Νέα

να κλείσει η ΕΡΤ ?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

να κλείσει η ΕΡΤ?

  • λουκετο

    Ψήφοι: 41 41,4%
  • να συρρικνωθει, μονο ειδησεις

    Ψήφοι: 7 7,1%
  • δεν με νοιαζει αρκει να μην την πληρωνω

    Ψήφοι: 39 39,4%
  • να μεινει οπως εχει

    Ψήφοι: 12 12,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    99

raikage

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
193
Like
16
Πόντοι
1
Να κλείσει (με την παρούσα μορφή), να πάει στο διάλο.  :tickedoff:

Βαρέθηκα να βλέπω τον Παπαδόπουλο και τον κάθε άσχετο που καλεί να γλεντάνε στην πλάτη των φορολογούμενων.

Βαρέθηκα να βλεπω ταινίες αμφιβόλου αξίας π.χ. "Ο άνθρωπος με το γαρύφαλλο", "Τα χρόνια της θύελλας", κάτι ότι-να-'ναι Ιρανικό/Ουζμπεκιστανό σινεμά επειδή οι κρατικοδίαιτοι επαναστάτες/αντισυμβατικοί που παρασιτούν εκεί μέσα τα βρίσκουν αριστουργήματα.

Βαρέθηκα να βλέπω εκπομπές τηλεθέασης του 0.5 % ( κάτι "Balkan Express" , "Του νερού τα παραμύθια" :headbang: ) να μην κόβονται για να βολεύεται κι ο τελευτάιος άσχετος.

Πούλο όλα: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, ΒΟΥΛΗ, ΕΡΤ HD, ραδιόφωνα κι εγώ δεν ξέρω άλλο τι.

Νέο σχήμα --> 2 πανελλαδικά κανάλια, 1 για ειδήσεις και λοιπές ενημερωτικές εκπομπές και  1 για ψυχαγωγία. Άντε και 1-2 ραδιοφωνικοί σταθμοί.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Να κλείσει (με την παρούσα μορφή), να πάει στο διάλο.  :tickedoff:

Βαρέθηκα να βλέπω τον Παπαδόπουλο και τον κάθε άσχετο που καλεί να γλεντάνε στην πλάτη των φορολογούμενων.

Βαρέθηκα να βλεπω ταινίες αμφιβόλου αξίας π.χ. "Ο άνθρωπος με το γαρύφαλλο", "Τα χρόνια της θύελλας", κάτι ότι-να-'ναι Ιρανικό/Ουζμπεκιστανό σινεμά επειδή οι κρατικοδίαιτοι επαναστάτες/αντισυμβατικοί που παρασιτούν εκεί μέσα τα βρίσκουν αριστουργήματα.

Βαρέθηκα να βλέπω εκπομπές τηλεθέασης του 0.5 % ( κάτι "Balkan Express" , "Του νερού τα παραμύθια" :headbang: ) να μην κόβονται για να βολεύεται κι ο τελευτάιος άσχετος.

Πούλο όλα: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, ΒΟΥΛΗ, ΕΡΤ HD, ραδιόφωνα κι εγώ δεν ξέρω άλλο τι.

Νέο σχήμα --> 2 πανελλαδικά κανάλια, 1 για ειδήσεις και λοιπές ενημερωτικές εκπομπές και  1 για ψυχαγωγία. Άντε και 1-2 ραδιοφωνικοί σταθμοί.

δηλαδή επειδή δεν έχουν τηλεθέαση δεν είναι καλές εκπομπές ??? ειδικά η πρώτη είναι πάρα πολύ καλή εκπομπή
 
OP
OP
geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.319
Κριτικές
16
Like
13.392
Πόντοι
5.577
Βαρέθηκα να βλέπω εκπομπές τηλεθέασης του 0.5 % ( κάτι "Balkan Express" , "Του νερού τα παραμύθια" :headbang: ) να μην κόβονται για να βολεύεται κι ο τελευτάιος άσχετος.

Πούλο όλα: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, ΒΟΥΛΗ, ΕΡΤ HD, ραδιόφωνα κι εγώ δεν ξέρω άλλο τι.

Νέο σχήμα --> 2 πανελλαδικά κανάλια, 1 για ειδήσεις και λοιπές ενημερωτικές εκπομπές και  1 για ψυχαγωγία. Άντε και 1-2 ραδιοφωνικοί σταθμοί.

το balkan express ειναι αξιοπρεπης προσπαθεια τυπε και μαλλον με λιγα μεσα. Επισης αξιολογες οι "αληθινες ιστοριες".
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Κυριακη στο χωριο...αν θυμαμαι καλα στην ΕΤ3...με εκεινο το ξανθο το μπαζο που τριγυρνει απο χωριο σε χωριο...εμετικη εκπομπη....
 

raikage

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
193
Like
16
Πόντοι
1
δηλαδή επειδή δεν έχουν τηλεθέαση δεν είναι καλές εκπομπές ??? ειδικά η πρώτη είναι πάρα πολύ καλή εκπομπή

Καλά, γούστα είναι αυτά.. Αυτό που νομίζω συμφωνούμε όλοι είναι ότι σαν δομή η ΕΡΤ είναι υπερμεγέθης και πρέπει να εξυγιανθεί τέλος πάντων.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
Ακομα κι αν ενωσουμε ολεs οσεs εκπομπεs  υποτιθεται  και καλα οτι ειναι καλεs......κι αυτο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα......με τα χιλια ζορια να μαζεψουμε ενα 24ωρο κι αυτο με διαφημισειs
Και για ενα 24ωρο δλδ   θα τροφοδοτουμε κατι επι 24/365 ???



Τ αρχονταρικι μου μεσα !!!!  Ακου εκει ..."Το αρχονταρικι"
 
OP
OP
geoMan

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.319
Κριτικές
16
Like
13.392
Πόντοι
5.577
Καλά, γούστα είναι αυτά.. Αυτό που νομίζω συμφωνούμε όλοι είναι ότι σαν δομή η ΕΡΤ είναι υπερμεγέθης και πρέπει να εξυγιανθεί τέλος πάντων.

να κλεισει 50%

να μικρυνει 70%

να μην πληρωνουμε χαρατσι 100%
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
αυτη η μαλακια με τον παπαδοπουλο υπαρχει ακομα τυποι?
ή αυτες οι εκπομπες που παιζει η ερτ ειναι επαναληψεις?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
+περιοδικο Ραδιοτηλεοραση...νομιζω την διατηρουν ακομη... :S :S

είχαν πεί θα την κλείσουν.. επίσης μέγα λάθος διότι το περιοδικό έχει μεγάλη ιστορία..

προ ετών όταν γινόταν η συζήτηση είχα πεί να την δώσουν στους εργαζόμενους της (οι οποίοι φυσικά θα απολυθούν) μαζί με όλον τον τεχνικό εξοπλισμό που απαιτείται για την έκδοση της και χωρίς να ζητάνε royalties για την αναφορά του προγράμματος και την περιγραφή των περιεχομένων του...

αα ναι είχα πεί και για πέντε χρόνια να τους διαθέσουν δωρεάν τον χώρο γραφείων για τέγαση, όπως και να τους παρέχουν υποστηρικτικές υπηρεσίες (πχ λογιστήριο κλπ).. μετά να συμφωνηθεί κάποιο νοίκι και κάποια αμοιβή για τις υπηρεσίες αυτές (και αν είναι ανταγωνιστική η ΕΡΤ θα την προτιμήσουν αλλιώς θα πάνε σε κάποιο αλλο χωρο και σε άλλο λογιστικό γραφείο)...

τα πράγματα αυτά έχουν γίνει σε άλλες χώρες προ αμνημονεύτων ετών.. για παράδειγμα το BBC ισχύει η λειτουργία του εσωτερικού παραγωγού...
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Καλά, γούστα είναι αυτά.. Αυτό που νομίζω συμφωνούμε όλοι είναι ότι σαν δομή η ΕΡΤ είναι υπερμεγέθης και πρέπει να εξυγιανθεί τέλος πάντων.

σίγουρα θα πρέπει να εξυγιανθεί για να μπορέσει να επεκταθεί και να μειώνεται η επιδότηση της... αλλά εξυγίανση δεν σημαίνει αναγκαστικά κλείσιμο..

σημαίνει συμμάζεμα, εντατικοποίηση εργασίας, αλλαγή όρων εργασίας ...

και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να μπεί στον χορό του ανταγωνισμού στην διαφήμιση γιατί τότε θα καταντήσει ακόμη ένα σκατοκάναλο..
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
βαλτε καμμια ψηφοφορια....
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Να μην κλεισει.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Οχι, να μην κλεισει.
Μακράν το σοβαροτερο καναλι σημερα.
Η ερτ ας κλείσει, η Βουλή τηλεόραση να παραμείνει μόνο από τα κρατικά, το μόνο που κρατάει ποιότητα, σε σοβαρά πολιτισμικά ντοκιμαντέρ, θέατρα, σοβαρά παλιά, μπαλέτα, και όπερες το βράδυ αφότου έχουνε σχολάσει, και η δημοσιογραφική της εκπομπή μακράν η πιο σοβαρή, για τα θέματα που ασχολείται (αναφέρομαι στο: "τι λέει ο νόμος").
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Η ερτ ας κλείσει, η Βουλή τηλεόραση να παραμείνει μόνο από τα κρατικά, το μόνο που κρατάει ποιότητα, σε σοβαρά πολιτισμικά ντοκιμαντέρ, θέατρα, σοβαρά παλιά, μπαλέτα, και όπερες το βράδυ αφότου έχουνε σχολάσει, και η δημοσιογραφική της εκπομπή μακράν η πιο σοβαρή, για τα θέματα που ασχολείται (αναφέρομαι στο: "τι λέει ο νόμος").
βαζει και τσοντες το βραδυ :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

public35

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2010
Μηνύματα
386
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
δεν δουλεύω στην ΕΡΤ αλλά δεν θέλω να κλείσει γιατί δεν θέλουμε άλλους ανέργους έχουμε αρκετούς.  Να βρούμε τρόπους να αυξηθούν οι θέσεις εργασίας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom