Νέα

μπομπα στον Παπαδημο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 556
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.284
Κριτικές
15
Like
5.786
Πόντοι
1.496
......απ ο,τι φαινεται, μιλησε η 'ηριαννα'.... :grin:
μηπως κι ελαφρυνει λιγο η ποινη, να συνεχισει κι αυτή το...διδακτορικο της! :vomit: :vomit: :vomit:
Λες; Ειχε παραπονιαρικο υφος παντως στις φωτογραφιες ο αντιεξουσιαστης. Και για την  Ηριαννα τοσες διαδηλωσεις. Αυτος σα το σκυλι θα παει.
 

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
345
Πόντοι
186
Προφυλακιστέος ο 29χρονος για τα τρομο-δέματα σε Παπαδήμο και Σόιμπλε

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/Images/ImageHandler.ashx?m=AnchoredFit&f=Ly8xMC4xNTAuMC40L3B0d2VibC9maWxlcy8xLzIwMTcvMTEvMDEvZ2lhZ3R6b2dsb3VtYWluMS5qcGc%3d&t=0&w=820&h=457&a=Center[/img[/URL]]

Ο Κωνσταντίνος Γιαγτζόγλου θα οδηγηθεί και σε τακτικό ανακριτή - Μαραθώνια η απολογία του

Προφυλακιστέος κρίθηκε, μετά την απολογία του στον ανακριτή αρμόδιο για θέματα τρομοκρατίας, ο 29χρονος Κωνσταντίνος Γιαγτζόγλου, που είναι κατηγορούμενος για την αποστολή δεμάτων με εκρηκτικούς μηχανισμούς στον πρώην πρωθυπουργό, Λουκά Παπαδήμο και τον τέως υπουργό Οικονομικών της Γερμανίας, Βόλφγκανγκ Σόιμπλε.

Η απολογία του 29χρονου ήταν μαραθώνια και αφορούσε σε κατηγορίες για την αποστολή τρομο-δέματος στον πρώην πρωθυπουργό, Λουκά Παπαδήμο, καθώς και εκείνων που είχαν βρεθεί στο κέντρο διαλογής των ΕΛΤΑ, στο Κρυονέρι.

Ο 29χρονος αναμένεται να οδηγηθεί και σε τακτικό ανακριτή για την απολογία του σχετικά με συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση, καθώς και για κατηγορίες που αφορούν τον οπλισμό, τις πλαστές ταυτότητες και τα υπόλοιπα ευρήματα που εντοπίστηκαν κατά την σύλληψή του.

[url=http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/greece/article/727402/alert-profulakisteos-o-29hronos-gia-ta-tromo-demata-se-papadimo-kai-soible/]Πηγή[/url[/URL]]
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.443
Πόντοι
8.006
Αυτο το ρεμάλι ο φονιάς φτύνει, η αλλη η Σταματη κάνει κωλοδαχτυλα, πολυ θρασος εχουν καποιοι τελικα.
 

lexritis

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2015
Μηνύματα
981
Κριτικές
2
Like
478
Πόντοι
26
Αυτο το ρεμάλι ο φονιάς φτύνει, η αλλη η Σταματη κάνει κωλοδαχτυλα, πολυ θρασος εχουν καποιοι τελικα.

οταν ακουστει η μουσικη απ τις ερπυστριες στο κεντρο της αθηνας θελω να δω που θα κρυφτουν δαχτυλα κ λοιπα περιττα ακρα :heavymetalbig:
 
Εγγρ.
5 Νοε 2005
Μηνύματα
347
Κριτικές
3
Like
66
Πόντοι
1
Προφυλακιστέος ο 29χρονος για τα τρομο-δέματα σε Παπαδήμο και Σόιμπλε



Ο Κωνσταντίνος Γιαγτζόγλου θα οδηγηθεί και σε τακτικό ανακριτή -
...

Τύπε κανονικά πρέπει να γράψεις Κωνσταντίνος Γ.  όπως η άλλη η αναρχικιά που δεν έχει επώνυμο και όλο το προοδευτικό πολιτικό σύστημα ζητάει την απελευθέρωσή της.   

Αν γράφεις ονοματεπώνυμο σε αναρχοάπλυτους (υπόδικους ή καταδικασμενους) είσαι φασισταριό ρε. 
 

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
345
Πόντοι
186
Παπαδήμος για το τρομοδέμα: Αισθάνθηκα πόνο, κάψιμο και διαπίστωσα τα αίματα

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/Images/ImageHandler.ashx?m=AnchoredFit&f=Ly8xMC4xNTAuMC40L3B0d2VibC9maWxlcy8xLzIwMTcvMTEvMDUvZXBpdGhlc2ktbG91a2FzLXBhcGFkaW1vcy5qcGc%3d&t=0&w=820&h=457&a=Center[/img[/URL]]

Ο πρώην πρωθυπουργός στην κατάθεσή του περιγράφει λεπτό προς λεπτό πώς άνοιξε τον παγιδευμένο με εκρηκτικά φάκελο που έσκασε πάνω στα πόδια του

Τι έγινε μέσα στο αυτοκίνητό του την ημέρα που έπεσε θύμα των τρομοκρατών περιγράφει στην κατάθεσή του ο πρώην πρωθυπουργός Λουκάς Παπαδήμος.

Χαρακτηριστικό άλλωστε του πόσο ουσιαστικά κινδύνεψε η ίδια του η ζωή, είναι το γεγονός πως αναφέρει ότι αφού έσκισε το φάκελο, νομίζοντας πως περιέχει κάποιο βιβλίο, το έφερε κοντά στα μάτια του για να διαπιστώσει το περιεχόμενό του!

Η έκρηξη, όπως λέει, συνέβη την ώρα που πήγε να ανοίξει το πλαστικό περιτύλιγμα αυτού που νόμιζε πως ήταν θήκη για CD. Τότε, το αυτοκίνητο τραντάχτηκε ολόκληρο, γέμισε καπνούς και αέρια, ενώ ο ίδιος ένιωσε πόνο, κάψιμο και διαπίστωσε πως είχε τραυματιστεί, αφού είδε τα αίματα στο πόδι του.
«Ο φάκελος που μου είχε παραδοθεί λόγω του σχήματος και του όγκου του μου έδωσε την εντύπωση ότι περιείχε ένα βιβλίο το οποίο βρισκόταν από τη μία πλευρά του και η άλλη κενή. Ακολούθως άνοιξα τον φάκελο από την πλευρά που ήταν κενός σκίζοντάς τον με τα χέρια μου από άκρη σε άκρη. Κατόπιν της διάνοιξης του φακέλου τον έφερα κοντά στα μάτια μου προκειμένου να ελέγξω το περιεχόμενο αυτού» ανέφερε ο κ. Παπαδήμος, και συμπλήρωσε: «Τότε διεπίστωσα ότι δεν περιείχε βιβλίο αλλά ένα κουτί που έμοιαζε με μεγάλη κασετίνα δισκετών CD. To κουτί εξωτερικά έφερε πλαστικό περιτύλιγμα το οποίο ήταν ερμητικά κλεισμένο πιθανόν με τη χρήση μηχανής. Στη συνέχεια το απομάκρυνα από τα μάτια και το στήθος μου, το έθεσα πάνω στα πόδια μου και επιχείρησα να διαρρήξω το πλαστικό περιτύλιγμα που σας προανέφερα», είναι τα λόγια του, όπως αναφέρει το «Βήμα της Κυριακής».

Ακολούθως ο κύριος Παπαδήμος περιγράφει την στιγμή της έκρηξης: «...Ακουσα έναν εκκωφαντικό θόρυβο. Η καμπίνα του αυτοκινήτου γέμισε καπνούς και αέρια και ένιωσα έντονα την πίεσή τους, καθ’ όσον το αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινα τραντάχτηκε. Αισθάνθηκα οξύ πόνο και κάψιμο και αμέσως διαπίστωσα τα αίματα και τα τραύματα που είχα στο πρόσωπο».

Εν τω μεταξύ ο «Τύπος της Κυριακής» δημοσιεύει φωτογραφίες ντοκουμέντο από το αυτοκίνητο του πρώην πρωθυπουργού, λίγο μετά την επίθεση. Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται το αυτοκίνητο απέξω. Όλες οι πόρτες και το πορτ μπαγκάζ είναι ανοιχτό, ενώ φαίνονται πως έχουν ανοίξει οι πλαϊνοί αερόσακοι και αυτός της οροφής. Διακρίνεται σπασμένο το τζάμι από το παράθυρο του οδηγού, ενώ στο πίσω κάθισμα, όπου καθόταν ο Λουκάς Παπαδήμος, φαίνονται εφημερίδες και βιβλία, όπως και υπολείμματα του φακέλου που εξερράγη.

Στις άλλες δύο φωτογραφίες φαίνεται το εσωτερικό του αυτοκινήτου. Στη μία φαίνεται το πίσω κάθισμα, εκεί που βρισκόταν ο πρώην πρωθυπουργός όταν άνοιξε τον φάκελο, όπου διακρίνονται καθαρά υπολείματα του φακέλου, ενώ στην άλλη φαίνεται το μπροστά μέρος του αυτοκινήτου, που έχει υποστεί σοβαρές ζημιές.

[img]http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2017/11/05/aytokinito01.jpg[/img[/URL]]

[img]http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2017/11/05/aytokinito02.jpg[/img[/URL]]

[url=http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/greece/article/728341/papadimos-gia-to-tromodema-aisthanthika-pono-kapsimo-kai-diapistosa-ta-aimata/]Πηγή[/url[/URL]]
 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
Μη κανεις τούμπες τύπε  , δεν μπορείς να τα βαλεις μαζι μου , οχι μονο στο γραπτό λόγο αλλα κ  ουτε face2face


θέλεις να βρεθούμε μαζί F2F ???? αυριο στις 9.30 στον ΛΩΡΑ στην πλατεία Μαβίλη... ένας κοντός είμαι (1.94) θα με δείς εύκολα...

θελω εγω τυπε
ισχυει ακομα ή έβγαλες τα τακούνια;  :orchestra:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.443
Πόντοι
8.006

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Ρωτηθηκα ποια ποινη θεωρω οτι θα του επιβληθει. Αυτο που μου εβαλες τι σχεση εχει? Τα βασικά μελη της 17Ν δεν εφαγαν ισοβια?
ο πρωτος πυρηνας των μελλων δεν βρεθηκε ποτε  δηλαδη οσοι κανανε δολοφονιες απο το 1974 εως το 1983
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
καθολου ασχετο
καταδικαστηκαν οι δολοφονοι της δευτερης φρουρας της 17ν οχι της πρωτης φρουρας
ο γιωτοπουλος προσπαθησε να μιλησει με ονοματα και στοιχεια για αυτους αλλα δεχθηκε απειλες
ακουγεται ομως εδω και χρονια οτι πιθανως να ηταν και μελη της ΠΑΚ

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.443
Πόντοι
8.006
καθολου ασχετο
καταδικαστηκαν οι δολοφονοι της δευτερης φρουρας της 17ν οχι της πρωτης φρουρας
ο γιωτοπουλος προσπαθησε να μιλησει με ονοματα και στοιχεια για αυτους αλλα δεχθηκε απειλες
ακουγεται ομως εδω και χρονια οτι πιθανως να ηταν και μελη της ΠΑΚ
Εντελως ασχετο. Εγω ρωτηθηκα περι ποινων.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Εντελως ασχετο. Εγω ρωτηθηκα περι ποινων.
η 17ν δυστυχως δεν εξαθρωθηκε ολη και πολυ φοβαμαι οτι και οι νεες ομαδες τρομοκρατων ελκονται απο τις πραξεις των παλαιων τρομοκρατων
δυστυχως αλεξ η νομοθετικη εκτελεστικη και δικαστικη εξουσια της ελλαδας σε σχεση με αλλα κρατη ειναι παρα πολυ ελαστικη στο να γινονται εγκληματα τα οποια να πληρωνονται με λιγα χρονια φυλακισης
εξαιρεση βεβαια εαν δολοφονεις ξενους παραγοντες οπου εκει αναγκαζεσαι να ακολουθεις την δικαιοσυνη αλλων κρατων για την τιμωρια των δολοφονων
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom