τραπεζες προσφεραν προγραμμα εθελουσιας εξοδου πως και δε το εκμεταλλευτηκε? γνωστη μου εφυγε την αλλη μερα απο την τραπεζα με 5 χρονια μισθο και ιατροφαρμακευτικη καλυψη... ανενημερωτη η φιλη σου μαλλον!! πειραιως και eurobank σιγουρα το κανανε προσφατα αυτο για αλλες δεν ειμαι σχετικα ενημερωμενος...

Δεν ειναι πάντα έτσι. Πολλές φορές σου δίνουν ημερομηνία μετά απο μήνες (πχ 6 μήνες).
Επιπλέον, μπορεί να μην ήθελε να φύγει τότε και η νέα δουλειά να εμφανίσθηκε μετά

Το ενδεχόμενο να πάει στον προιστάμενο και να ζητήσει να την απολύσει, δεν παίζει; Απο την τσέπη του τα βγάζει;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom