Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.384
Like
1.443
Πόντοι
266
ρε τυπε το θράσος μάλλον η θρασυδειλία σου είναι απύθμενη. Έχεις πάρει στασίδι και δια μέσου του πληκτρολογίου" "αποδομείς" με αισχρά -αδίστακτα υπονοούμενα,, όλους όσους εκφράζουν απόψεις διαφορετικές από αυτές του πιο ηλίθιου υποκείμενο που έχει κυβερνήσει ποτέ την χώρα. Εναν serial ψεύτη .Που εαν δεν έφερε το όνομα αυτό, ούτε για σκουπιδιάρης δεν έκανε ( με το συμπάθιο για την κατηγορία),
Οποιασδήποτε και να είναι αυτός και οποιαδήποτε δραστηριότητα έχει να επιδείξει. Ποιος είσαι συ ρε κόπανε Ένα υποκείμενο με 130.000 μηνύματα είσαι ,άλλη δουλεία δεν κάνεις? .Τι να πάρεις τα πάνω σου ρε κομπλεξικέ ?
το θεμα εμβολιο η οχι που ειναι το θεμα που συζηταμε δεν εχει σχεση με κυβερνηση
σχεδον ολη η αντιπολιτευση πλην βελοπουλου προτεινει στον κοσμο να εμβολιαστει
οταν λοιπον μιλαμε υπερ του εμβολιου δεν μιλαμε υπερ του μητσοτακη η υπερ της ν.δ
τωρα για τους χαρακτηρισμους για τον μητσοτακη ειναι η γνωμη σου που αναλογα με την πολιτικη τοποθετηση του καθενος συμφωνει η διαφωνει απο λιγο εως τελειως
στο νημα μητσοτακης η πολιτικες εξελιξεις τα συζηταμε αυτα
εδω συζηταμε για εμβολια και ιο
οσο αφορα τον αλεξ απο τα πολλα μυνηματα του που εχω διαβασει δεν εχω καταλαβει τετοια διαθεση που του αποδιδεις
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Εμένα φτύνει όλο το μπου?

Με γλεντάς εκατο σελιδες?

Λοιπον εχω οντως πολυ αδικο που ασχολουμαι. Εχεις πολυ σοβαρο προβλημα και εκανα πολύ ασχημα που ηρθα σε αντιπαραθεση μαζι σου. Εχεις αναγκη απο ψυχιατρικη βοηθεια και εκανα ασχημα που σε κοντραρισα. Μονο λυπηση νιωθω.
Δεν προκειται να σε παραθεσω ποτέ ξανα, ηταν λαθος μου. Ανθρωπους διαταραγμενους δεν πρεπει να τους πηγαινουμε κοντρα.
Δεσμευομαι οτι αυτο ηταν το τελευταιο μου ποσταρισμα που σε αφορά.
Καλη τυχη
Επιχειρήματα 0. Απάντηση 0. Τίποτα απολύτως δεν λες. Αν ήσουν τουλάχιστον χασοδικης θα είχες κάτι να πεις. Προσωπικά χάρη μου κανείς να μην ασχολείσαι. Σε παρακαλώ με τα κολλητάρια σου σχόλια του τύπου ( το τρολ και μην ασχολείσαι ) κρατά για τις προσωπικές σας συνομιλίες.
Πραγματικά τόσο ξεφτίλισμα που σου έχω κάνει είσαι σαν χρησιμοποιημένη σερβιέτα , παντού αίματα και σκατά.
Πάρε πούλο.
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Αν οι μισοι γιατροι λεγανε κατα των εμβολιων, θα το ειχατε κανει σημαια.
Ομως ΟΛΟΙ ειναι υπερ των εμβολιων.
Αλλά τα ψέκια βρηκατε αμεσως τον αντίλογο.
Ειναι εντολοδόχοι.

Όπως βεβαια όλοι οι μικρονοϊκοί συνωμοσιολόγοι, κάθε εκδοχή θα προσαρμοσθεί στην αληθεια σας. Ποιούς "δεν χρειαζεται" να προστατεψουν τα εμβολια?
Τα εμβόλια δεν χρειάζεται να προστατέψουν όσους δεν είναι σε μεγάλο κίνδυνο. Μπορείς να πας μερικές σελίδες πίσω που έχω ποστάρει τα στοιχεία του ΕΟΔΥ για το ρίσκο ανα ηλικιακή ομάδα και για κάθε αναμενόμενο αποτέλεσμα ( νοσηρή , σοβαρή νοσηρή, θάνατος ) . Μπορείς απλούστερα να δει της δηλώσεις του τσιτσι αν δεν έχεις επιστημονική επάρκεια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.914
Πόντοι
8.006
Αν υποψιαστώ ότι το ουζάκι κουρτάκι πουτανάκι είναι η Κασσιανή, θα πεθάνω.
Από τα γέλια.
Oχι ρε συ, καμία σχέση, εντελως διαφορετικο στυλ γραψιματος.
Οταν ο Ζανούλης φτιαχνει κλωνο, αυτο φωναζει απο χιλιομετρα.
Εξαλλου ο Ζαν δεν ειναι ψυχακιας, ειναι απλως μαλακας
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.384
Like
1.443
Πόντοι
266
δεν μπόρεσα να καταλάβω καλά την πρώτη παράγραφο αλλά φαντάζομαι δεν έχει νόημα. Πρέπει να μην ζεις Ελλάδα για να θεωρείς ότι η εναλλαγή της εξουσίας δεν ήταν απλά διαχειριστική τα τελευταία 50 χρόνια. Το θέμα είναι ποιος παίρνει την μίζα μόνο. Δεν είδα κανένα τους να φτωχαίνει.

Μην προσπαθείς να εξειδικεύσεις όπως σε συμφέρει για να οριοθετήσεις. Η πρόταση σου είναι σαν να λέμε η ασπιρίνη κάνει καλό στην μεγάλη πλειοψηφία των ανθρώπων. Μετά πάμε να την δώσουμε σε παιδιά και ούπς παρενέργειες.

Ότι είπα ισχύει και ο εμβολιασμός κρίνεται case by case.
ισα ισα οπως η ασπιρινη δεν κανει καλο σε λιγους ετσι εγραψα οτι και το εμβολιο αντεδεικνυται σε λιγους
πριν να κανεις εμβολιο περνας απο γιατρο κτο εμβολιαστικο κεντρο και σου κανει ερωτησεις και συμπληρωνεις και ενα εγγραφο
μετα την χουντα ο λαος εκλεγει τις κυβερνησεις του
μας αρεσει δεν μας αρεσει η πλειοψηφια του κοσμου αυτους εκλεγει
δεν κυτταζω την περουσιακη κατασταση ολων των πολιτικων να ξερω αν πλουτισαν η φτωχυναν
το για τις μιζες ειναι να τα ακουει ο καθε πικραμενος
στο βιβλιο του παγκαλου ολα μαζι τα φαγαμε εξηγει με αριθμους οτι το ποσο απο μιζες ειναι ναι μεν υπαρκτο αλλα στο οικονομικο προβλημα της ελλαδας λιγο παιζει ρολο

αν ξερεις με αποδειξεις ανθρωπους που περναν μιζες στην δικαιοσυνη
σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν καλοι και κακοι
αν ολοι οι πολιτικοι ειναι κακοι τι χουντα;

αλλα για σενα και οι πολιτικοι και οι γιατροι και οι δικαστες και οι επιτροπες υγειας και τα κομματα και οι επιστημονες με τα λαθη τους εχουν προβλημα

οχι βεβαια οτι καποιοι δεν εχουν αλλα η γενικευση δεν κανει καλο

φανταζομαι μονο οι αντιεμβολιαστες δεν εχουν

δεν θα ασχοληθω με αμμεση πολιτικη απαντηση σε συτο το νημα παλι
στο μητσοτακης, τσιπρας πολιτικες εξελιξεις κλπ ναι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.914
Πόντοι
8.006
Τύπε, έχω αρχίσει και σε λυπάμαι. Χάνεις το ρόνο με έναν τύπο που ή έχει σοβαρό διανοητικό πρόβλημα, ή είναι κάνα μποτ προγραμματισμένο να τρολάρει και αδυνατεί να διαλεχθεί με πραγματικό άνθρωπο.
Και στον Μπόκολο τα ιδια λεω, αλλά επιμένει οτι πρεπει να προφυλαξουμε και οσους μας διαβαζουν και να μην αφηνουμε τις ανοησιες αναπαντητες
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Δεν κατάλαβες τίποτα. Για πολλοστή φορά, δεν είναι το non-sterile το χαρακτηριστικό που καθορίζει την ικανότητα φιλτραρίσματος. Ειναι το υλικό, οι στρώσεις, οι πλέξεις κλπ. Σε αυτό διαφέρουν. Δεν αλλάζει η ικανότητα φιλτραρίσματος επειδή αποστειρώθηκε. Πώς θα μπορούσε άλλωστε?

Για άλλη μια φορά βλέπεις μόνο αυτο που θέλεις και προσπαθείς να τεκμηριώσεις το προαποφασισμένο στο μυαλό σου αποτέλεσμα. Όση μαθηματική ανάλυση και να παραθέτεις, η αφετηρία σου είναι λάθος. Αυτό δεν είναι επιστήμη, είναι δογματισμός. Αν θέλεις επιστήμη διάβασε καμιά μελέτη, όχι data picking.

Δεν το συνεχίζω αγαπητέ μου. Δεν έχει κανένα νόημα πρωτίστως γιατί δεν μπορείς καν να ανταλλάξεις απόψεις με στοιχειώδη ευγένεια (την οποία προφανώς εκλαμβάνεις ως αδυναμία), πολύ περισσότερο να βγάλεις τις παρωπίδες και να ξεκολλήσεις από τις εμμονές σου.

Κρίμα.
Γιατί το θεωρείς αδιανόητο εκτός απο ιατρός και νομικός, κάποιος να είναι και μηχανικός ιατρικων οργανων;
Ο Νέλσον και η standard oil άνοιξαν το δρόμο.....
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Oχι ρε συ, καμία σχέση, εντελως διαφορετικο στυλ γραψιματος.
Οταν ο Ζανούλης φτιαχνει κλωνο, αυτο φωναζει απο χιλιομετρα.
Εξαλλου ο Ζαν δεν ειναι ψυχακιας, ειναι απλως μαλακας
Ο ζανκλω ηταν γαματο τρολακι. Εβγαζε αβιαστο γέλιο. Και δεν ηταν διαταραγμένος.
 

Afypnismenos

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2021
Μηνύματα
131
Like
829
Πόντοι
81
Ο ζανκλω ηταν γαματο τρολακι. Εβγαζε αβιαστο γέλιο. Και δεν ηταν διαταραγμένος.
Πιο διαταραγμένος πάντως αποκλείεται να είναι κάποιος από κάποιον άλλο ο οποίος φέρνει γαμιάδες για τη γυναίκα του ενώ στο διπλανό δωμάτιο κοιμούνται τα παιδιά ''του''

Γενικά μιλάω ε, μην το πάρεις προσωπικά. Εντελώς τυχαία έπεσα στο σχόλιο σου.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.391
Πόντοι
2.786
Πήγε τύπισσα-ψέκι να καταθέσει ασφαλιστικά μέτρα, άκουσε προφανώς έναν ηλιθιο δικηγόρο, τον πλήρωσε, πλήρωσε τα δικαστήρια, πλήρωσε γενικώς και… πήρε τα αρχιδια μου στο πιάτο για να τα φάει αβίαστα!!!! :tooth: :tooth:

Έτσι, να αρχίσουν σιγά σιγά να πέφτουν οι καρπαζιές στις σβερκάδες των ψεκιών! :)

 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.675
Πόντοι
1.706
αν και ο λογαριασμός του είναι παλιός και ήταν χρόνια ανενεργός πριν ξαναμπει σχετικά πρόσφατα, μπορεί και να έγραφε ως Κυριακος29 το χειμώνα που πέρασε
τίποτα σίγουρο βέβαια, αλλά μου φάνηκε παρόμοιο το ύφος και στυλ γραφής, και η μόρφωση πάνω απ' όλα :grin:
Πετούσε και τότε ατάκες σε Γαλλικά από τα Lidl με δυο λάθη στις τέσσερις λέξεις; :2funny:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: px75

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.675
Πόντοι
1.706
Οι δύο μάσκες που συγκρίνεις ειναι διαφορετικά προϊόντα, δεν διαφέρουν μόνο στο αν αποστειρώνονται πριν φύγουν από το εργοστάσιο.

Οι μάσκες που μπαίνουν στα χειρουργεία αποστειρώνονται στο εργοστάσιο γιατί δεν μπορείς τα μικρόβια που υπάρχουν φυσιολογικά στο υλικό και στο εργοστάσιο να τα εισαγάγεις στο νοσοκομείο και το χειρουργείο.

Το τι φιλτράρουν είναι άλλη προδιαγραφή και υπάρχουν πάρα πολλές διαφορετικές και πάντα υπάρχει το ερώτημα τι τηρείται.

Αλλά σκέψου και μόνο πόσα λιγότερα εκατομμύρια σταγονίδια σκορπίζεις στο περιβάλλον όταν φταρνίζεσαι σε ένα απλό χαρτομάντηλο.... άρα και η πιο απλή μάσκα κάτι κάνει, η καλή πολλά περισσότερα. Και όταν φοράνε μάσκα 2 άτομα στον ίδιο χώρο, λιγότερα σταγονίδια θα ελευθερώσει στο περιβάλλον αυτός που βήχει, ακόμα λιγότερα θα εισπνεύσει ο υγιής. Όλα θέμα αριθμών και πιθανοτήτων είναι και πως αυτά θα τα γείρουμε υπέρ μας...

Νομίζω αρκετά κουράσαμε τους φίλους με τις προδιαγραφές των μασκών. Ας το αφήσουμε εδώ.

Καλά γαμήσια (για να μην ξεχνάμε το σάιτ που μας φιλοξενεί).
Παρακολουθώ με ενδιαφέρον πόσο θα διατηρήσεις την ευγένεια με τον συγκεκριμένο συνομιλητή.
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.675
Πόντοι
1.706
Πήγε τύπισσα-ψέκι να καταθέσει ασφαλιστικά μέτρα, άκουσε προφανώς έναν ηλιθιο δικηγόρο, τον πλήρωσε, πλήρωσε τα δικαστήρια, πλήρωσε γενικώς και… πήρε τα αρχιδια μου στο πιάτο για να τα φάει αβίαστα!!!! :tooth: :tooth:

Έτσι, να αρχίσουν σιγά σιγά να πέφτουν οι καρπαζιές στις σβερκάδες των ψεκιών! :)

Ε, όχι και ηλίθιος ο δικηγόρος.
Ήταν ο μόνος που έβγαλε λεφτά.
Οι ιδεοληψίες και η αφέλεια των ψεκών ήταν βούτυρο στο ψωμί του.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.826
Like
3.085
Πόντοι
1.706
12774-TinFoilHat-May-Move02_800x.gif
Άντε ρε γαμήσου Κυριακάτικα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.267
Like
694
Πόντοι
96
δώσε λινκ για τους ισχυρισμούς σου. Και κάποτε δεν μπορούσαμε να αναισθητοποιήσουμε τους εγχειριζόμενους,. Τώρα μπορούμε, επειδή οι Επιστήμονες της χημείας δούλεψαν και βρήκαν τα κατάλληλα φάρμακα. Η πρώτη Αεροπορική πτήση κράτησε δευτερόλεπτα. Τώρα τα αεροπλάνα πετάνε για ώρες. Οι Μηχανικοί τα σχεδιάζουν και τα εξελίσσουν συνεχώς, το ίδιο και οι Χημικοί όσον αφορά τα καύσιμα. Τι να πούμε για τα τρένα; Η Επιστήμη έκανε τη ζωή μας μαγική, και προχωράει ακάθεκτη.

Και βλεπουμε εδω και την επιβεβαιωση.
ΟΛΟΙ οι δικαστες ειναι κατα της αντισυνταγματικοτητας.
Γιατι?
Γιατι ειναι οργανα του συστηματος και κανενας τους δεν θα παρει τετοια αποφαση.
Αλλά εγω, ο Κουρτακης, που ξερω νομικα, γνωριζω οτι ειναι αντισυνταγματικος ο νομος.
ΟΛΟΙ οι γιατροι ειναι υπερ των εμβολιων.
Γιατι?
Γιατι ειναι οργανα του συστηματος και εντολοδόχοι.
Αλλά εγω, ο Κουρτακης, που ξερω ιατρικη, γνωριζω οτι ειναι υπεραπλούστευση οτι τα εμβολια κανουν καλο.

Σε εκλιπαρω, πες μου οτι τρολαρεις. Δεν ειναι δυνατον να ειναι αυτος ο τροπος που σκεφτεσαι. Αλλιως πρεπει επειγοντως να απευθυνθεις σε καποιον ειδικό, εχεις σοβαροτατο προβλημα.
Ο Κουράκης ξέρει τα πάντα!!!!
Ήδη χθες έστειλε στον "κουβά" την σκοτεινή ύλη ( dark matter). Τι να καλέσουν τόσοι αστροφυσικοί και νομπελίστες; ΜΟΝΟ αυτός ξέρει. Στα νομικά θα κολλάτε; Πςςςςςς
 

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.399
Like
16.211
Πόντοι
3.556

Ντε κ καλά να κάνουν τους πάντες να ξεχάσουν αυτά που ξέρανε
Δεν ακούγεται η αντίθετη άποψη..πολλοί γιατροί έχουν διαφορετική θέση από την επίσημη.. με επιχειρηματα
Η άποψη που λέει ο Γάκης ότι ο ιος εξασθενεί έχει ακουστεί από πέρυσι το μαρτιο στο πρώτο ΛΟΚ ντάουν..
Το προσεχές μέλλον θα δείξει τι πραγματικά συμβαίνει ( φύση του ιού κλπ, σκοπιμότητες κλπ)
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Πιο διαταραγμένος πάντως αποκλείεται να είναι κάποιος από κάποιον άλλο ο οποίος φέρνει γαμιάδες για τη γυναίκα του ενώ στο διπλανό δωμάτιο κοιμούνται τα παιδιά ''του''

Γενικά μιλάω ε, μην το πάρεις προσωπικά. Εντελώς τυχαία έπεσα στο σχόλιο σου.
Να το πάρω εγω προσωπικά τυπε μου γιατί;
Με το dimer μαλωνες. Που δικαίωμά του να κάνει ότι θέλει.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.761
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
Δεν ακούγεται η αντίθετη άποψη..πολλοί γιατροί έχουν διαφορετική θέση από την επίσημη.. με επιχειρηματα
Η άποψη που λέει ο Γάκης ότι ο ιος εξασθενεί έχει ακουστεί από πέρυσι το μαρτιο στο πρώτο ΛΟΚ ντάουν..
Το προσεχές μέλλον θα δείξει τι πραγματικά συμβαίνει ( φύση του ιού κλπ, σκοπιμότητες κλπ)
Το πρόβλημα είναι πως ξαναγεμίζουν τα νοσοκομεία με διασωληνωμένους , η τουλάχιστον έτσι μας λένε ... στην περίπτωση που μας δουλεύουν μάλλον δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά , να ζητήσουμε να μάθουμε ποιοί είναι οι διασωληνωμένοι ; Θα σου πει προσωπικά δεδομένα , η μπορεί να σου πει οτι ο τάδε είναι ξάπλα απο κορώνα ενω μπορεί να είναι σε κώμα απο τροχαίο που λέει ο λόγος.

Εδω άλλος ένας γιατρός , παιδίατρος συγκεκριμένα , που διαφωνεί με τον εμβολιασμό στα παιδιά , και γενικά είναι της αντίθετης άποψης. Ο συγκεκριμένος απο οτι λένε έχει διατελέσει και ως σύμβουλος σε υπουργεία οπότε μάλλον αποκλείεται το ενδεχόμενο να είναι ψεκασμένος ...

 

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.399
Like
16.211
Πόντοι
3.556
Εγώ λέω να βγάζουμε στην τηλεόραση και όσους θεωρούν ότι η γη είναι επίπεδη, ότι ο Έλβις ζει, και ότι ο Ομπάμα είναι ο Αντίχριστος. Γιατί δηλαδή, στο πηγάδι κατούρησαν αυτοί;
Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο, Υπαρχουν άνθρωποι, επιστήμονες που έχουν τεκμηριωμένο λόγο..το πρόβλημα δεν είναι αν θα βγουν τηλεόραση, αλλά το τι επιλέγεται από την πολιτεία να γίνει..κι όχι μόνο την ελληνική πολιτεία, γενικά...δηλαδή πήραν αποφάσεις, χωρίς να ρωτήσουν μεγάλη μερίδα επιστημόνων ..
Νομίζω θα δείξει στο προσεχές μέλλον τι παίζει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom