Νέα

Νέος ΚΟΚ 30χλμ όριο μες στις πόλεις, πρόστιμο για οδήγηση με μπουφάν και άλλες μλκίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα midas69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 188
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πως βλέπετε τα νέα μέτρα του ΚΟΚ

  • Προς την σωστή κατεύθυνση οι αλλαγές

    Ψήφοι: 18 26,1%
  • Αδιάφορες και άνευ ουσίας οι αλλαγές

    Ψήφοι: 8 11,6%
  • Για την τσαπου ως συνήθως όλα...

    Ψήφοι: 43 62,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    69
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.895
Κριτικές
98
Like
47.287
Πόντοι
21.511
Ξέρω, έχω περπατήσει πάνω από αρκετά αυτοκίνητα, όπως έχω ρίξει και αρκετά μηχανάκια.
ΌΜΩΣ, ακόμα και πεζοδρόμια να υπάρχουν, ακόμα και διαβάσεις να υπάρχουν, ο ΜΑΛΑΚΑΣ είναι πάντα ΜΑΛΑΚΑΣ
#42
ξερεις ?
ξερω
μονος σου μιλας ???? :think:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
Κάμερες στους δρόμους δεν υπάρχουν παντού γιατί τα λαμόγια οι αριστεροί βγαίνουν και φωνάζουν για παραβίαση προσωπικών δεδομένων, πόσες δεκαετίες πίσω έχουνε κρατήσει την χώρα αυτά τα κουμουνια :confused::confused::confused::shit::shit::shit:
 
OP
OP
midas69

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.867
Like
10.221
Πόντοι
2.406
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι προσπεράσεις από τα μηχανάκια δεξιά σου
Για τις σφήνες δεν λέω πολλά, απλά οποίος κάνει σφήνες με μηχανή κ χιλιόμετρα να ξέρει ότι από τύχη ζει ακόμα.... Ελλάδα ένα 70% αλλάζει λωρίδα χωρίς λόγο κ βασικά χωρίς φλας...
 
OP
OP
midas69

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.867
Like
10.221
Πόντοι
2.406
Κάμερες στους δρόμους δεν υπάρχουν παντού γιατί τα λαμόγια οι αριστεροί βγαίνουν και φωνάζουν για παραβίαση προσωπικών δεδομένων, πόσες δεκαετίες πίσω έχουνε κρατήσει την χώρα αυτά τα κουμουνια :confused::confused::confused::shit::shit::shit:
ΝΑΙ. Αυτό το γελοίο επιχηρημα.
. Δηλ αν παίζει κάμερα κ μετά στέλνετε η κλήση τι πρόβλημα υπάρχει, Εάν δεν φαίνεται πάρα μόνο το αυτοκίνητο και η πινακίδα όπως στο εξωτερικό +?
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.878
Like
4.162
Πόντοι
506
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι προσπεράσεις από τα μηχανάκια δεξιά σου
Για τις σφήνες δεν λέω πολλά, απλά οποίος κάνει σφήνες με μηχανή κ χιλιόμετρα να ξέρει ότι από τύχη ζει ακόμα.... Ελλάδα ένα 70% αλλάζει λωρίδα χωρίς λόγο κ βασικά χωρίς φλας...
το μηχανακι κανονιζει τι θα γινει..... εσυ οδηγα ευθεια, και μην κανεις κατι αποτομο απροειδοποιητα....
στο λεω εγω που γυρναω ολη μερα με το παπακι...
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.691
Like
1.444
Πόντοι
216
στα αρχιδια μας τα απροσαρμοστα μηχανακια και τα πατινια.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.758
Like
16.510
Πόντοι
3.656
τυποι με τα πατινια- σκοτωστρες που πανε σφαιρα μεσ την κινηση χωρις κρανος, προστασια, ποτε θα ασχοληθουν :think:


τα ποδήλατα ;;; ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.092
Πόντοι
216
Τί μαλακίες μας λένε ρε γαμώτο…;

Όταν υπάρχει ανομία,οι όποιοι νόμοι υπάρχουν δεν εφαρμόζονται και δεν είναι όλοι ίσοι απέναντι στον νόμο που τον ‘αποδίδουν’ ανεπαρκείς δικαστές,η εγκληματικότητα είναι σε επίπεδα που δεν επαρκούν τα μέσα τήρησης της τάξης,και όχι μόνο στους δρόμους,

τότε δεν πρόκειται ούτε για democracy,ούτε για republic αφού οι αντιπρόσωποι είναι αποσυνδεμένοι από τον λαό,


αλλά για ξεχαρβαλωμένη αναρχία με κόκκινο φωτάκι από έξω.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
τα ποδήλατα ;;; ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
Καθε μαλακισμενο μαθαινει να περναει με κοκκινο με το ποδηλατο, πως να μη γραφει στα αρχιδια του και τα κοκκινα με το αυτοκινητο μετα.
 

Trikavalos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2017
Μηνύματα
1.686
Like
1.092
Πόντοι
216
Τα ηλεκτρικά scouter/πατίνια πρέπει να απαγορευθούν από την άσφαλτο.
 

kostis76

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
579
Like
375
Πόντοι
26
Παίζει κ κομπίνα στα λεφτά ειδικό ταμείο για δράσεις λέει
Του κωλου τα εννιαμερα, θα μοιράζονται λεφτά σε ημετερους
Όπως κάθε φορά. Οι ημέτεροι ποτέ δεν χάνουν.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.934
Like
3.202
Πόντοι
1.706
Οι γουρούνες ωρε παλικάρια επιτρέπονται???
Αν ψάξει κανείς θα δει πως όχι και όμως κάθε χρόνο μόλις πιάσει η άνοιξη κυκλοφορούν λεφούσια από δαύτες. Τις ενοικιάζουν στους τουρίστες.
Οπότε και ο νέος τροποποιημένος ΚΟΚ την τύχη του παλιού θα έχει, ράφι.
Το 30αρι έχει εμφανιστεί στην πόλη μου και σε μέρη που δεν είναι λογικό να πας πάνω από 40-50 αλλά και σε λεωφόρους που δεν κυκλοφορούν πεζοί.
Σα να λέμε δηλαδή(ς) πως πάλι στην αρχή θα τον σεβαστεί ένας κάποιος και μετά από 1 μήνα ζμπούτσα του.
Ακριβώς ότι θα κάνουν και οι ίδιοι οι τροχονόμοι.
Βάλτε τα πατίνια στον πάτο κάθε ιδιοκτήτη, εξω από τους δρόμους.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.958
Κριτικές
2
Like
67.861
Πόντοι
12.056
Οι γουρούνες ωρε παλικάρια επιτρέπονται???
Αν ψάξει κανείς θα δει πως όχι και όμως κάθε χρόνο μόλις πιάσει η άνοιξη κυκλοφορούν λεφούσια από δαύτες. Τις ενοικιάζουν στους τουρίστες.
Οπότε και ο νέος τροποποιημένος ΚΟΚ την τύχη του παλιού θα έχει, ράφι.
Το 30αρι έχει εμφανιστεί στην πόλη μου και σε μέρη που δεν είναι λογικό να πας πάνω από 40-50 αλλά και σε λεωφόρους που δεν κυκλοφορούν πεζοί.
Σα να λέμε δηλαδή(ς) πως πάλι στην αρχή θα τον σεβαστεί ένας κάποιος και μετά από 1 μήνα ζμπούτσα του.
Ακριβώς ότι θα κάνουν και οι ίδιοι οι τροχονόμοι.
Βάλτε τα πατίνια στον πάτο κάθε ιδιοκτήτη, εξω από τους δρόμους.
στο εξωτερικο απαγορευεται η κυκλοφορια τους σε δρομους μονο χρηση εκτος δρομου
 

dubebadu

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2013
Μηνύματα
50
Κριτικές
4
Like
176
Πόντοι
280
Τήρηση του ΚΟΚ και γενικά κάθε νόμου για όλους ανεξαιρέτως κοινωνικού ή και οικονομικού υπόβαθρου, τελος
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.956
Κριτικές
14
Like
3.799
Πόντοι
2.777
όταν δεν υπάρχει Παιδεία, όταν δεν υπάρχει Καλλιέργεια..., αλλά μόνο υποκουλτούρα...;!

Παπάκηδες, το ελευθέρας να τρέχουν ανάποδα σε δρόμους και δρομάκια, μια άγραφη συνθήκη; Τι φταίω εγώ αν τον πατήσω και μετά μου ζητά να τον πληρώσω για άνθρωπο;
Μοτοσυκλετάκηδες, βιαστικοί, αγέρωχοι...πεζοδρόμιο; ποιος πεζός και τι απαγορεύεται; Καβάλα ρε όλοι πάνω στο πεζοδρόμιο και μαρσάρουμε για να εξαφανιστούν τα μυρμήγκια, οι πεζοί.
Ράμπες αναπήρων; Περίσσευε μπογιά και φτιάχτηκαν σηματάκια με καρότσια. Εγώ θα παρκάρω και κάθετα να πιάσω και τις 2 θέσεις με το μερσεντικό.
Φανάρι για στροφή αριστερά- δεξιά; Σιγά μην περιμένω, ο παππούς μου το έχτισε το μαγαζί κι ασφαλτόστρωσε τα πάντα, πρώτος στη σειρά και θα αργήσω να φύγω κιόλας γιατί παίζω το πουλί μου με το κινητό, η Σούλα μου έφτιαξε σουτζουκάκια.

ο κατάλογος είναι ατελείωτος.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.934
Like
3.202
Πόντοι
1.706
στο εξωτερικο απαγορευεται η κυκλοφορια τους σε δρομους μονο χρηση εκτος δρομου
Εδω μια απαγορεύεται μια επιτρέπεται.
Το κακό είναι πως τις ενοικιάζουν σε παντελώς άσχετους που πάνε και σκοτώνονται.
Αυτό που γράφεις για την κυκλοφορία στο εξωτερικό το είδα στο γιουτούμπι, περνάει ο άλλος κάθετα επαργιακή οδό για να πάει να κάνει την κάβλα του με την γουρούνα και αρπάζει κλήση για τα 10 μέτρα επαρχιακής που πάτησε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom