Νέα

Μια βραδιά στη Μπογκοτά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sersegas

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
853
Κριτικές
10
Like
248
Πόντοι
2.277
Απλα πραγματα , δεν υπαρχουν πολλοι λογοι για αυτο που εγινε.Ολοι καταλαβαινουμε , αλλα το νημα ειναι του mind οχι του παραλιμνιου , αρα μην περιμενετε μπουνιδια με μαγειρες στο Μοναχο.Μονο ποιηση και λογοτεχνια απο τον καλυτερο γραφια του μπου
:kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:  μονο respect
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Απλα πραγματα , δεν υπαρχουν πολλοι λογοι για αυτο που εγινε.Ολοι καταλαβαινουμε , αλλα το νημα ειναι του mind οχι του παραλιμνιου , αρα μην περιμενετε μπουνιδια με μαγειρες στο Μοναχο.Μονο ποιηση και λογοτεχνια απο τον καλυτερο γραφια του μπου
:kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:  μονο respect

Ευχαριστώ φίλε !!! :hi: :hi:
 

dragcrx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2006
Μηνύματα
673
Like
2.080
Πόντοι
446
Φιλε Mindreader εχω μεινει αφωνος και ξερεις πολυ καλα οτι εγω δεν μενω ετσι απλα και ευκολα...
Εκτος οτι μου θυμισες την δικια μου 'Aurora' μου θυμισες οτι ναι υπαρχουν καποια θυληκα τα οποια ειναι το reason to live....

Γιαυτο σου αφιερωνω το τραγουδι υμνος για την πραγματικη γυναικα και ευχομαι σε ολους να γνωρισουν αυτα τα απιστευτα συναισθηματα του να χανεις την γη κατω απο τα ποδια σου οσες πιο πολλες φορες γινεται...

 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Φιλε Mindreader εχω μεινει αφωνος και ξερεις πολυ καλα οτι εγω δεν μενω ετσι απλα και ευκολα...
Εκτος οτι μου θυμισες την δικια μου 'Aurora' μου θυμισες οτι ναι υπαρχουν καποια θυληκα τα οποια ειναι το reason to live....

Γιαυτο σου αφιερωνω το τραγουδι υμνος για την πραγματικη γυναικα και ευχομαι σε ολους να γνωρισουν αυτα τα απιστευτα συναισθηματα του να χανεις την γη κατω απο τα ποδια σου οσες πιο πολλες φορες γινεται...


Ευχαριστώ φίλε !!! :hi: :hi:

Απλά προσπαθώ να δώσω κάποια τροφή για σκέψη και "έμπνευση" σε νεότερους από εμένα ανθρώπους.  :hi:

Χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω ότι υπάρχει ανταπόκριση πράγμα που σημαίνει ότι η προσπάθεια  εστω σε κάποιο βαθμό πιάνει τόπο !!! :hi:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1548921551909.jpg
    FB_IMG_1548921551909.jpg
    45,7 KB · Εμφανίσεις: 74

XMan19

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
221
Like
146
Πόντοι
1
Καλημερα. Η ερωτηση που σκεφτομουν οταν το διαβαζα ξανα χτες, με το χερι στη καρδια, θα ηθελες να το ξαναζησεις αν σου δινοταν η ευκαιρια?
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Καλημερα. Η ερωτηση που σκεφτομουν οταν το διαβαζα ξανα χτες, με το χερι στη καρδια, θα ηθελες να το ξαναζησεις αν σου δινοταν η ευκαιρια?

Καλημέρα !!! Σου απαντώ συνοπτικά απο το κινητό μια και με έστησαν σε ένα meeting επαγγελματικό. :grin: :grin:

Η καθαρά προσωπική μου απάντηση είναι ναι. Θα ήθελα να το ξαναζήσω. Και αυτό διότι τώρα έχοντας το υπόβαθρο της εμπειρίας και της ''ανάλυσης'' που πριν έδωσα θα το ζούσα πιστεύω κάπως διαφορετικά. Μου κινεί την περιέργεια να δώ αν θα χειριζόμουν κάποιες καταστάσεις απο αυτές που έζησα διαφορετικά και ενδεχόμενα καλύτερα.

Μην βγάζεις όμως συμπέρασμα απο εμένα. Προσωπικά μια ζωή με τρώει ο κώλος μου και δοκιμάζω πράγματα και καταστάσεις σχετικά ακραία. Πριν δυο χρόνια ξύπνησα ένα πρωί και αποφάσισα να φύγω 3 μέρες αργότερα για διακοπές μόνος μου στη Μαδαγασκάρη όπου έμεινα 25 μέρες και παρά λίγο να αφήσω το σαρκίο μου σε μια αφρικανική φαβέλα. Ανοιξα και σχετικό thread μνημείο της ακρότητάς μου!!! :grin: :grin:
Ρίξε μια ματιά εδώ αν σε ενδιαφέρει



Πολλοί όμως φίλοι μου που έζησαν ανάλογες καταστάσεις καταλήγουν στο ''Ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω''. :grin: :grin:

Είναι θέμα προσωπικής επιλογής του καθενός !! :hi: :hi:

 

XMan19

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
221
Like
146
Πόντοι
1
Καλημέρα !!! Σου απαντώ συνοπτικά απο το κινητό μια και με έστησαν σε ένα meeting επαγγελματικό. :grin: :grin:

Η καθαρά προσωπική μου απάντηση είναι ναι. Θα ήθελα να το ξαναζήσω. Και αυτό διότι τώρα έχοντας το υπόβαθρο της εμπειρίας και της ''ανάλυσης'' που πριν έδωσα θα το ζούσα πιστεύω κάπως διαφορετικά. Μου κινεί την περιέργεια να δώ αν θα χειριζόμουν κάποιες καταστάσεις απο αυτές που έζησα διαφορετικά και ενδεχόμενα καλύτερα.

Μην βγάζεις όμως συμπέρασμα απο εμένα. Προσωπικά μια ζωή με τρώει ο κώλος μου και δοκιμάζω πράγματα και καταστάσεις σχετικά ακραία. Πριν δυο χρόνια ξύπνησα ένα πρωί και αποφάσισα να φύγω 3 μέρες αργότερα για διακοπές μόνος μου στη Μαδαγασκάρη όπου έμεινα 25 μέρες και παρά λίγο να αφήσω το σαρκίο μου σε μια αφρικανική φαβέλα. Ανοιξα και σχετικό thread μνημείο της ακρότητάς μου!!! :grin: :grin:
Ρίξε μια ματιά εδώ αν σε ενδιαφέρει



Πολλοί όμως φίλοι μου που έζησαν ανάλογες καταστάσεις καταλήγουν στο ''Ευχαριστώ δεν θα ξαναπάρω''. :grin: :grin:

Είναι θέμα προσωπικής επιλογής του καθενός !! :hi: :hi:

Καλημερα, σε ευχαριστω πολυ για το λινκ. Πολυ ενδιαφερον μολις διαβασα ολο το thread της Μαδαγασκαρης.   :hi:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Καλημερα, σε ευχαριστω πολυ για το λινκ. Πολυ ενδιαφερον μολις διαβασα ολο το thread της Μαδαγασκαρης.    :hi:
αυτο το θρεντ ειναι το κορυφαιο στο σαιτ
κι ο λογος που εχω βαλει στα πλανα μου μεχρι το 2020 ναχω παει για κανα διμηνο εκει για εξερευνηση σε ολα τα επιπεδα
μαιντ ξανα ρισπεκτ για το εν λογω θρεντ  :hi: :orchestra: :orchestra:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Mind το νήμα της Μαδαγασκάρης επικό. Το απήλαυσα μέχρι το τελευταίο ποστ. Αλλά αυτό το λευκό καπελάκι σου όλα τα λεφτά..... :cheesy:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
αυτο το θρεντ ειναι το κορυφαιο στο σαιτ
κι ο λογος που εχω βαλει στα πλανα μου μεχρι το 2020 ναχω παει για κανα διμηνο εκει για εξερευνηση σε ολα τα επιπεδα
μαιντ ξανα ρισπεκτ για το εν λογω θρεντ   :hi: :orchestra: :orchestra:

Εντάξει καλό είναι αλλά ας μην υπερβάλλουμε !!

Ευχαριστώ πολλύ πάντως !!! :hi: :hi: :hi:
 

XMan19

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
221
Like
146
Πόντοι
1
αυτο το θρεντ ειναι το κορυφαιο στο σαιτ
κι ο λογος που εχω βαλει στα πλανα μου μεχρι το 2020 ναχω παει για κανα διμηνο εκει για εξερευνηση σε ολα τα επιπεδα
μαιντ ξανα ρισπεκτ για το εν λογω θρεντ   :hi: :orchestra: :orchestra:

Οντως... Καθαρος λογος,πληροφοριες επι του ψητου αλλα και γενικοτερου ενδιαφεροντος, φωτος κλπ...αλλα και το υφος του κειμενου..  :respect: Τυχερος εισαι, σε ζηλευω!  ;)  Καποτε θα παω αλλα προηγειται η Βραζιλια μιας και εχω φιλους εκει απο το Πανεπιστημιο :)
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Mind το νήμα της Μαδαγασκάρης επικό. Το απήλαυσα μέχρι το τελευταίο ποστ. Αλλά αυτό το λευκό καπελάκι σου όλα τα λεφτά..... :cheesy:

Να είσαι καλά !! :hi: :hi:

Το καπέλο είχε γίνει trademark. Ολες οι γκόμενες το βούταγαν και το φορούσαν !!! :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Οντως... Καθαρος λογος,πληροφοριες επι του ψητου αλλα και γενικοτερου ενδιαφεροντος, φωτος κλπ...αλλα και το υφος του κειμενου..  :respect: Τυχερος εισαι, σε ζηλευω!  ;)  Καποτε θα παω αλλα προηγειται η Βραζιλια μιας και εχω φιλους εκει απο το Πανεπιστημιο :)

Ευχαριστώ !!! :hi: :hi:

Κάποτε θα κάτσω να γράψω και για Βραζιλία. Εχω μείνει 6-7 μήνες εκεί.
 

kakasximos

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
161
Like
39
Πόντοι
1
Χωρις να θελω να γινω αδιακριτως αλλα μετα απο 10? χρονια επικοινωνησε μαζι σου......
Θα σου απαντησω σε αυτο με μια φραση του Όσκαρ Ουάιλντ......
Aρκεί ένα λεπτό για να ερωτευθείς, μια ώρα για να συμπαθήσεις και μια μέρα για ν΄αγαπήσεις. Όμως μια ολόκληρη ζωή δεν αρκεί για να ξεχάσεις. ΙΣΩΣ????? Δικη σου η απαντηση ξερεις καλυτερα και κρατα την για εσενα.
Απλα ενα απο τα ποιο ομορφα ποστ εδω μεσα με ουσια για σκεψη για οσους στολιζουν εναν αντρα ερωτευμενο ως μου.... και αλλα τετοια επιθετα.

Μου θυμισες την δικια μου Aurora  που μετα απο 10 χρονια μου πεταξε την κουβεντα σε μια συναντηση που ειχαμε αφου με την αδερφη της και τον γαμπρο της κραταμε επαφες ακομα και πλεον παντρεμενη αυτη.....
<ποσο λαθος τελικα εκανα τοτε>
Δεν απαντησα απλα χαμογελασα και εφυγα.

Οσο για την ηλικια που ειπες και εδω θα σου απαντησω με το εξης......
Τα γεράματα δεν σε προστατεύουν από τον έρωτα. Όμως ο έρωτας σε προστατεύει από τα γεράματα.

RESPECT
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Χωρις να θελω να γινω αδιακριτως αλλα μετα απο 10? χρονια επικοινωνησε μαζι σου......
Θα σου απαντησω σε αυτο με μια φραση του Όσκαρ Ουάιλντ......
Aρκεί ένα λεπτό για να ερωτευθείς, μια ώρα για να συμπαθήσεις και μια μέρα για ν΄αγαπήσεις. Όμως μια ολόκληρη ζωή δεν αρκεί για να ξεχάσεις. ΙΣΩΣ????? Δικη σου η απαντηση ξερεις καλυτερα και κρατα την για εσενα.
Απλα ενα απο τα ποιο ομορφα ποστ εδω μεσα με ουσια για σκεψη για οσους στολιζουν εναν αντρα ερωτευμενο ως μου.... και αλλα τετοια επιθετα.

Μου θυμισες την δικια μου Aurora  που μετα απο 10 χρονια μου πεταξε την κουβεντα σε μια συναντηση που ειχαμε αφου με την αδερφη της και τον γαμπρο της κραταμε επαφες ακομα και πλεον παντρεμενη αυτη.....
<ποσο λαθος τελικα εκανα τοτε>
Δεν απαντησα απλα χαμογελασα και εφυγα.

Οσο για την ηλικια που ειπες και εδω θα σου απαντησω με το εξης......
Τα γεράματα δεν σε προστατεύουν από τον έρωτα. Όμως ο έρωτας σε προστατεύει από τα γεράματα.

RESPECT
:hi: :hi: :hi:
Οχι μετά απο 10 χρόνια φίλε. Μετά από 19 χρόνια.

Ο έρωτας δεν σβήνει ποτέ από τη μνήμη σου. Σε διαμορφώνει και σε χαράζει ανεξίτηλα για όλη σου τη ζωή.

Πιστεύω οτι κάποιος γερνάει όταν μένει σε μια ηλικία πολύ χρόνο!! :grin:

Όποιος εξελίσσεται δεν γερνάει. Και ο έρωτας σίγουρα σε αλλάζει και σε εξελίσσει.

Υπο την παραπάνω έννοια,  προσωπικά σκοπεύω να πεθάνω "νέος" σε μεγάλη ηλικία !! :grin: :grin:

Ευχαριστώ για τα θετικά σου σχόλια !!! :hi: :hi:
 

assmaster13

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
585
Κριτικές
3
Like
547
Πόντοι
26
Κάπως έτσι !!

Οι γυναίκες όταν παίζεται το μέλλον τους γίνονται πολύ πιο πρακτικές από τους άντρες. 
Δεν μετράνε το συναίσθημα, σ αυτή τη περίπτωση, μόνο τη λογική και είναι απόλυτες....... αυτό είναι το λάθος τους.
Εξαιρετική ιστορία πάντως συναγωνιστή και πολύ ωραία γραμμένη
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Δεν μετράνε το συναίσθημα, σ αυτή τη περίπτωση, μόνο τη λογική και είναι απόλυτες....... αυτό είναι το λάθος τους.
Εξαιρετική ιστορία πάντως συναγωνιστή και πολύ ωραία γραμμένη
:hi: :hi: :hi:
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Μια βαριά ίωση που με φιλοδώρησε ο υιός μου με καθήλωσε σπίτι. Συγγενείς φίλοι και γκόμενες σε ‘’απαγορευτικό απόπλου΄΄ για να μην μεταδώσω τον ιό.

Μετά από τετράωρο διάβασμα  των εξομολογήσεων του Ρουσσώ έννοιωθα την ανάγκη να το γυρίσω σε γράψιμο.

Και ο πυρετός από την ίωση άνοιγε στη μνήμη μου λαγούμια και ξέθαβε αναμνήσεις επώδυνες που όμως ο περασμένος πια χρόνος τους έδινε μια γλυκιά επίγευση.

Περαστικα γλυκουλη και φιλια στον υιο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom