Νέα

Messi ο κορυφαίος παίκτης στον κόσμο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bourdeliaris1984
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 205
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιον γουστάρετε περισσότερο;

  • Λιονελ Μεσσι

    Ψήφοι: 32 68,1%
  • Ντιέγκο Μαραντόνα

    Ψήφοι: 15 31,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    47

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
πολυ καλος ο μεσσι,παιχταρας,θεος κτλ
αλλα προσωπικα θεωρω καλυτερο τον ντιεγκο...κ συμφωνοι πιο αργο το ποδοσφαιρο τοτε,κακες αμυνες κτλ...αλλα κ ο ντιεγκο αν επαιζε αυτη την εποχη θα τριβαμε τα ματια μας,ολοι προσαρμοζονται στην αναλογη εποχη,διαφορετικες προπονησεις.τακτικες.κτλ κτλ τρανο παραδειγμα ο μαλντινι που επαιζε σε υψηλο επιπεδο μεχρι περισυ...απο τα 17 του επαιζε με αντιπαλους πλατινι κ ντιεγκο μεχρι τα 40 του με μεσσι.ροναλντο κ ολους...
αν καποιος με προβληματισε ωστε να παρει το στεμμα του βασιλια ηταν μονο ενας....

p1_zidane_getty.jpg

μη τρελλαθουμε τωρα που θα γινει και μνεια στο παιδι του μπαμπα Μαλντινι. Που τον εβαλε με το ετσι θελω και τον κραταγε με το ετσι θελω. Της πλακας μπαλα
 

aplos2

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουν 2006
Μηνύματα
362
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
5.760
μη τρελλαθουμε τωρα που θα γινει και μνεια στο παιδι του μπαμπα Μαλντινι. Που τον εβαλε με το ετσι θελω και τον κραταγε με το ετσι θελω. Της πλακας μπαλα

α ο μαλντινι επαιζε λογω μεσου αχαχαχαχαχα... φιλε μου αν εχει μεινει κατι αξιοκρατικο στην εποχη μας αυτος ειναι ο αθλητισμος...
τεσπα φυσικα δεν συγκρινα μαλντινι με ντιεγκο,μεσσι κτλ απλα μας αρεσει η δεν μας αρεσει ηταν ενα πολυ καλο μπακ κ επαιζε σε υψηλο επιπεδο απο την εποχη του ντιεγκο μεχρι κ τον ζινταν...οποτε κατα τη γνωμη μου κ ο ντιεγκο θα εκανε παπαδες στο κυβο αν επαιζε τωρα
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
α ο μαλντινι επαιζε λογω μεσου αχαχαχαχαχα... φιλε μου αν εχει μεινει κατι αξιοκρατικο στην εποχη μας αυτος ειναι ο αθλητισμος...
τεσπα φυσικα δεν συγκρινα μαλντινι με ντιεγκο,μεσσι κτλ απλα μας αρεσει η δεν μας αρεσει ηταν ενα πολυ καλο μπακ κ επαιζε σε υψηλο επιπεδο απο την εποχη του ντιεγκο μεχρι κ τον ζινταν...οποτε κατα τη γνωμη μου κ ο ντιεγκο θα εκανε παπαδες στο κυβο αν επαιζε τωρα

 ..και ο Γκατουζο παιζει σε υψηλο επιπεδο επισης,αλλα αυτο δεν σημαινει
οτι ξερει και μπαλλα,ακομακαι για την θεση που παιζει....

Αυτο εννοει ο εκτορας

Υπηρξαν και υπαρχουν μπακ και χαφ που ηξεραν και ξερουν τοννους μπαλλας

Απλα οι δυο προαναφερθεντες ηταν φιλοτιμοι επαγγελματιες,προσπαθουσαν για την βελτιωση τους,"ματωναν" για την φανελλα,εκαναν πολλη βρωμικη δουλεια,και αναγκαζαν τον εκαστοτε προπονητη να συμπληρωνει την ενδεκαδα του καθε αγωνα με αυτους πρωτους πρωτους

αλλα μπαλα δεν ηξεραν...
 

aplos2

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουν 2006
Μηνύματα
362
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
5.760
φιλε μου δεν ειπα οτι ηξερε καμμια μπαλαρα... αλλα αν εβαζα τα 10 καλυτερα αριστερα μπακ των τελευταιων 20χρονων για μενα προσωπικα ειναι στη 5αδα...ειπα τον μαλντινι ως σημειο αναφορας γιατι εχει αγωνιστει κ στα χρονια του ντιεγκο αλλα κ των τωρινων κ ανταποκριθηκε πολυ καλα-οποτε κατ εμε αν επαιζε τωρα ο πιμπε.. 2 μεσσι θα ηταν...

ps:οχι να συγκρινουμε κ μαλντινι με γκατουζο...
 

papaflesas

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Εμένα δεν με "τρελαίνει" ο Μέσι.Κάτι μου λέει πως θα "ξεφουσκώσει" όπως και τόσοι άλλοι που είχαν χρισθεί ως αντι Μαραντόνες κατά καιρούς...Εχθές πάντως πέρα από το τρίτο γκολ,τα άλλα ήταν γκολ που θα μπορούσε να βάλει ένας καλός επιθετικός.Πάντως σαν τον Μαραντόνα δεν είναι και δε θα γίνει.Και δεν αναφέρομαι σε απόλυτους αριθμούς.Ο Μέσι μπορεί να έκανε μια κούρσα σαν τον Μαραντόνα,αλλά είχε αντίπαλο την Χερέθ στο Ισπανικό πρωτάθλημα,και ο Μαραντόνα την Εθνική Αγγλίας σε παγκόσμιο κύπελλο.

Δείτε τι κάνει ο καλύτερος-για εμένα φυσικά-ποδοσφαιριστής που έχει αγωνιστεί στο Ισπανικό πρωτάθλημα μαζί με τον Μαραντόνα βεβαίως (δεν υπολογίζω Κρόιφ,Di Stefano κλπ διότι είναι άλλες εποχές)
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
φοβερη κοφτη τριπλα ο μαγκας
 

Επισκέπτης
Ο Μέσι μπορεί να έκανε μια κούρσα σαν τον Μαραντόνα,αλλά είχε αντίπαλο την Χερέθ στο Ισπανικό πρωτάθλημα,και ο Μαραντόνα την Εθνική Αγγλίας σε παγκόσμιο κύπελλο.
Δεν ειμαι φανατικος ποδοσφαιροφιλος αλλα ξερω κοσμο που οταν ειδε το γκολ-κοπια του Μεσι με την Χερεθ δακρυσε...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εμένα δεν με "τρελαίνει" ο Μέσι.Κάτι μου λέει πως θα "ξεφουσκώσει" όπως και τόσοι άλλοι που είχαν χρισθεί ως αντι Μαραντόνες κατά καιρούς...Εχθές πάντως πέρα από το τρίτο γκολ,τα άλλα ήταν γκολ που θα μπορούσε να βάλει ένας καλός επιθετικός.Πάντως σαν τον Μαραντόνα δεν είναι και δε θα γίνει.Και δεν αναφέρομαι σε απόλυτους αριθμούς.Ο Μέσι μπορεί να έκανε μια κούρσα σαν τον Μαραντόνα,αλλά είχε αντίπαλο την Χερέθ στο Ισπανικό πρωτάθλημα,και ο Μαραντόνα την Εθνική Αγγλίας σε παγκόσμιο κύπελλο.

Δείτε τι κάνει ο καλύτερος-για εμένα φυσικά-ποδοσφαιριστής που έχει αγωνιστεί στο Ισπανικό πρωτάθλημα μαζί με τον Μαραντόνα βεβαίως (δεν υπολογίζω Κρόιφ,Di Stefano κλπ διότι είναι άλλες εποχές)
ααααααααααααχχααχαχαχαχαααααααααα
το έχω ξαναγράψει αλλά στην ελλάδα η ημιμάθεια και η βλακεία κάνει πάρτυ...
το 2005 ήμανε στο ναό με το βάζελα.....
όταν πήγαμε στην μπουτίκ όλοι οι μαλάκες έλληνες ήσαντε στημένοι να χτυπήσουν στη φανέλλα το νο 10 του ραναλντίνιο.... στην άλλη πρέσσα ήσαντε στημένοι όλο οι καταλανοί και χτυπούσαν το νο 19 του Μέσσι......
Μεταξύ μας αναρωτιόμασταν τότε οι μαλάκες έλληνες... Καλά τι μαλάκες...
Ποιος ειναι αυτός ο μαλακας που παίρνουν τη φανέλα του;

αααααααααααααααχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαααα μετά από 5 χρόνια δεν ξέρω τι κάνουν οι καταλανοί στην πρέσσα, αλλά ο πιτσιρικάς που δεν ξέραμε ποιός είναι οι ελληνάρες ΠΗΡΕ ΤΗ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΡΟΝΙ ΜΕ ΤΟ 10...
όποιος άμπαλλος κατάλαβε, κατάλαβε

Υ.Γ.

ρώτησα τότενες τον υπεύθυνο του καταστήματος από περιέργεια..
Ποιός ρε μάγκες πουλάει τα περισσότερα;
απάντηση..... ο Μέσσης τα μισά και όλοι οι λοιποί τα άλλα μισά...
τότε είπα απο μέσα μου. Ρε τι μαλάκες είναι αυτοι δω πέρα......
Από πέρσι λέω από μέσα μου...
Ρε τι μαλακας ΕΛΛΗΝΑΣ είμαι.....
ακου θα ξεφουσκώσει...
αααααααααααχχααχχαχαχααχχαχα 5 χρόνια τον τρομπάρει φαίνεται ο γκουαρντιόλας

ααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχααααααα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ειμαι φανατικος ποδοσφαιροφιλος αλλα ξερω κοσμο που οταν ειδε το γκολ-κοπια του Μεσι με την Χερεθ δακρυσε...

δεν ήταν κόπια....
ήταν 2 κλάσεις καλύτερο και δυσκολότερο...
ξαναδές και τα δύο......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εσύ πρέπει να είσαι ο επίτιμος καλεσμένος σε αυτό το πάρτι...

κλάψε σαχλαμάρα.....
δεν το λεω εγω.... το λενε οι καταλανοί εδώ και χρόνια...
επέμενε......
στη βαρκελώνη το πολύ πολύ να σε άρχιζαν στις καρπαζιές....
 

papaflesas

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
287
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Από την Βαρκελώνη είχε περάσει και άλλος ένας αντιμαραντόνα,και παραλίγο να έρθει στην ομάδα σου στον ΠΑΟ μετά από λίγα χρόνια...Και αυτού οι φανέλες ανάρπαστες γίνονταν!
 

Επισκέπτης
δεν ήταν κόπια....
ήταν 2 κλάσεις καλύτερο και δυσκολότερο...
ξαναδές και τα δύο......
Εννοεις οτι α)το πρεσαρισμα στον Μεσι ειναι μεγαλυτερο απο οτι στον Μαραντονα και β)ο γιος ειναι πιο σβελτος απο τον πατερα?

ΟΚ συμφωνω,αλλα στο τελος θα γινει η σουμα ΙΜΟ:O Μαραντονα εχει μια Ναπολι στο ενεργητικο του.

Μακαρι ο γιος να ξεπερασει τον πατερα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Από την Βαρκελώνη είχε περάσει και άλλος ένας αντιμαραντόνα,και παραλίγο να έρθει στην ομάδα σου στον ΠΑΟ μετά από λίγα χρόνια...Και αυτού οι φανέλες ανάρπαστες γίνονταν!

αααααααααααααχααχχαχααχαχααααααααο μαραντόνα έχει περάσει από την καταλονία....
κλάψε και βάλε μας κάνα βίντεο του μπουντραγκένιο τώρα....
ααααααααααααχαχαχαχαααααααααααααα
 

aplos2

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Ιουν 2006
Μηνύματα
362
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
5.760
εννοειται οτι ειναι πιο δυσκολο του μεσσι κ σε 20 χρονια ο αντιστοιχος μεσσι θα βαλει ενα παρομοιο κ ακομα πιο δυσκολο...ετσι παει..

αν δεν παρει μουντιαλ μονος του δεν θα γινει ποτε χαλιφης αχαχαχαχα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εννοεις οτι α)το πρεσαρισμα στον Μεσι ειναι μεγαλυτερο απο οτι στον Μαραντονα και β)ο γιος ειναι πιο σβελτος απο τον πατερα?

ΟΚ συμφωνω,αλλα στο τελος θα γινει η σουμα ΙΜΟ:O Μαραντονα εχει μια Ναπολι στο ενεργητικο του.

Μακαρι ο γιος να ξεπερασει τον πατερα.

δες τις φάσεις ξανά...
ο μικρός κάνει περισσότερεςε ντρίπλες και πλασάρει από πολύ πιο δύσκολη θέση.
επίσης γι αυτούς που γνωρίζουν το τόπι...
ο μαραντόνα κάνει σχεδόν όλες τις ντρίπλες στη φάση αυτή με το ένα πόδι....
δες ξανά τη φάση του μικρού.......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom