Νέα

Νέα Σχέση, μετά από χωρισμό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pokahontas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 140
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.437
Like
4.086
Πόντοι
456
Δίνω background. Πρόσφατα διαζευγμένος (μετά από 11 χρόνια γάμου με καλό και πολύ σεξ), 3-4 μηνών, πηδούσα την πρώην μέχρι και αρχές Οκτώβρη. Η πρώην, παρότι ναρκισσιστρια ήθελε να τα ξαναβρούμε, και χρησιμοποιούσε, τι άλλο, το σεξ. Αφου την έχυσα από πάνω μέχρι κάτω, είπα τέλος, και ο καθένας να προχωρήσει με άλλες σχέσεις. Μην με ρωτήσετε, απλά δεν γίνεται να αντέξεις και πολύ με τέτοιες γκόμενες όσο σεξ και να κάνεις. Έμενα για το παιδί ποιο πολύ και για την οικογένεια. ΟΚ, και για το συχνο και καλό, σχετικά, σεξ. Βέβαια, το καλό ή καλύτερο σεξ το βρίσκεις και αλλού, όπως αποδείχτηκε.

Βασικά, έιναι μία χωρισμένη (1 χρόνο χωρισμένη) 37 ετω΄ν που με το που την είδα την γούσταρα....πολύ. Τελοσπάντων, ως γύπας που σέβεται τον εαυτό του, μπήκα στο ψητό. Στο πρώτο ραντεβού, ώρες μαζί περάσαμε γαμώ με μπλα μπλα αγκαλιες κλπ.. Την επόμενη μέρα, μου ζητάει να έρθει σπίτι μου. Μετά από μπλα μπλα την πιάνω στα φιλιά, και η γκόμενα.....ηφαίστειο. Λόγω περιόδου, μου ζ΄ητησε να την χύσω στη μάπα. Το έκανα και ερωτεύτηκα. Γενικά, σεξουαλικά θα ταίριαζα πολύ καλά!

Εδώ το κουλό. Μετά έπαιξε ένα φάσωμα και μετά κολλάει COVID. Της λέω θα έρθω σπίτι σου να σου κάνω παρέα για κανά-δυο ώρες. Πάω, και τι μου λέει την επομενη ημέρα: Ενιωσα ότι μπήκες στον προσωπικό μου χώρο και δεν θέλω να το προχωρήσουμε ΄α΄΄λλο, δεν είμαι έτοιμη.

Της λέω ΟΚ, αλλά ε΄γω για φίλίες δεν είμαι δεν μπαίνω σε friend-zone. Μου λέει ΟΚ. Ξαναξεκινάει επαφή. Πάει καλά και εκεί που μου λέει να βγούμε, τσουπ κάνει πάλι πίσω. Ε, τσαντίζομαι και της λέω αυτά είναι παπαριές. Τεσπα, την γου΄σταρω, αλλά εφόσον είναι αντε γεια θα την φτύσω. Την βλεπω σήμερα σε ένα κοινό σημείο συνάντησης, και μαλακα μου το παίζει οτι δεν τρέχει τίποτα.

Πώς να το χειρίστώ? Την γουστάρω!

Π


37 χρονων.
Χωρισμενη.
Ψαχνει να βρει εαν αξιζει και ποσο στη σεξουαλικη αγορα πλεον.
Εχει φαει πολλες πουτσες στη ζωη της και εχει χτισει μια απευαισθητοποιηση για τους αντρες.
Ο αντρας ενα εργαλειο να περναει καλα και οχι αντικειμενο αφοσιωσης.
Συναισθηματικη φουλ.
Τη μια θελει γιατι θελει τη πουτσα και τη προσοχη.
Την επομενη νιωθει κενη συναισθηματικα - θυμαται τα τραυματα που της εχουν προκαλεσει ολοι οι αντρες και δε θελει.

Εξαφανιζεσαι -> θελει τη προσοχη πισω
Εμφανιζεσαι -> κανει πισω απο φοβο γιατι σε βλεπει να το σοβαρευεις

Τυπικη συμπεριφορα υψηλα σεξουαλικων γυναικων μετα τα 35 που εχουν παει με πολλους αντρες.

1. Μακροπροθεσμα δε θες σοβαροτητα μαζι της = θα σε καταστρεψει.
2. Εαν θελεις παρολαυτα. Ασε αυτη να εμφανιζεται και αστην αυτην να σε κυνηγα περισσοτερο.
Μη το σοβαρευεις οταν βρισκεστε μαζι, κρατα το αναλαφρο και μη κανεις το συντροφο και τον κουβαλητη (να μιλατε με τις ωρες, αγκαλιτσες κλπ). Και οταν νιωσει αυτη την ασφαλεια οτι δε πιεζεται θα το ζητησει και θα το προχωρησει μονη της.

Αλλα κοιτα παλι το *1*
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
37 χρονων.
Χωρισμενη.
Ψαχνει να βρει εαν αξιζει και ποσο στη σεξουαλικη αγορα πλεον.
Εχει φαει πολλες πουτσες στη ζωη της και εχει χτισει μια απευαισθητοποιηση για τους αντρες.
Ο αντρας ενα εργαλειο να περναει καλα και οχι αντικειμενο αφοσιωσης.
Συναισθηματικη φουλ.
Τη μια θελει γιατι θελει τη πουτσα και τη προσοχη.
Την επομενη νιωθει κενη συναισθηματικα - θυμαται τα τραυματα που της εχουν προκαλεσει ολοι οι αντρες και δε θελει.

Εξαφανιζεσαι -> θελει τη προσοχη πισω
Εμφανιζεσαι -> κανει πισω απο φοβο γιατι σε βλεπει να το σοβαρευεις

Τυπικη συμπεριφορα υψηλα σεξουαλικων γυναικων μετα τα 35 που εχουν παει με πολλους αντρες.

1. Μακροπροθεσμα δε θες σοβαροτητα μαζι της = θα σε καταστρεψει.
2. Εαν θελεις παρολαυτα. Ασε αυτη να εμφανιζεται και αστην αυτην να σε κυνηγα περισσοτερο.
Μη το σοβαρευεις οταν βρισκεστε μαζι, κρατα το αναλαφρο και μη κανεις το συντροφο και τον κουβαλητη (να μιλατε με τις ωρες, αγκαλιτσες κλπ). Και οταν νιωσει αυτη την ασφαλεια οτι δε πιεζεται θα το ζητησει και θα το προχωρησει μονη της.

Αλλα κοιτα παλι το *1*
Περίπου έτσι. Αλλά δεν το αναλύω περαιτέρω.

Εδώ έχω και την πρώην ρε φίλε που μου χώνει βρισιδια το καργιολάκι. Μάλλον κακογαμημένη την κόβω....

Π
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.437
Like
4.086
Πόντοι
456
Περίπου έτσι. Αλλά δεν το αναλύω περαιτέρω.

Εδώ έχω και την πρώην ρε φίλε που μου χώνει βρισιδια το καργιολάκι. Μάλλον κακογαμημένη την κόβω....

Π

Δεν διαβασα ολο το ιστορικο. Εκανες τη σοφη κινηση.

Με γυναικες ανω των 35 γενικα πρεπει να εισαι αρκετα κυνικος και να κρατας τη θεση σου.
Γιατι οντας συναισθηματικες ακολουθουν το συναισθημα της στιγμης και στα 35+ αρχιζει να θολωνει ο εγκεφαλος με τη βιολογικη πτωση σε συνδυασμο με την κοινωνικη πιεση και τον εγωισμο.

Τη σημερινη εποχη του instagram και της απελευθερωσης και του συναισθηματος δεν υπαρχει η αισθηση της ευθυνης και τους καθηκοντος σε κατι παραπανω απο τον εγωιστικο εαυτο.

Οσες εχουν ισχυρες αξιες και συνειδηση αγκαλιαζουν την ηλικια τους και προχωρουν.
Οσες εχουν θεματα προσοχης και χαμηλης αυτοεκτιμησης εχουν μεινει σε μυαλο 18χρονου που απεγνωσμενα ζητα για μια τελευταια φορα την αποδοχη.

Αυτα ειναι πολυ βαθια κενα και τα ειχε πιθανοτατα απο παιδικη ηλικια.
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Δεν διαβασα ολο το ιστορικο. Εκανες τη σοφη κινηση.

Με γυναικες ανω των 35 γενικα πρεπει να εισαι αρκετα κυνικος και να κρατας τη θεση σου.
Γιατι οντας συναισθηματικες ακολουθουν το συναισθημα της στιγμης και στα 35+ αρχιζει να θολωνει ο εγκεφαλος με τη βιολογικη πτωση σε συνδυασμο με την κοινωνικη πιεση και τον εγωισμο.

Τη σημερινη εποχη του instagram και της απελευθερωσης και του συναισθηματος δεν υπαρχει η αισθηση της ευθυνης και τους καθηκοντος σε κατι παραπανω απο τον εγωιστικο εαυτο.

Οσες εχουν ισχυρες αξιες και συνειδηση αγκαλιαζουν την ηλικια τους και προχωρουν.
Οσες εχουν θεματα προσοχης και χαμηλης αυτοεκτιμησης εχουν μεινει σε μυαλο 18χρονου που απεγνωσμενα ζητα για μια τελευταια φορα την αποδοχη.

Αυτα ειναι πολυ βαθια κενα και τα ειχε πιθανοτατα απο παιδικη ηλικια.
Φίλτατε, είναι 34, στο όριο δηλαδή. Ναι, αυτό είναι νομίζω το θέμα. Το πρόβλημα είναι ότι το ξέρει και δεν θέλει να το παραδεχτεί. Οπότε ψάχνει, απεγνωσμένα εδώ και μήνες να με βγάλει σκαρτο. Αλλά...όχι μόνο δεν μπορεί, αλλά επιζητεί και τον πούτσο μου :grin:. Αλλά,τέλος και αυτό. Βέβαια, από πούτσες άλλο τίποτα.....

Το σίγουρο είναι ότι εγώ δεν έχω όρεξη για τέτοιες παπαριές

Π
 

Chrisssos

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2021
Μηνύματα
15
Like
34
Πόντοι
0
Ωραία το πας.
Είναι εντυπωσιακό πως όταν βγει κανείς από την φάση βλέπει τι μαλακίες έχουν μέσα στο κεφάλι τους!
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.597
Κριτικές
12
Like
6.504
Πόντοι
2.646
Τυπε, οι προσφατα χωρισμένες είναι ότι καλύτερο γιατί θέλουν μόνο γαμησι. ούτε ποτά, ούτε φαγητά. Δωσε της λοιπόν και εσύ μόνο πουτσα.
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Τυπε, οι προσφατα χωρισμένες είναι ότι καλύτερο γιατί θέλουν μόνο γαμησι. ούτε ποτά, ούτε φαγητά. Δωσε της λοιπόν και εσύ μόνο πουτσα.
Αναλόγως την χωρισμένη. Μία χορτάτη από πούτσα χωρισμένη θα θέλει και άλλα. Μία που έχει να πηδηχτεί καιρό λογικό είναι να το θέλει

π
 

Καντηλανάφτης

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Σεπ 2019
Μηνύματα
1.135
Κριτικές
36
Like
4.544
Πόντοι
5.646
Τυπε, οι προσφατα χωρισμένες είναι ότι καλύτερο γιατί θέλουν μόνο γαμησι. ούτε ποτά, ούτε φαγητά. Δωσε της λοιπόν και εσύ μόνο πουτσα.

Όχι πάντα

Παιζει να θέλει και λίγο ρομάντζο γιατί αισθάνεται κενή και καλα
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Κοίτα, από το να αναλύουμε τώρα τις γυναίκες, το ποιο νορμαλ είναι να προχωράς μπροστα και να δημιουργείς.

Οι γυναίκες γουστάρουν το γαμήσι ποιο πολύ, οπότε συνήθως έρχονται στο μέλι, όταν θέλουν.

Π
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.462
Like
16.150
Πόντοι
3.656
Οι γυναίκες γουστάρουν το γαμήσι ποιο πολύ, οπότε συνήθως έρχονται στο μέλι, όταν θέλουν.

Πολύ λιγότερες απ'ότι οι άντρες που το γουστάρουν.Οπότε όποιος προλάβει
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Πολύ λιγότερες απ'ότι οι άντρες που το γουστάρουν.Οπότε όποιος προλάβει
Φίλτατε, έτσι το παίζουν. Η αλήθεια είναι ότι το σεξ είναι όπλο αλλά και η μέγιστη απόλαυση της σωστής γυναίκας

Π
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.435
Πόντοι
3.296
Δίνω background. Πρόσφατα διαζευγμένος (μετά από 11 χρόνια γάμου με καλό και πολύ σεξ), 3-4 μηνών, πηδούσα την πρώην μέχρι και αρχές Οκτώβρη. Η πρώην, παρότι ναρκισσιστρια ήθελε να τα ξαναβρούμε, και χρησιμοποιούσε, τι άλλο, το σεξ. Αφου την έχυσα από πάνω μέχρι κάτω, είπα τέλος, και ο καθένας να προχωρήσει με άλλες σχέσεις. Μην με ρωτήσετε, απλά δεν γίνεται να αντέξεις και πολύ με τέτοιες γκόμενες όσο σεξ και να κάνεις. Έμενα για το παιδί ποιο πολύ και για την οικογένεια. ΟΚ, και για το συχνο και καλό, σχετικά, σεξ. Βέβαια, το καλό ή καλύτερο σεξ το βρίσκεις και αλλού, όπως αποδείχτηκε.

Βασικά, έιναι μία χωρισμένη (1 χρόνο χωρισμένη) 37 ετω΄ν που με το που την είδα την γούσταρα....πολύ. Τελοσπάντων, ως γύπας που σέβεται τον εαυτό του, μπήκα στο ψητό. Στο πρώτο ραντεβού, ώρες μαζί περάσαμε γαμώ με μπλα μπλα αγκαλιες κλπ.. Την επόμενη μέρα, μου ζητάει να έρθει σπίτι μου. Μετά από μπλα μπλα την πιάνω στα φιλιά, και η γκόμενα.....ηφαίστειο. Λόγω περιόδου, μου ζ΄ητησε να την χύσω στη μάπα. Το έκανα και ερωτεύτηκα. Γενικά, σεξουαλικά θα ταίριαζα πολύ καλά!

Εδώ το κουλό. Μετά έπαιξε ένα φάσωμα και μετά κολλάει COVID. Της λέω θα έρθω σπίτι σου να σου κάνω παρέα για κανά-δυο ώρες. Πάω, και τι μου λέει την επομενη ημέρα: Ενιωσα ότι μπήκες στον προσωπικό μου χώρο και δεν θέλω να το προχωρήσουμε ΄α΄΄λλο, δεν είμαι έτοιμη.

Της λέω ΟΚ, αλλά ε΄γω για φίλίες δεν είμαι δεν μπαίνω σε friend-zone. Μου λέει ΟΚ. Ξαναξεκινάει επαφή. Πάει καλά και εκεί που μου λέει να βγούμε, τσουπ κάνει πάλι πίσω. Ε, τσαντίζομαι και της λέω αυτά είναι παπαριές. Τεσπα, την γου΄σταρω, αλλά εφόσον είναι αντε γεια θα την φτύσω. Την βλεπω σήμερα σε ένα κοινό σημείο συνάντησης, και μαλακα μου το παίζει οτι δεν τρέχει τίποτα.

Πώς να το χειρίστώ? Την γουστάρω!

Π
Καλημέρα τύπε
Είναι εύκολο να σε διαβάσει κάποιος γιατί γράφεις αυθόρμητα και ειλικρινά όπως μπορεί να διαβάσει κάποιος ένα μικρό παιδί και να εξάγει εύκολα συμπεράσματα.
Καμμιά φορά εμείς οι ίδιοι δε μπορούμε να έχουμε αντικειμενική άποψη για τις καταστάσεις που μας συμβαίνουν διότι μας θολώνει την κρίση το έντονο συναίσθημα.
Έκανα higlight με bold τα σημεία που μου έκαναν εντύπωση στο κείμενό σου.Αριθμώ με αύξοντα αριθμό των υπογραμμισμένων φράσεων πχ 1 είναι η 1η 2 2η κοκ
Πάμε
1)11 χρόνια γάμου και φαντάζομαι κάμποσα άλλα χρόνια σχέσης σε έκαναν να ξέρεις πολύ καλά με τι άνθρωπο δεσμεύεσαι.
2) Δε θα σε ρωτήσω γιατί χώρισες αλλά πως και ήσουνα τόσο καιρό μαζί της μια και ο ίδιος γράφεις ότι αυτές οι γυναίκες δεν αντέχονται για πολύ καιρό.
Προφανώς εσύ άντεξες για τους δικούς σου λόγους.Μπορώ να υποθέσω το πολύ καλό σεξ ωστόσο
3) επέτρεψέ μου να σου πω πως το καλύτερο σεξ δε το βρίσκεις εύκολα.Αν το έβρισκες και αν είχες άνεση εναλλαγής συντρόφων δε θα έμενες 11 χρόνια και βάλε με την γυναίκα σου.
4) Αν ένα χύσιμο στη μάπα ήταν ικανό να σε κάνει να ερωτευτείς τότε οι αντιστάσεις σου κάμπτονται πάρα πολύ εύκολα τύπε.Επίσης βάζεις ένα θα μπροστά στο σεξουαλικό σας ταίριαγμα,ενώ χωρίς να έχεις κάνει ολοκληρωμένο σεξ δε μπορείς να ξέρεις αν θα ταίριαζες με κάποια.Μου χουν τύχει γυναίκες που κάνουν τέλειο τσιμπούκι ή που δίνουν φλογερά φιλιά και στο σεξ δε ξέρουν να κουνηθούν ή το μουνί τους έχει μέτρια αίσθηση κτλ
5) Συμπάθα με μα έχει δίκιο η τύπισσα ρε τύπε.Της λες να έρθεις σπίτι της ενώ σου λέει ότι έχει COVID άρα της δείχνεις ότι πάνω από όλα βάζεις το μουνί της.Δε σε νοιάζει δηλαδή που έχει COVID και που μπορεί να το κολλήσεις κι εσύ ή να το μεταφέρεις στη δική σου οικογένεια παρά θες να παραβιάσεις τον προσωπικό της χώρο.

Ένας άνδρας που σέβεται τον εαυτό του θα της έλεγε να έχει περαστικά και πως ότι χρειαστεί θα είναι στη διάθεσή της(ιπποτισμός στα λόγια)

Μετά τσαντίστηκες και το χασες τελείως

Πως να το χειριστείς;Τον εαυτό σου να χειριστείς τύπε και να αλλάξεις ορισμένα χαρακτηριστικά πάνω σου ξεκινώντας από το να σταματήσεις να έχεις τόσο ψηλά τη γυναίκα ως αξία.Δε χρειάζεται να είσαι τόσο δεδομένος.Αυτό ξενερώνει τις γυναίκες και σε κάνει να μοιάζεις εύκολο θύμα.
Και από πρακτικής σκοπιάς χαλάρωσε και δείξε ένα διακριτικό και ουσιαστικό ενδιαφέρον για εκείνη που γουστάρεις ενώ παράλληλα δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ξεπεράσεις την πρώην για την οποία είναι βέβαιο και λογικό να τρέφεις ακόμη συναισθήματα.
Κάνε την επανάστασή σου αλλά κάντην σωστά.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.462
Like
16.150
Πόντοι
3.656
Φίλτατε, έτσι το παίζουν. Η αλήθεια είναι ότι το σεξ είναι όπλο αλλά και η μέγιστη απόλαυση της σωστής γυναίκας

Π

Καλά,στο Αγαμιστάν-Μπακουριστάν ούτε σεξ δεν χρειάζεται να κάνουν,οι πιο πολλοί θέλουν γυναίκα για να μην είναι μόνοι τους και ας μην την γαμάνε
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Καλημέρα τύπε
Είναι εύκολο να σε διαβάσει κάποιος γιατί γράφεις αυθόρμητα και ειλικρινά όπως μπορεί να διαβάσει κάποιος ένα μικρό παιδί και να εξάγει εύκολα συμπεράσματα.
Καμμιά φορά εμείς οι ίδιοι δε μπορούμε να έχουμε αντικειμενική άποψη για τις καταστάσεις που μας συμβαίνουν διότι μας θολώνει την κρίση το έντονο συναίσθημα.
Έκανα higlight με bold τα σημεία που μου έκαναν εντύπωση στο κείμενό σου.Αριθμώ με αύξοντα αριθμό των υπογραμμισμένων φράσεων πχ 1 είναι η 1η 2 2η κοκ
Πάμε
1)11 χρόνια γάμου και φαντάζομαι κάμποσα άλλα χρόνια σχέσης σε έκαναν να ξέρεις πολύ καλά με τι άνθρωπο δεσμεύεσαι.
2) Δε θα σε ρωτήσω γιατί χώρισες αλλά πως και ήσουνα τόσο καιρό μαζί της μια και ο ίδιος γράφεις ότι αυτές οι γυναίκες δεν αντέχονται για πολύ καιρό.
Προφανώς εσύ άντεξες για τους δικούς σου λόγους.Μπορώ να υποθέσω το πολύ καλό σεξ ωστόσο
3) επέτρεψέ μου να σου πω πως το καλύτερο σεξ δε το βρίσκεις εύκολα.Αν το έβρισκες και αν είχες άνεση εναλλαγής συντρόφων δε θα έμενες 11 χρόνια και βάλε με την γυναίκα σου.
4) Αν ένα χύσιμο στη μάπα ήταν ικανό να σε κάνει να ερωτευτείς τότε οι αντιστάσεις σου κάμπτονται πάρα πολύ εύκολα τύπε.Επίσης βάζεις ένα θα μπροστά στο σεξουαλικό σας ταίριαγμα,ενώ χωρίς να έχεις κάνει ολοκληρωμένο σεξ δε μπορείς να ξέρεις αν θα ταίριαζες με κάποια.Μου χουν τύχει γυναίκες που κάνουν τέλειο τσιμπούκι ή που δίνουν φλογερά φιλιά και στο σεξ δε ξέρουν να κουνηθούν ή το μουνί τους έχει μέτρια αίσθηση κτλ
5) Συμπάθα με μα έχει δίκιο η τύπισσα ρε τύπε.Της λες να έρθεις σπίτι της ενώ σου λέει ότι έχει COVID άρα της δείχνεις ότι πάνω από όλα βάζεις το μουνί της.Δε σε νοιάζει δηλαδή που έχει COVID και που μπορεί να το κολλήσεις κι εσύ ή να το μεταφέρεις στη δική σου οικογένεια παρά θες να παραβιάσεις τον προσωπικό της χώρο.

Ένας άνδρας που σέβεται τον εαυτό του θα της έλεγε να έχει περαστικά και πως ότι χρειαστεί θα είναι στη διάθεσή της(ιπποτισμός στα λόγια)

Μετά τσαντίστηκες και το χασες τελείως

Πως να το χειριστείς;Τον εαυτό σου να χειριστείς τύπε και να αλλάξεις ορισμένα χαρακτηριστικά πάνω σου ξεκινώντας από το να σταματήσεις να έχεις τόσο ψηλά τη γυναίκα ως αξία.Δε χρειάζεται να είσαι τόσο δεδομένος.Αυτό ξενερώνει τις γυναίκες και σε κάνει να μοιάζεις εύκολο θύμα.
Και από πρακτικής σκοπιάς χαλάρωσε και δείξε ένα διακριτικό και ουσιαστικό ενδιαφέρον για εκείνη που γουστάρεις ενώ παράλληλα δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ξεπεράσεις την πρώην για την οποία είναι βέβαιο και λογικό να τρέφεις ακόμη συναισθήματα.
Κάνε την επανάστασή σου αλλά κάντην σωστά.
1) ήταν 11 χρόνια συνολικής σχέσης. Υπήρχαν πολλά καλά στοιχεία. Πρέπει να κατανοησεις τις ηλικιες και προσδοκίες και κατα πόσο κάποιος εχει εξέλιξη, και τί είδους. Οι ναρκισσοι όσο μεγαλώνουν γίνονται χειρότεροι
2) Αυτα τα χαρακτηριστικά στα 23. Στα 34, εάν έχεις τα ίδια κάπου γαμήθηκε το θέμα.
3) Διαφωνώ. Μάλιστα, πάντα υπάρχει καλύτερο! Η διαφορά είναι ότι εσύ αλλάζεις, οπότε και το σεξ. Με την ίδια λογική, η πρώην δεν βρήκε καλύτερο σεξ και όμως προχώρησε. Αντιφατικό! Δεν θα ξεκινήσεις σχέση εάν δεν σου αρέσει το σεξ με αυτό το άτομο.
4) Ρε φίλε, το είπα και καλά.
5) Εκείνη με κάλεσε. Με μάσκα ημάσταν φίλε και σιγά τα ωά.

Καταλαβαίνω τι λες. Σε όλα τα σημεία.

Π

Π
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.435
Πόντοι
3.296
1) ήταν 11 χρόνια συνολικής σχέσης. Υπήρχαν πολλά καλά στοιχεία. Πρέπει να κατανοησεις τις ηλικιες και προσδοκίες και κατα πόσο κάποιος εχει εξέλιξη, και τί είδους. Οι ναρκισσοι όσο μεγαλώνουν γίνονται χειρότεροι
2) Αυτα τα χαρακτηριστικά στα 23. Στα 34, εάν έχεις τα ίδια κάπου γαμήθηκε το θέμα.
3) Διαφωνώ. Μάλιστα, πάντα υπάρχει καλύτερο! Η διαφορά είναι ότι εσύ αλλάζεις, οπότε και το σεξ. Με την ίδια λογική, η πρώην δεν βρήκε καλύτερο σεξ και όμως προχώρησε. Αντιφατικό! Δεν θα ξεκινήσεις σχέση εάν δεν σου αρέσει το σεξ με αυτό το άτομο.
4) Ρε φίλε, το είπα και καλά.
5) Εκείνη με κάλεσε. Με μάσκα ημάσταν φίλε και σιγά τα ωά.

Καταλαβαίνω τι λες. Σε όλα τα σημεία.

Π

Π
1) Προσωπικα εχω καταλαβει στην πρωτη μια ωρα,μη σου πω στα πρωτα 5 λεπτα με το που ανοιξει καποια το στομα της τι ανθρωπος ειναι.
Ναρκισσος(και πολλα αλλα) γεννιεσαι δε γινεσαι
2)Στα 23 τη γνωρισες προφανως και φτασατε 34.Οκ ετσι κρατανε πολλες σχεσεις μα ξαναλεω ο ανθρωπος δεν αλλαζει επι της ουσιας.
3)Το σεξ ειναι αποτελεσμα 2 ανθρωπων και πραγματι οταν αλλαζουμε οι ιδιοι αλλαζει και το σεξ που κανουμε αλλα οι μετριες παραμενουν μετριες και οι πολυ καλες πολυ καλες
Και ξαναλεω:Προφανως για τον α η β λογο δε βρηκες καλυτερο σεξ διοτι αν εβρισκες δε θα σε κραταγε(συ ειπας) τοσο ισχυρα αυτος ο τομεας.
4)Εγω οτι διαβαζω το διαβαζω οπως το γραφεις.Δε διαβαζω "και καλα" αλλα καταλαβαινω τι λες.Ωστοσο δεν ειναι το μοναδικο σημειο απο το οποιο εξαγεται το συμπερασμα οτι εισαι "ευκολος" στοχος για τις γυναικες.
Πχ τα 11 χρονια με μια γυναικα που δεν αντεχεται κτλ
5)Κατσε ρε μαγκα θα με τρελανεις
Εσυ δεν ειπες οτι της προτεινες να πας σπιτι της να της κανεις παρεα για καμμια δυο ωριτσες ενω σου ειχε πει οτι εχει COVID;Αρα εσυ πηρες πρωτοβουλια εκει οχι εκεινη.
Και δεν ειναι σιγα τα ωα.
Η αλλη θελει το χωρο της και το χρονο της οχι να της ανεβεις στο σβερκο επειδη κανατε μια πιπα και μια φαση.
Μπορει να τη γουσταρεις και να καιγεσαι να τη δεις-σε νοιθω-αλλα βρες καμμια αλλη να παιξεις λιγο και αυτη θα το νοιωσει οτι την ξεχνας και θα κινητοποιηθει να σε ψαξει εκεινη.
Αν δε το κανει χες την και πηγαινε παρακατω.
Γενικα να σου μιλησω εκ πειρας οι πιο πολλες γυναικες τρωγονται "στο φτερο" δηλαδη οτι κανεις μαζι τους σε μια αντε δυο συναντησεις.
Αν αυτο δε συμβει τοτε παει πεταξε το πουλακι.
Οπως και να χει χαλαρωσε κρατα αποσταση και θα εκπλαγεις με το αποτελεσμα.
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
1) Προσωπικα εχω καταλαβει στην πρωτη μια ωρα,μη σου πω στα πρωτα 5 λεπτα με το που ανοιξει καποια το στομα της τι ανθρωπος ειναι.
Ναρκισσος(και πολλα αλλα) γεννιεσαι δε γινεσαι
2)Στα 23 τη γνωρισες προφανως και φτασατε 34.Οκ ετσι κρατανε πολλες σχεσεις μα ξαναλεω ο ανθρωπος δεν αλλαζει επι της ουσιας.
3)Το σεξ ειναι αποτελεσμα 2 ανθρωπων και πραγματι οταν αλλαζουμε οι ιδιοι αλλαζει και το σεξ που κανουμε αλλα οι μετριες παραμενουν μετριες και οι πολυ καλες πολυ καλες
Και ξαναλεω:Προφανως για τον α η β λογο δε βρηκες καλυτερο σεξ διοτι αν εβρισκες δε θα σε κραταγε(συ ειπας) τοσο ισχυρα αυτος ο τομεας.
4)Εγω οτι διαβαζω το διαβαζω οπως το γραφεις.Δε διαβαζω "και καλα" αλλα καταλαβαινω τι λες.Ωστοσο δεν ειναι το μοναδικο σημειο απο το οποιο εξαγεται το συμπερασμα οτι εισαι "ευκολος" στοχος για τις γυναικες.
Πχ τα 11 χρονια με μια γυναικα που δεν αντεχεται κτλ
5)Κατσε ρε μαγκα θα με τρελανεις
Εσυ δεν ειπες οτι της προτεινες να πας σπιτι της να της κανεις παρεα για καμμια δυο ωριτσες ενω σου ειχε πει οτι εχει COVID;Αρα εσυ πηρες πρωτοβουλια εκει οχι εκεινη.
Και δεν ειναι σιγα τα ωα.
Η αλλη θελει το χωρο της και το χρονο της οχι να της ανεβεις στο σβερκο επειδη κανατε μια πιπα και μια φαση.
Μπορει να τη γουσταρεις και να καιγεσαι να τη δεις-σε νοιθω-αλλα βρες καμμια αλλη να παιξεις λιγο και αυτη θα το νοιωσει οτι την ξεχνας και θα κινητοποιηθει να σε ψαξει εκεινη.
Αν δε το κανει χες την και πηγαινε παρακατω.
Γενικα να σου μιλησω εκ πειρας οι πιο πολλες γυναικες τρωγονται "στο φτερο" δηλαδη οτι κανεις μαζι τους σε μια αντε δυο συναντησεις.
Αν αυτο δε συμβει τοτε παει πεταξε το πουλακι.
Οπως και να χει χαλαρωσε κρατα αποσταση και θα εκπλαγεις με το αποτελεσμα.
1) Εδω, κάνεις λάθος. Ναρκισοος γίνεσαι, δεν γενιέσαι.
2) ΟΚ
3) κοιτα, την γνωρισα μετρια στο σεξ, και έπαιξε εξέλιξη σεξουαλική, μέσω της σχέσης μας.
4) Εντάξει τώρα μπαίνεις σε υποθέσεις. ΟΚ, μου άρεσε αρκετά, αλλά έρωτας, είπαμε σχήμα λόγου
5) Σωστό. Το πρότεινα. Θα μπορούσε να αρνηθεί.

Μία-δύο συναντήσεις? Για να γουστάρουν εννοείς. Ναι

Π
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
985
Like
11.293
Πόντοι
2.246
Θα προτεινα να απολαυσεις την αποκτηση παλι της ατομικης σου ελευθεριας και να το πηγαινεις χαλαρα,για να μη χαλιεσαι με τις αποψεις/ιδιοτροπιες της καθεμιας
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.435
Πόντοι
3.296
1) Εδω, κάνεις λάθος. Ναρκισοος γίνεσαι, δεν γενιέσαι.
2) ΟΚ
3) κοιτα, την γνωρισα μετρια στο σεξ, και έπαιξε εξέλιξη σεξουαλική, μέσω της σχέσης μας.
4) Εντάξει τώρα μπαίνεις σε υποθέσεις. ΟΚ, μου άρεσε αρκετά, αλλά έρωτας, είπαμε σχήμα λόγου
5) Σωστό. Το πρότεινα. Θα μπορούσε να αρνηθεί.

Μία-δύο συναντήσεις? Για να γουστάρουν εννοείς. Ναι

Π
1)Οκ άποψη σου.Να ρωτήσουμε ένα ψυχολόγο στο σαιτ τι πιστεύει.Κατά γενική ομολογία πάντως ο άνθρωπος ως τα 3 έτη του έχει καλουπώσει την προσωπικότητά του.
Να δεχθώ ωστόσο ότι ίσως έκρυβε το ναρκισσισμό της στην αρχή και όσο πέρναγε ο καιρός άρχισε να εκδηλώνεται όλο και πιο πολύ.
Τεσπα εσύ ξέρεις καλύτερα εσύ την έζησες.Εγώ βασίζομαι απλά σε ότι μας λες.
3)Επομένως το σεξ δεν ήταν ο κύριος λόγος που σε κράτησε.Το σεξ το χτίσατε μαζί στην πορεία
4)Δεν μπαίνω σε υποθέσεις,αλλά περιγράφω εντυπώσεις που μου δημιούργησε η ανάγνωση του κειμένου σου.
Και προς Θεού δε κατακρίνω
Απλά προτείνω μια άλλη οπτική.
5)Θα μπορούσε να αρνηθεί αλλά αυτό δεν έχει σημασία.
Μπορεί να δέχτηκε από ευγένεια ή για να μη σε δυσαρεστήσει.
Αλλά μετά από την επίσκεψή σου να ένοιωσε ασφυκτικά.
Σημασία έχει πως όταν η γυναίκα σου λέει ότι έχει κοβιντ κρατάς απόσταση και επομένως αξία.
Της λες ενα περαστικα και την αφηνεις να αναρρωτιεται αν θα βγεις με αλλη τωρα που αρρωστησε.
Το παιχνίδι πρέπει να μένει στα χέρια σου τύπε.
Όχι να το αφήνεις στα δικά της.
Δε στο παίζω έξυπνος ούτε μάγκας.
Έχω κάνει παρόμοια και χειρότερα λάθη.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.527
Like
65.866
Πόντοι
11.956
Φίλτατε, προσωπικά την έστειλα με το γάντι. Την πήδηξα ωραία και βγήκαμε όλοι για φαγητό σαν οικογένεια σε ένα ακριβό εστιατόριο. Εκεί, της είπα οτι δεν είμαι ερωτευμένος πλέον μαζί της (την αγάπησα, φυσικά) αλλά έχω άλλο αίσθημα, με μία κοπέλα με βάθος. Μου άρχισε τα δικα της για αγάπες και λουλούδια. Της είπα ότι είναι ΝΑΡΚΟ και χαίρει ψυχοθεραπείας. Μάλιστα, μου είπε "ζήσε το με τον εφήμερο έρωτά σου".

Δεν πτοήθηκε, την ξαναγάμησα το ίδιο βράδυ με δική της, πάντα προτροπή. Μάλιστα μου είπε ότι γουστάρει να την φτύνουν στο στόμα (το είδε σε μια μαλακία στο νετφλιξ), οπότε έμαθα και ένα καινου΄ργιο κόλπο. Της είπα και ε΄γω, ότι μου αρέσει να φτύνω στην μάπα. Όταν την έφτυσα στο στόμα, παραλίγο να μου συνθλιψει τον πουτσο με τους μυς της. Έχετε και tip παίδες για την νέα μόδα!

Μετά την έγραψα ενώ προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί μου.

Μία εβδομάδα μετά από το συμβάν, not so long ago, έχει αγκιστρωθεί στον νεαρό, και είναι κώλος-βρακί, εκτοτε. Μιλάμε με ταχύτητα του φωτός σε στενή σχέση με το νέο θύμα! Σωφέρ και yes-man και μένει στην άλλη άκρη της πόλης! Όπως τον θέλει η μαντάμ, δηλαδή. Τον τσιτώνει μιλώντας και μπροστά του μαζί μου στο τηλέφωνο, οπότε καταλαβαίνετε! Έχει πιάσει λαβράκι! Και αναρωτιόμουν γιατί ήθελε μικρότερό της και χωρίς μαρούλι $$$....ε μα!

Φυσικά, το παίζει ότι και καλά είμαστε χωρισμένοι καιρό, και ούτε γλυκόλογα και καλά ψυχρή κλπ., και φυσικά καψούρα με το νέο αμόρε, που πιθανά να κεράτωσε μαζί μου! :grin:

H μόνη μαλακία είναι ότι τον φέρνει στο σπίτι όταν κοιμάται το παιδί. Αυτό, είναι κακό και νομίζω ότι το κάνει απο εκδίκηση! Είναι σημείο που με έχει βάλει σε σκέψεις για τρόπους αντιμετώπισης! Αν και δεν το θεωρώ μεγάλο πρόβλημα!

Το χρήμα και ο ελεύθερος χρόνος, όντως κάνει την διαφορά.

Π
Όταν εισασταν παντρεμένοι σου ζητούσε στο σεξ ότι ζητά τώρα .....η επερνε από άλλους την δόση .... μπερδεμένα είναι λίγο τα πράγματα ....κάτι δεν μας λες
 
OP
OP
pokahontas

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
1)Οκ άποψη σου.Να ρωτήσουμε ένα ψυχολόγο στο σαιτ τι πιστεύει.Κατά γενική ομολογία πάντως ο άνθρωπος ως τα 3 έτη του έχει καλουπώσει την προσωπικότητά του.
Να δεχθώ ωστόσο ότι ίσως έκρυβε το ναρκισσισμό της στην αρχή και όσο πέρναγε ο καιρός άρχισε να εκδηλώνεται όλο και πιο πολύ.
Τεσπα εσύ ξέρεις καλύτερα εσύ την έζησες.Εγώ βασίζομαι απλά σε ότι μας λες.
3)Επομένως το σεξ δεν ήταν ο κύριος λόγος που σε κράτησε.Το σεξ το χτίσατε μαζί στην πορεία
4)Δεν μπαίνω σε υποθέσεις,αλλά περιγράφω εντυπώσεις που μου δημιούργησε η ανάγνωση του κειμένου σου.
Και προς Θεού δε κατακρίνω
Απλά προτείνω μια άλλη οπτική.
5)Θα μπορούσε να αρνηθεί αλλά αυτό δεν έχει σημασία.
Μπορεί να δέχτηκε από ευγένεια ή για να μη σε δυσαρεστήσει.
Αλλά μετά από την επίσκεψή σου να ένοιωσε ασφυκτικά.
Σημασία έχει πως όταν η γυναίκα σου λέει ότι έχει κοβιντ κρατάς απόσταση και επομένως αξία.
Της λες ενα περαστικα και την αφηνεις να αναρρωτιεται αν θα βγεις με αλλη τωρα που αρρωστησε.
Το παιχνίδι πρέπει να μένει στα χέρια σου τύπε.
Όχι να το αφήνεις στα δικά της.
Δε στο παίζω έξυπνος ούτε μάγκας.
Έχω κάνει παρόμοια και χειρότερα λάθη.
1) ΟΚ
3) Το potential για καλο σεξ. Αλλά με δικό μου input. Με λίγα λόγια, την έπλασα. Αλλά πέρα από το σεξ τα άλλα ήταν δράμα.
4) ΟΚ
5) καταλαβαίνω.

Π
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom