Νέα

Νέος κορωνοϊός (COVID19) και αγοραίος έρωτας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lagonisian
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 240
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Αποχή από τις εκδιδόμενες ή βαράμε αλυπητα?

  • Γαμώ σα να μην υπάρχει αύριο

    Ψήφοι: 35 21,7%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 7 4,3%
  • Δεν ρισκάρω την υγέια μου.

    Ψήφοι: 63 39,1%
  • Μαλακία και δόξα τω θεω!!!!

    Ψήφοι: 45 28,0%
  • Βρισκω μια ανέραστη σαν την pentagiotissa και δεν ανησυχω!!!

    Ψήφοι: 11 6,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    161

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36
ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
φυσικά και ΔΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕΞ (ούτε που λέει ο λόγος με τη γυναίκα του)
από εκεί και πέρα, αν δε βρεθεί φάρμακο , εμβόλιο (αυτό θέλει το λιγότερο 12 μήνες), αν δε σιγουρευτούμε ότι δεν
μπορεί κάποιος να ξανακολλήσει/νοσήσει, ότι ο ιός δε δρα το καλοκαίρι κτλ ΤΟΤΕ ΑΣΦΑΛΕΣ ΣΕΞ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

Μεχρι να βρεθει το εμβολιο και να εμβολιασθουμε μαζικα τελος το εξωσυζυγικο σεξ και οι πουτανες μασατζουδες στρπτιτζουδες και τα σχετικα ..... ολα τα υπολοιπα δεν εχουν νοημα. Αυτό θα συμβει τελος 2020 και βαλε .....
 

IvanTheGreat

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2019
Μηνύματα
68
Κριτικές
107
Like
5.682
Πόντοι
24.130

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.326
Πόντοι
6.305
φίλε μου με τα cyber δεν την παλεύω. Ούτε με το τηλεφωνικό σεξ την βρίσκω... απλά υπομονή και από ό,τι φαίνεται, επιστροφή στη μαλακία για λίγο καιρό.
όλα θα φτιάξουν..καλά να είμαστε
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.402
Κριτικές
10
Like
2.635
Πόντοι
746
ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
φυσικά και ΔΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕΞ (ούτε που λέει ο λόγος με τη γυναίκα του)
από εκεί και πέρα, αν δε βρεθεί φάρμακο , εμβόλιο (αυτό θέλει το λιγότερο 12 μήνες), αν δε σιγουρευτούμε ότι δεν
μπορεί κάποιος να ξανακολλήσει/νοσήσει, ότι ο ιός δε δρα το καλοκαίρι κτλ ΤΟΤΕ ΑΣΦΑΛΕΣ ΣΕΞ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

Φίλε ένα φάρμακο υπάρχει από το 1976 στη Ρωσική Ομοσπονδία τότε Σοβιετική Ένωση και άλλο υπάρχει από το 1984 και υπάρχει και το Plaquetil. Τώρα συζητάμε εμβολιασμούς με 100 δολάρια Αμερικής να μη πέσει οικονομία τους, συγγνώμη δηλαδή.
 

TAKMAN v2

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2020
Μηνύματα
144
Like
58
Πόντοι
1
Δεν μπορώ να φανταστώ καλοκαίρι χωρίς πεπονοτρυπητη σε μπουρδελα με άλφα καπέλο τσατσαδες.
 

kerasi

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2009
Μηνύματα
88
Κριτικές
5
Like
36
Πόντοι
0
Ο ιος δεν κανει διακρισεις..ειτε εισαι γνωστος της κοπελα ειτε αγνωστος θα το κολλησεις και μ την σειρα σου εσυ και οι υπολοιποι πελατες θα το μεταφερουν αλλου.
Δεν περιοριζεται ετσι..θελει θυσιες για να βγουμε κερδισμενοι.

Ξερω ολοι εχουμε γινει νονιμοι..ολοι κλειστικαμε στα σπιτια και ο ιος αντι να πεφτουν τα κρουσαματα, ανεβαινουν και ακομα ειμαστε πολυ νωρις..αν δεν βαλουμε μυαλο θα γινουμε χειροτερα απο την ιταλια,δεν αργει να καταρευσει το συστημα και μετα θα δεις οτι θα την πληρωσουμε ολοι γιατι πολυ απλα δεν θα μπορει κανει να μας βοηθησει οταν το χρειαστουμε.

Σωστός ο φίλος. Θέλει προσοχή κ τώρα κ μετά....
Αρκετές είναι αυτές που δουλεύουν είτε ανεξάρτητες είτε από γραφεία στα κρυφά με «καλούς» , «γνωστούς» πελάτες....
Έχουν πέσει κι οι τιμές στη βραχυχρόνια μισθωση......
 

alexsar

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2009
Μηνύματα
28
Κριτικές
2
Like
39
Πόντοι
0
Είπα να πάω την Δευτέρα απόγευμα μια βόλτα σε ένα στούντιο, πρώτη φορά από τότε που άνοιξαν... Αυτό που γινόταν δεν το έχω δει ούτε με Πασοκ Σάββατο βράδυ, είδα από γνωστό Ραπερ μέχρι παππούδες, η υποδοχή τα είχε χάσει δεν ήξερε ποιόν να πρωτο-θερμομετρήσει, οι κοπέλες σε κοιτάζανε με ύφος "πρόσεξε τι θα πεις, τα έχω παίξει", οι πελάτες κοιτάγανε σα ζόμπι "θελω να γαμήσω ΤΩΡΑ", σηκώθηκα κι έφυγα και πήγα σπίτι μου
 

bourdgeorge

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
142
Κριτικές
1
Like
343
Πόντοι
21
Ξερει κανεις αν εχει ενσωματωθει στους καθιερωμενους ελεγχους το τεστ για κορονοιο και αν ναι ποσο συχνα περνανε οι κοπελες απο ελεγχο?
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.635
Κριτικές
61
Like
39.879
Πόντοι
22.785
:P :P
Κάτι επίκαιρο φίλοι μου..
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.650
Like
1.917
Πόντοι
216
Και η Αυστρία ξεκινάει αυστηρό λοκντάουν, .
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Βγηκε και η ποντικομαμη

Σύψας σε ΣΚΑΪ: Προετοιμαστείτε για κυλιόμενα lockdown έως την άνοιξη

Πηγή: Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook | @skaigr on Instagram

Ειναι ψυχοπαθεις ....

Εν το μεταξύ είναι 100% σίγουροι οτι το πρώτο "κύμα" ανακόπηκε απο το lockdown , η μήπως ανακόπηκε απο το καλοκαίρι ;

Και δεν τα βγάζω απο το μυαλό μου έχω ακούσει κάποιους γιατρούς απο αυτούς που δεν τους βγάζουν στα μμε που έχουν είτε ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό , κάποιοι μάλιστα λένε οτι το lockdown δεν έπαιξε σχεδόν κανένα ρόλο (ίσως γιατί είναι και δύσκολο εως αδύνατο να τηρηθει απο όλους και στο έπακρο)

Τι να πω , μάλλον αυτοι που βγαίνουν στα μμε ξέρουν καλύτερα ...

Όσο για τον δείκτη θετικών κρουσμάτων που λέει στο λίνκ οτι είναι γυρω στο 10% και άρα είναι ψηλά , την μια μέρα είναι στο 10-11% , χτές πρέπει να ηταν ίσως και πάνω απο 15% δεν έκανα υπολογισμό

Στις 15/11/2020 είχαμε 1698 κρουσματα με 14262 τέστ δηλαδη λίγο πάνω απο 10%

Στις 16/11/2020 είχαμε 2198 κρουσματα με 11911 τέστ το οποίο μάλλον πλησιάζει το 20%

Δηλαδη με 2350 περίπου τέστ λιγότερα έχεις 500 κρούσματα περισσότερα και μάλιστα την επόμενη μέρα , σας φαίνεται λογικό ; Εμένα πάντως όχι :P
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606


Τί πρόβλημα έχει ο ζούγκλας;:huh:
 
Εγγρ.
16 Ιαν 2021
Μηνύματα
299
Like
160
Πόντοι
1
Είπα να πάω την Δευτέρα απόγευμα μια βόλτα σε ένα στούντιο, πρώτη φορά από τότε που άνοιξαν... Αυτό που γινόταν δεν το έχω δει ούτε με Πασοκ Σάββατο βράδυ, είδα από γνωστό Ραπερ μέχρι παππούδες, η υποδοχή τα είχε χάσει δεν ήξερε ποιόν να πρωτο-θερμομετρήσει, οι κοπέλες σε κοιτάζανε με ύφος "πρόσεξε τι θα πεις, τα έχω παίξει", οι πελάτες κοιτάγανε σα ζόμπι "θελω να γαμήσω ΤΩΡΑ", σηκώθηκα κι έφυγα και πήγα σπίτι μου


:2funny:
 

alexsar

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2009
Μηνύματα
28
Κριτικές
2
Like
39
Πόντοι
0
Ρε ΤΙ γίνεται??? Που οδεύουμε?
Κλείνω 3 κοπέλες για σήμερα από γνωστό πρακτορείο, σύνολο πακέτου κοντά στο 500ρικο, παίρνω το χοτέλι μετά να κλείσω και δωμάτιο γιατί είμαι και τελειομανής τρομάρα μου, και τρώω το πρώτο γείωμα " δεν κάνουμε κρατήσεις, γαμάει πολύ ο κοσμος δεν προλαβαίνουμε από την πολύ δουλειά"

Παίρνω το πρακτορείο, και ξενερώνει, λες και μου έκανε και χάρη.. δλδ τι έπρεπε να κάνω? Να πάω με τρεις γυναίκες στη reception και να περιμένουμε πότε θα αδειάσει δωμάτιο?
Ή να βρω πρώτα δωμάτιο να μπω μέσα και μετά να αρχίσω τα τηλέφωνα μπας και βρω αυτό που ψάχνω, και ΑΝ μπορει να έρθει εκείνη την ώρα που είμαι εγώ εκεί?

Με βλέπω σε στούντιο στην ουρά με άλλους 20..
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
ΤΑ ΚΟΒΟΥΝ ΟΛΑ! Η ΟΡΓΗ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΚΡΑΥΓΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ! ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΝ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ ΣΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ!

Η κυβέρνηση ενεργοποιεί τους «κόφτες» με ξεκάθαρο στόχο να μειώσει το κόστος των μέτρων στήριξης, εξαιρώντας όλο και περισσότερες επιχειρήσεις από τους δικαιούχους, ώστε να μειωθούν οι δαπάνες του προϋπολογισμού, αδιαφορώντας για τις συνέπειες στην πραγματική οικονομία, την ανεργία και το επιχειρείν.

Ένα κλασικό παράδειγμα της νέας πρακτικής που υιοθετείται αιφνιδίως είναι ότι με βάση τον τζίρο του 4μηνου μεταξύ Σεπτεμβρίου-Δεκεμβρίου 2020 θα κριθεί η δυνατότητα των επιχειρήσεων να εντάξουν εργαζομένους τους στο μηχανισμό «Συν-Εργασία» για τους μήνες Ιανουάριο και Φεβρουάριο του 2021.
Έτσι, με βάση σχετική κυβερνητική απόφαση, μία επιχείρηση μπορεί να ενταχθεί στον εν λόγω μηχανισμό για τον Ιανουάριο ή τον Φεβρουάριο ή και τους δύο μήνες, υπό τον όρο ότι ο τζίρος της μειώθηκε στο διάστημα Σεπτεμβρίου-Δεκεμβρίου 2020 κατά τουλάχιστον 20% σε σχέση με το αντίστοιχο 4μηνο πέρυσι.

Αυτό προβλέπει Υπουργική Απόφαση, η οποία αναρτήθηκε μόλις προχθές στη «Διάυγεια», προκαλώντας ανησυχία σε επιχειρήσεις οι οποίες είχαν προγραμματίσει την ένταξη εργαζομένων τους στη «Συν-Εργασία» κατά τον τρέχοντα μήνα (σ.σ. έχουν ήδη κάνει τις δηλώσεις της α΄ φάσης), με βάση τον τζίρο της περιόδου Μαρτίου-Αυγούστου 2020, καθώς μέχρι πριν δύο μέρες δεν είχε γίνει καμία περί του αντιθέτου ανακοίνωση από πλευράς υπουργείου.

Με βάση, όμως, τα δεδομένα τα οποία έθεσε η προαναφερθείσα Υπουργική Απόφαση προ δύο ημερών, κύκλοι εργοδοτικών οργανώσεων αναφέρουν ότι μπορεί να αναθεωρήσουν αρνητικά τις αποφάσεις τους για ένταξη εργαζομένων στη «Συν-Εργασία».

Ένας βασικός λόγος, πέρα από τον αιφνιδιασμό τους, είναι το γεγονός ότι κατά τον Σεπτέμβριο-Οκτώβριο του 2020, δηλαδή πριν το δεύτερο lockdown, καθώς λειτουργούσε «κανονικά» η οικονομία, είχε ανακάμψει ο τζίρος τους, ενώ η μείωση τζίρου που σημειώθηκε κατά τον Νοέμβριο-Δεκέμβριο του 2020, δηλαδή εν μέσω του δεύτερου lockdown δεν «αρκεί» για να επιτευχθεί το κριτήριο της μείωσης του τζίρου κατά τουλάχιστον 20% σε όλο το 4μηνο Σεπτεμβρίου-Δεκεμβρίου 2020 σε σχέση με το αντίστοιχο 4μηνο το 2019.

Υπενθυμίζεται πως η διάταξη η οποία προέβλεπε την παράταση του μηχανισμού «Συν-Εργασία» κατά 2 μήνες, δηλαδή έως τις 28 Φεβρουαρίου 2021, κατατέθηκε στις 18 Δεκεμβρίου 2020, ψηφίστηκε πέντε μέρες αργότερα και δεν προέβλεπε καμία μεταβολή στην περίοδο αναφοράς του τζίρου.

Η μεταβολή αυτή αποτυπώθηκε σχεδόν έναν μήνα μετά (και μάλιστα προέβλεπε μία σχετικά «απότομη» μετατόπιση της περιόδου αναφοράς του τζίρου).

Έτσι, ενώ για να ενταχθεί μία επιχείρηση στη «Συν-Εργασία» για τον μήνα Δεκέμβριο (δηλαδή εν μέσω του δεύτερου lockdown) θα πρέπει να είχε μείωση τζίρου τουλάχιστον 20% για το διάστημα Μαρτίου-Αυγούστου 2020 (δηλαδή 2 μήνες πριν το δεύτερο lockdown) σε σχέση με το αντίστοιχο 6μηνο του 2019, για να ενταχθεί έναν μόλις μήνα μετά, δηλαδή τον Ιανουάριο του 2020, ενώ συνεχίζεται το δεύτερο lockdown, θα πρέπει να είχε μείωση τζίρου τουλάχιστον 20% για όλο το προηγούμενο 4μηνο, μαζί και κατά τους δύο μήνες (Σεπτέμβριο-Οκτώβριο), κατά το οποίο δεν υπήρχε lockdown στη χώρα.

Το «άλμα» αυτό στους χρόνους αναφοράς του τζίρου και μάλιστα «αναδρομικά», δηλαδή ενώ σχεδόν τελειώνει ο Ιανουάριος, ενδεχομένως να στοιχίσει την έξοδο ίσως και πολλών επιχειρήσεων από τον μηχανισμό «Συν-Εργασία», προειδοποιούν στο Capital.gr εργοδοτικοί κύκλοι. Από αυτή την άποψη, προς τη θετική κατεύθυνση, σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, θα ήταν μία κίνηση όπως η διεύρυνση της περιόδου αναφοράς προς τα πίσω, δηλαδή πριν τον Σεπτέμβριο.

«Τρέχουν» οι βασικές προθεσμίες

Κατά τα άλλα, σημειώνεται, βάσει όσων προβλέπουν σχετικές υπουργικές ανακοινώσεις, πως οι δηλώσεις για ένταξη στον μηχανισμό «Συν-Εργασία» (β΄ φάση) θα πρέπει να υποβληθούν έως τις 31 Ιανουαρίου.

Όσον αφορά στις δηλώσεις για τη «Σύν-Εργασία» (α΄φάση) για τον μήνα Ιανουάριο, πρέπει να υποβληθούν έως τις 8 Φεβρουαρίου.

Eπίσης, από την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2021, θα καταβληθούν τα ποσά που αναλογούν στους δικαιούχους του προγράμματος για Οκτώβριο και Νοέμβριο 2020 – μετά και τη διαδικασία των διασταυρώσεων, καθώς και το δώρο Χριστουγέννων για όλους τους μήνες μέχρι και τον Νοέμβριο 2020.

Τέλος, από την Πέμπτη 4 Φεβρουαρίου, θα καταβληθεί η οικονομική ενίσχυση βραχυχρόνια για τον Δεκέμβριο 2020.

ΜΑΚΕΛΕΙΟ
 

googlis

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2009
Μηνύματα
119
Κριτικές
4
Like
154
Πόντοι
1
Ρε ΤΙ γίνεται??? Που οδεύουμε?
Κλείνω 3 κοπέλες για σήμερα από γνωστό πρακτορείο, σύνολο πακέτου κοντά στο 500ρικο, παίρνω το χοτέλι μετά να κλείσω και δωμάτιο γιατί είμαι και τελειομανής τρομάρα μου, και τρώω το πρώτο γείωμα " δεν κάνουμε κρατήσεις, γαμάει πολύ ο κοσμος δεν προλαβαίνουμε από την πολύ δουλειά"

Παίρνω το πρακτορείο, και ξενερώνει, λες και μου έκανε και χάρη.. δλδ τι έπρεπε να κάνω? Να πάω με τρεις γυναίκες στη reception και να περιμένουμε πότε θα αδειάσει δωμάτιο?
Ή να βρω πρώτα δωμάτιο να μπω μέσα και μετά να αρχίσω τα τηλέφωνα μπας και βρω αυτό που ψάχνω, και ΑΝ μπορει να έρθει εκείνη την ώρα που είμαι εγώ εκεί?

Με βλέπω σε στούντιο στην ουρά με άλλους 20..

Είναι που έχει πέσει το ηθικό όλων και θέλουν με κάποιο τρόπο να το σηκώσουν.
 

googlis

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2009
Μηνύματα
119
Κριτικές
4
Like
154
Πόντοι
1
Ρε ΤΙ γίνεται??? Που οδεύουμε?
Κλείνω 3 κοπέλες για σήμερα από γνωστό πρακτορείο, σύνολο πακέτου κοντά στο 500ρικο, παίρνω το χοτέλι μετά να κλείσω και δωμάτιο γιατί είμαι και τελειομανής τρομάρα μου, και τρώω το πρώτο γείωμα " δεν κάνουμε κρατήσεις, γαμάει πολύ ο κοσμος δεν προλαβαίνουμε από την πολύ δουλειά"

Παίρνω το πρακτορείο, και ξενερώνει, λες και μου έκανε και χάρη.. δλδ τι έπρεπε να κάνω? Να πάω με τρεις γυναίκες στη reception και να περιμένουμε πότε θα αδειάσει δωμάτιο?
Ή να βρω πρώτα δωμάτιο να μπω μέσα και μετά να αρχίσω τα τηλέφωνα μπας και βρω αυτό που ψάχνω, και ΑΝ μπορει να έρθει εκείνη την ώρα που είμαι εγώ εκεί?

Με βλέπω σε στούντιο στην ουρά με άλλους 20..

Αφού και στο στούντιο την άλλη φορά έφυγες. Δεν σε θέλει.
 

alexsar

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2009
Μηνύματα
28
Κριτικές
2
Like
39
Πόντοι
0
Ρε ΤΙ γίνεται??? Που οδεύουμε?
Κλείνω 3 κοπέλες για σήμερα από γνωστό πρακτορείο, σύνολο πακέτου κοντά στο 500ρικο, παίρνω το χοτέλι μετά να κλείσω και δωμάτιο γιατί είμαι και τελειομανής τρομάρα μου, και τρώω το πρώτο γείωμα " δεν κάνουμε κρατήσεις, γαμάει πολύ ο κοσμος δεν προλαβαίνουμε από την πολύ δουλειά"

Παίρνω το πρακτορείο, και ξενερώνει, λες και μου έκανε και χάρη.. δλδ τι έπρεπε να κάνω? Να πάω με τρεις γυναίκες στη reception και να περιμένουμε πότε θα αδειάσει δωμάτιο?
Ή να βρω πρώτα δωμάτιο να μπω μέσα και μετά να αρχίσω τα τηλέφωνα μπας και βρω αυτό που ψάχνω, και ΑΝ μπορει να έρθει εκείνη την ώρα που είμαι εγώ εκεί?

Με βλέπω σε στούντιο στην ουρά με άλλους 20..

Αφού και στο στούντιο την άλλη φορά έφυγες. Δεν σε θέλει.

Δεν έχεις και άδικο....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom