Νέα

Metal videos!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19K
  • Εμφανίσεις 490K
  • Ετικέτες
    heavy metal
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
31
Like
25.991
Πόντοι
7.046
Στο εντωμεταξύ είδα και το σετ λιστ, χτισμένο στο somewhere in time...πολύ κρίμα που δεν θα έρθουν...δεν κατάλαβα όμως γιατί μας άφησαν εκτός τουρ φέτος...
Αμα ερχόντουσαν φέτος θα σπαγανε όλα τα ρεκόρ!
Θα είχαν έρθει 48644 φορές στην Ελλάδα!! Όπως και να έχει θα έπρεπε να το παιξουν μια φορά εδώ.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
Στο εντωμεταξύ είδα και το σετ λιστ, χτισμένο στο somewhere in time...πολύ κρίμα που δεν θα έρθουν...δεν κατάλαβα όμως γιατί μας άφησαν εκτός τουρ φέτος...
Αμα ερχόντουσαν φέτος θα σπαγανε όλα τα ρεκόρ!
Θα είχαν έρθει 48644 φορές στην Ελλάδα!! Όπως και να έχει θα έπρεπε να το παιξουν μια φορά εδώ.
αναβουμε καπνογονα και τσαντιζεται ο Μπρους. Αυτη ειναι η τιμωρια μας :priest:
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
31
Like
25.991
Πόντοι
7.046
αναβουμε καπνογονα και τσαντιζεται ο Μπρους. Αυτη ειναι η τιμωρια μας :priest:
Εγώ στα παπαρια μου για τους Maiden. Ακουω 33+ χρόνια Metal και ξέρω ποσο μαλακας ειναι ο Dickinson. Απλά θα'πρεπε να το παιξουν εδώ.
Εγώ από τους κλασσικους είμαι Priest. Halford, ένας είναι ο Θεός. Tipton, Kk, ένα είναι το απόλυτο κιθαριστικο δίδυμο.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.921
Like
23.394
Πόντοι
6.056
Απροσδόκητα καλό. Demonaz φίλε. Mastermind!
το λεω και ας πεσει το ταβανι τωρα εδω που φτασαμε αλλα ειναι καλυτεροι χωρις τον περιεργο :2funny:

και το Northern Chaos Gods εδειρε κωλους

του abbath μονο το πρωτο κατι πηγε να πει και μετα τα αλλα 2 φασαρια χωρις αρχη και τελος :coffee:
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.609
Κριτικές
34
Like
13.631
Πόντοι
17.346
Εγώ στα παπαρια μου για τους Maiden. Ακουω 33+ χρόνια Metal και ξέρω ποσο μαλακας ειναι ο Dickinson. Απλά θα'πρεπε να το παιξουν εδώ.
Εγώ από τους κλασσικους είμαι Priest. Halford, ένας είναι ο Θεός. Tipton, Kk, ένα είναι το απόλυτο κιθαριστικο δίδυμο.

 

panbar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2017
Μηνύματα
775
Κριτικές
1
Like
3.540
Πόντοι
446
Μιας και για Maiden ο λόγος, να πω το εξής: πιστεύετε ότι έχει λόγο ο Dickinson, ή το οποιοδήποτε όνομα, συγκρότημα κλπ για το που θα παίξουν; Οι εταιρίες και το management τα κανονίζουν όλα. Αν τους πουν θα παίξετε στο Νεπάλ, θα παίξουν! Τέλος! Συμβόλαια είναι όλα. Όχι προσωπικές προτιμήσεις! Και χρήμα! Η μπάντα αμοίβεται τόσα. Μπορείς να τα καλύψεις; Παίζουμε. Δεν μπορείς; Όταν μπορέσεις, μας ενημερώνεις. Απλά πράγματα. Δείτε την ευρωπαϊκή περιοδεία του Springsteen ... Φτηνότερο εισιτήριο από 170€ δεν βρίσκεις!!! Δείτε τους Metallica που παίζουν 2 μέρες σε κάθε πόλη, με διαφορετικό set list κάθε μέρα! Υπήρχε περίπτωση να μπορέσει η Ελλάδα να "σηκώσει" τέτοια συναυλία; Γι' αυτό δεν έρχονται. Όχι γιατί δεν γουστάρουν.

Αν έχουν λόγο, έχουν μόνο στο set list και στο περιεχόμενο της συναυλίας. Που και εκεί υπάρχουν παρεμβάσεις- είμαι σίγουρος - αλλά σαφώς το μεγάλο μερίδιο το έχει η μπάντα.
Ούτε πιστεύω ότι έκατσαν κάτω οι Maiden και είπαν "ελάτε να κάνουμε πλάκα στους Έλληνες. Θα πούμε το Alexander, αλλά δεν θα πάμε εκεί!"
 

Διανοούμενος

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιαν 2021
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
31
Like
25.991
Πόντοι
7.046
το λεω και ας πεσει το ταβανι τωρα εδω που φτασαμε αλλα ειναι καλυτεροι χωρις τον περιεργο :2funny:

και το Northern Chaos Gods εδειρε κωλους

του abbath μονο το πρωτο κατι πηγε να πει και μετα τα αλλα 2 φασαρια χωρις αρχη και τελος :coffee:
Εμένα το Northern Chaos δεν μου άρεσε. Αντίθετα αυτό γαμαει.
Όσο για τον Abbath έδειξε ότι χωρίς Demonaz δεν πιανει μια! Σε όλες τις δουλειές του.
Παρεπιπτόντως το March of the Norse γαμαααειιι!!!
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.632
Κριτικές
48
Like
11.602
Πόντοι
10.446

1988 στο Σπορτιγκ....από το ενα αυτι δεν ακουγα για μια εβδομαδα....κανα 2 πλευρα τα ραγισα.....
μου εφυγε ο σβερκος στο headbanging....
αξεχαστη συναυλία .....
 

katalanos3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2010
Μηνύματα
499
Like
1.215
Πόντοι
201

1988 στο Σπορτιγκ....από το ενα αυτι δεν ακουγα για μια εβδομαδα....κανα 2 πλευρα τα ραγισα.....
μου εφυγε ο σβερκος στο headbanging....
αξεχαστη συναυλία .....

Τα σκυλιά είχαν δώσει τρεις συναυλίες σε τρεις συνεχόμενες μέρες. Ο απόηχος του κολασμένου εκείνου τριημέρου αποτυπώθηκε σε ένα 7” δισκάκι που συνόδευε το LP τους “Nö Sleep At All”

motorhead.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom