Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
οι γιατροι στουσ συλλογους εκλεγονται και δεν διοριζονται
ενω μερικα ισχυει η πολιτικοποιηση αυτοι που τους εκλεγουν οι γιατροι μαλλον ξερουν καλυτερα να εκλεγουν τους καλυτερους
αλλα αν οι επιστημονικοι συλλογοι συμφωνουν με την κυβερνηση λογω πολιτικης συμπαθειας γιατι δεν βγενει η αντιπολιτευση να το καταγγειλει

επισης γιατι δεν βγενει η αντιπολιτευση να καταγγειλει την επιτροπη οτι αυτα που λεει βολευουν την κυβερνηση
μιλαω για το κυριο θεμα για το αν πρεπει ο κοσμος να κανει εμβολια η οχι

εκει πλην βελοπουλου ολοι συμφωνουν
διαφωνουν στα επι μερους
οικονομικα του ιου καραντινα ακομα και μερικως υποχρεωτικοτητα

ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ
και αυτο δεν συμβενει μονο στην ελλαδα αλλα σχεδον σε ολο τον κοσμο
Ναι όντως μεταξύ του συμφωνούν αλλά και ποτέ διαφώνησαν σε κάτι ; Εντολοδόχοι είναι.
Τα εμβόλια κάνουν καλό είναι υπεραπλούστευση. Σε κάποιους δεν κάνουν καλό. Κάποιους τους προφυλάσσουν και κάποιους άλλους δεν χρειάζεται να τους προφυλάξουν.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.917
Πόντοι
8.006
Δεν νομίζω ότι το έχεις πιάσει σωστά. Στο Σύνταγμα η δημόσια υγεία αναφέρεται κάνα δυο φορές ως εξαίρεση. Μάλλον υπονοώντας μέτρα προς εκείνους που έχουν διαγνωσθεί με κάποιο μεταδοτικό νόσημα.

από πλευράς κινδύνων μόνο το θέμα ασφαλείας είναι σημαντικό και αναιρεί πολλά δικαιώματα.

Ωστόσο η εξαιρέσεις στο Σύνταγμα για λόγους δημόσιας υγείας που προφανώς έχουν την απαίτηση της απόδειξη πως κάποιος αποτελεί τέτοιο κίνδυνο αντιστράφηκαν ώστε οποιοσδήποτε να αποτελεί τέτοιον κίνδυνο.
Ακόμα περισσότερο συνδέθηκαν πια με το δημόσιο συμφέρον , που προφανώς είναι κάτι διαφορετικό γιατί σε εκείνη την περίπτωση θα ήταν το «δημόσιο συμφέρον» η προαναφερόμενη εξαίρεση. Εξάλλου δημόσιο συμφέρον του δημοσίου είναι για παράδειγμα κάποια απαλλοτρίωση για να γίνει δρόμος ή στρατόπεδο. Από την άλλη το κράτος έχει υποχρέωση να δρα προστατευτικά και αναλογικά ώστε να εγγυάται τα δικαιώματα των πολιτών όπως η ελεύθερη κίνηση και η πρόσβαση στην κοινωνική και οικονομική ζωή σε κάθε έλληνα.

Προφανες λοιπόν μόνο ότι το κράτος δεν λειτουργεί κατά το Σύνταγμα.
Παμε παλι, για μια ακομη φορα.
Δεν δεχομαι μαθηματα νομικής απο μη νομικους.
Με ποιο θρασος κάνεις μαθηματα νομικής σε εναν δικηγορο?
Αυτα που αναφέρεις περί "εξαιρεσεων" ειναι απλως κομπογιαννιτισμος και ημιμαθεια καποιου μη νομικου, που νομιζει οτι ξερει νομικα επειδη μπορει να γκουγκλαρει.
Κάνε τη χαρη στον εαυτο σου να μην ασχολεισαι με νομικα.
Οπως καθε μη νομικος, που θελει να μιλησει νομικα, λες πραγματα ασχετα.
Και μονο οτι προφανως μπερδευεις την εννοια του "δημοσιου συμφεροντος" με την "δημοσια υγεια" αρκεί.

Η αποθεωση ειναι βεβαια οτι αποφανθηκε ο ΜΗ ΝΟΜΙΚΟΣ Κουρτακης οτι το κρατος δεν λειτουργει με βαση το Συνταγμα.
Ο ΝΟΜΙΚΟΣ Alex71 αντιθετως, υποστηριζει οτι το κρατος λειτουργει κανονικοτατα εντος συνταγματικων πλαισιων.

Και μετα βεβαια, αρχιζουν οι περαιτερω ανοησιες, οτι οι νομικοι/δικηγοροι ειναι οργανα του συστηματος, οτι ειμαι σε διατεταγμενη υπηρεσια κλπ.

Ολα οσα λενε δηλαδη οι ασχετοι για να ακυρωσουν τον σχετικο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.917
Πόντοι
8.006
Ναι όντως μεταξύ του συμφωνούν αλλά και ποτέ διαφώνησαν σε κάτι ; Εντολοδόχοι είναι.
Τα εμβόλια κάνουν καλό είναι υπεραπλούστευση. Σε κάποιους δεν κάνουν καλό. Κάποιους τους προφυλάσσουν και κάποιους άλλους δεν χρειάζεται να τους προφυλάξουν.
Αν οι μισοι γιατροι λεγανε κατα των εμβολιων, θα το ειχατε κανει σημαια.
Ομως ΟΛΟΙ ειναι υπερ των εμβολιων.
Αλλά τα ψέκια βρηκατε αμεσως τον αντίλογο.
Ειναι εντολοδόχοι.

Όπως βεβαια όλοι οι μικρονοϊκοί συνωμοσιολόγοι, κάθε εκδοχή θα προσαρμοσθεί στην αληθεια σας. Ποιούς "δεν χρειαζεται" να προστατεψουν τα εμβολια?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.917
Πόντοι
8.006
Θα συμφωνήσω σχεδόν απόλυτα μαζί σου. Δεν έχω την εντύπωση ότι η νομική οδός θα έχει αποτέλεσμα όχι εξαιτίας της μη συνταγματικότητας αλλά επειδή δεν υπάρχει δικαστής που όντως να πάρει τέτοια απόφαση.
Και βλεπουμε εδω και την επιβεβαιωση.
ΟΛΟΙ οι δικαστες ειναι κατα της αντισυνταγματικοτητας.
Γιατι?
Γιατι ειναι οργανα του συστηματος και κανενας τους δεν θα παρει τετοια αποφαση.
Αλλά εγω, ο Κουρτακης, που ξερω νομικα, γνωριζω οτι ειναι αντισυνταγματικος ο νομος.
ΟΛΟΙ οι γιατροι ειναι υπερ των εμβολιων.
Γιατι?
Γιατι ειναι οργανα του συστηματος και εντολοδόχοι.
Αλλά εγω, ο Κουρτακης, που ξερω ιατρικη, γνωριζω οτι ειναι υπεραπλούστευση οτι τα εμβολια κανουν καλο.

Σε εκλιπαρω, πες μου οτι τρολαρεις. Δεν ειναι δυνατον να ειναι αυτος ο τροπος που σκεφτεσαι. Αλλιως πρεπει επειγοντως να απευθυνθεις σε καποιον ειδικό, εχεις σοβαροτατο προβλημα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.917
Πόντοι
8.006
ρε τυπε το θράσος μάλλον η θρασυδειλία σου είναι απύθμενη. Έχεις πάρει στασίδι και δια μέσου του πληκτρολογίου" "αποδομείς" με αισχρά -αδίστακτα υπονοούμενα,, όλους όσους εκφράζουν απόψεις διαφορετικές από αυτές του πιο ηλίθιου υποκείμενο που έχει κυβερνήσει ποτέ την χώρα. Εναν serial ψεύτη .Που εαν δεν έφερε το όνομα αυτό, ούτε για σκουπιδιάρης δεν έκανε ( με το συμπάθιο για την κατηγορία),
Οποιασδήποτε και να είναι αυτός και οποιαδήποτε δραστηριότητα έχει να επιδείξει. Ποιος είσαι συ ρε κόπανε Ένα υποκείμενο με 130.000 μηνύματα είσαι ,άλλη δουλεία δεν κάνεις? .Τι να πάρεις τα πάνω σου ρε κομπλεξικέ ?
Την φαρμακευτική αγωγή σου την παιρνεις?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.917
Πόντοι
8.006
Αν μου πεις πότε επιτέθηκα υβριστικά σε κάποιον ή έστω τον ειρωνευτηκα τότε χάνω και τέρμα η συζήτηση για μένα.
Το "σκασε ρε βλακα χασοδικη" τι ακριβως ηταν?

Ευγενική προσφωνηση?
Και μετα απο δυο ποσταρισματα γραφεις "πειτε μου πότε επιτέθηκα υβριστικά σε καποιον"?
Εισαι διπολικός?
 

vincenzo

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
479
Κριτικές
1
Like
417
Πόντοι
21
Όταν πέφτει το καυλί μετά μην μιλάνε γιατί κουρασαμε. Επίσημα και ωραία είχα δίκιο και είχες άδικο. Οι προδιαγραφές είναι διαφορετικές και εκεί τελειώνει. Μην ξεχνάμε ότι στη αρχή είπες ότι δεν υπάρχει άλλος τυπος. Πάλι από ευγένεια έκανα ότι εννοούσες αλλιώς
Τα υπόλοιπα είναι αερολογίες για να ξεφύγεις του θέματος.

αν η πιθανότητα φιλτραρίσματος ανα αναπνοή είναι 90% τότε είναι για παράδειγμα με 6 αναπνοές 0.9^5*0.1 να το εισπνεύσεις σε ακριβώς μια. Πάλι επειδή βαριέμαι δεν κάνω όλο τον υπολογισμό.

Οι προδιαγραφές είναι ξεκάθαρες πως αυτές οι μάσκες δεν κάνουν σε καμία περίπτωση ούτε καν φιλτράρισμα βακτηριδίων. Τα αλλά είναι αγαπούλες και σε ευχαριστώ αλλά πίπες δεν χρειάζομαι.

Για τις μάσκες ποσό κόβουν αν κανείς τον υπολογισμό υποθέτοντας ότι όντως δουλεύουν τότε είναι περίπου 36% να μην το κολλήσεις στις 10 αναπνοές με 90% φιλτράρισμα. Στα δυο λεπτά , 20 αναπνοές είναι 13% . Αν υποθέσουμε μάσκες με το φιλτράρισμα που είχαν βρει οι μελέτες δηλαδή 50-60% τότε είμαστε στο 2% να μην το κολλήσεις.

καλή τύχη και καλό κουράγιο γιατί σε 2 λεπτά το έχεις ρουφήξει όλο.

ς

Δεν κατάλαβες τίποτα. Για πολλοστή φορά, δεν είναι το non-sterile το χαρακτηριστικό που καθορίζει την ικανότητα φιλτραρίσματος. Ειναι το υλικό, οι στρώσεις, οι πλέξεις κλπ. Σε αυτό διαφέρουν. Δεν αλλάζει η ικανότητα φιλτραρίσματος επειδή αποστειρώθηκε. Πώς θα μπορούσε άλλωστε?

Για άλλη μια φορά βλέπεις μόνο αυτο που θέλεις και προσπαθείς να τεκμηριώσεις το προαποφασισμένο στο μυαλό σου αποτέλεσμα. Όση μαθηματική ανάλυση και να παραθέτεις, η αφετηρία σου είναι λάθος. Αυτό δεν είναι επιστήμη, είναι δογματισμός. Αν θέλεις επιστήμη διάβασε καμιά μελέτη, όχι data picking.

Δεν το συνεχίζω αγαπητέ μου. Δεν έχει κανένα νόημα πρωτίστως γιατί δεν μπορείς καν να ανταλλάξεις απόψεις με στοιχειώδη ευγένεια (την οποία προφανώς εκλαμβάνεις ως αδυναμία), πολύ περισσότερο να βγάλεις τις παρωπίδες και να ξεκολλήσεις από τις εμμονές σου.

Κρίμα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.384
Like
1.443
Πόντοι
266
Ναι όντως μεταξύ του συμφωνούν αλλά και ποτέ διαφώνησαν σε κάτι ; Εντολοδόχοι είναι.
Τα εμβόλια κάνουν καλό είναι υπεραπλούστευση. Σε κάποιους δεν κάνουν καλό. Κάποιους τους προφυλάσσουν και κάποιους άλλους δεν χρειάζεται να τους προφυλάξουν.
τι λες ;
συμφωνει παντοτε η αντιπολιτευση με την κυβερνηση;
ειναι ολα τα κομματα εντολοδοχοι ποιου ποιων;
υπαρχουν επιτροπες που κυτταζουν π,χ στους υγειονομικους να μην γινει εμβολιασμος σε αυτες τις λιγες περιπτωσεις που αντεδεικνυται
το καποιους δεν χρειαζεται να προφυλλαξουν δεν το καταλαβα

ας το διατυπωσω καλυτερα
τα εμβολια κανουν καλο στην μεγαλη πλειοψηφια των ανθρωπων
συμφωνουμε;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.518
Like
13.488
Πόντοι
3.656
Θαυμαζω την υπομονη σου αλλά διαφωνω με την σταση σου.
Δινεις αξια με συζητηση διαρκείας σε ανθρωπο που δεν το αξιζει
Άλεξ δεν απευθύνομαι στο Τρολ. Υπάρχουν άτομα που διαβάζουν, κι έχουν καλόπιστες αμφιβολίες. Σε αυτούς απευθύνομαι, κι ελπίζω να ενημερώσω έστω και ένα. Κέρδος θα το θεωρώ. Ο εν λόγω δεν θα πειστεί όσα στοιχεία και να του παρασχεθούν
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Παμε παλι, για μια ακομη φορα.
Δεν δεχομαι μαθηματα νομικής απο μη νομικους.
Με ποιο θρασος κάνεις μαθηματα νομικής σε εναν δικηγορο?
Αυτα που αναφέρεις περί "εξαιρεσεων" ειναι απλως κομπογιαννιτισμος και ημιμαθεια καποιου μη νομικου, που νομιζει οτι ξερει νομικα επειδη μπορει να γκουγκλαρει.
Κάνε τη χαρη στον εαυτο σου να μην ασχολεισαι με νομικα.
Οπως καθε μη νομικος, που θελει να μιλησει νομικα, λες πραγματα ασχετα.
Και μονο οτι προφανως μπερδευεις την εννοια του "δημοσιου συμφεροντος" με την "δημοσια υγεια" αρκεί.

Η αποθεωση ειναι βεβαια οτι αποφανθηκε ο ΜΗ ΝΟΜΙΚΟΣ Κουρτακης οτι το κρατος δεν λειτουργει με βαση το Συνταγμα.
Ο ΝΟΜΙΚΟΣ Alex71 αντιθετως, υποστηριζει οτι το κρατος λειτουργει κανονικοτατα εντος συνταγματικων πλαισιων.

Και μετα βεβαια, αρχιζουν οι περαιτερω ανοησιες, οτι οι νομικοι/δικηγοροι ειναι οργανα του συστηματος, οτι ειμαι σε διατεταγμενη υπηρεσια κλπ.

Ολα οσα λενε δηλαδη οι ασχετοι για να ακυρωσουν τον σχετικο.
Δεν μπέρδεψα πουθενά τίποτα. Ο δικαστής από το Κιλκίς στην απόφαση μπέρδεψε το «δημόσιο συμφέρον» με την «δημόσια υγεία». Προφανώς σαν νομικός εκεί που είναι προσπαθεί και αυτός να το παίξει αυθεντία. Όσο για το τι επιτρέπεις δεν έχω την ανάγκη να πάρω την έγκριση κανενός.

ποια ήταν τα επιχειρήματα σου λοιπόν ; ότι το παίζεις χασοδικης;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.917
Πόντοι
8.006
Δεν μπέρδεψα πουθενά τίποτα. Ο δικαστής από το Κιλκίς στην απόφαση μπέρδεψε το «δημόσιο συμφέρον» με την «δημόσια υγεία». Προφανώς σαν νομικός εκεί που είναι προσπαθεί και αυτός να το παίξει αυθεντία. Όσο για το τι επιτρέπεις δεν έχω την ανάγκη να πάρω την έγκριση κανενός.

ποια ήταν τα επιχειρήματα σου λοιπόν ; ότι το παίζεις χασοδικης;
Tίποτα δεν μπερδεψε "ο δικαστης απο το Κιλκις". Μια χαρα τα εγραψε στην αποφαση του. Εσυ μπερδευεσαι, που εισαι ασχετος.
Αλλά για σενα "προσπαθει να το παιξει αυθεντια σαν νομικος που ειναι".
Αλλά εσυ βεβαια καταλαβες οτι εξυπηρετει συμφεροντα και "εργαλειοποιεί " την επιστημη του.
Και καλα, εμενα το επιχειρημα μου ειναι οτι αυτα τα σπουδασα και τα ξερω.
Εσενα ποιο ειναι το επιχειρημα σου?
Οτι τα ξερεις καλυτερα?

Υ.Γ. Ναι, προφανως δεν χρειαζεσαι την εγκριση κανενος για να ξεφτιλιζεσαι.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.518
Like
13.488
Πόντοι
3.656
Αγαπητέ Ιωαννη, επειδη με γνωριζεις αρκετα καλα πλεον, νομιζω οτι αντιλαμβανεσαι οτι δεν εκνευριζομαι και τοσο ευκολα.

Επιπλεον θελω για αλλη μια φορα να σου αποδωσω τα ευσημα, ιδιαιτερως επειδη εισαι ενας ανθρωπος με τον οποιο εχω δομικές διαφωνίες κατα καιρούς και το ξερεις, μολαταύτα μπορούμε παντα να συζηταμε με εξαιρετική ποιοτητα.
Μα το γνωρίζω πως δεν μπορεί να σε εκνευρίσει. Την Στρατηγική του επεσήμανα (όχι σε σένα, σαν Δικηγόρος θα έχεις δει πολύ καλύτερες παραστάσεις), αλλά σε όσα καλόπιστα άτομα διαβάζουν το νήμα. Και ναι, μπορούμε να συζητάμε κι ας διαφωνούμε, έτσι προχώρησε η ανθρωπότητα. Ο Φανατισμός δεν έχει κάτι να προσφέρει, πολλά να αφαιρέσει. Αν διαφωνούμε με Πολιτισμένο τρόπο, κάτι θα κερδίσουμε, ακόμα και αν δεν συμφωνήσουμε
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
τι λες ;
συμφωνει παντοτε η αντιπολιτευση με την κυβερνηση;
ειναι ολα τα κομματα εντολοδοχοι ποιου ποιων;
υπαρχουν επιτροπες που κυτταζουν π,χ στους υγειονομικους να μην γινει εμβολιασμος σε αυτες τις λιγες περιπτωσεις που αντεδεικνυται
το καποιους δεν χρειαζεται να προφυλλαξουν δεν το καταλαβα

ας το διατυπωσω καλυτερα
τα εμβολια κανουν καλο στην μεγαλη πλειοψηφια των ανθρωπων
συμφωνουμε;
δεν μπόρεσα να καταλάβω καλά την πρώτη παράγραφο αλλά φαντάζομαι δεν έχει νόημα. Πρέπει να μην ζεις Ελλάδα για να θεωρείς ότι η εναλλαγή της εξουσίας δεν ήταν απλά διαχειριστική τα τελευταία 50 χρόνια. Το θέμα είναι ποιος παίρνει την μίζα μόνο. Δεν είδα κανένα τους να φτωχαίνει.

Μην προσπαθείς να εξειδικεύσεις όπως σε συμφέρει για να οριοθετήσεις. Η πρόταση σου είναι σαν να λέμε η ασπιρίνη κάνει καλό στην μεγάλη πλειοψηφία των ανθρώπων. Μετά πάμε να την δώσουμε σε παιδιά και ούπς παρενέργειες.

Ότι είπα ισχύει και ο εμβολιασμός κρίνεται case by case.
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Tίποτα δεν μπερδεψε "ο δικαστης απο το Κιλκις". Μια χαρα τα εγραψε στην αποφαση του. Εσυ μπερδευεσαι, που εισαι ασχετος.
Αλλά για σενα "προσπαθει να το παιξει αυθεντια σαν νομικος που ειναι".
Αλλά εσυ βεβαια καταλαβες οτι εξυπηρετει συμφεροντα και "εργαλειοποιεί " την επιστημη του.
Και καλα, εμενα το επιχειρημα μου ειναι οτι αυτα τα σπουδασα και τα ξερω.
Εσενα ποιο ειναι το επιχειρημα σου?
Οτι τα ξερεις καλυτερα?

Υ.Γ. Ναι, προφανως δεν χρειαζεσαι την εγκριση κανενος για να ξεφτιλιζεσαι.
Δεν έχεις βαρεθεί να σε φτύνει όλο το μπου. Εμπρός λοιπόν παίξε μπάλα και δείξε πως με ξεφτιλίζεις που σε γλεντάω κοντά εκατό σελίδες τώρα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.518
Like
13.488
Πόντοι
3.656
Αν μου πεις πότε επιτέθηκα υβριστικά σε κάποιον ή έστω τον ειρωνευτηκα τότε χάνω και τέρμα η συζήτηση για μένα.
Γράφω κάτι και δεν αντικρούεται με επιχειρήματα για να συνεχιστεί ο διάλογος, αλλά με ειρωνείες, βρισιές κτλ, ιδίως από τον px.
Μετά τι θες να κάνω; Να κάνω τον μαλάκα και να του μιλάω όμορφα;
Εγώ σας είπα ότι η θνησιμότητα αυξήθηκε το τρίμηνο Μαρ-Μάι κατά 15% σε σχέση με το αντίστοιχο του 2020. Τι εξήγηση δίνεις εσύ γι'αυτο;
Το ξέρω Γιάννη ότι εσύ δεν βρίζεις αλλά κανεις διάλογο, γι' αυτό και ρωτάω εσένα...
έγραψες.....
Geokoro έγραψε:
Σκασε ρε βλακα χασοδικη, γράψε καμιά κριτική για πουτανες μήπως τα πας καλύτερα εκεί . Έχετε να φάτε ψωλιές φέτος τον χειμώνα που δεν θα ξέρετε που να κρυφτείτε...

Αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αυτό σου φαίνεται Πολιτισμένη συζήτηση, όχι υβριστική επίθεση, κι όχι ειρωνεία, Έχεις πρόβλημα κατανόησης αυτών των εννοιών
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.917
Πόντοι
8.006
Δεν έχεις βαρεθεί να σε φτύνει όλο το μπου. Εμπρός λοιπόν παίξε μπάλα και δείξε πως με ξεφτιλίζεις που σε γλεντάω κοντά εκατό σελίδες τώρα.
Εμένα φτύνει όλο το μπου?

Με γλεντάς εκατο σελιδες?

Λοιπον εχω οντως πολυ αδικο που ασχολουμαι. Εχεις πολυ σοβαρο προβλημα και εκανα πολύ ασχημα που ηρθα σε αντιπαραθεση μαζι σου. Εχεις αναγκη απο ψυχιατρικη βοηθεια και εκανα ασχημα που σε κοντραρισα. Μονο λυπηση νιωθω.
Δεν προκειται να σε παραθεσω ποτέ ξανα, ηταν λαθος μου. Ανθρωπους διαταραγμενους δεν πρεπει να τους πηγαινουμε κοντρα.
Δεσμευομαι οτι αυτο ηταν το τελευταιο μου ποσταρισμα που σε αφορά.
Καλη τυχη
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Δεν κατάλαβες τίποτα. Για πολλοστή φορά, δεν είναι το non-sterile το χαρακτηριστικό που καθορίζει την ικανότητα φιλτραρίσματος. Ειναι το υλικό, οι στρώσεις, οι πλέξεις κλπ. Σε αυτό διαφέρουν. Δεν αλλάζει η ικανότητα φιλτραρίσματος επειδή αποστειρώθηκε. Πώς θα μπορούσε άλλωστε?

Για άλλη μια φορά βλέπεις μόνο αυτο που θέλεις και προσπαθείς να τεκμηριώσεις το προαποφασισμένο στο μυαλό σου αποτέλεσμα. Όση μαθηματική ανάλυση και να παραθέτεις, η αφετηρία σου είναι λάθος. Αυτό δεν είναι επιστήμη, είναι δογματισμός.

Δεν το συνεχίζω αγαπητέ μου. Δεν έχει κανένα νόημα πρωτίστως γιατί δεν μπορείς καν να ανταλλάξεις απόψεις με στοιχειώδη ευγένεια (την οποία προφανώς εκλαμβάνεις ως αδυναμία), πολύ περισσότερο να βγάλεις τις παρωπίδες και να ξεκολλήσεις από τις εμμονές σου.

Κρίμα.
Ποιες εμμονές ; Σου έστειλα τις προδιαγραφές, πριν έλεγες ότι δεν υπάρχουν. Η μια έχεις στις προδιαγραφές το φιλτράρισμα βακτηριδίων και κάποιον ιών ή άλλη δεν τις εχει. Μετά κάτι είπες για πιθανότητες και σου έστειλα πως τις υπολογίζουμε. Η πιθανότητα να προστατευτείς με τις δικές σου μάσκες non-sterile είναι 2-10% στα πρώτα δυο λεπτά που βρίσκεσαι σε επαφή με κρούσμα. Τι δεν έχεις καταλάβει ακριβώς ;
 

kourtakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
270
Κριτικές
12
Like
248
Πόντοι
601
Το "σκασε ρε βλακα χασοδικη" τι ακριβως ηταν?

Ευγενική προσφωνηση?
Και μετα απο δυο ποσταρισματα γραφεις "πειτε μου πότε επιτέθηκα υβριστικά σε καποιον"?
Εισαι διπολικός?
Για εσένα το χρησιμοποιούν πολλοί. Φαντάζομαι έχει υποθέσει ότι έτσι απλά σου απευθύνονται όλοι και πως δεν σε πειράζει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom