Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 340K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.285
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Παιδες όλα τα κοινά προϊόντα που θα βρείτε στα μαγαζιά παρέχουν προστασία για συνθήκες οδήγησης στην πόλη απο 60 έως 120 χλμ τα αρκετά ακριβά.Απο κει κ πέρα πας σε αγωνιστικές προδιαγραφές που τα πράγματα ξεφεύγουν σε τιμή.Ενα καλό κρανάκι για την πόλη,ελαφρύ είναι το shark με τα ανθρακονήματα.Έβγαινε γυρω στο 150άρι με 170.Το ειχα δει στην Καλλιρόης στον Μπαξεβάνη νομίζω,οπότε αλλού θα παίζει και πιο φτηνά
 

lsh

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
635
Κριτικές
75
Like
81
Πόντοι
306
Οι πιο πολλοι περνουν το μηχανακι να κανουν το καμακι τους αλλα τα Safety rules δεν τα ακολουθουν ! Βλεπω πολλους στην εθνικη τα καλοκαιρια με κοντομανικα εκει αμα φυγεις ολο δερμα θα μεινει στην ασφαλτο ! Επεισης το κακο που εχουμε εμεις οι ελληνες ειναι το κραξιμο οποτε αν δουμε κανεναν με στολη το περναμε για Power ranger !

Και τα τελευταία χρόνια κάπως έχει βελτιωθεί η κατάσταση, δεν βλέπω πολλά φαινόμενα όπως όταν ήμουν πιτσιρικάς που ανεβαίναμε στην μηχανή με σαγιονάρες, σορτσάκι, χωρίς καθόλου μπλούζα, τρικαβαλο και στο ένα χέρι κρατάγαμε και τον φραπέ (το μεγάλο πλεονέκτημα της πάπιας)
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
τα φτηνα κρανη ειναι μονο για να μη σε γραφουν οι τροχαιοι...δε παιζουμε με τη ζωη μας,προσωπικα εχω σκασει 600 ευρα για κρανος και δε τα λυπαμαι καθολου.

ενα κεφαλι εχεις.και επειδη θα πουν καποιοι για τα λεφτα,αμα εχεις δωσει για μηχανη σημαινει οτι μπορεις να δωσεις και για κρανος.

τωρα αμα πας με 150 ας πουμε μεσα στην πολη ε εισαι μαλακας.απλα  :) δε σου φταιει το κρανος αμα γινεις σουπα.

μυαλο πανω απ'ολα και ο θεος βοηθος γιατι με τοσους ασχετους που κυκλοφορουν οσο και να προσεχεις παντα υπαρχει ο ενας που θα σου βγει ξαφνικα,ο αλλος που θα περασει με κοκκινο και παει λεγοντας...



 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
παιδες κανενα καλο κρανακι shoei  και σχετικα οικονομικο ,οχι για επαγγελματικη χρηση για πιο χαλαρα πολη και ετσι, παιζει?ξερει κανεις?
 

ATENISTAS

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2012
Μηνύματα
1.572
Like
0
Πόντοι
16
παιδες κανενα καλο κρανακι shoei  και σχετικα οικονομικο ,οχι για επαγγελματικη χρηση για πιο χαλαρα πολη και ετσι, παιζει?ξερει κανεις?
Καλλιόης - Τζωρτζόπουλος ή

Ηιλιούπολη - Κεφαλληνίας ...

Επίσης κράνος δεν παίρνουμε ποτέ μεταχειρισμένο. Για shoei υπολόγισε 350ε το λιγότερο ...
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
Καλλιόης - Τζωρτζόπουλος ή

Ηιλιούπολη - Κεφαλληνίας ...

Επίσης κράνος δεν παίρνουμε ποτέ μεταχειρισμένο. Για shoei υπολόγισε 350ε το λιγότερο ...

ευχαριστω πολυ....εχω ακουσει οτι τα shoei ειναι απο τα καλα .. ελεγα για agv αλλα καποιος μου ειπε μακρια...
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
ο αλλος που θα περασει με κοκκινο
Φίλος μου σκοτώθηκε ακριβώς έτσι. Πριν 1 μήνα.
Περίμενε στο κόκκινο (σε κάθετο της Πατησίων), έγινε πράσινο, ξεκίνησε με το παπί του να τη διασχίσει και έπεσε πάνω του με πάνω από 100 άλλη ΜΗΧΑΝΗ που δεν είδε το κόκκινο της Πατησίων και τον διέλυσε.
Ο άλλος επέζησε.
Ο φίλος διαλύθηκε. Πέθανε στο νοσοκομείο.

Όποτε με σταματάνε μπάτσοι (γιατί έχω περάσει με κόκκινο) και με ρωτάνε "γιατί περάσατε με κόκκινο?" τους λέω την αλήθεια και με αφήνουν.
-"Γιατί δεν κοιτάω το φανάρι".
-"Και τι κοιτάτε?"
-"Κοιτάω αν έρχεται κανένας μαλάκας".
 

speres

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
1.236
Like
6
Πόντοι
16
Φίλος μου σκοτώθηκε ακριβώς έτσι. Πριν 1 μήνα.
Περίμενε στο κόκκινο (σε κάθετο της Πατησίων), έγινε πράσινο, ξεκίνησε με το παπί του να τη διασχίσει και έπεσε πάνω του με πάνω από 100 άλλη ΜΗΧΑΝΗ που δεν είδε το κόκκινο της Πατησίων και τον διέλυσε.
Ο άλλος επέζησε.
Ο φίλος διαλύθηκε. Πέθανε στο νοσοκομείο.

Όποτε με σταματάνε μπάτσοι (γιατί έχω περάσει με κόκκινο) και με ρωτάνε "γιατί περάσατε με κόκκινο?" τους λέω την αλήθεια και με αφήνουν.
-"Γιατί δεν κοιτάω το φανάρι".
-"Και τι κοιτάτε?"
-"Κοιτάω αν έρχεται κανένας μαλάκας".
τετοια οσα θες γινονται δυστυχως  :S

ασε φιλε,ματια 14 κι ο θεος βοηθος.δε πα να χει πρασινο εγω κοιταω πρωτα ΟΛΕΣ τις μεριες και μετα φευγω.ετσι κι αλλιως 3 δευτερα σου παιρνει.ασε που οταν εισαι σε κανα στενο δρομο σου πεταγονται απ ολες τις μεριες  :headbang: τελοσπαντων,μυαλο πανω απ ολα και τυχη...
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
κοιταω πρωτα ΟΛΕΣ τις μεριες και μετα φευγω
ΠΡΟΦΑΝΩΣ!
Και αν είσαι σταματημένος, νύχτα, μόνος στο φανάρι (κεντρικού δρόμου: π.χ. Κηφισίας) κοιτάς και καθρέφτες πίσω, μην έρθει ο μαλάκας και στην πέσει από πίσω!
 

Ρyu

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2012
Μηνύματα
28
Like
0
Πόντοι
0
Φίλος μου σκοτώθηκε ακριβώς έτσι. Πριν 1 μήνα.
Περίμενε στο κόκκινο (σε κάθετο της Πατησίων), έγινε πράσινο, ξεκίνησε με το παπί του να τη διασχίσει και έπεσε πάνω του με πάνω από 100 άλλη ΜΗΧΑΝΗ που δεν είδε το κόκκινο της Πατησίων και τον διέλυσε.
Ο άλλος επέζησε.
Ο φίλος διαλύθηκε. Πέθανε στο νοσοκομείο.

Όποτε με σταματάνε μπάτσοι (γιατί έχω περάσει με κόκκινο) και με ρωτάνε "γιατί περάσατε με κόκκινο?" τους λέω την αλήθεια και με αφήνουν.
-"Γιατί δεν κοιτάω το φανάρι".
-"Και τι κοιτάτε?"
-"Κοιτάω αν έρχεται κανένας μαλάκας".

Κρίμα για τον φίλο σου.
Το να φέυγει κάποιος πρώτος στο φανάρι, ήσυχος ότι μόλις έχει ανάψει πράσινο, είναι επικίνδυνο. 
Πάντα κοιτάμε αριστερα-δεξια-μπροστά-πίσω ακόμα κι προκείται να διασχίσουμε μονόδρομο, είτε με μοτο, είτε με ΙΧ, είτε πεζοί.
Και κοιτάμε κανονικά, όχι με την περιφεριακή όραση. 
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Φίλος μου σκοτώθηκε ακριβώς έτσι. Πριν 1 μήνα.
Περίμενε στο κόκκινο (σε κάθετο της Πατησίων), έγινε πράσινο, ξεκίνησε με το παπί του να τη διασχίσει και έπεσε πάνω του με πάνω από 100 άλλη ΜΗΧΑΝΗ που δεν είδε το κόκκινο της Πατησίων και τον διέλυσε.
Ο άλλος επέζησε.
Ο φίλος διαλύθηκε. Πέθανε στο νοσοκομείο.

Όποτε με σταματάνε μπάτσοι (γιατί έχω περάσει με κόκκινο) και με ρωτάνε "γιατί περάσατε με κόκκινο?" τους λέω την αλήθεια και με αφήνουν.
-"Γιατί δεν κοιτάω το φανάρι".
-"Και τι κοιτάτε?"
-"Κοιτάω αν έρχεται κανένας μαλάκας".
Οποτε θα μπορουσες ανετα να ησουν εσυ ο μαλακας που περασε με κοκκινο και σκοτωσε τον απεναντι... χμμμμ :think:
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.285
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Τούμπανο ειναι το εργαλείο αλλά το σκεφτηκες καλά;Η τιμή του εκει δεν εχει καμμια σχεση με την εδώ και μην ξεχνάς οτι θα χρειαστεί να το εκτελωνήσεις,μήπως να το ψάξεις εδώ;γιατι οι αλήτες στο τελωνειο μπορεί να σου "φάνε" κανα τριχίλιαρο για πλάκα
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Τούμπανο ειναι το εργαλείο αλλά το σκεφτηκες καλά;Η τιμή του εκει δεν εχει καμμια σχεση με την εδώ και μην ξεχνάς οτι θα χρειαστεί να το εκτελωνήσεις,μήπως να το ψάξεις εδώ;γιατι οι αλήτες στο τελωνειο μπορεί να σου "φάνε" κανα τριχίλιαρο για πλάκα
το σκεφτομαι.. οχι ρε τυπε..με εγγλεζικα νουμερα θα το εχω... ;) αν τελικα κανω την μαλακια.. :grin:
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.285
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
το σκεφτομαι.. οχι ρε τυπε..με εγγλεζικα νουμερα θα το εχω... ;) αν τελικα κανω την μαλακια.. :grin:
Εχεις ξενη υπηκοότητα;Επίσης καθε εξι μήνες η μηχανή πρέπει να βγαίνει εκτός Ελλάδας ή να την σφραγίζεις και να την ξεσφραγίζεις καθε εξι μήνες.Πάντως μαλακία δεν είναι,είναι ωραίο εργαλείο για ταξίδια και ειδικά για εκτός...
 

ashark

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2010
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
Παίδες τωρα που ανοίγει ο καιρος ψήνομαι να παρω μια μηχανή για τα σαββατοκυριακα... Η ερώτηση ειναι naked ή half fairing? Μ΄αρέσει πολύ το Yamaha FZ6 αλλα και το fazer. Εχει κανεις οδηγήσει και τα δυο; Γνωμες σας θα εκτιμηθουν
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
http://[URL unfurl="true"]www.visit-transylvania.co.uk/motorcycle-tour-europe/bmw-motorcycle-rental-europe-transylvania-tour.jpg[/img[/URL]]

:smitten:
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.285
Κριτικές
11
Like
279
Πόντοι
1.520
Παίδες τωρα που ανοίγει ο καιρος ψήνομαι να παρω μια μηχανή για τα σαββατοκυριακα... Η ερώτηση ειναι naked ή half fairing? Μ΄αρέσει πολύ το Yamaha FZ6 αλλα και το fazer. Εχει κανεις οδηγήσει και τα δυο; Γνωμες σας θα εκτιμηθουν
Δεν μας λες για αρχή,τι χρήση θες να κάνεις στη μηχανή;Σκοπεύεις να παρεις καινούργια ή μεταχειρισμένη;
 

ashark

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2010
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μας λες για αρχή,τι χρήση θες να κάνεις στη μηχανή;Σκοπεύεις να παρεις καινούργια ή μεταχειρισμένη;

Τη μηχανη τη θελω για εκδρομες τα σαββατοκυριακα κυριως αλλα και για μετακινησεις στο κεντρο της πολης. Για μεταχειρισμενη παω
 

Επισκέπτης
http://[URL unfurl="true"]www.visit-transylvania.co.uk/motorcycle-tour-europe/bmw-motorcycle-rental-europe-transylvania-tour.jpg[/img[/URL]]

:smitten:
[/quote]Ρε τελευταιε ονειρευεσαι να παρεις gs650?
Το χειροτερο μηχανακι που εχει βγαλει η BMW,ημαρτον ρε μαλακα πηγαινε αυτοκτονα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom