Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Ωραίο αυτό με το tag σε κάποιον να θέλεις να δει το post και παίρνει ειδοποίηση.

Δεν έχω παρακολουθήσει την τελευταία βδομάδα, και με μια γρήγορη ματιά καλά έκανα, Γκρούεζας, Κασσιανή και μουνοβαγόνης μετακόμισαν από τα πολιτικά για να γράφουν αηδίες. :angry:


Λοιπόν το ιικό φορτίο που έχει δεχτεί κάποιος είναι ευθέως ανάλογο με την βαρύτητα νόσησης.
Παρότι ο δείκτης cycle threshold θεωρείται αναξιόπιστος για να γενικευτεί η χρήση του, οι έρευνες έχουν δείξει πως σε όσους το μοριακό τεστ δείχνει την θετικότητα κοντά στους 20 κύκλους ενίσχυσης του δείγματος νοσούν βαριά γιατί το φορτίο που εκτέθηκαν είναι πολύ υψηλό.
Αντίθετα ανίχνευση κοντά στους 30 κύκλους και πάνω σημαίνει ελαφριά έως και ασυμπτωματική νόσηση.

Η «κράση» που αναφέρθηκε φυσικά θα παίξει τον ρόλο της αλλά κατ΄ αναλόγια. Δηλαδή π.χ. ένας με γερή κράση και υψηλό δείκτη ct θα το περάσει ασυμπωματικά, και ένας με ασθενή κράση έως και με μέτρια συμπτώματα.
Αντίστοιχα ένας γερός οργανισμός μπορεί να σωθεί ακόμα και με δείκτη ct κάτω του 20 την στιγμή που οι περισσότεροι άνθρωποι με τέτοιες τιμές καταλήγουν. Όσο γερή κράση κι αν έχεις δεν θα είσαι συμπτωματικός αν εκτεθείς σε πολύ υψηλό ιικό φορτίο.



Τώρα για την μεταδοτικότητα δεν μπορούμε να πούμε πως είναι ευθέως ανάλογη με την ποσότητα του ιού που έχει ένας άνθρωπος.
Π.χ. ένας ασυμπωματικός, αν τηρούνται τα μέτρα (απόσταση, μάσκα, κ.λπ), δύσκολα θα μεταδώσει τον κορονοϊό, κι αν το μεταδώσει θα μεταδώσει χαμηλό ιικό φορτίο,
Αν όμως υπάρξει στενή επαφή, φιλί κ.λπ. θα μεταδώσει σχεδόν σίγουρα τον κορονοϊό και μάλιστα πιθανώς με αυξημένο φορτίο καθώς είναι δια ζώσης μετάδοση.
Oποτε ενας που περασε τον ιο ασυμπτωματικος σημαινει πως σε περιπτωση που ξανα κολησει θα ειναι παλι ασυμπτωματικος?
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.082
Πόντοι
456
Ολοι τον βριζουν δεν εχεις παρει χαμπαρι ππυ κανεις δεν τον θελει?
Απο ποιους θα παρει 50χιλιαδες ψηφους.
Εκτος και αν ο λαος ειναι βιτσιοζος και γουσταρει σεριφιδες.
Είναι και οι "ψήφοι" των ομογενών. Προσπαθούν να περάσουν κάτι νομοσχέδια που θα ψηφίζουν οι "ομογενείς" ηλεκτρονικά με το ΑΦΜ τους.


«δυνητικά, με βάση το «δίκαιο του αίματος», με το νομοσχέδιό σας απροσδιόριστος αριθμός δυνητικών εκλογέων θα μπορούσε να αποκτήσει πρόσβαση στους εκλογικούς καταλόγους, αποκτώντας την ελληνική ιθαγένεια και στη συνέχεια, βέβαια, και δικαίωμα ψήφου»

Δεν είναι καθόλου δύσκολο να κλικάρουν Χαρδαλιά 50.000 "απροσδιόριστοι".
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
43
Like
1.692
Πόντοι
3.425
40 χρόνια μετά το «ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο» ο Τζόνυς ζει ακόμα με την σκέψη στον αρχηγό των παπατζήδων Αντρέα.

Αλλά και στο ΚΙΝΑΛ είναι ακόμα κολλημένοι με την αντιδεξιά αριστερίλα. Όταν το καταλάβουν τότε θα έχουν κάνει ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ βήμα προς την κεντροαριστερή δημοκρατική σύγχρονη πραγματικότητα, φυσικά αυτό δεν γίνεται με αρχηγό την Φώφη.
Όσο δεν απογαλακτίζονται από τα αντιδεξιά σύνδρομα του κώλου ο Μητσοτάκης θα λυμαίνεται το κέντρο.
Ας τους πει κάποιος πως είμαστε στο 2021 κι όχι στο 1974 και ο Αντρέας έχει πεθάνει εδώ και 25 χρόνια.
Η χώρα χρειάζεται μια σοβαρή, δημοκρατική, κεντροαριστερή αντιπολίτευση. Φασιστερά έχει, δεν χρειάζεται άλλη….
Δηλαδή χρειάζεται αρχηγό σαν το χοντρομαλάκα Βενιζέλο που συνκυβέρνησε με τον εθνικισταρά Σαμαρά για να μας τον χώνουν εσαεί. Ρε δεν πάτε να δείτε αν έρχομαι. "Ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει Δεξιά". Πάντα διαχρονικό σύνθημα που δεν πρόκειται να το ξεχάσουμε όσες παπάντζες κι αν μας λες αγαπητέ κομπογιαννίτη.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Δηλαδή χρειάζεται αρχηγό σαν το χοντρομαλάκα Βενιζέλο που συνκυβέρνησε με τον εθνικισταρά Σαμαρά για να μας τον χώνουν εσαεί. Ρε δεν πάτε να δείτε αν έρχομαι. "Ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει Δεξιά". Πάντα διαχρονικό σύνθημα που δεν πρόκειται να το ξεχάσουμε όσες παπάντζες κι αν μας λες αγαπητέ κομπογιαννίτη.
Κανετε κριτικη εσεις οι τσυριζαιοι στον βενιζελο αλλα ξεχνατε επιτηδες οτι συγκυβερνησε και ο μπαρμπαφωτης τον οποιο πηρατε στον τσυριζα

Για σοβαρευτειτε λιγο εκει στην νεοδεξια της κουμουνδουρου
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
43
Like
1.692
Πόντοι
3.425
Κανετε κριτικη εσεις οι τσυριζαιοι στον βενιζελο αλλα ξεχνατε επιτηδες οτι συγκυβερνησε και ο μπαρμπαφωτης τον οποιο πηρατε στον τσυριζα

Για σοβαρευτειτε λιγο εκει στην νεοδεξια της κουμουνδουρου
Από όλο το post μου αυτό σου έμεινε; Καταρχάς εγώ έχω προτοκράξει τον Σύριζα για τις συγκυβερνήσεις με Ακροδεξιό Καμμένο. Οπότε μάλλον άστοχο στο να με ταμπελάρεις ως Συριζαίο. Αυτοκατατάσσομαι στους free-lance αδέσμευτους αριστερούς.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306

κουλη ποσους εχεις ακομα για τον αλλο κοσμο? :priest:

Ο ηγούμενος εισήχθη στο νοσοκομείο με διαδικασίες εξπρές λόγω της πολύ σοβαρής του κατάστασης.

Ανηκει στις ευπαθείς ομάδες, καθώς πάσχει από ζαχαρώδη διαβήτη και η κατάσταση της υγείας του επιδεινώθηκε ραγδαία, το τελευταίο 24ωρο.


Τη βασική αιτία θανάτου για περίπου 7.000.000 άτομα ετησίως σε παγκόσμιο επίπεδο αποτελεί ο σακχαρώδης διαβήτης.




Καλα ενταξει
 
Τελευταία τροποποίηση:

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Από όλο το post μου αυτό σου έμεινε; Καταρχάς εγώ έχω προτοκράξει τον Σύριζα για τις συγκυβερνήσεις με Ακροδεξιό Καμμένο. Οπότε μάλλον άστοχο στο να με ταμπελάρεις ως Συριζαίο. Αυτοκατατάσσομαι στους free-lance αδέσμευτους αριστερούς.
Εσεις οι αυτοαποκαλουμενοι "αριστεροι" ανεβασατε τον κουλη και την δεξια ξανα στην εξουσια οπως κανατε το αθλιο βρωμικο 89 οπως κανατε το 04 οπως το 11-12

Αριστεροι δηλαδη μονο στον καβαλο κατα τα αλλα "αριστεροι" για πλακα
 

mimmo

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2010
Μηνύματα
123
Like
107
Πόντοι
1
Αυτο λεω κι εγω.
Αυτα τα θεματα ειναι πολυ σοβαρα για να λετε και να αναπαραγετε αυτες τις μαλακιες, δυσφημωντας ανευ λογου τους εμβολιασμους.
Πρεπει να ντρεπεστε. Μας διαβαζει και κοσμος. Εστω και εναν να πεισετε να μην εμβολιασθει ειστε εγκληματιες.
Εγκληματίας είσαι του λόγου σου. Αραδιάζεις ένα σωρό σαχλαμάρες και νομίζεις πως γράφεις φιλοσοφίες. Δεν ντρέπεσαι? Προσπαθείς να επιβάλεις εμβολιασμό υποχρεωτικό για έναν υιό με μηδενική θνησιμότητα σε ορισμένες ηλικίες και μικρή σε μεγάλες. Τρομοκρατείται τον κόσμο καταστρέφοντάς την την οικονομία με χρέη δυσθεώρητα. Πλήρωσε εσύ κόπανε και το συνάφι σου αυτά. Κόπανος είναι πιο επιεικής χαρακτηρισμός από το εγκληματίας Είσαι και δικηγόρος ηλίθιε. Χάσου
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.085
Κριτικές
1
Like
33.094
Πόντοι
6.256
Πως κρινεις το team των σχολιαστων της ΝΔ?
Υψηλου επιπεδου ατομα που συνομιλουν με ζαν κλωντ,
Καμαρωνουμε και μορφωμενο να προσπαθει να μαζεψει τα ασυμαζευτα
 

Tony xx ☭

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.074
Πόντοι
3.556
Υψηλου επιπεδου ατομα που συνομιλουν με ζαν κλωντ,
Καμαρωνουμε και μορφωμενο να προσπαθει να μαζεψει τα ασυμαζευτα
Κοντόλαγνε, πως βλέπεις το μπουμπούκο, που γράφει στο laptop πατώντας τα χαρτιά που έχει μπροστά του;

FB_IMG_1622270055135.jpg
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.082
Like
9.936
Πόντοι
1.406
Κοντόλαγνε, πως βλέπεις το μπουμπούκο, που γράφει στο laptop πατώντας τα χαρτιά που έχει μπροστά του;

FB_IMG_1622270055135.jpg
τυπε εχει φατσα μπαγλαμα που διαβαζει με απογνωση πονηματα κλωντ με τραμουταντα στο μπουρδελα....
 

Tony xx ☭

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.074
Πόντοι
3.556
τυπε εχει φατσα μπαγλαμα που διαβαζει με απογνωση πονηματα κλωντ με τραμουταντα στο μπουρδελα....
Εγώ πιστεύω διαβάζει το νήμα "αφίξεις αλλοδαπών τρανς" στο bou....είναι υπουργός Ανάπτυξης, νοιάζεται για τις ξένες επενδύσεις
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.011
Κριτικές
178
Like
39.627
Πόντοι
21.896
Το πιστοποιητικό που τόσο πολύ τμπανοκρουουν οι κυβερνήσεις των γερμανοτσολιάδων είναι ένα κωλοχαρτο

Φεύγω σε τρεις χώρες Ευρώπης Ασίας Αφρικής κ όλοι μα όλοι ζητάνε μόνο pcr
Το πιστοποιητικό δεν το δέχονται
Κλασική τρομολαγνεια για να εμβολιαστεί ο γηρασμεμος ευρωπαϊκός πλυθησμος
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.520
Like
13.496
Πόντοι
3.656
Σήμερα, στις 8.00 το πρωί έκανα τη 2η δόση του Άστρα Ζένεκα. Φωτογράφησα το έντυπο, πριν το συμπληρώσω, για να δει ο κάθε καλόπιστος αναγνώστης, πως δεν υπάρχει κάπου η Δήλωση Αποποίησης ευθύνης για τον εμβολιασμό. Καταγράφει το Ιστορικό του εμβολιαζόμενου, κάτω αριστερά υπογράφει ο Γιατρός, κάτω δεξιά ο εμβολιαζόμενος. Δεν κολλάει στο μπράτσο μου νόμισμα του ευρώ, ούτε πιρούνι, όπως ισχυρίζονται διάφοροι ψεκασμένοι στο διαδίκτυο. Δεν πιάνω 5G, δεν μου έδωσαν δώρο κεραία για καλύτερη λήψη, κι ας έκανα επανεκκίνηση, κι ας έφερα εφτά φορές το γύρω του τετραγώνου. Αν συνεχίσω να γράφω, σημαίνει πως δεν έπαθα θρόμβωση ή οτιδήποτε άλλο. Θα είμαστε σε επικοινωνία
ΕΜΒΟΛΙΟ.jpg
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.011
Κριτικές
178
Like
39.627
Πόντοι
21.896
Σήμερα, στις 8.00 το πρωί έκανα τη 2η δόση του Άστρα Ζένεκα. Φωτογράφησα το έντυπο, πριν το συμπληρώσω, για να δει ο κάθε καλόπιστος αναγνώστης, πως δεν υπάρχει κάπου η Δήλωση Αποποίησης ευθύνης για τον εμβολιασμό. Καταγράφει το Ιστορικό του εμβολιαζόμενου, κάτω αριστερά υπογράφει ο Γιατρός, κάτω δεξιά ο εμβολιαζόμενος. Δεν κολλάει στο μπράτσο μου νόμισμα του ευρώ, ούτε πιρούνι, όπως ισχυρίζονται διάφοροι ψεκασμένοι στο διαδίκτυο. Δεν πιάνω 5G, δεν μου έδωσαν δώρο κεραία για καλύτερη λήψη, κι ας έκανα επανεκκίνηση, κι ας έφερα εφτά φορές το γύρω του τετραγώνου. Αν συνεχίσω να γράφω, σημαίνει πως δεν έπαθα θρόμβωση ή οτιδήποτε άλλο. Θα είμαστε σε επικοινωνία
Εγώ ούτε που συμπλήρωσαν ούτε πολύ υπέγραψα
Απλώς με ρώτησαν κ τα έγραψαν αυτοί
Κ το χαρτί. Δεν έγραφε αποποίηση πουθενά
Αλλά αν υπάρχει. Αποποίηση θα γίνεται μεταξύ φαρμακοβιομηχανίας κ κρατών που αυτό δεν το. Ξέρω
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.520
Like
13.496
Πόντοι
3.656
Εγώ ούτε που συμπλήρωσαν ούτε πολύ υπέγραψα
Απλώς με ρώτησαν κ τα έγραψαν αυτοί
Κ το χαρτί. Δεν έγραφε αποποίηση πουθενά
Αλλά αν υπάρχει. Αποποίηση θα γίνεται μεταξύ φαρμακοβιομηχανίας κ κρατών που αυτό δεν το. Ξέρω
φωτογράφησα το έντυπο, γιατί διάφοροι εδώ μέσα ισχυρίζονται πως ...ένας φίλος μου μου είπε......., πως υπογράφεις έντυπο για αποποίηση ευθύνης. Γι αυτό το ανέβασα εδώ
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.011
Κριτικές
178
Like
39.627
Πόντοι
21.896
φωτογράφησα το έντυπο, γιατί διάφοροι εδώ μέσα ισχυρίζονται πως ...ένας φίλος μου μου είπε......., πως υπογράφεις έντυπο για αποποίηση ευθύνης. Γι αυτό το ανέβασα εδώ
Εγώ ούτε που πήρα στα χέρια μου τέτοιο έντυπο
Κάτι. Μόνο με ρωτούσαν οι. Νοσοκόμες κ. Απαντούσα



Ούτε ταυτότητα δε μου ζήτησαν
Άλλον να έστελνα ,θα Μπορούσε να κάνει για εμένα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom