Νέα

Μπλόκα αγροτών-τα μπλόκα των τεμπέληδων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans76
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 982
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
εσυ βρηκες δουλεια τωρα...αλλα δεν...οσο και να χρουτσου χρουτσου...ΔΕΝ. πισω γοριλα  :birdman:
εμ και εσυ ασχολησε... οχι μονο εγω.... πεταγεσε σαν την πορδη... δεν φταιω εγω... αμα δεν μου την πεις θα σκασης..
 

Επισκέπτης
Είχε ο Παπαδάκης κανονίσει να βγουν στον αέρα σήμερα οι αγρότες και δεν ήταν κανείς στα μπλόκα,μόνο τα τρακτέρ!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

arcans78

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
201
Like
1
Πόντοι
1
εχθες το βραδυ στο προμαχωνα εφαγαν κατι ψιλες οι αγροτες απο οδηγους αυτοκινητων και φορτηγων και ανοιξαν τα συνορα κατα τις 2 το βραδυ.
αρχισαν να τους περνουν χαμπαρι ολοι οτι μονο τα λεφτα τις επιδοτησης τους ενδιαφερουν,και τα χωριαφια τα εχουν γραμμενα στα αρχιδια τους.
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.668
Like
1.300
Πόντοι
366
εχουν καταντησει κουραστικοι...δεν σκεφτονται καθολου τον κοσμακι που θελει να μετακινηθει?
αν εχουν αρχιδια ας ερθουν να κλεισουν την βουλη και το μαξιμου

ερχεται και το τριημερο της καθαρας και βλεπω να πεφτουν πολλες φαπες
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166
Παραλιμνιε οσο και να κατσεις,δεν υπαρχει σαλιο.. :2funny:
Θεμα χρονου να παρεμβει εισαγγελεας..
 

Επισκέπτης
αν εχουν αρχιδια ας ερθουν να κλεισουν την βουλη και το μαξιμου

ερχεται και το τριημερο της καθαρας και βλεπω να πεφτουν πολλες φαπες

Εννοια σου και το συζηταμε και αυτο. Θα με δειτε στην τελεοραση να κοβω βολτες στο Συνταγμα με το αγροτικο. Θα εχω βαλει και μουσικη στο μεγαφωνο.
Δε μασαμε ρεεεεεε.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Εννοια σου και το συζηταμε και αυτο. Θα με δειτε στην τελεοραση να κοβω βολτες στο Συνταγμα με το αγροτικο. Θα εχω βαλει και μουσικη στο μεγαφωνο.
Δε μασαμε ρεεεεεε.
το θέμα δεν είναι αν μασάτε.
το θέμα είναι σε ποιους τα πρήζετε.
και τα πρήζετε σε εμάς.
όσα δίκια και να είχατε (που δεν έχετε αλλά άλλο θέμα), τα χάνετε.
Αρχίδια μάγκες.
μόλις ανοίξει ο καιρούλης, όλοι στα χτηματάκια σας θα τρέξετε.
άιντε πηδηχτείτε
ε,ρε χούντα που θέλει ο Έλληνας...
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.197
Κριτικές
7
Like
2.926
Πόντοι
786
Τελικά οι αγρότες κέρδισαν τίποτε;
Η απεργούσα καθαρίστρια του ΥπΟικ εν αγωνία τελούσα...
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.172
Like
3
Πόντοι
16
Και επειδή τα καλά δεν πρέπει να κρύβονται ...

δεν παιζει,,το εχω χρυσοπληρωσει και τα ξερω ενα ενα τα δωματια...
Ρε [size=14pt]ΞΕΦΤΙΛΑ[/size] εσύ δεν ήσουν ο αγρότης που μας ζάλιζες τα αρχίδια για τις επιδοτήσεις σου ως μη προνομιούχος?


:2funny: :2funny: :2funny:
Σου' ρχεται, ετοιμάσου...




υγ. Από το θρεντ με το καυτό βίντεο...
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.342
Κριτικές
5
Like
5.411
Πόντοι
1.056
ΑΝΑΣΤΑΙΝΩ
Μπλόκα αγροτών - τα μπλόκα των τεμπέληδων!
Έχετε ποτέ αναρωτηθεί γιατί οι αγροτικές κινητοποιήσεις γίνονται ΑΝΕΚΑΘΕΝ τους μήνες ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ - ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ - ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ;
Απαντώ: γιατί τότε υπάρχουν οι λιγότερες αγροτικές εργασίες!!! Και μη μου γράψετε αρχιδιές για ελαιοκομική περίοδο κλπ.
Αυτή την εποχή,άντε ο αγρότης να έχει κανένα κλάδεμα, κανένα πόστιασμα, κανένα καθαρισμό χώρων. Οπότε, αντί να ξύνει τα αρχιδια του στο καφενείο, πετάγεται μέχρι τον πλησιέστερο κεντρικό δρόμο και τον κλείνει. Επίσης, μη μου γράψετε αρχιδιές περί κοινωνικής αλληλεγγύης και συνοχής. ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ άλλες επαγγελματικές ομάδες με τις κινητοποιήσεις τους έθιξαν το αγροτικό εισόδημα, αντιμετώπισαν καδρόνια, τσουγκράνες και όπλα! Τρανό παράδειγμα η αντιμετώπιση των ΚΡΗΤΙΚΩΝ αγροτών στους ναυτεργάτες, όποτε εκείνοι απεργούν!
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.408
Like
13.644
Πόντοι
3.506
ΑΝΑΣΤΑΙΝΩ
Μπλόκα αγροτών - τα μπλόκα των τεμπέληδων!
Έχετε ποτέ αναρωτηθεί γιατί οι αγροτικές κινητοποιήσεις γίνονται ΑΝΕΚΑΘΕΝ τους μήνες ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ - ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ - ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ;
Απαντώ: γιατί τότε υπάρχουν οι λιγότερες αγροτικές εργασίες!!! Και μη μου γράψετε αρχιδιές για ελαιοκομική περίοδο κλπ.
Αυτή την εποχή,άντε ο αγρότης να έχει κανένα κλάδεμα, κανένα πόστιασμα, κανένα καθαρισμό χώρων. Οπότε, αντί να ξύνει τα αρχιδια του στο καφενείο, πετάγεται μέχρι τον πλησιέστερο κεντρικό δρόμο και τον κλείνει. Επίσης, μη μου γράψετε αρχιδιές περί κοινωνικής αλληλεγγύης και συνοχής. ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ άλλες επαγγελματικές ομάδες με τις κινητοποιήσεις τους έθιξαν το αγροτικό εισόδημα, αντιμετώπισαν καδρόνια, τσουγκράνες και όπλα! Τρανό παράδειγμα η αντιμετώπιση των ΚΡΗΤΙΚΩΝ αγροτών στους ναυτεργάτες, όποτε εκείνοι απεργούν!
Εχουν γινει μοδα τα μπλοκα των αγροτων.
Πιο πολλα βγαζουν οταν δεν δουλευουν και κλεινουν τους δρομους παρα οταν δουλευουν στα χωραφια!
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.342
Κριτικές
5
Like
5.411
Πόντοι
1.056
Τριάντα χρόνια τα ίδια και τα ίδια τύπε. Από το 1996 τουλάχιστον!!
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.408
Like
13.644
Πόντοι
3.506
Τριάντα χρόνια τα ίδια και τα ίδια τύπε. Από το 1996 τουλάχιστον!!
Αστα να πανε.
Δυο σκηνικα εχουν μεινει στη μνημη μου.
Δυο φορτηγατζηδες να σπανε μπλοκο εφορμωντας με νταλικες και το ξεφουσκωμα στα λαστιχα των τρακτερ απο τον Σημιτη!
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.769
Κριτικές
18
Like
15.420
Πόντοι
4.546
Παρόλο που στο παρελθόν ήμουν κατά, αυτή την φορά είμαι υπέρ.
Υπάρχει ξεκάθαρος αθέμιτος ανταγωνισμός από τρίτες χώρες, με τις ευλογίες της Ε.Ε.
Δεν γίνεται να έχεις Χ κριτήρια και κανονισμούς, τα οποία για εκτός Ε.Ε. εισαγωγή δεν ισχύουν.

ΟΜΩΣ, Λοατκι Λουλη ψήφισε ο κάμπος, να τα λέμε.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.342
Κριτικές
5
Like
5.411
Πόντοι
1.056
Κι εγώ έχω ακούσει κάτι σχετικό, τύπε @REGGAS αλλά με οδηγό γύφτο!
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.408
Like
13.644
Πόντοι
3.506
Παρόλο που στο παρελθόν ήμουν κατά, αυτή την φορά είμαι υπέρ.
Υπάρχει ξεκάθαρος αθέμιτος ανταγωνισμός από τρίτες χώρες, με τις ευλογίες της Ε.Ε.
Δεν γίνεται να έχεις Χ κριτήρια και κανονισμούς, τα οποία για εκτός Ε.Ε. εισαγωγή δεν ισχύουν.

ΟΜΩΣ, Λοατκι Λουλη ψήφισε ο κάμπος, να τα λέμε.
Μονο οι αγροτες στη Ροδοπη εχουν αλλοθι
:grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom