Νέα

Να μπει επιλογή DISLIKE για τις κριτικές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kavouras13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 48
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kavouras13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2016
Μηνύματα
272
Κριτικές
9
Like
545
Πόντοι
301
Επειδή έχει παραγίνει το θέμα με τους προμοτερς που γράφουν εγκωμιαστικές κριτικές, η επιλογή DISLIKE θα βοηθούσε. Ώστε να καταλάβουν αυτοί ότι δεν τρώμε κουτόχορτο και οι αναγνώστες ότι κάποιες κριτικές είναι αναξιόπιστες
 

freesoul77

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2015
Μηνύματα
279
Κριτικές
19
Like
869
Πόντοι
991
Δεν είναι μόνο οι προμότορες αγαπητέ μου...

Δυστυχώς υπάρχουν και άτομα, που ενώ τρώνε βρόμικο για να κορέσουν την πείνα τους -όχι ότι είναι κακό το πιτόγυρο- περιγράφουν την εξής κατάσταση:

γεύμα κάτω από το φως του φεγγαριού

βιολιά και χαμηλή μουσική να συνοδεύουν

σερβιτόρους να σου γεμίζουν σαμπάνια το ποτήρι σου

και ο σεφ να σε ρωτάει αν είναι όλα καλά...

Έλεος ρε φίλε....πες : δε γαμιέται, έριξα έναν πούτσο να φύγουν τα χοντρά, αλλά η τύπισσα δεν λέει και τίποτα....Όλοι το έχουμε κάνει, δεν θα σε παρεξηγήσουμε
 

alfreewind

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2012
Μηνύματα
1.230
Κριτικές
32
Like
214
Πόντοι
616
Να μπει να μπει!!!
 

Giorgos_Papadopoulos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
666
Κριτικές
23
Like
819
Πόντοι
966
Συμφωνώ αλλά θέλει λίγη προσοχή πως θα γίνει, μπορεί να γυρίσει μπούμπερανγκ και να το χρησιμοποιούν οι προμότορες όταν κάποιος γράφει δικαίως κακή κριτική, για να τον απαξιώσουν.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.804
Κριτικές
20
Like
12.602
Πόντοι
4.546
[quote author=Kavouras13 link= ]Επειδή έχει παραγίνει το θέμα με τους προμοτερς που γράφουν εγκωμιαστικές κριτικές, η επιλογή DISLIKE θα βοηθούσε. Ώστε να καταλάβουν αυτοί ότι δεν τρώμε κουτόχορτο και οι αναγνώστες ότι κάποιες κριτικές είναι αναξιόπιστες[/quote]

:hi:
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.830
Κριτικές
93
Like
46.035
Πόντοι
17.311
[quote author=Kavouras13 link= ]Επειδή έχει παραγίνει το θέμα με τους προμοτερς που γράφουν εγκωμιαστικές κριτικές, η επιλογή DISLIKE θα βοηθούσε. Ώστε να καταλάβουν αυτοί ότι δεν τρώμε κουτόχορτο και οι αναγνώστες ότι κάποιες κριτικές είναι αναξιόπιστες[/quote]

μετα να δουμε ποιος θα γραφει και τι θα γραφει ομως :tooth:
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.076
Πόντοι
14.565
Τελευταία τροποποίηση:

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Μια σχετική συζήτηση είναι να μπουν dislike στις κριτικές. Πρόταση που έχει μεταφερθεί σαν ξεχωριστό thread εδώ: https://www.bourdela.com/forum/threads/na-mpei-epilogi-dislike-gia-tis-kritikes.321514/
Τεκμηριωμένες γνώμες ευπρόσδεκτες.
Εμένα πάντως δε μου αρέσει. Έχει αρνητική ενέργεια το dislike.
είναι αντιπαραγωγική η αρνητική ψήφος, έχει τεκμηριωθεί από έρευνες για τα ριάλιτι γιαυτό έχουν θετική ψήφο.
 

sextrakian

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2015
Μηνύματα
167
Κριτικές
8
Like
663
Πόντοι
301
Πολυ καλη δουλεια στο νεο σαιτ....:hi:

και μια αντιδραση-κουμπακι 'ΠΡΟΜΟΤΟΡΑΣ' ... στις κριτικες... δεν θα ηταν ασχημο...
και να βλεπουμε στο προφιλ του αλλου ποσες φορες εχουν πατησει.. προμοτορας... σε αυτον....
για να ξεχωριζουμε τους αληθινους.. απο τους προμοτορες!!!

Δεν είναι άσχημη ιδέα.
Αρκεί να μπορεί κάπως να εξασφαλιστεί πως όντως θα χρησιμοποιείται σωστά και δεν θα γίνει "εργαλείο" υπέρ των γνωστών-αγνώστων.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.982
Κριτικές
90
Like
32.044
Πόντοι
24.700
Μια σχετική συζήτηση είναι να μπουν dislike στις κριτικές. Πρόταση που έχει μεταφερθεί σαν ξεχωριστό thread εδώ: https://www.bourdela.com/forum/threads/na-mpei-epilogi-dislike-gia-tis-kritikes.321514/
Τεκμηριωμένες γνώμες ευπρόσδεκτες.
Εμένα πάντως δε μου αρέσει. Έχει αρνητική ενέργεια το dislike.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.

Εκτός αυτού, ας μην λησμονούμε πως το σκέτο και χωρίς τεκμηρίωση dislike, είχε καταντήσει να χρησιμοποιείται από πολλούς, ως μέσο αμαύρωσης της αξιοπιστίας μελών με τα οποία είχαν προσωπικές διαφορές για διάφορα θέματα, που ουδόλως είχαν να κάνουν με αυτό καθαυτό το περιεχόμενο της κριτικής.
 

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.840
Πόντοι
216
Να μπει το dislike. Όχι μόνο στις κριτικές αλλά και στα μηνύματα. Δεν μπορεί να γράφει ο κάθε ιδιοκτήτης γραφείου σαν "συναγωνιστής" και να παραμυθιάζει τον κόσμο για να διαφημίζει τα "προϊόντα" του.
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.076
Πόντοι
14.565
Ακριβώς αυτό.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Πιστευω οτι η αρνητικη ψηφος ειναι κατι σωστο και αντικειμενικο οσο κι η θετικη.
Τουλαχιστον ετσι πρεπει. Θα μου αρεσε σε ενα ανδρικο σαιτ να πρωτοτυπησουμε.
Ας πουμε γραφει καποιος δεκα κριτικες και βγαζει ολες τις πουτανες τελειες.
Μεχρι τωρα εβγαιναν στα σχολια και τσακωνονταν τα μελη.
Εδω και χρονια.
Δεν θα ηταν πιο ντομπρο να τσιμπαει αρνητικη ψηφο μαζι με το σχολιο;
το εχω προτεινει οπως κι αλλοι.
Εξαλλου τι τους νοιαζει (αυτους τους ερασταρες)
η γνωμη των αλλων αφου γαμησαν ωραια οπως μας λενε;
α...ξεχασα, θελουν την καταξιωση και καλο συντελεστη
λες κι ειμαστε στο γυμνασιο.

:2funny:
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.792
Like
18.035
Πόντοι
3.656
Θα γεμισουμε κι αλλα "νεα" μελη που θα μπαινουν μονο για dislike,και αν μπει σε ολα τα νηματα (οπως πολιτικα) θα σκοτωνονται ολημερις και θα προσπαθουν να χαλασουν την εικονα οποιου εχει διαφορετικη αποψη :confused::confused::confused:
 

sextrakian

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2015
Μηνύματα
167
Κριτικές
8
Like
663
Πόντοι
301
Να μπει το dislike. Όχι μόνο στις κριτικές αλλά και στα μηνύματα. Δεν μπορεί να γράφει ο κάθε ιδιοκτήτης γραφείου σαν "συναγωνιστής" και να παραμυθιάζει τον κόσμο για να διαφημίζει τα "προϊόντα" του.
Πάντως ό,τι και να γίνει, θέλει αρκετή σκέψη πρώτα και πως ακριβώς θα υλοποιηθεί γιατί σίγουρα θα χρησιμοποιείται και για άλλους σκοπούς.
Πχ μια ιδέα θα ήταν κάποιος που θα έχει λάβει έναν Χ αριθμό αρνητικών αντιδράσεων, να του απαγορεύεται να ανεβάσει κριτικές για ένα διάστημα ή κάτι άλλο ώστε να λειτουργεί ως φρένο κατα κάποιο τρόπο.
Δεν ξέρω, μια ιδέα ρίχνω.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
το dislike θα χρησιμοποιηθεί με ακόμα πιο άσχημο τρόπο από το κλασικό γνωστό προμόσιον....
και σε πολλές περιπτώσεις θα έχει προσωπικό χαρακτήρα μεταξύ μελών, επηρεάζοντας τις εργαζόμενες. πολύ λάθος
Αυτο γινεται ηδη με τσακωμους και φαινεται.
Τι επηρεαζει τις εργαζομενες; η αρνητικη ψηφος;
αφου υπαρχει θετικη, ας υπαρχει κι αρνητικη.
Τελοσπαντων, προσωπικα το βλεπω ετσι και τοποθετηθηκα.
Ας γινει οτι γινει.

:rockon:
 

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.840
Πόντοι
216
Νομίζω το dislike με το προμότορας δεν είναι το ίδιο.
Το dislike μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν δεν συμφωνείς με τα γραφόμενα π.χ. στα πολιτικά δεξιοί - αριστεροι, στα οπαδικά ολυμπιακός-παναθηναικός κλπ. και αφορά το συγκεκριμένο post.
Το προμότορας θα μπορούσε να εμφανίζεται στο προφίλ του χρήστη με link για τα μηνύματα απο τα οποία πήρε τις ψήφους.
πχ. αν έχω 10 ψήφους θα μπορεί κάποιος να μπει και να δει τα reported posts που φαίνεται οτι διαφημίζω ξεκάθαρα την τάδε.
 

pipadoros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
9
Like
1.840
Πόντοι
216
Πράγματι το dislike είναι διαφορετικό απο αυτό που έχω στο μυαλό μου.
Αν ας πούμε αντιπαθώ τον antisthenis, θα του κάνω συνέχεια dislike σε ότι γράφει, και αντίστοιχα και αυτός σε εμένα, οπότε δεν θα οδηγήσει πουθενά αυτό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom