Νέα

Mundobasket 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 869
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πουστης θα το σηκωσει;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89

Apollo64

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2007
Μηνύματα
903
Κριτικές
81
Like
493
Πόντοι
5.535
Παληκαρίσια νίκη, αλλά μέχρι εδώ.
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.002
Πόντοι
10.336
καλα ηταν μαγκες τωρα ερχονται τα γαμησια :tooth:
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.741
Κριτικές
164
Like
81.904
Πόντοι
46.223
Εξαιρετική η προσπάθεια των παιδιών μας στο τέλος.

Συγχαρητήρια !!!
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.669
Like
1.304
Πόντοι
366
Τι μπετατζηδες εχουμε μαζεψει...
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
332
Κριτικές
5
Like
1.121
Πόντοι
361
Μάγκες, μάθετε να έχετε υπομονή και πίστη στη ζωή. Το μπάσκετ είναι άτιμο άθλημα. Δεν τελειώνουν οι αγώνες στα ημίχρονα. Αν παίξουμε σύμφωνα με τις δυνατότητές μας μπορούμε να περάσουμε μέχρι 8άδα. Και τη Λιθουανία μπορούμε να την κερδίσουμε. Μπορεί να μην τα καταφέρουμε, αλλά πιστεύω πως έχουμε δυνατότητες. Έστω κι έτσι, με αυτή την παρακατιανή ομάδα.
Βαλθήκατε όλοι να κράζετε και να απαξιώνετε. Μάθετε πρώτα δύο πραγματάκια για το άθλημα και μετά κάντε τα σχόλιά σας με επιχειρήματα κι όχι αφορισμούς! Δε θέλω να κάνω παράθεση αυτών που έγραψαν κάποιοι προηγουμένως. Έχουν ήδη εκτεθεί.
Τέλος πάντων, για να γράψουμε και λιγάκι καθαρά μπασκετικά, η ομάδα ποιοτικά είναι ανώτερη και από Νέα Ζηλανδία και από Μαυροβούνιο. Σαν σύνολο. Οι Λιθουανοί είναι κάπως καλύτεροι, αλλά όχι με δυσθεώρητη διαφορά και όπως έγραψα πριν μπορούμε να τους πάρουμε, υπό προϋποθέσεις βέβαια. Υπάρχει σοβαρό θέμα στα ριμπάουντ και μεγάλη έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα. Χαζά φάουλ και λάθη που δεν αρμόζουν σε τέτοιο επίπεδο. Επίσης, ο Ιτούδης κάνει καθοριστικές λάθος κινήσεις. Το συγκεκριμένο ματς θα μπορούσαμε να το καθαρίσουμε από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά δυστυχώς η εμπιστοσύνη του εξαντλείται σε συγκεκριμένους παίχτες, οι οποίοι μπορεί να μην αντέξουν μέχρι τέλους αν μείνουν από δυνάμεις σε κλειστά ματς. Οι διαιτητές πραγματικά τραγικοί για άλλο ένα ματς και ελαφρώς προκατειλημμένοι εναντίον μας.
Στα θετικά, η ενέργεια και η ομαδική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο.
Εδώ είμαστε και θα τα λέμε.
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.068
Κριτικές
37
Like
20.035
Πόντοι
12.896
kale κερδισαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!
μη σταματας,μη σταματας!!!!!!!!!!!!!!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.838
Πόντοι
12.756
Μάγκες, μάθετε να έχετε υπομονή και πίστη στη ζωή. Το μπάσκετ είναι άτιμο άθλημα. Δεν τελειώνουν οι αγώνες στα ημίχρονα. Αν παίξουμε σύμφωνα με τις δυνατότητές μας μπορούμε να περάσουμε μέχρι 8άδα. Και τη Λιθουανία μπορούμε να την κερδίσουμε. Μπορεί να μην τα καταφέρουμε, αλλά πιστεύω πως έχουμε δυνατότητες. Έστω κι έτσι, με αυτή την παρακατιανή ομάδα.
Βαλθήκατε όλοι να κράζετε και να απαξιώνετε. Μάθετε πρώτα δύο πραγματάκια για το άθλημα και μετά κάντε τα σχόλιά σας με επιχειρήματα κι όχι αφορισμούς! Δε θέλω να κάνω παράθεση αυτών που έγραψαν κάποιοι προηγουμένως. Έχουν ήδη εκτεθεί.
Τέλος πάντων, για να γράψουμε και λιγάκι καθαρά μπασκετικά, η ομάδα ποιοτικά είναι ανώτερη και από Νέα Ζηλανδία και από Μαυροβούνιο. Σαν σύνολο. Οι Λιθουανοί είναι κάπως καλύτεροι, αλλά όχι με δυσθεώρητη διαφορά και όπως έγραψα πριν μπορούμε να τους πάρουμε, υπό προϋποθέσεις βέβαια. Υπάρχει σοβαρό θέμα στα ριμπάουντ και μεγάλη έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα. Χαζά φάουλ και λάθη που δεν αρμόζουν σε τέτοιο επίπεδο. Επίσης, ο Ιτούδης κάνει καθοριστικές λάθος κινήσεις. Το συγκεκριμένο ματς θα μπορούσαμε να το καθαρίσουμε από το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά δυστυχώς η εμπιστοσύνη του εξαντλείται σε συγκεκριμένους παίχτες, οι οποίοι μπορεί να μην αντέξουν μέχρι τέλους αν μείνουν από δυνάμεις σε κλειστά ματς. Οι διαιτητές πραγματικά τραγικοί για άλλο ένα ματς και ελαφρώς προκατειλημμένοι εναντίον μας.
Στα θετικά, η ενέργεια και η ομαδική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο.
Εδώ είμαστε και θα τα λέμε.

Οχι τυπε μου , να εκθεσεις κόσμο , πρεπει να πεσει μαδομουνι , πως θα περάσουν οι μερες μεχρι τον επομενο αγωνα ;;
Πως θα στηθει κανα ραντεβου θανατου ; :coffee:

Εγω εκτεθηκα αλλα τουλαχιστον πληρωθηκα
πλακωσου με κανα μουνοπανο εδω μεσα να ανεβασουμε λιγο ενταση , τελειωσαν οι διακοπες :rockon::rockon:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.184
Like
25.909
Πόντοι
5.506
ο μουνις ο νιπλης εβριζε την ομαδα μεχρι το ημιχρονο
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.838
Πόντοι
12.756
ο μουνις ο νιπλης εβριζε την ομαδα μεχρι το ημιχρονο

ναι αλλα με παρεσυρε ο Cost ο μουνης
εγω δεν ειχα καμία τετοια προθεση μεχρι να με φουντωσει ο καργιολης ο αλλος
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
332
Κριτικές
5
Like
1.121
Πόντοι
361
Οχι τυπε μου , να εκθεσεις κόσμο , πρεπει να πεσει μαδομουνι , πως θα περάσουν οι μερες μεχρι τον επομενο αγωνα ;;
Πως θα στηθει κανα ραντεβου θανατου ; :coffee:

Εγω εκτεθηκα αλλα τουλαχιστον πληρωθηκα
πλακωσου με κανα μουνοπανο εδω μεσα να ανεβασουμε λιγο ενταση , τελειωσαν οι διακοπες :rockon::rockon:
Δεν σου φτάνει η ένταση που ζούμε γύρω μας στον κόσμο? Θες να την επεκτείνουμε και στο διαδίκτυο?
"Άνθρωποι, άνθρωποι, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός"?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.838
Πόντοι
12.756
Δεν σου φτάνει η ένταση που ζούμε γύρω μας στον κόσμο? Θες να την επεκτείνουμε και στο διαδίκτυο?
"Άνθρωποι, άνθρωποι, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός"?
ειναι έθιμο εδω μεσα τυπε
πρεπει να κρατας τις παραδόσεις
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.386
Κριτικές
8
Like
11.138
Πόντοι
3.786
Σήμερα τους βγάζω το καπέλο. Είχαν ψυχή. Οι Kiwi έπαιξαν πολύ δυνατή άμυνα αν και κλείσαμε το Ντιλέινι μας βγήκαν με τα γκαρντ και τον ψηλό τους. Ομάδα που παίζει ξύλο και αλληλοκάλυψη στην άμυνα, τρέχουν. Αυτός το Νο 5 ο Ίλι έκανε κάτι μπασίματα που μου θύμησαν Νίκο Γκάλη.

Πολλά μπράβο στα παιδιά που είχαν ψυχή και σε αντίθεση με το ναυάγιο με τους Γερμανούς στο προηγούμενο Ευρωμπάσκετ δεν παρέδωσαν τα όπλα.
Θανάσης Α - κριάρι αλλά έχει πάθος χρειάζονται τέτοιοι παίκτες
Παπαπέτρου - σε εκπληκτική κατάσταση, κάθε παιχνίδι και καλύτερος
Ρογκαβόγλου, Λούντζης, Μποχωρίδης - δεν είναι έτοιμοι για τα δύσκολα ακόμα
Λάρυ - αυτός είναι ο νέος ηγέτης της ομάδας, μπορεί να παίξει και point guard πολύ καλά
Γουόκαπ - σταθερή αξία το καλύτερο pg της ομάδας, ολοκληρωμένος παίκτης
Παπαγιάννης - βελτιώνεται συνεχώς ,έχει πάρει αυτοπεποίθηση
Παπανικολάου - έκανε καλές ενέργειες αλλά είναι στα τελευταία του

Παραδέχομαι Ιτούδη ότι τους έχει πάει άριστα στην ψυχολογία. Ο Παπαγιάννης που φοβόταν να σουτάρει ζητάει τη μπάλα. Ο Ρογκαβόπουλος που δεν έχει ξαναπάιξει στην Ανδρών πέφτει πάνω στη μπάλα, παίρνει σουτ. Πολύ δεμένη ομάδα.

Εχω την εντύπωση ότι χωρίς το Γιάννη χανουμε σίγουρα πολύ αλλά κερδίζουμε σαν ομάδα. Στο προηγούμενο Ευρωμπάσκετ του έδιναν τη μπάλα και μετά καθόντουσαν και παρακολουθούσαν. Τώρα όλοι συμμετέχουν και όλοι παλεύουν σαν ομάδα.

Δεν ξέρω αν θα κάνουμε άλλη νίκη, ίσως να κάνουμε 2 ήττες και τέλος ,πάντως το αξίζαμε να βρεθούμε στους 16.
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.876
Like
8.509
Πόντοι
2.306
Αν δεν γίνει μαδομουνι δεν λέει
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.299
Like
5.082
Πόντοι
1.406
Το καλο ειναι οτι δεν περιγραφουν πλεον οι 2 γνωστοι μαλακες(εκτος αν ηταν στα αλλα ματς γιατι δεν ειδα :confused:)


Ακυρο,εβλεπα τα στιγμιοτυπα απο nova :undecided-old:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom