Νέα

Να την κυνηγησω ή οχι ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα funkyxxxxx
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 79
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vassilisacm

Νέο Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2019
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα.

Για μένα φίλε μου πρέπει την επόμενη φορά που θα έρθει στην δουλειά σου να ''κόψεις'' κινήσεις και να πράξεις αναλόγως.Για παράδειγμα αν είσαι σε ταμείο αν θα επιδιώξει να έρθει στο δικό σου ταμείο και όχι σε άλλο, πως θα σε κοιτάει και θα σου μιλάει.Αν απο αυτά καταλάβεις ότι υπάρχει ενδιαφέρον εννοείται πρέπει να κάνεις άμεσα κίνηση.Το καλύτερο ίσως είναι αυτό που προτείναν οι περισσότεροι να της ζητήσεις να τα πείτε εκτός εργασίας.
 

info@123

Μέγας
Εγγρ.
23 Οκτ 2013
Μηνύματα
835
Κριτικές
66
Like
11.607
Πόντοι
3.506
Αρχηγέ, χώσου χωρίς δεύτερη σκέψη. Όπως λένε και οι Αμερικανοί, στο NBA: Αν δεν σουτάρεις, πως θα μπει το τρίποντο.
 

Χυσεας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.310
Κριτικές
3
Like
1.152
Πόντοι
216
Αν την γουσταρεις πολυ αξίζει να επιμενεις.Εξάλλου ο επιμενον νικα.
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Λίγες οι πληροφορίες άρα και όχι σωστές οι απαντήσεις.
Ηλικίες, τοποθεσία επαγγέλματα
 

curtism333

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
239
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
1
1ον μην ακους τι σου λεει η γκομενα.. μπορει να σου λεει "εχω σχεση" και απο μεσα της να σκεφτεται "ελα παιχτη,κανε κινηση να δω τι αξιζεις"...
2ον δεν σε ενδιαφερει τιποτα... Εσυ κανεις το παιχνιδι σου και χεστηκες για αλλους...fair play δεν υπαρχει...
3ον καλυτερα να κανεις κινηση και να φας χυλοπιτα,παρα να μην κανεις και να λες μετα "επρεπε να κανω,τι μαλακας ημουν"..
Ειδικά για το 3ο θα έχω τύψεις για μια ζωή
 

Reality

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2019
Μηνύματα
94
Like
10
Πόντοι
0
Χρονια πολλα. Χριστος Ανεστη. Σχετικα προσφατα γνωρισα μια πολυ ωραια γυναικα στον επαγγελματικο μου χωρο. Την εξυπηρετησα 4 φορες και το ενδιαφερον μου γι'αυτην κορυφωθηκε την 3η και 4η φορα. Ενας φιλος μου εμαθε απο την ιδια οτι ειναι ελευθερη. Την 5η φορα που την ειδα ,αρχισα να την φλερταρω αλλα μου ειπε οτι ειναι με εναν τυπο πολυ καιρο, αλλα λογω βαρβαρων ωραριων δεν βλεπονται τακτικα με αποτελεσμα να νιωθει σαν να μην ειναι μαζι. Με ευχαριστησε που ημουν πολυ ευγενικος μαζι της, και φευγοντας με ρωτησε αν θα με ξαναδει στον χωρο που μιλαγαμε. Υποψην αυτος ο χωρος ειναι ο εργασιακος μου χωρος. Η πειρα μου, μου λεει οτι επαιξε αμυνα και θελει κυνηγητο. Εσεις τι λετε ? Θα χαρω πολυ να ακουσω τις γνωμες σας. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Εμένα πάλι η δίκη μου πείρα λέει ότι σε παίζει. Την έχεις εξυπηρετήσει ήδη αρκετές φορές και ξέρει ότι θα την εξυπηρετήσεις άλλες τόσες χωρίς δεύτερη κουβέντα. Αν θιχτείς και πεις ότι σε χρησιμοποιεί θα σε πει περίεργο. Αν δεν πεις τίποτα, θα συνεχίσει να σε εκμεταλλεύεται ως «φίλο του εργασιακού χώρου». Να την γαμησεις δεν υπάρχει περίπτωση. Σε ρώτησε αν θα είσαι εκεί γιατί θέλει να ξέρει πού είναι ο δούλος όταν τον χρειαστεί.

Συμπέρασμα: το φταίει; Οι μισοί εδώ θα σου πουν «φταίει αυτή η έτσι η τάδε η αλλιώς». Η αλήθεια είναι ότι φταις εσυ. Έχεις επιτρέψει να μπεις στην κατηγορία του εργασιακού δούλου. Είσαι παντελώς αδιάφορος σε αυτήν και η όποια πιθανότητα είχες μαζί της έχει εξανεμιστεί. Τα «φίλος από απόσταση» μην τα σκέφτεσαι. Είτε αλήθεια λέει είτε ψέματα, εσυ είσαι πλέον στην κατηγορία εργασιακός δούλος. Καθόλου απίθανο να σου πει και τα προσωπικά της όσο «την γνωρίζεις» και όταν «ξαναβρεθειτε».

Ο μόνος τρόπος να γαμησεις την με λόγω κυρία πλέον είναι να δώσεις χώρο στον εαυτό σου και να γίνεις καθαρόαιμο αρσενικό. Σταμάτα να είσαι σα χλιμίτζουρας και να εξυπηρετείς τον κόσμο. Κράτα αποστάσεις από την μέγαιρα και όταν ξαναμιλήσετε φρόντισε να είσαι ο Brad Pitt και όχι ο Edward Norton.
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
Λίγες οι πληροφορίες άρα και όχι σωστές οι απαντήσεις.
Ηλικίες, τοποθεσία επαγγέλματα
Καλά η ηλικία, αλλά η τοποθεσία και επάγγελμα που κολλάει?? Άσχετο?
Πάντως φίλε θα συμφωνήσω με τον mazo1979 ποιο καλά να κάνεις κίνηση παρά να έχεις μια ζωή την απορία!
Στο λέω από προσωπική εμπειρία!
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Καλά η ηλικία, αλλά η τοποθεσία και επάγγελμα που κολλάει?? Άσχετο?
Πάντως φίλε θα συμφωνήσω με τον mazo1979 ποιο καλά να κάνεις κίνηση παρά να έχεις μια ζωή την απορία!
Στο λέω από προσωπική εμπειρία!
Είναι ντελιβεράς και της πάει το καφέ που είναι μεγαλοστέλεχος σε πολυεθνική?
Παίζει ή δεν παίζει ρόλο
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
Είναι ντελιβεράς και της πάει το καφέ που είναι μεγαλοστέλεχος σε πολυεθνική?
Παίζει ή δεν παίζει ρόλο
Άμα αυτός είναι 25αρης 2μετρος και αυτή 60αρα μπαζο λες να παίζει ρόλο η επαγγελματική -κοινωνική διαφορά??Εγώ λέω όχι!!
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Άμα αυτός είναι 25αρης 2μετρος και αυτή 60αρα μπαζο λες να παίζει ρόλο η επαγγελματική -κοινωνική διαφορά??Εγώ λέω όχι!!
Σε ποιό παράλληλο σύμπαν?
Για αυτό και όλες οι πληροφορίες είναι σημαντικές
 

Makis99

Σπουδαίος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2011
Μηνύματα
346
Κριτικές
14
Like
1.406
Πόντοι
2.285
Εμένα πάλι η δίκη μου πείρα λέει ότι σε παίζει. Την έχεις εξυπηρετήσει ήδη αρκετές φορές και ξέρει ότι θα την εξυπηρετήσεις άλλες τόσες χωρίς δεύτερη κουβέντα. Αν θιχτείς και πεις ότι σε χρησιμοποιεί θα σε πει περίεργο. Αν δεν πεις τίποτα, θα συνεχίσει να σε εκμεταλλεύεται ως «φίλο του εργασιακού χώρου». Να την γαμησεις δεν υπάρχει περίπτωση. Σε ρώτησε αν θα είσαι εκεί γιατί θέλει να ξέρει πού είναι ο δούλος όταν τον χρειαστεί.

Συμπέρασμα: το φταίει; Οι μισοί εδώ θα σου πουν «φταίει αυτή η έτσι η τάδε η αλλιώς». Η αλήθεια είναι ότι φταις εσυ. Έχεις επιτρέψει να μπεις στην κατηγορία του εργασιακού δούλου. Είσαι παντελώς αδιάφορος σε αυτήν και η όποια πιθανότητα είχες μαζί της έχει εξανεμιστεί. Τα «φίλος από απόσταση» μην τα σκέφτεσαι. Είτε αλήθεια λέει είτε ψέματα, εσυ είσαι πλέον στην κατηγορία εργασιακός δούλος. Καθόλου απίθανο να σου πει και τα προσωπικά της όσο «την γνωρίζεις» και όταν «ξαναβρεθειτε».

Ο μόνος τρόπος να γαμησεις την με λόγω κυρία πλέον είναι να δώσεις χώρο στον εαυτό σου και να γίνεις καθαρόαιμο αρσενικό. Σταμάτα να είσαι σα χλιμίτζουρας και να εξυπηρετείς τον κόσμο. Κράτα αποστάσεις από την μέγαιρα και όταν ξαναμιλήσετε φρόντισε να είσαι ο Brad Pitt και όχι ο Edward Norton.


+1000
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
Σε ποιό παράλληλο σύμπαν?
Για αυτό και όλες οι πληροφορίες είναι σημαντικές
Αγαπητέ δημιουργε μου(Αρκάς--καστρατος) συμφωνώ απόλυτα στο ότι και κάθε πληροφορία-μικρη λεπτομέρεια παίζει βασικό ρόλο.Κατι που σημαίνει ότι δεν μπορούμε (βάση το όσα γνωρίζουμε)να εκφράσουμε μια συγκεκριμένη άποψη.
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
[quote author=funkyxxxxx notid=141113 [...]. Η πειρα μου, μου λεει οτι επαιξε αμυνα και θελει κυνηγητο. Εσεις τι λετε ? Θα χαρω πολυ να ακουσω τις γνωμες σας. Ευχαριστω προκαταβολικα.
[/quote]
  Καλό μηνα σε όλους. Φιλε μου, βλέπω ότι εισαι σε καποια αναστατωση, κι ο καθενας θα ηταν. θα σου σημειωσω καποια λιγα,ως γνωμη απο εμπειρία. Το "κυνηγημα" της γκόμενας ,ειναι θεμελιακώς λάθος στάση .Το έκανα δεκάδες φορές - αλλά ...ασχετως αποτελεσματος ,θετικου  η αρνητικου , ΕΝΑ  εχω να πώ , οταν προηγηθεί αυτό, έχεις πέσει στα ματια της ελεεινιδας κατα 30- 60  0/0,- προσοχη, στο φυλαει και οταν ερθει η ωρα θα στο πεταξει στα μουτρα ,οταν θα θελησει να σε ταπεινωσει. Αν δε τυχει και σου ριξει χυλόπιττα, έχεις πέσει ψυχολογικα για το χατηρι της καθε μαλάκως,που αντιστρόφως, την εχεις ανεβασει κατα 500 0/0,ικανοποιωντας τη διεστραμμενη ελεεινιδικη φυση της. Αρα - Της ταριξες μια- ,αντε δυό - Εχει καταλαβει. Μην συνεχισεις, εισαι χαμενος απο χερι. Να εισαι καλα - το βαζω αυτο και για τον καθενα ,οχι μονο για σενα. Πρεπει καποτε οι ελεεινιδες [ και κοντα σε αυτες οι πρωην φοβισμενες ανατολικες ,που τις μιμουνται πλέον και τις αντιγράφουν ] να καταλαβουν ότι δεν ειναι ο ομφαλός της Γής, και οτι ειναι ( στο 90 0/0 ) στα κατω -κατω της κατηγορίας "μπάζα- -αχρηστες-μαλακισμενες- ψυχικα διεστραμμένες ". Με αγαπη, Μάκης Καλαμάρας ,ολέ !
 

pactos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2018
Μηνύματα
75
Κριτικές
2
Like
172
Πόντοι
280
Διατηρησε την αξιοπρεπεια σου κ μη γινεσαι πιρφορος..αυτη θα ανοιγε ποτε θεμα συζητησης στο marie claire για σενα?οργασμος της ειναι η φιλαυτια κ συ απλος λαμπαδηδρομος μαζι με δεκαδες αλλους...ξεκολλα
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.142
Like
4.773
Πόντοι
1.756
Εμένα πάλι η δίκη μου πείρα λέει ότι σε παίζει. Την έχεις εξυπηρετήσει ήδη αρκετές φορές και ξέρει ότι θα την εξυπηρετήσεις άλλες τόσες χωρίς δεύτερη κουβέντα. Αν θιχτείς και πεις ότι σε χρησιμοποιεί θα σε πει περίεργο. Αν δεν πεις τίποτα, θα συνεχίσει να σε εκμεταλλεύεται ως «φίλο του εργασιακού χώρου». Να την γαμησεις δεν υπάρχει περίπτωση. Σε ρώτησε αν θα είσαι εκεί γιατί θέλει να ξέρει πού είναι ο δούλος όταν τον χρειαστεί.

Συμπέρασμα: το φταίει; Οι μισοί εδώ θα σου πουν «φταίει αυτή η έτσι η τάδε η αλλιώς». Η αλήθεια είναι ότι φταις εσυ. Έχεις επιτρέψει να μπεις στην κατηγορία του εργασιακού δούλου. Είσαι παντελώς αδιάφορος σε αυτήν και η όποια πιθανότητα είχες μαζί της έχει εξανεμιστεί. Τα «φίλος από απόσταση» μην τα σκέφτεσαι. Είτε αλήθεια λέει είτε ψέματα, εσυ είσαι πλέον στην κατηγορία εργασιακός δούλος. Καθόλου απίθανο να σου πει και τα προσωπικά της όσο «την γνωρίζεις» και όταν «ξαναβρεθειτε».

Ο μόνος τρόπος να γαμησεις την με λόγω κυρία πλέον είναι να δώσεις χώρο στον εαυτό σου και να γίνεις καθαρόαιμο αρσενικό. Σταμάτα να είσαι σα χλιμίτζουρας και να εξυπηρετείς τον κόσμο. Κράτα αποστάσεις από την μέγαιρα και όταν ξαναμιλήσετε φρόντισε να είσαι ο Brad Pitt και όχι ο Edward Norton.

σαββιδη εσυ παλι?
 

escoman

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
638
Κριτικές
1
Like
272
Πόντοι
26
και μόνο που κάθησες και έγραψες όλη την ιστορία, σημαίνει ότι ξέρεις ότι το έπαιξες λάθος. Αν σου αρέσει κάποια και σου ζητάει βοήθεια στη δουλειά, ήδη υπάρχει μια επαφή οπότε μπορείς να πεις πειραχτικά ότι αυτό σηκώνει κέρασμα. Αν δε γουστάρει δε θα πει τίποτα, αν υπάρχει κάποια συμπάθεια θα πει φυσικά, εννοείται κλπ. Οπότε στο καπάκι ζητάς τηλέφωνο. Για μένα αν το πας λίγο στο πείραγμα γίνεται όλο μια πλάκα οπότε όλα είναι πιο χαλαρά και εύκολα
 

Reality

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2019
Μηνύματα
94
Like
10
Πόντοι
0
σαββιδη εσυ παλι?

Το πιο προσβλητικό σχόλιο που θα μπορούσες να κάνεις. Είσαι ένα βήμα πριν από μπλοκ και κατάρα μαζί. Ο νηματοθετης είναι από τις περιπτώσεις που όντως τον γλεντάει η τυπισσα. Τι θες να του πω; Ότι στις 7 εξυπηρετήσεις έχει φραπέ;
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.142
Like
4.773
Πόντοι
1.756
Το πιο προσβλητικό σχόλιο που θα μπορούσες να κάνεις. Είσαι ένα βήμα πριν από μπλοκ και κατάρα μαζί. Ο νηματοθετης είναι από τις περιπτώσεις που όντως τον γλεντάει η τυπισσα. Τι θες να του πω; Ότι στις 7 εξυπηρετήσεις έχει φραπέ;

για το νηματοθετη ισχυει αυτο.

ολα τα αλλα δεν εχει νοημα να τα λεμε σε ανθρωπους που δε θα τα εφαρμοσουν ποτε.
καποιοι σκοραρουν μονο με αυτογκολ

 

kaligoulas2018

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2018
Μηνύματα
13
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
την επομενη φορα που θα σου ζητησει κατι ζητα εσυ τον αριθμο της και παιξε μπαλα, αν παιζει να χασεις τη δουλεια σου,μη ξανα ασχοληθεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom