Νέα

Moto gp

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sinnerman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 593
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
525
Κριτικές
6
Like
547
Πόντοι
306
Εβλεπα σε επανάληψη το sprint race. Μάβερικ, μάλλον του πάει η πίστα.
Μάρκεθ, το ψάχνει ακόμη.
Ο ισπανός ρομά (Μάρτιν), του ύψους ή του βάθους. Αγχώνεται εύκολα και κάνει λάθη.
Ακόστα, «μιλάει» με το μηχανάκι, θυμίζει Μάρκεθ στα καλύτερά του.
Μπανάια, σταθερός, αλλά υπερτιμημένος.
Honda-Yamaha, για τα μπάζα.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.701
Κριτικές
30
Like
19.773
Πόντοι
8.746
Εβλεπα σε επανάληψη το sprint race. Μάβερικ, μάλλον του πάει η πίστα.
Μάρκεθ, το ψάχνει ακόμη.
Ο ισπανός ρομά (Μάρτιν), του ύψους ή του βάθους. Αγχώνεται εύκολα και κάνει λάθη.
Ακόστα, «μιλάει» με το μηχανάκι, θυμίζει Μάρκεθ στα καλύτερά του.
Μπανάια, σταθερός, αλλά υπερτιμημένος.
Honda-Yamaha, για τα μπάζα.
Τύπε πρόσεχε τι λες για τις honda :grin::rockon::knuppel:
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
525
Κριτικές
6
Like
547
Πόντοι
306

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.701
Κριτικές
30
Like
19.773
Πόντοι
8.746
Αδελφέ μου, πιο hondaκιας από μένα δεν υπάρχει. Απλά, οι άνθρωποι είχαν τον Μάρκο, που και ποδήλατο να καβάλαγε, τους πάταγε όλους και μείνανε πίσω. Πολύ πίσω…
Πιστευεις ότι ειναι μόνο θέμα αναβάτη?
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
525
Κριτικές
6
Like
547
Πόντοι
306
Πιστευεις ότι ειναι μόνο θέμα αναβάτη?
Αυτό δείχνει η πραγματικότητα. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι οι τσαπατσούληδες Ιταλοί είναι καλύτεροι από τους ορθολογιστές Γιαπωνέζους.
Απλά, είχαν μπει στην λογική του «ομάδα που κερδίζει, δεν αλλάζει» και τους πήρε ο ύπνος.
Δεν είναι δυνατόν ένα εργοστάσιο σαν την Ηonda, με κινητήρες και καινοτομίες 2 και 3 γενιές μπροστά από τον εκάστοτε ανταγωνισμό, να μένει πίσω από την βιοτεχνία της ducati
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.701
Κριτικές
30
Like
19.773
Πόντοι
8.746
Αυτό δείχνει η πραγματικότητα. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι οι τσαπατσούληδες Ιταλοί είναι καλύτεροι από τους ορθολογιστές Γιαπωνέζους.
Απλά, είχαν μπει στην λογική του «ομάδα που κερδίζει, δεν αλλάζει» και τους πήρε ο ύπνος.
Δεν είναι δυνατόν ένα εργοστάσιο σαν την Ηonda, με κινητήρες και καινοτομίες 2 και 3 γενιές μπροστά από τον εκάστοτε ανταγωνισμό, να μένει πίσω από την βιοτεχνία της ducati
Χοντάκιας είμαι κι εγώ αλλά θα σε ακούσουν οι ιταλόλαγνοι και θα φρικάρουν...
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
525
Κριτικές
6
Like
547
Πόντοι
306
Θα είμαι πολύ κακός, αν πω «στ’ αρχίδια μου»;
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
525
Κριτικές
6
Like
547
Πόντοι
306
:dunno:

Πάντως κι η μηχανές έχουν θέματα.
Πχ η πρόσφυση μπροστά
Δυστυχώς, στα τεχνικά δεν είμαι καλός. Νομίζω, πάντως, πως όλοι οι αναβάτες έχουν φτάσει στο ανώτατο επίπεδο εξέλιξης, με αποτέλεσμα να φτάνουν πιο συχνά στα όρια της μοτοσυκλέτας. Εκείνοι που θα συνδυάσουν καλύτερα τα όρια αναβάτη και μοτοσυκλέτας, θα έχουν το προβάδισμα.
Πλέον, η απόδοση του μηχανήματος παίζει μεγαλύτερο ρόλο από την ποιότητα του αναβάτη.
Παράδειγμα 1: Μπανάια-Ντουκάτι= νίκες και πρωταθλήματα.
Παράδειγμα 2: Μάρκεθ-Χόντα= πτώσεις και χειρουργεία.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.651
Πόντοι
10.686
Απορία σχετική και... άσχετη μαζί: πώς γίνεται και η Ιαπωνία δεν έχει αναδείξει κανέναν κορυφαίο αναβάτη σε μοτοσικλέτα σε παγκόσμιο επίπεδο σε όλες τις κατηγορίες ; (εικοσάδα στην καλύτερη), ενώ α),είναι χώρα παραγωγής των μοτοσικλετών που μ'αυτές αγωνίζονται οι Ισπανοί και οι Ιταλοί κυρίως,και β), έχουν τον ιδανικό σωματότυπο για το άθλημα . Επιπρόσθετα,χαρακτηρίζονται σαν λαός για την παροιμιώδη επιμονή και υπομονή που διαθέτουν για να πετύχουν τον στόχο τους... :think:
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
525
Κριτικές
6
Like
547
Πόντοι
306
Απορία σχετική και... άσχετη μαζί: πώς γίνεται και η Ιαπωνία δεν έχει αναδείξει κανέναν κορυφαίο αναβάτη σε μοτοσικλέτα σε παγκόσμιο επίπεδο σε όλες τις κατηγορίες ; (εικοσάδα στην καλύτερη), ενώ α),είναι χώρα παραγωγής των μοτοσικλετών που μ'αυτές αγωνίζονται οι Ισπανοί και οι Ιταλοί κυρίως,και β), έχουν τον ιδανικό σωματότυπο για το άθλημα . Επιπρόσθετα,χαρακτηρίζονται σαν λαός για την παροιμιώδη επιμονή και υπομονή που διαθέτουν για να πετύχουν τον στόχο τους... :think:
Πραγματικά, δεν ξέρω. Ισως για τον ίδιο λόγο που οι Ολλανδοί δεν έχουν αξιόλογο μπάσκετ, παρόλο που είναι όλοι δίμετροι...
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.887
Κριτικές
5
Like
11.771
Πόντοι
3.786
Πραγματικά, δεν ξέρω. Ισως για τον ίδιο λόγο που οι Ολλανδοί δεν έχουν αξιόλογο μπάσκετ, παρόλο που είναι όλοι δίμετροι...
Οι Ολλανδοί ψηλοί τουλάχιστον ασχολούνται με το βόλεϊ κυρίως,όπου έχουν κατακτήσει μέχρι και χρυσό ολυμπιακό μετάλλιο.Οι Ιάπωνες σε κανένα μηχανοκίνητο σπορ δεν έχουν αναδείξει κάποιον κορυφαίο.Παράξενο.Μέχρι και η Κολομβία χωρίς καμία παράδοση,είχε βγάλει τον Montoya που κόντεψε να πάρει πρωτάθλημα F1.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.701
Κριτικές
30
Like
19.773
Πόντοι
8.746
Screenshot_20240423_132705_Chrome.jpg
Screenshot_20240423_132904_Chrome.jpg
Screenshot_20240423_132743_Chrome.jpg
Screenshot_20240423_132738_Chrome.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom