Νέα

Νικητής Αντώνης - η επόμερη μέρα στην ΝΔ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 58K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός θέλετε να είναι ο επόμενος Αρχηγός ?

  • --- (Αβραμόπουλος>Σαμαρά)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μπακογιάννη

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σαμαράς

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ψωμιάδης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλος Δελφίνος... ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ΠΩς θα κρατησει την εικονα του δεξιου ο σαμαρας στο κοσμο της δεξιας...

1.οταν και εαν θα προτεινει το "βορεια μακεδονια"
2. ναι σε μεταναστες
3.εισοδος της τουρκιας σε ε.ε
4.διχοτομηση της κυπρου σε σχεδιο αναν
αυτα τα ξερεις ή απλα ελπιζεις να συμβουν??
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
659
Πόντοι
96
αυτα τα ξερεις ή απλα ελπιζεις να συμβουν??

αυτα τα 4 ειναι ζητηματα που εχει χτισει την επιχειρηματολογια του ο λα.ο.ς εαν υοθετησει καποια απο αυτα μπορει να τραβηξει κοσμο αλλιως θα το ψηφισει ο κοσμος γιατι?

ο σαμαρας δυστυχως για αυτον κρινεται ως δεξιος με κριτηριο το ΛΑ.Ο.Σ ...που εχει ορισει τι ειναι δεξια εδω και 9 χρονια...να σου θυμισω οτι ο σαμαρας δεν ελεγε τι ΠΟΛ.ΑΝ δεξιο κομμα...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
659
Πόντοι
96
τυπε λες να βγει χειροτερος?
ποτε θα ξεκαθαρισει τις θεσεις του?
παντως ολοι λενε οτι θα κινηθει δεξιοτερα,μαλακιες λενε?

δεν θελω να δεσμευσω την γνωμη σου θα το δεις στην πορεια...θυμισου οτι στα πρωτα 2 χρονια του καραμανλη στην προεδρια τον ειχαν θεοποιησει...οπως τωρα θεωποιουν τα μμε τον τζεφρυ...


ΜΑΓΚΕΣ, ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΕΞΩ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
με το ακραιο χρηστιανο που στην ουσια δεν υπαρχει...

α μάστα....
τα 25 χιλιάρια Ιρακινά παιδία στον πόλεμο του Ιράκ τα σκότωσαν ακραίοι μουσουλμανοι
γεμάτη μιναρέδες είναι οι ΗΠΑ.
ρε κάτι μπετόβλακες που έχει αυτή η χώρα......

Υ.Γ.
το σήμα της Χ.Α. που παραπέμπει ευθέως στο ΛΑΟΣ και τον χριστιανικό σταυρό είναι ένα λαμπρό παράδειγμα ότι ακραίος χριστιανός ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ενφό τα πράγματα είναι απλά...
με Σαμαρά η νδ επανέρχεται σε δεξιές τοποθετήσεις.
το λαος θα πολεμάει μεταξύ φθοράς και αυθαρσίας όπως μεταξύ φθοράς και αυθαρσίας πολεμάει ο τσυριζας μετά την αριστερή στροφή του ΠΑΣΟΚ με την αποχώρηση Σημίτη.

το κέρδος του Σαμαρά είναι προς τα άκρα, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα μπορέσει να κυβερνήσει ξανά χωρίς τον κεντρώο χώρο......
μάχες έγιναν να ενταχθούν οι ΕΠΕΝιτες στη ΝΔ μπας και την πουλέψει το ΠΑΣΟΚ αλλά μάταιο ήταν.
Μπορεί στους μπετόβλακες δεξιούς η ντόρα να μην ταιριάζει αλλά ο Σαμαράς ΔΕΝ έχει καμμιά τύχη στο κεντρώο κοινό. Απλά πράματα.

30 χρόνια δεν έχουν καταλάβει τα ζώα ότι χωρίς το κέντρο η νου δου δεν έχει τύχη αυτοδύναμης κυβέρνησης.
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Παντως ρε παιδια ενταξει μην φρικαρουμε και τελειως..

Ελατε να φρεσκαρουμε λιγο την ΜΝΗΜΗ ΜΑΣ

Καποιος που ειχε κανει Ζημια στο κομμα του δεν μπορει να ειναι ηρωας τωρα.. :grin:
και φυσικα μιλαω για τον ΣΑΜΑΡΑ.. μην ξεχνατε την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΟΙΞΗ :uglystupid:



Η Πολιτική Άνοιξη είναι ένα πρώην ελληνικό φιλελεύθερου προσανατολισμού πολιτικό κόμμα που ιδρύθηκε τον Ιούνιο του 1993 από τον Αντώνη Σαμαρά. Το κόμμα συγκροτήθηκε αφότου ο Αντώνης Σαμαράς αποχώρησε από το κόμμα της Νέας Δημοκρατίας όταν αποπέμφθηκε από υπουργός Εξωτερικών. Ο Σαμαράς θεωρούνταν υπερασπιστής της σκληρής γραμμής ως προς την Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας.

Η Πολιτική Άνοιξη έλαβε ποσοστό 4,9% στις εθνικές εκλογές του 1993 κερδίζοντας δέκα έδρες στο Κοινοβούλιο. Στις εκλογές για το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο το 1994 έλαβε 8,7% και δύο έδρες.

Η πτώση των εκλογικών ποσοστών άρχισε στις εθνικές εκλογές του 1996, όταν έλαβε 2,94% (ακριβώς κάτω από το εθνικό κατώτατο όριο 3%) και, κατά συνέπεια, δεν εξασφάλισε έδρα στο Κοινοβούλιο. Συμμετείχε και στις εκλογές για το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο το 1999, αλλά έλαβε 2,3% το οποίο ήταν και πάλι κάτω από το κατώτατο όριο που θα εξασφάλιζε εκπροσώπηση. Το γεγονός θεωρήθηκε αποτυχία και οδήγησε σε βαθμιαία διάλυση του κόμματος.

Η Πολιτική Άνοιξη δεν συμμετείχε στις εκλογές του 2000, αλλά ο Αντώνης Σαμαράς υποστήριξε δημόσια την Νέα Δημοκρατία. Πριν από τις εκλογές του 2004, ο Σαμαράς προσχώρησε πάλι στη Νέα Δημοκρατία και εκλέχτηκε ευρωβουλευτής στις ευρωεκλογές Ιουνίου 2004.





Ουτε μπορω να ξεχασω τον (Σ)ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟ  :grin: :grin:

με το ΚΕΠ του  :uglystupid: :uglystupid:



Για να μην παρεξηγηθω, δεν ειμαι κατα τις ΝΔ..

Αλλα ουτε αυτοι Ηταν.. τωρα ειναι γιατι τους συμφερει.. :uglystupid: :uglystupid:

Με την ιδια λογικη και ο Καρατζαφερης στη Ν.Δ ηταν (και διαγραφηκε απο τον Καραμανλη)
Μετα εγινε ακροδεξιος και φασιστας  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:


Φιλικους χεραιτισμους σε ολους οπαδους της Ν.Δ :rockon: :rockon: :rockon:


και μην βιαζεστε να λετε κουβεντες.. :uglystupid: :uglystupid:


 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ροζαλίτσα να θυμήσουμε σε όλους τους δεξιούς ακροδεξιούς ότι στην Ελλάδα 30 χρόνια η δεξιά κυβέρνησε 3 χρόνια με πρώην ΚΕΝΤΡΩΟ αποστάτη και άλλα 5.5 με το όνομα του ιδρυτή της ΕΡΕ ντυμένο με κεντρώο περιτύλιγμα....

όλα τα άλλα είναι για να περνά η ώρα...... :zfuck:
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
ροζαλίτσα να θυμήσουμε σε όλους τους δεξιούς ακροδεξιούς ότι στην Ελλάδα 30 χρόνια η δεξιά κυβέρνησε 3 χρόνια με πρώην ΚΕΝΤΡΩΟ αποστάτη και άλλα 5.5 με το όνομα του ιδρυτή της ΕΡΕ ντυμένο με κεντρώο περιτύλιγμα....

όλα τα άλλα είναι για να περνά η ώρα...... :zfuck:

Αντε μωρη μπαμια τραβα στο ΣΑΒΟΥΡΟΓΑΜΗ ΣΟΥ τον ΑΝΤΡΙΚΟ

δεν τρελενομαι.. και τοσο μην φρικαρεις

Παντως οπαδος του όνοματος του ιδρυτή ΠΑΣΟΚ ντυμένο με "κεντρώο" περιτύλιγμα....δεν θα γινω ποτε :birdman: :birdman: :birdman:

και μην πεις κουβεντα γιατι ερχονται ΧΑΠΑΚΙΑ...αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

:birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αντε μωρη μπαμια τραβα στο ΣΑΒΟΥΡΟΓΑΜΗ ΣΟΥ τον ΑΝΤΡΙΚΟ

δεν τρελενομαι.. και τοσο μην φρικαρεις

Παντως οπαδος του όνοματος του ιδρυτή ΠΑΣΟΚ ντυμένο με "κεντρώο" περιτύλιγμα....δεν θα γινω ποτε :birdman: :birdman: :birdman:

και μην πεις κουβεντα γιατι ερχονται ΧΑΠΑΚΙΑ...αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

:birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:

η απάντηση απλή...
εάν δε μπορείς να κάνεις τίποτα να το αλλάξεις απόλαυσέ το καβλιάρα μου....
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.785
Πόντοι
1.206
ενφό τα πράγματα είναι απλά...
με Σαμαρά η νδ επανέρχεται σε δεξιές τοποθετήσεις.
το λαος θα πολεμάει μεταξύ φθοράς και αυθαρσίας όπως μεταξύ φθοράς και αυθαρσίας πολεμάει ο τσυριζας μετά την αριστερή στροφή του ΠΑΣΟΚ με την αποχώρηση Σημίτη.

το κέρδος του Σαμαρά είναι προς τα άκρα, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα μπορέσει να κυβερνήσει ξανά χωρίς τον κεντρώο χώρο......
μάχες έγιναν να ενταχθούν οι ΕΠΕΝιτες στη ΝΔ μπας και την πουλέψει το ΠΑΣΟΚ αλλά μάταιο ήταν.
Μπορεί στους μπετόβλακες δεξιούς η ντόρα να μην ταιριάζει αλλά ο Σαμαράς ΔΕΝ έχει καμμιά τύχη στο κεντρώο κοινό. Απλά πράματα.

30 χρόνια δεν έχουν καταλάβει τα ζώα ότι χωρίς το κέντρο η νου δου δεν έχει τύχη αυτοδύναμης κυβέρνησης.

Η ανάλυσή σου πάσχει στην υπόθεση πως η Ν.Δ. χάνει το κέντρο με τη "δεξιά στροφή" Σαμαρά, αλλά το ΠΑΣΟΚ το ελέγχει παρά την "αριστερή στροφή" του Γκιόργκος. Πάσχει δε περισσότερο διότι αυτό που αποκαλούμε μεσαίος χώρος και ο οποίος δίνει τελικά τον νικητή δεν αυτοπροσδιρίζεται με "φίλαθλα" πολιτικά κριτήρια αλλά με πολύ πιο ορθολογιστική προσέγγιση των πραγματικών γεγονότων και καταστάσεων.

Απλά! Αν ο Γκιόργκος καταφέρει να συμμαζέψει τα πράγματα θα έχει μια δεύτερη ευκαιρία. Αν δεν τα καταφέρει θα έρθει ο άλλος! That simple! Θα τον ψηφίσω ας πούμε κι εγώ που τώρα απείχα (αφού ο χοντρούλης ουσιαστικά την κοπάνησε!) κι ας μην τον χωνεύω και τον θεωρώ καιροσκόπο λαϊκιστή και φανατικό (και ελαφρώς χαζούλη αλλά απ' αυτό έχει και ο άλλος και πατσίζουν). Πόσοι ψήφισαν το Γιώργο για πρωθυπουργό ενώ δυο χρόνια πριν τον κορόιδευαν και τον αποκαλούσαν χαμένο πανήβλακα; Γιατί εγώ ξέρω πολλούς (από την εποχή της εμφύλιας σύρραξης στο ΠΑΣΟΚ) και θυμάμαι μάλιστα που τότε τους έλεγα να είναι συγκρατημένοι διότι "αύριο θα τον παινεύουν"! Ήρθε το αύριο!
Μεθαύριο μπορεί να ψηφίσω τον Αντωνάκη κι εγώ (και άλλοι!), ακόμη και χωρίς να τον παινεύω...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Η ανάλυσή σου πάσχει στην υπόθεση πως η Ν.Δ. χάνει το κέντρο με τη "δεξιά στροφή" Σαμαρά, αλλά το ΠΑΣΟΚ το ελέγχει παρά την "αριστερή στροφή" του Γκιόργκος. Πάσχει δε περισσότερο διότι αυτό που αποκαλούμε μασαίος χώρος και ο οποίος δίνει τελικά τον νικητή δεν αυτοπροσδιρίζεται με "φίλαθλα" πολιτικά κριτήρια αλλά με πολύ πιο ορθολογιστική προσέγγιση των πραγματικών γεγονότων και καταστάσεων.

Απλά! Αν ο Γκιόργκος καταφέρει να συμμαζέψει τα πράγματα θα έχει μια δεύτερη ευκαιρία. Αν δεν τα καταφέρει θα έρθει ο άλλος! That simple! Θα τον ψηφίσω ας πούμε κι εγώ που τώρα απείχα (αφού ο χοντρούλης ουσιαστικά την κοπάνησε!) κι ας μην τον χωνεύω και τον θεωρώ καιροσκόπο λαϊκιστή και φανατικό (και ελαφρώς χαζούλη αλλά απ' αυτό έχει και ο άλλος και πατσίζουν). Πόσοι ψήφισαν το Γιώργο για πρωθυπουργό ενώ δυο χρόνια πριν τον κορόιδευαν και τον αποκαλούσαν χαμένο πανήβλακα; Γιατί εγώ ξέρω πολλούς (από την εποχή της εμφύλιας σύρραξης στο ΠΑΣΟΚ) και θυμάμαι μάλιστα που τότε τους έλεγα να είναι συγκρατημένοι διότι "αύριο θα τον παινεύουν"! Ήρθε το αύριο!
Μεθαύριο μπορεί να ψηφίσω τον Αντωνάκη κι εγώ (και άλλοι!), ακόμη και χωρίς να τον παινεύω...

αυτό εσύ το καταγράφεις ως κεντρώος ή ως ανεμοδούρας;
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.013
Κριτικές
490
Like
36.754
Πόντοι
41.447
Η ανάλυσή σου πάσχει στην υπόθεση πως η Ν.Δ. χάνει το κέντρο με τη "δεξιά στροφή" Σαμαρά, αλλά το ΠΑΣΟΚ το ελέγχει παρά την "αριστερή στροφή" του Γκιόργκος. 

πολύ "στροφιλίκι" ρε παιδί μου!  :P
το ΄χεις ακούσει αυτό που λέει "μπάινει με τις μπάντες, και βγάινει με τις ζάντες?" :o
καλημέρα!  :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
πολύ "στροφιλίκι" ρε παιδί μου!  :P
το ΄χεις ακούσει αυτό που λέει "μπάινει με τις μπάντες, και βγάινει με τις ζάντες?" :o
καλημέρα!  :grin:

με μια λέξη τετακέ όπως αυτό που έκανε ο κωστάκης
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.785
Πόντοι
1.206
αυτό εσύ το καταγράφεις ως κεντρώος ή ως ανεμοδούρας;

Μου είναι αρκετά δύσκολο να αυτοπροσδιοριστώ πολιτικά, αλλά θα το προσπαθήσω.
Οικονομικά είμαι ακραία νεοφιλελεύθερος, (του Μίλτον Φρίνταν ένα πράγμα!)
Θρησκευτικά είμαι άθεος!
Φιλοσοφικά είμαι ουμανιστής. Στα σεξουαλικά, θέματα προσωπικής ταυτότητας κλπ, επίσης ακραία φιλελεύθερος και στα "εθνικά" φανατικά αντισωβινιστής. (Με το σκοπιανό, το παπαδαριό και τον Αντωνάκη γελάω από το 92)
Αν σε μπέρδεψα συγγνώμην, αλλά το ξαναλέω ο καθένας (εκτός από τα κομματόσκυλα) έχει την προσωπική του ταυτότητα...
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.013
Κριτικές
490
Like
36.754
Πόντοι
41.447
Μου είναι αρκετά δύσκολο να αυτοπροσδιοριστώ πολιτικά, αλλά θα το προσπαθήσω.
Οικονομικά είμαι ακραία νεοφιλελεύθερος, (του Μίλτον Φρίνταν ένα πράγμα!)[/size]
Θρησκευτικά είμαι άθεος!
Φιλοσοφικά είμαι ουμανιστής. Στα σεξουαλικά, θέματα προσωπικής ταυτότητας κλπ, επίσης ακραία φιλελεύθερος και στα "εθνικά" φανατικά αντισωβινιστής. (Με το σκοπιανό, το παπαδαριό και τον Αντωνάκη γελάω από το 92)
Αν σε μπέρδεψα συγγνώμην, αλλά το ξαναλέω ο καθένας (εκτός από τα κομματόσκυλα) έχει την προσωπική του ταυτότητα...

συμφωνούμε σε ΟΛΑ , εκτός απο το "οικονομικό"
εγώ είμαι με  αυτόν και αυτόν....εως το κόκκαλο...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μου είναι αρκετά δύσκολο να αυτοπροσδιοριστώ πολιτικά, αλλά θα το προσπαθήσω.
Οικονομικά είμαι ακραία νεοφιλελεύθερος, (του Μίλτον Φρίνταν ένα πράγμα!)
Θρησκευτικά είμαι άθεος!
Φιλοσοφικά είμαι ουμανιστής. Στα σεξουαλικά, θέματα προσωπικής ταυτότητας κλπ, επίσης ακραία φιλελεύθερος και στα "εθνικά" φανατικά αντισωβινιστής. (Με το σκοπιανό, το παπαδαριό και τον Αντωνάκη γελάω από το 92)
Αν σε μπέρδεψα συγγνώμην, αλλά το ξαναλέω ο καθένας (εκτός από τα κομματόσκυλα) έχει την προσωπική του ταυτότητα...

όλη αυτή η παράγραφος για να μας πεις αυτό που είπα με μια λέξη.

ανεμοδούρας.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.785
Πόντοι
1.206

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.785
Πόντοι
1.206

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom