Νέα

Mοναξιά και οικονομική κρίση..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα boobssucker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 282
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.507
Πόντοι
1.056
Έλα ρε ψηλέ?! Για πές?
upgrade που θα αφήσει το σπίτι της στην ημαθία και θα έρθει να μείνει στο νοικι στην κυψέλη?
Που κάνει 10' να πάει οπου γουστάρει και μετά θα πρέπει να οδηγεί 1 ώρα και βλέπουμε?
Που για να πάει στην φύση (βουνό θάλλασα) θα πρέπει να οδηγεί κανα 2ωρο εκει που τα είχε στο μισάωρο ή σε μερικές περιπτώσεις και στα πόδια της.
Ονειρο ζωής τι να σου πώ.
Και όμως έτσι είναι, στις αγροτικές περιοχές τα κορίτσια είναι διατεθειμένα να κάνουν τα πάντα
γιατί πιστεύουν ότι θα έχουν μια καλύτερη ζωή στην Αθήνα.
Θυμάμαι όσο ήμουν επαρχία ήμουν απαρατήρητος όταν έφυγα Αθήνα και επέστρεφα για μια βραδιά στο Νότη ή στο Ρέμο έβρισκες πολλές πιτσιρίκες για φόρτωμα.
 

mapaman

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2018
Μηνύματα
247
Like
16
Πόντοι
1
Έλα ρε ψηλέ?! Για πές?
upgrade που θα αφήσει το σπίτι της στην ημαθία και θα έρθει να μείνει στο νοικι στην κυψέλη?
Που κάνει 10' να πάει οπου γουστάρει και μετά θα πρέπει να οδηγεί 1 ώρα και βλέπουμε?
Που για να πάει στην φύση (βουνό θάλλασα) θα πρέπει να οδηγεί κανα 2ωρο εκει που τα είχε στο μισάωρο ή σε μερικές περιπτώσεις και στα πόδια της.
Ονειρο ζωής τι να σου πώ.


για καποια που εχει ζησει ολη της τη ζωη στο περιβαλλον που περιγραφεις και οχι πηγε εκει απο επιλογη πιστευω πως ειναι
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.701
Πόντοι
7.216
Ναι οκ. θα είναι για τον 1ο χρόνο.
Μολις φάει την πούτσα μετά θα θέλει να επιστρέψει.
Κι εγώ οταν ήμουν πιτσιρικάς ελεγα να ερθω αθήνα.
Παλι καλά που με κράτησε το γεγονός οτι έχω δικό μου σπίτι επαρχία.
Δεν θα μου είχε μείνει δεκάρα τσακιστή.

Κατεβαίνω πλέον καθε μηνα για δουλεια για 10 μέρες αθήνα και γαμωσταυρίζω.
Η αθήνα μονο για τις πουτάνες αξίζει! :2funny:
 

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Μια ειναι η τριπτυχος λυση για να 'χεις στις μουνες περαση και να βγεις απ'την κριση


Η Βλαχοκωστοπουλια , η δηθενογκλαμουρια και το φειδωλο αλισβερισι
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
48.322
Like
44.134
Πόντοι
6.256
Ναι οκ. θα είναι για τον 1ο χρόνο.
Μολις φάει την πούτσα μετά θα θέλει να επιστρέψει.
Κι εγώ οταν ήμουν πιτσιρικάς ελεγα να ερθω αθήνα.
Παλι καλά που με κράτησε το γεγονός οτι έχω δικό μου σπίτι επαρχία.
Δεν θα μου είχε μείνει δεκάρα τσακιστή.

Κατεβαίνω πλέον καθε μηνα για δουλεια για 10 μέρες αθήνα και γαμωσταυρίζω.
Η αθήνα μονο για τις πουτάνες αξίζει! :2funny:
Πλεον με την κριση εχεις τα δικια σου
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.842
Κριτικές
1
Like
32.596
Πόντοι
6.256
Υπάρχουν και νορμάλ κοπέλες,
Αλλά εδώ στο μπού όλες πουτάνες τις βλέπουμε.
Νορμάλ πουτάνες μάλλον,
Μπερδευτηκα μάλλον
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.219
Κριτικές
49
Like
22.106
Πόντοι
24.596

Συνημμένα

  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    35,2 KB · Εμφανίσεις: 11

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.536
Κριτικές
24
Like
9.629
Πόντοι
4.746
Συναδελφοι,

Πολλοι απο εσας ίσως στα λογια μου ανακαλυψουν κοινα στοιχεια προσωπικών βιωματικων καταστασεων.

Τρεχω να κανω δυο και τρεις δουλειες,και μετα βιας καταφερνω να μαζεψω καποια χρηματα τα οποια καλυπτουν μερος των οικονομικών μου υποχρεώσεων στο κρατος (ΔΕΚΟ,Εφορια,ΕΦΚΑ) και παγιων ανελαστικών δαπανών.

Μου μενει ενα υπολοιπο 200-300 ευρω να ζησω το μηνα (συμπεριλαμβανομενων των super market,βενζινη για δουλεια).

Επομενως,που χρηματα για καποια γνωριμια,κοινωνικοποιηση,απλα πραγματα δηλαδη δεν μπορω να κανω με καποια γυναικα. Επομενως για το λογο αυτο,δεν ψαχνω αφου ξερω οτι οποια και να γνωρισω,θα υπαρχουν καποιες ελαχιστες οικονομικες απαιτησεις τουλαχιστον τους πρωτους 2-3 πρωτους μηνες.Ακομη και η κοινωνικοποιηση με φιλαρακια για καμια μπυρα πολυ δυσκολα,αφου συνηθως οταν θα εισαι με παρεα και κερασμα ισως πρεπει να κανεις,και για καποιο φαγητο να πρεπει να ακολουθησεις. Οποτε,για να μην ερχομαι σε δυσκολη θεση,βρισκω δικαιολογιες για να μην βγαινω...

Παραλληλα,οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχουν χρηματα για προσωπικη εκτονωση σε καποια κοπελα..

Αποτελεσμα?Μοναξια,πεσμενη αυτοπεποιθεση,διαθεση, καταθλιψη...Και εργαζομαι ρε μαγκες,τα δουλευω,χωρις λαμογιες και αρπαχτες...

Δεν ειμαι απο αυτους που κατηγορουν το συμπαν κτλ.. Απλα,να,η μοναξια με κανει να εκφραζομαι και απο εδω.
Φίλε με το μπαρδον δουλεύω μαύρα με μηνιαίες απολαβές πάνω κάτω γύρω στα 600 ευρωπουλα (χωρίς ενοίκιο ) δεν βγαίνει αλλιώς και τα έχω με μια Ελληνίδα πέντε χρονιά που έχω γνωρίζει στο γυμναστήριο. Το λοιπόν όλα γίνονται  αρκεί να  υπαρχει θέληση  πάρα την οικονομική δυσπραγία αν η άλλη σε  γουστάρει καταλαβαίνει.
Υ.Γ Παπούτσι από τον τόπο σου  κι ας είναι  μπαλωμένο
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.743
Κριτικές
6
Like
3.401
Πόντοι
736

Επισκέπτης
Συναδελφοι,

Πολλοι απο εσας ίσως στα λογια μου ανακαλυψουν κοινα στοιχεια προσωπικών βιωματικων καταστασεων.

Τρεχω να κανω δυο και τρεις δουλειες,και μετα βιας καταφερνω να μαζεψω καποια χρηματα τα οποια καλυπτουν μερος των οικονομικών μου υποχρεώσεων στο κρατος (ΔΕΚΟ,Εφορια,ΕΦΚΑ) και παγιων ανελαστικών δαπανών.

Μου μενει ενα υπολοιπο 200-300 ευρω να ζησω το μηνα (συμπεριλαμβανομενων των super market,βενζινη για δουλεια).

Επομενως,που χρηματα για καποια γνωριμια,κοινωνικοποιηση,απλα πραγματα δηλαδη δεν μπορω να κανω με καποια γυναικα. Επομενως για το λογο αυτο,δεν ψαχνω αφου ξερω οτι οποια και να γνωρισω,θα υπαρχουν καποιες ελαχιστες οικονομικες απαιτησεις τουλαχιστον τους πρωτους 2-3 πρωτους μηνες.Ακομη και η κοινωνικοποιηση με φιλαρακια για καμια μπυρα πολυ δυσκολα,αφου συνηθως οταν θα εισαι με παρεα και κερασμα ισως πρεπει να κανεις,και για καποιο φαγητο να πρεπει να ακολουθησεις. Οποτε,για να μην ερχομαι σε δυσκολη θεση,βρισκω δικαιολογιες για να μην βγαινω...

Παραλληλα,οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχουν χρηματα για προσωπικη εκτονωση σε καποια κοπελα..

Αποτελεσμα?Μοναξια,πεσμενη αυτοπεποιθεση,διαθεση, καταθλιψη...Και εργαζομαι ρε μαγκες,τα δουλευω,χωρις λαμογιες και αρπαχτες...

Δεν ειμαι απο αυτους που κατηγορουν το συμπαν κτλ.. Απλα,να,η μοναξια με κανει να εκφραζομαι και απο εδω.
ψαξε για σερβιτορος σε νησι τυπε και για υπ. ξενοδοχειου
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.313
Πόντοι
6.955
Εχω περασει απο την φαση σου για πολλα χρονια. Βασικα ακομα στην φαση που περιγραφεις ειμαι αλλα απο τα 40 και μετα θα αλλαξεις αντιληψη. Το πρωτο που εχω να πω ειναι πως επιβαλεται μια επισκεψη σε στουντιο καθε 45-60 ημερες. Βαζε στην ακρη 5-10 € καθε εβδομαδα για πουτανιατικα. Το δευτερο που εχω να πω ειναι οτι το προβλημα ειναι η ελλειψη κοινωνικου κυκλου (στο προβλημα συμβαλει η φτωχια με μεγαλο ποσοστο) κι οχι η χαμηλη καταναλωτικη δυναμη μονο. Τελος συμβιβασου με το γεγονος οτι ετσι θα κυλησει η ζωη διοτι γεννηθηκαμε σε λαθος τοπο και χρονο.
Εγω ψηλε βγαζω 1010 € κι εχω και δανειο ξερω οτι σχεση δεν παιζει να συναψω με το χαμηλο κοινωνικο στατους πιυ εχω, βλεπω ομως τους παντρεμενους και τους χωρισμενους που πληρωνουν διατροφες και παρηγοριεμαι.
 

achtung

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2011
Μηνύματα
691
Like
3.161
Πόντοι
446
Εχω περασει απο την φαση σου για πολλα χρονια. Βασικα ακομα στην φαση που περιγραφεις ειμαι αλλα απο τα 40 και μετα θα αλλαξεις αντιληψη. Το πρωτο που εχω να πω ειναι πως επιβαλεται μια επισκεψη σε στουντιο καθε 45-60 ημερες. Βαζε στην ακρη 5-10 € καθε εβδομαδα για πουτανιατικα. Το δευτερο που εχω να πω ειναι οτι το προβλημα ειναι η ελλειψη κοινωνικου κυκλου (στο προβλημα συμβαλει η φτωχια με μεγαλο ποσοστο) κι οχι η χαμηλη καταναλωτικη δυναμη μονο. Τελος συμβιβασου με το γεγονος οτι ετσι θα κυλησει η ζωη διοτι γεννηθηκαμε σε λαθος τοπο και χρονο.

Τι πεσιμισμός είναι αυτός ρε αδερφέ...
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
Τυπε,
Με αγγιξε το θεμα σου.
Ισως επειδη εχω περασει απο αυτην τη φαση (απο πολυ χειροτερη θα ελεγα).
Θα μπορουσα ισως να σε βοηθησω να κανεις μια νεα αρχη στην ζωη σου εχοντας καμμια απολυτως απαιτηση απο εσενα (οπως κανουν καποιοι) στην γερμανια οπου μενω.
Οι προυποθεσεις ειναι:
-Χαμηλα η μπαλα
-ανεβαινεις σιγα σιγα, σκαλοπατι σκαλοπατι

Αν μπορεις να περιγραψεις ποια ειναι η επαγγελματικη σου καταρτηση κ ποιες ειναι δηλαδη οι τρεις δουλειες που κανεις παραλληλα.

Αν σ ενδιαφερει απαντησε μου στα ερωτηματα η αλλιως σε π.μ.  :thumbsup:
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Πολυς κοσμος ειναι ετσι με την οικονομικη καθιζηση των τελευταιων ετων.Αυτο το καταλαβαι εις και απο τα μαγαζια που κλεινουν αλλά και τις δουλειες τωβν ψυχολογων που.. ανοιγουν!

Ισως να σκεφτεις οτι δεν εισαι μονος σου.Παντως στην αθηνα μπορεις να βγεις και φτηνα η δωρεαν αρκει να εχεις ενδιαφεροντα νομιζω ολα στο νιαρχος ειναι δωρεαν συναυλιες κτλ στο open air festival δωρεαν σε διφορες περιοχες ολο το καλοκαιρι.Για γνωριμιες ειναι δυσκολο να κανεις αλλα για εμενα προτιμοτερο ειναι απο το ιντερνετ αφου δεν μπορεις να βγαινεις ευκολα τα βραδυα να χαλας στα.. χαμένα.

Ελπίζω να βοηθησα σε κάτι και  μονο που μοιράζεσαι το προβλημα σου ειναι καλυτερα..
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Εχω περασει απο την φαση σου για πολλα χρονια. Βασικα ακομα στην φαση που περιγραφεις ειμαι αλλα απο τα 40 και μετα θα αλλαξεις αντιληψη. Το πρωτο που εχω να πω ειναι πως επιβαλεται μια επισκεψη σε στουντιο καθε 45-60 ημερες. Βαζε στην ακρη 5-10 € καθε εβδομαδα για πουτανιατικα. Το δευτερο που εχω να πω ειναι οτι το προβλημα ειναι η ελλειψη κοινωνικου κυκλου (στο προβλημα συμβαλει η φτωχια με μεγαλο ποσοστο) κι οχι η χαμηλη καταναλωτικη δυναμη μονο. Τελος συμβιβασου με το γεγονος οτι ετσι θα κυλησει η ζωη διοτι γεννηθηκαμε σε λαθος τοπο και χρονο.
Εγω ψηλε βγαζω 1010 € κι εχω και δανειο ξερω οτι σχεση δεν παιζει να συναψω με το χαμηλο κοινωνικο στατους πιυ εχω, βλεπω ομως τους παντρεμενους και τους χωρισμενους που πληρωνουν διατροφες και παρηγοριεμαι.

οι ρωσσοποντιοι κ αλβανοι που παντρευονται ελληνιδες και τους ταιζουν τι κοινωνικο στατους εχουν?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom