Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 209K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616

Φοβερά πράγματα!!!!!!
Respect μόνο στον Λεμπρόν που από το τρίτο ματς κι έπειτα έπαιξε σαν πραγματικός Βασιλιάς.
Νομίζω πως αυτή η εξέλιξη θα κάνει καλό και για του χρόνου.
Η φάση όλων των τελικών για μένα : Η τάπα του Λεμπρόν στον Ιγκουοντάλα.
Απίστευτη φάση που θα μείνει στην ιστορία. Ναι ο αντιπαθέστατος είναι ο πληρέστερος παίχτης ever. Καλύτερος όχι αλλά σίγουρα ο πληρέστερος.

αυτα δεν εχουν ξαναγινει οντως...
πρωτος σε ποντους, ασιστ, ριμπαουντ, κλεψιματα και ταπες!!!!
ακομα και οι ψιλο-haters οπως εμεις, πρεπει να παραδεχτουμε οτι το αξιζει...
και για να μην ξεχνιομαστε, περασε απο Ανατολη χωρις κοπο, ειχε και την διαιτησια σε ολους τους τελικους μαζι του και και και...
τελος παντων ειπαμε, το αξιζει!!!!

ΥΓ: ακομα να μπει ο Στελιος να μας μπινελικωσει ολους μαζι!!!
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.738
Κριτικές
28
Like
2.536
Πόντοι
6.265
Εκλεισα τα ματια μου λιγο στο ημιχρονο και με πηρε ο υπνος  :headbang:
ευτυχως ξυπνησα στο τελευταιο δεκαλεπτο της 4 περιοδου
εχασα ολη την τριτη

ξεφτυλιστηκε το αντι-μπασκετ που παιζει το γκολντεν σταιτ
τα παιδια ειναι για διαγωνισμους τριποντων μονο
χθες τα ειχαν χασει δεν εχω ξαναδει ομαδα σε τετοιο επιπεδο να κανει συνεχομενα αιρμπολ σε τριποντα και αλλα τοσα τριποντα δεν βρισκανε καν στεφανι μονο ταμπλο σαν τουβλα

πραγματικο θηριο χθες ο λεμπρον
και με 3 παιχτες να παιζανε οι καβαλιερς παλι θα κερδιζανε
ηταν απο αλλο πλανητη

ο γλιτσας ο κερυ ηταν παλι ελαχιστος μονο τριποντα και τριποντα
μεγαλη απωλεια ο μπογκουτ ενας παιζει μπασκετ στην ρακετα και αυτος ελειπε χθες


αντε του χρονου παλι
 

Επισκέπτης
ταιριαζει στην περιπτωση  ;)

CfuXYDuUYAAFA08.jpg
 

madrilenos

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.488
Like
0
Πόντοι
16
www.gazzetta.gr/basketball/article/941237/einai-episimo-oi-oyoriors-tha-kynigisoyn-ton-kevin-ntoyrant]http://www.gazzetta.gr/basketball/article/941237/einai-episimo-oi-oyoriors-tha-kynigisoyn-ton-kevin-ntoyrant[/url]

Αν και όπως γράφει κάποιος στα σχόλια πιο χρησιμος θα ήταν ενας σεντερ πχ γουατσαιντ ή ανταμς που λεγαμε .
Ο μπαρνς εχει αποδειχτει λίγος. ΟΙ πιθανότητες να παίξει καλύτερα σε αλλη ομαδα είναι ελάχιστες, όταν σε όμάδα που έμενε συχνα ελευθερος δεν απεδωσε
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    168,6 KB · Εμφανίσεις: 34

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
www.gazzetta.gr/basketball/article/941237/einai-episimo-oi-oyoriors-tha-kynigisoyn-ton-kevin-ntoyrant]http://www.gazzetta.gr/basketball/article/941237/einai-episimo-oi-oyoriors-tha-kynigisoyn-ton-kevin-ntoyrant[/url]

Αν και όπως γράφει κάποιος στα σχόλια πιο χρησιμος θα ήταν ενας σεντερ πχ γουατσαιντ ή ανταμς που λεγαμε .
Ο μπαρνς εχει αποδειχτει λίγος. ΟΙ πιθανότητες να παίξει καλύτερα σε αλλη ομαδα είναι ελάχιστες, όταν σε όμάδα που έμενε συχνα ελευθερος δεν απεδωσε

Αν οι Γουώριορς πάρουν Ντουράντ θα είναι λάθος και για τις δύο πλευρές. Κι εγώ είμαι της γνώμης να κινηθούν προς έναν ποιοτικό ψηλό που θα δένει κυρίως αμυντικά την ρακέτα και θα μπορεί να τελειώνει φάσεις. Έναν καλό ρολίστα δηλαδή. Ο Μπογκουτ ήταν πολύ καλός σε αυτό αλλά τα χρόνια έχουν περάσει και οι τραυματισμοί τον έχουν βαρύνει πολύ. Η περιφέρειά τους δεν έχει θέμα. Μια καλή περίπτωση είναι αυτός ο Αφρικανός από το Τορόντο(δεν θυμάμαι τ' ονομά του τώρα) που έχει έφεση στο κόψιμο, είναι αθλητικός, δεν ζητάει πάσες στην επίθεση και είναι ακόμα νέος. Στην θέση του Εζέλι ας πούμε που δεν ήταν καλός στους τελικούς.
 

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
Επίσης δεν έχουν θέμα στην επίθεση για να πάρουν έναν ακόμα φοβερό επιθετικό που κυρίως σκοράρει με τον ίδιο τρόπο που σκοράρουν και οι Κάρι-Τόμπσον, αλλά η άμυνα δεν είναι το φόρτε του. Χρειάζονται μούσκουλα. Από ταλέντο έχουν.
 

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
αυτα δεν εχουν ξαναγινει οντως...
πρωτος σε ποντους, ασιστ, ριμπαουντ, κλεψιματα και ταπες!!!!
ακομα και οι ψιλο-haters οπως εμεις, πρεπει να παραδεχτουμε οτι το αξιζει...
και για να μην ξεχνιομαστε, περασε απο Ανατολη χωρις κοπο, ειχε και την διαιτησια σε ολους τους τελικους μαζι του και και και...
τελος παντων ειπαμε, το αξιζει!!!!

ΥΓ: ακομα να μπει ο Στελιος να μας μπινελικωσει ολους μαζι!!!

Εδώ έχω μια μικρή ένσταση. Νομίζω πως η διαιτησία ήταν γενικά κακή, αν και δε νομίζω ότι επηρέασε το τελικό αποτέλεσμα. Παρόλα αυτά πιστεύω πως και πέρσι αλλά και φέτος μέχρι και το 4ο ματς η διαιτησία άφηνε πολλά φάουλ υπέρ των Γουώριορς σε καθαρές φάσεις. Εχω ξαναπεί πως οι Γκριν, Ιγκουοντάλα έπρεπε να έχουν 15 φάουλ σε κάθε ματς, αλλά τελείωναν το ματς με 2. Ακόμα και στο τελευταίο ματς χαρίστηκαν στον Ίγκυ(που τον πάω τρελά, αλλά πρέπει να παραδεχόμαστε κάποια πράγματα) σε καθαρά φάουλ. Απλά μετά το 4ο ματς υπήρχε γενικό σπρώξιμο προς Καβς μεριά. Ίσως γι' αυτό και υπήρχε φανερός εκνευρισμός από Γουώριορς που ψυχολογικά τους φαίνονταν αφύσικα τα σφυρίγματα(βλέπε Κάρι).....
Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια και τον Λοβ βέβαια τον ξεσκίσανε στο 6ο ματς με κάτι ανύπαρκτα .......
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.664
Πόντοι
2.606
Αν οι Γουώριορς πάρουν Ντουράντ θα είναι λάθος και για τις δύο πλευρές. Κι εγώ είμαι της γνώμης να κινηθούν προς έναν ποιοτικό ψηλό που θα δένει κυρίως αμυντικά την ρακέτα και θα μπορεί να τελειώνει φάσεις. Έναν καλό ρολίστα δηλαδή. Ο Μπογκουτ ήταν πολύ καλός σε αυτό αλλά τα χρόνια έχουν περάσει και οι τραυματισμοί τον έχουν βαρύνει πολύ. Η περιφέρειά τους δεν έχει θέμα. Μια καλή περίπτωση είναι αυτός ο Αφρικανός από το Τορόντο(δεν θυμάμαι τ' ονομά του τώρα) που έχει έφεση στο κόψιμο, είναι αθλητικός, δεν ζητάει πάσες στην επίθεση και είναι ακόμα νέος. Στην θέση του Εζέλι ας πούμε που δεν ήταν καλός στους τελικούς.

Αν οι Warriors ειχανε εναν καλο 5αρι θα το περινανε για πλακα.
Ο Lebron εβαζα ευκολα καλαθια καθε φορα που εκανε μπασιμο προς την ρακερα γιατι ς ο προσωπικος του αντπαλος καθαρα και μονο λογω δυναμης δεν μπορουσε να τον σταματησει ενω δεν υπηρχε και ψηλος για να τον κόψει.
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306
Πιστεύω ακράδαντα πως του χρόνου οι Warriors θα επιστρέψουν καλύτεροι και δεν θα αφήσουν πολλά περιθώρια αμφισβήτησης σε κανέναν.
 

patroklos69

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
13
Κριτικές
13
Like
6
Πόντοι
10
Τιποτε δεν μπορει να συγκριθει με την δεκαετια του 1980,με παικτες σαν τον τζαμπαρ,τον ματζικ τζονσον,τον λαρυ μπερντ,τον μοουζες μαλοουν,τον μαικλ τζορνταν.Τιποτε δεν μπορει να συγκριθει με τα καλαθια να μπαινουν σε διαστημα επιθεσεων 4 και 5 δευτερολεπτων,με μπασκετ που τελειωνε με σκορ στυλ 130-128.Περασμενα μεγαλεια
 

kinky_boy

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2015
Μηνύματα
291
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
Αν οι Γουώριορς πάρουν Ντουράντ θα είναι λάθος και για τις δύο πλευρές. Κι εγώ είμαι της γνώμης να κινηθούν προς έναν ποιοτικό ψηλό που θα δένει κυρίως αμυντικά την ρακέτα και θα μπορεί να τελειώνει φάσεις. Έναν καλό ρολίστα δηλαδή. Ο Μπογκουτ ήταν πολύ καλός σε αυτό αλλά τα χρόνια έχουν περάσει και οι τραυματισμοί τον έχουν βαρύνει πολύ. Η περιφέρειά τους δεν έχει θέμα. Μια καλή περίπτωση είναι αυτός ο Αφρικανός από το Τορόντο(δεν θυμάμαι τ' ονομά του τώρα)

Μπιγιομπο

που έχει έφεση στο κόψιμο, είναι αθλητικός, δεν ζητάει πάσες στην επίθεση και είναι ακόμα νέος. Στην θέση του Εζέλι ας πούμε που δεν ήταν καλός στους τελικούς.




 

Tmac1

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2015
Μηνύματα
299
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
1
O Biyombo θελει 15-17 μυρια τον χρονο ομως
 

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Derrick Rose στους Knicks λοιπόν ...

Και το φετινό καλοκαίρι προβλέπεται πολύ ... καυτό !!!

Αν και ταλαιπωρήθηκε πολύ από τραυματισμούς εγώ σαν fan των Bulls τον ήθελα στο ρόστερ μας ...

Πρόκειται για πολύ ποιοτικό παίκτη ....

Αναμένουμε τις επόμενες κινήσεις της ομάδας ...

:sunglasses:
 

drax

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.290
Κριτικές
36
Like
184
Πόντοι
896
Derrick Rose στους Knicks λοιπόν ...

Και το φετινό καλοκαίρι προβλέπεται πολύ ... καυτό !!!

Αν και ταλαιπωρήθηκε πολύ από τραυματισμούς εγώ σαν fan των Bulls τον ήθελα στο ρόστερ μας ...

Πρόκειται για πολύ ποιοτικό παίκτη ....

Αναμένουμε τις επόμενες κινήσεις της ομάδας ...

:sunglasses:

Να δούμε αν θα μπορέσει αυτό το παλικάρι επιτέλους να παίξει και να αποδώσει όπως του αξίζει. Σε καμία περίπτωση δεν θα είναι ο ίδιος εκρηκτικός και ασταμάτητος παίχτης που ήταν πριν τον τραυματισμό του αλλά το μπάσκετ δεν το ξέχασε. Αν μπορέσει να παραμείνει υγιής είναι σίγουρα καλή κίνηση για τους Νικς. Απλά χρειάζεται να θωρακίσουν και την άμυνά τους, παίρνοντας 2-3 καλούς ρολίστες.
Κι εγώ αναμένω "μακρύ καυτό καλοκαίρι" με τις μεταγραφικές κινήσεις!!!!
 

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
Ιμπακα στους Ματζικ, Σαμπονις και Ολαντιπο στους Θαντερ!!!
Παπαγιαννης στους Κινγκς!!!!!!  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
οι Κινγκς εδωσαν εναν παιχταρα στους Σανς, τον Marquese Chriss, για να παρουν τον Παπαγιαννη!!!
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.408
Κριτικές
15
Like
6.029
Πόντοι
1.496
Ιμπακα στους Ματζικ, Σαμπονις και Ολαντιπο στους Θαντερ!!!
Παπαγιαννης στους Κινγκς!!!!!!  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
οι Κινγκς εδωσαν εναν παιχταρα στους Σανς, τον Marquese Chriss, για να παρουν τον Παπαγιαννη!!!
Ντραφτ Νο 13,αυτη τη στιγμη είναι στην υψηλοτερη θεση που πηρε ποτε Ελληνας καλαθοσφαιριστης,πιο πανω και από Αντεντοκουμπο.Τον γιουχάρανε βεβαια οι οπαδοι αλλα πολλοι απ αυτους δε ξερουν καν Γεωγραφια,τις χωρες της Ευρώπης οποτε αυτό δεν αποτελει κριτηριο.Τα ιδια εκαναν και στον Παπανικολάου που πηγε εκει οντας πρωταθλητης Ευρώπης και με ομολογουμένως πολύ καλυ αποδοση.Αλλο αν δε τα καταφερε να μεινει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom