Νέα

Μισανδρισμος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα P_a_u_l_i_n_a{24}.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 730
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.276
Like
11.909
Πόντοι
2.606
Kι εσυ πρεπει να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος ειναι ον με αδυναμιες. Σε αλλους αρεσει το σεξ, σε αλλους το σινεμα και σε αλλους το φαγητο. Αν μη τι αλλο η ζωη ειναι γεματη απο παθη. Το οτι εγω επιλεγω να τρωω οτι μαρεσει χωρις να με νοιαζει αν παχυνω ειναι δικη μου υποθεση. Αισθανομαι ομορφη και επιθυμητη σε οποια κιλα και αν ειμαι. Ειτε οταν ειμαι πιο αδυνατη ειτε ειμαι πιο παχια. Τωρα αν σε καποιους αρεσουν οι ξερακιανες εμενα δε μου πεφτει λογος, οπως και σε κανεναν αλλον δε πεφτει λογος για τι φοραω, τι τρωω, τι ανδρες προτιμω..
Συνηθως προτιμω ανδρες που με προτιμουν, που γουσταρουν γυναικες στα κυβικα μου και τις εξυψωνουν σα θεες! Και πιστεψε με υπαρχουν πολλοι τετοιοι! Οποτε μιας και εχουμε Χριστουγεννα, ας φαμε κατι να ευφρανθει η καρδια μαςς  :grin:
δεν υπαρχει κατι χειροτερο απο μια χοντρη με αυτοπεποιθηση  :grin:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.575
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Εξαιρεση επειδη ειμαστε φτωχη χωρα εννοεις;
Μιλαμε για τη Δυση γενικοτερα η για την Ελλαδα μονο;
Αν μιλαμε για τη Δυση, οι περισσοτεροι εχουν καλους μισθους, υπαρχει κρατος που βοηθαει και πολλα αλλα
Στην Ελλαδα δε χρειαζεται να εισαι διαζευγμενος με διατροφη για να εισαι δυστυχισμενος επειδη βγαζεις λιγα λεφτα.
Και ελευθερος να εισαι, αν γαμιεσαι ολη μερα για 500 ευρω και μενεις στο πατρικο σου, παλι δυστυχισμενος εισαι.

Η συζητηση μας ειναι για τα διαζυγια η για την φτωχια; Να το ξεκαθαρισουμε αυτο.

Η Συζήτηση είναι η εξής, και στην Ελλάδα, αλλά και σε ολόκληρη τη Δύση. Ένας πλούσιος ή μισθοσυντήρητος του κατώτατου μισθού, με τον χωρισμό δεν χάνει πολλά. Συνεχίζει ΣΧΕΔΟΝ στο ίδιο στυλ της ζωής του. Το πρόβλημα το έχει η μεσαία τάξη. Άντρας ο οποίος πέρναγε καλά, με σπίτι, αυτοκίνητο, παιδιά ΞΑΦΝΙΚΑ χάνει αυτά για τα οποία δούλεψε τόσα χρόνια. Και στην Αμερική μπορεί να γυρίσει στο υπόγειο των γονιών του, ή να αναγκαστεί να μένει στο αυτοκίνητό του, ή να είναι άστεγος πια
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.480
Like
11.041
Πόντοι
3.556
Η Συζήτηση είναι η εξής, και στην Ελλάδα, αλλά και σε ολόκληρη τη Δύση. Ένας πλούσιος ή μισθοσυντήρητος του κατώτατου μισθού, με τον χωρισμό δεν χάνει πολλά. Συνεχίζει ΣΧΕΔΟΝ στο ίδιο στυλ της ζωής του. Το πρόβλημα το έχει η μεσαία τάξη. Άντρας ο οποίος πέρναγε καλά, με σπίτι, αυτοκίνητο, παιδιά ΞΑΦΝΙΚΑ χάνει αυτά για τα οποία δούλεψε τόσα χρόνια. Και στην Αμερική μπορεί να γυρίσει στο υπόγειο των γονιών του, ή να αναγκαστεί να μένει στο αυτοκίνητό του, ή να είναι άστεγος πια

Εγω δεν ξερω κανεναν διαζευγμενο αστεγο η που να μενει σε υπογειο (αληθεια γιατι πρεπει να ειναι υπογειο;) των γονιων του

Η αλλαγη στη ζωη ενος παντρεμενου που χωριζει ξερεις ποια ειναι ουσιαστικα;
Πριν το διαζυγιο, πηγαινε στη δουλεια, εβγαζε 1000 ευρω, γυρνουσε στο σπιτι εβλεπε τα παιδια, κοιμοταν με τη γυναικα το βραδυ, και απο τον μισθο του, εδινε τα 700 στο σπιτι και τα 300 τα ετρωγε αυτος.

Μετα το διαζυγιο, πηγαινει και παλι στη δουλεια του, αλλα πλεον δεν κοιμαται με τη γυναικα του (πιθανο να του αρεσει κι ολας αυτο) τα παιδια τα βλεπει 2 ημερες αντι για 7 (πολλους δεν τους ενοχλει αυτο) και δινει στο (παλιο του ) σπιτι 400 ευρω ενω κρατει τα υπολοιπα 600 για να ζησει ο ιδιος, ειτε νοικιαζοντας μονος η με αλλη συντροφο, ειτε μενοντας στο πατρικο του.

Γιατι αυτο πρεπει να το βαφτισουμε οπωσδηποτε καταστροφη;

Ξερεις ποσοι ειναι ευτυχισμενοι μετα απο την παραπανω αλλαγη στη ζωη τους;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
σε κανεναν αλλον δε πεφτει λογος για τι φοραω, τι τρωω, τι ανδρες προτιμω..
όχι πανταγιωτισσα

αν δεν θες να τους πεφτει λογος να μην τα εκθέτεις δημοσια και δεν θα τα σχολιαζε κανεις. από την στιγμη που τα λες δημοσια σε ένα φορουμ περιμενε και τον αντιστοιχο σχολιασμο.

και εγω εχω φωτο και βιντεο από πρωην μου και αποκαλυπτικες και την ωρα του σεξ. μου εχουν ζητησει κανα δυο να τους δειξω ή καποιοι αλλοι να τα ποσταρω στο αντιστοιχο θεμα. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ γιατι δεν θελω να σχολιαστουν και γιατι μπορει να μη το ηθελαν και οι ιδιες.

εσυ όταν βγαινεις δημοσια και λες πηγα με αλβανο, εφαγα λουκανικα και εγινα 10 κιλα παραπανω ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.575
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Εγω δεν ξερω κανεναν διαζευγμενο αστεγο η που να μενει σε υπογειο (αληθεια γιατι πρεπει να ειναι υπογειο;) των γονιων του

Η αλλαγη στη ζωη ενος παντρεμενου που χωριζει ξερεις ποια ειναι ουσιαστικα;
Πριν το διαζυγιο, πηγαινε στη δουλεια, εβγαζε 1000 ευρω, γυρνουσε στο σπιτι εβλεπε τα παιδια, κοιμοταν με τη γυναικα το βραδυ, και απο τον μισθο του, εδινε τα 700 στο σπιτι και τα 300 τα ετρωγε αυτος.
Μετα το διαζυγιο, πηγαινει και παλι στη δουλεια του, αλλα πλεον δεν κοιμαται με τη γυναικα του (πιθανο να του αρεσει κι ολας αυτο) τα παιδια τα βλεπει 2 ημερες αντι για 7 (πολλους δεν τους ενοχλει αυτο) και δινει στο (παλιο του ) σπιτι 400 ευρω ενω κρατει τα υπολοιπα 600 για να ζησει ο ιδιος, ειτε νοικιαζοντας μονος η με αλλη συντροφο, ειτε μενοντας στο πατρικο του.
Γιατι αυτο πρεπει να το βαφτισουμε οπωσδηποτε καταστροφη;
Ξερεις ποσοι ειναι ευτυχισμενοι μετα απο την παραπανω αλλαγη στη ζωη τους;

Αφού θεωρείς ότι ο άνθρωπος που μοιραζόταν τα έξοδα ενός σπιτιού με τη γυναίκα του κι έπαιρνε 1.000€ δεν τρέχει τίποτα αν πρέπει να ξεκινήσει ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Νοικιάζοντας κι εξοπλίζοντας καινούργιο σπίτι) με 600€, δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε λογικά 
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
το θεμα δεν είναι αν στην ελλαδα ζοριζεται και στην αγγλια όχι.

το θεμα είναι ότι το ηξερε το ρισκο από την αρχη και το εκανε.

και εγω εκανα την βλακεια να παντρευτω αλλα όταν καταλαβα το μέγεθος της βλακεια εφυγα, ε καποιος που μενει χρονια και δεσμευεται και με παιδια με μια γυναικα που την ξερει χρονια, ε αυτος είναι πολύ πιο βλακας από εμενα.

ε τωρα αν λυπομαστε τους βλακες , ναι τους λυπομαστε, ας ειχαν μυαλο όμως τα ηξεραν τα δεδομενα από την αρχη δεν μεγαλωσαν στην κοινωνια της ζιμπαμπουε και ξαφνικα βρεθηκαν στην ελλαδα
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Αυτό εξηγεί το ένα κομμάτι... τον ήπιε με την έννοια ότι δεν πήρε φράγκο! Το άλλο κομμάτι όμως πως το εξηγείς? Ότι το δικαστήριο εκδίκασε να δώσει αυτή φράγκα στον Κούγια! :) Αυτή την λεπτομέρεια δεν την ξέρω!

Εννοείται πως μάλλον ο Κούγιας έκανε ακόμα πιο διάσημη την Βατίδου! Είδες τι παθαίνει κανείς αν έχει μαλάκα δικηγόρο?  :grin:
Το δικαστήριο επιδίκασε 92.000 ευρώ ως δικαστικά έξοδα της δωδεκαετούς δικαστικής διαμάχης, για τον διαμοιρασμό της περιουσίας. Ο Κούγιας είπε ότι του αρκεί η ηθική δικαίωση αφού η Βατιδου είναι αφραγκη και τι να πάρει.
Τυπε μου σίγουρα είχες δικηγόρο τον Κούγια;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
περιπτωση που επεσε στην αντιληψη μου περσι.

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, όχι κανενας με iq ραδικιού,

κανει παιδι με την τρελη συζυγο του και πληρωνει διατροφή 360 ευρω.

και με τα υπολοιπα 1.000 πληρωνει νοικια και την καινουρια του οικογενεια με 1 παιδι ακομη.

ποσο καιρο κανεις για να καταλάβεις ότι με την γυναικα δεν πμπορεις να συνενοηθεις και το προχωρας, μερες ?εισια εξυπνος.
μηνες? εισαι λιγο βλακας

αν κανεις χρονια εισαι ΠΟΛΥ ΒΛΑΚΑΣ όχι λιγο
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.480
Like
11.041
Πόντοι
3.556
Αφού θεωρείς ότι ο άνθρωπος που μοιραζόταν τα έξοδα ενός σπιτιού με τη γυναίκα του κι έπαιρνε 1.000€ δεν τρέχει τίποτα αν πρέπει να ξεκινήσει ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Νοικιάζοντας κι εξοπλίζοντας καινούργιο σπίτι) με 600€, δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε λογικά  

Λες 'μοιραζοταν' τα εξοδα με τη γυναικα του. Δηλαδη η γυναικα ειναι εργαζομενη; Γιατι αυτο αλλαζει τα παντα, και φυσικα το ποσο της διατροφης.

Δευτερον, γιατι δινεις τοσο τεραστια σημασια στον εξοπλισμο του σπιτιου;
Δεν ειναι δα και τοσο τραγικο το να εξοπλιστει ενα σπιτι, ειδικα αν παει σε αλλο σπιτι ως εργενης, με ενα 1000ρικο απο τα ΙΚΕΑ το εξοπλιζει φουλ
Ο εξοπλισμος του παλιου σπιτιου, εγινε ουτως η αλλως με γνωμονα τα παιδια.

Ειναι τοσο τραγικο το αν βλεπει τηλεοραση πλεον σε 32αρα οθονη αντι για 42αρα και αν το νεο του ψυγειο ειναι κοντο των 150 ευρω και οχι υπερεξοπλισμενο των 800 ευρω;

Το μονο που θα συμφωνησω μαζι σου ειναι οτι εκανε εναν προγραμματισμο για τη ζωη του και ολα αλλαξαν ριζικα. Αυτο ομως συμβαινει στους περισσοτερους ανθρωπους με διαφορους τροπους, ειναι κομματι της ζωης, δεν αφορα μονο τους διαζευγμενους.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.768
Κριτικές
6
Like
3.443
Πόντοι
736
Δεν ξέρω αν είναι εδω το κατάλληλο νήμα , η αν υπάρχει άλλο πιο σχετικό και πιο πρόσφατο.
Η Συνατσάκη λέει πως δεν χρειάζεται την προστασία που προσφέρουν οι άντρες γιατί αν δεν υπήρχαμε δεν θα χρειαζόταν προστασία.
Κάτι σαν αυτό που σκέφτομαι και εγω για τους Στρατους παγκόσμια , αν δεν είχε καμια χώρα στρατό απο τι θα χρειαζόμασταν προστασία ; :P

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom