Νέα

Με τις πουτάνες έσωσα τον γάμο μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 144
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

chaoserevos

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
81
Κριτικές
59
Like
3.082
Πόντοι
7.110
Το ιδιο λεμε Η γυναικα οταν κανει παιδια σταματα να προσεχει τον εαυτο της ( εξαιρουνται των εκατομμυριουχων ),
ο συζηγος σταματα να καυλωνει μαζι της, την παραμελει και αυτη αν εχει ισχυρη προσωπικοτητα , φωναζει το boytoy για να τονωσει την αυτοπεποιηθηση της
Συναγωνιστή αυτό ονομάζεται χαμηλή αυτοεκτίμηση της γυναικας. Και αν δεν πρόκειται για σοβαρό θέμα υγείας τότε δεν υπάρχουν δικαιολογίες
 

chaoserevos

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
81
Κριτικές
59
Like
3.082
Πόντοι
7.110
Οι γυναικες οταν κανουν παιδια χανουν το ενδιαφερον για τον αντρα και το σεξ , γιατι η φυση τις ωθει να ασχολουνται με τα παιδια
Αυτό ονομάζεται χαμηλή εκτίμηση για το σύντροφό της
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
903
Κριτικές
48
Like
4.692
Πόντοι
2.836
Οι γυναικες οταν κανουν παιδια χανουν το ενδιαφερον για τον αντρα και το σεξ , γιατι η φυση τις ωθει να ασχολουνται με τα παιδια
συμφωνώ και συμπληρώνω ότι συχνά χάνουν το ενδιαφέρον για το σεξ - κι αρχίζουν να "έχουν πονοκέφαλο" και να "είναι κουρασμένες" - πριν ακόμα έρθουν τα παιδιά. Με το που νοιώσουν ότι έδεσαν τον γάιδαρό τους.
Αυτό που δεν το καταλαβαίνω είναι το εξής: είναι τόσο βούρλα που δεν καταλαβαίνουν ότι όταν κόψουν το σεξ στον σύζυγο, αυτός θα το αναζητήσει αλλού; σε γκόμενες ή επαγγελματίες;
 

Ropas

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2022
Μηνύματα
65
Like
216
Πόντοι
20
Εγω παντως συμφωνω με τον νηματοθετη με μια προυποθεση ομως . Αν η γυναικα σε λογικα πλαισια το προσπαθει με το σεξ κ να σε ικανοποιησει αλλα οι υποχρεωσεις τις καθημερηνοτητας δεν επιτρεπουν αυτα που μπορει ο καθενας να θελει . Για παραδειγμα εγω θα ηθελα καθε μερα να χυνω . Πηδιομαστε 2-3 φορες την εβδομαδα αλλα μια μερα που ειναι κομματια εγω εχω καυλες να μου παρει μια πιπα.Δεν μπορω να της πω χωριζουμε γτ σημερα που εισαι χαλια δεν με τελειωσες. Εκει ερχονται οι εργαζομενες κ φερνουν την ισσοροπια. Τωρα αν το εχει παρατησει το θεμα κ ειστε αλλου ο ενας αλλου ο αλλος φιλακια!
 

papas32

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2018
Μηνύματα
161
Like
238
Πόντοι
21
Οι γυναικες οταν κανουν παιδια χανουν το ενδιαφερον για τον αντρα και το σεξ , γιατι η φυση τις ωθει να ασχολουνται με τα παιδια
Δεν ισχύει, η κακη σχέση με τον σύζυγό τους τις κάνει να προσκολλώνται στα παιδιά, ιδίως τα αγόρια. Πολλές παντρεύονται γιατί θεωρούν απλά ότι αυτός ο άνδρας τους ταιριάζει στη δεδομένη χρονική στιγμή και θέλουν να κάνουν παιδιά (λύση ανάγκης). Όταν έρθουν τα παιδιά και αυξανουν οι απαιτήσεις η σχέση δοκιμάζεται, και το κακό σεξ είναι μια από τις εκφάνσεις αυτής της κατάστασης.
 

Nitro-x

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2020
Μηνύματα
33
Κριτικές
2
Like
106
Πόντοι
0
συμφωνώ και συμπληρώνω ότι συχνά χάνουν το ενδιαφέρον για το σεξ - κι αρχίζουν να "έχουν πονοκέφαλο" και να "είναι κουρασμένες" - πριν ακόμα έρθουν τα παιδιά. Με το που νοιώσουν ότι έδεσαν τον γάιδαρό τους.
Αυτό που δεν το καταλαβαίνω είναι το εξής: είναι τόσο βούρλα που δεν καταλαβαίνουν ότι όταν κόψουν το σεξ στον σύζυγο, αυτός θα το αναζητήσει αλλού; σε γκόμενες ή επαγγελματίες;
Εδώ πλέον και οι επαγγελματίες έχουν " πονοκέφαλο, πονάνε, είναι κουρασμένες" και δεν κάθονται. Οι "κανονικές" είναι το πρόβλημα ?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.160
Like
15.737
Πόντοι
3.656
Οι γυναικες οταν κανουν παιδια χανουν το ενδιαφερον για τον αντρα και το σεξ , γιατι η φυση τις ωθει να ασχολουνται με τα παιδια

Εκτός απ'αυτές που το πετάνε στη μάνα τους και συνεχίζουν τη ζωάρα
 
OP
OP
arxidakos

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
433
Κριτικές
9
Like
2.453
Πόντοι
481
Ενώ καταλαβαίνω την ανάγκη για σεξ, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι για ποιο λόγο κάποιος να πανηγυρίζει ότι έσωσε το γάμο του βρίσκοντας εναλλακτικές.

Δεν κρίνω κανέναν, εννοείται ότι ο καθένας μας έχει τα θεματακια του σε αυτή τη ζωή. Αυτό που λέω είναι ότι αν η σύντροφος του καθενός δεν καλύπτει μια από τις ΠΟΛΥ βασικές προϋποθέσεις του να μείνεις μαζί της για πάντα, αφενός μεν έχεις όλων τις ευλογίες να βρεις να καλυφθείς, αφετέρου κάτι πάει λάθος όταν θεωρείς ότι έτσι 'σωζεις' το γάμο σου.

ΟΧΙ φίλε, δεν χρειάζεται να σώσεις κανένα γάμο. Αν η σύντροφος σου δεν μπορεί να σε καλύψει, τότε είναι ανάξια για σένα κ σου αξίζει κάτι καλύτερο. Αν θες μένεις μαζί της, αν δεν θες δεν μένεις, αυτό που δεν χρειάζεται είναι η προσπάθεια σου να το 'σωσεις', πόσο μάλλον το να θεωρείς ότι όντως το έσωσες.
Φιλαρακι σεβομαι τις αποψεις του καθενος.το να πιεζω την γυναικα μου να την γαμησω με το ζορι ενω δεν θελει .εκεινη να υπομενει να προσποιειται τυπου οργασμους κλπ .δεν γουσταρω.φερνει φθορα.τα εσκορτς με χαλαρωνουν και η σχεση με την γυναικα μου ειναι σε πληρη ισορροπια .την γαμαω με την συχνοτητα που θελει .ουτε μουτρα εχω ουτε ενταση απο αγαμια οπως συμβαινει με πολλα ζευγαρια.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.005
Πόντοι
10.336
Φιλαρακι σεβομαι τις αποψεις του καθενος.το να πιεζω την γυναικα μου να την γαμησω με το ζορι ενω δεν θελει .εκεινη να υπομενει να προσποιειται τυπου οργασμους κλπ .δεν γουσταρω.φερνει φθορα.τα εσκορτς με χαλαρωνουν και η σχεση με την γυναικα μου ειναι σε πληρη ισορροπια .την γαμαω με την συχνοτητα που θελει .ουτε μουτρα εχω ουτε ενταση απο αγαμια οπως συμβαινει με πολλα ζευγαρια.
ετσι ειναι.
Ο ανδρας καλως ή κακως, εχει ξεκαθαρα μεγαλυτερη βιολογικη αναγκη για σεξ απτις γυναικες. Ψυχολογικα ειναι στον καθε ανθρωπο, αλλα βιολογικα (σωματικα δηλαδη), το αρσενικο εχει σαφως συχνοτερες καυλες. Η φυση εφτιαξε τα ζωα ετσι αλλωστε, με το αρσενικο να ειναι παντα "ετοιμοπολεμο" να γονιμοποιησει παραπανω απο ενα θυληκα, αν χρειαστει, για τις αναγκες αναπαραγωγης του ειδους. Το "μειονεκτημα" της φυσης στην συχρονη ζωη και τον πολιτισμενο ανθρωπο, ειναι οτι ο ανδρας δεν μπορει να συμπεριφερθει σαν τον πιθηκο ή σαν τον σκυλο/γατο, που βιάζουν, αν χρειαστει, τις παρτενερ τους, για να αδειασουν τα αρχιδια τους. Ουτε το λες και υγιές ψυχολογικα, ενας ανδρας 40 ας πουμε ετων, να βαραει μαλακια καθε μερα σαν 14χρονος.
 
Εγγρ.
18 Φεβ 2018
Μηνύματα
420
Κριτικές
24
Like
3.048
Πόντοι
1.431
Σου εγραφα μεγαλο ποστ αλλα πατησα delete κατα λαθος και δε σωθηκε.
Σε γενικες γραμμες:
Οι γυναικες που το παιζουν δυσκολες εχουν και αλλους "μνηστηρες"
Γι αυτο και θελουν να τις φας "στο φτερο" με εντονα επιθετικη διεκδικηση χωρις ωστοσο να ασκησεις βια πανω τους
Απλα να μην αφηνεις για αυριο πραγματα που μπορεις να κανεις σημερα.
Οποτε καληνυχτισα γκομενα εχασα για παντα και την ευκαιρια να τη γαμησω.
Μετα βαζουν τη λογικη τους μπροστα και χανεται η μπαλα
Καλυτερα να το κανουν ενω τους τον εχεις φορεσει πρωτα :zfuck:
«Θέλουν να τις φα στο φτερό με έντονα επιθετική διεκδίκηση χωρίς βία και χωρίς να αναβάλεις για αύριο αυτο που μπορείς να κανεις σήμερα γιατι μετα βάζουν τη λογική»

Φίλε τα είπες όλα. Το χω πάθει κο έχω μαθει.
 
OP
OP
arxidakos

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
433
Κριτικές
9
Like
2.453
Πόντοι
481
ετσι ειναι.
Ο ανδρας καλως ή κακως, εχει ξεκαθαρα μεγαλυτερη βιολογικη αναγκη για σεξ απτις γυναικες. Ψυχολογικα ειναι στον καθε ανθρωπο, αλλα βιολογικα (σωματικα δηλαδη), το αρσενικο εχει σαφως συχνοτερες καυλες. Η φυση εφτιαξε τα ζωα ετσι αλλωστε, με το αρσενικο να ειναι παντα "ετοιμοπολεμο" να γονιμοποιησει παραπανω απο ενα θυληκα, αν χρειαστει, για τις αναγκες αναπαραγωγης του ειδους. Το "μειονεκτημα" της φυσης στην συχρονη ζωη και τον πολιτισμενο ανθρωπο, ειναι οτι ο ανδρας δεν μπορει να συμπεριφερθει σαν τον πιθηκο ή σαν τον σκυλο/γατο, που βιάζουν, αν χρειαστει, τις παρτενερ τους, για να αδειασουν τα αρχιδια τους. Ουτε το λες και υγιές ψυχολογικα, ενας ανδρας 40 ας πουμε ετων, να βαραει μαλακια καθε μερα σαν 14χρονος.
Αλανθαστος.
 

Πρυτανης

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
232
Κριτικές
45
Like
3.323
Πόντοι
1.431
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Ευτυχώς πρόλαβα το πρώτο κύμα μολις έπεσε το καθεστώς. Ήταν πριν παντρευτώ.
Εννοείται πως δεν το σταμάτησα. Που θα έβρισκα τέτοιες και τόσες θεές με αν θυμάστε 2-4 χιλιάδες δρχ. στα σπιτάκια και 4-7 στα τότε στούντιο.
Είμαστε φτιαγμένοι με τέτοια αρχέγονα που έχουν μεταβιβαστεί στην εξέλιξη μας με τα χιλιάδες χρόνια.
Πολυγαμικοί . Στον homo sapiens γυρνούσε η ομάδα από κυνήγι κι όποιος είχε το μεγαλύτερο κομμάτι κρέας στην πλάτη επιλέγονταν από ΤΗΝ αρχηγό της σπηλιάς να πηδηχτεί η οποία μετά , έπαιρνε και τους υπόλοιπους της ομάδας. Δεν υπήρχε η έννοια μονογαμίας.
Ομοίως και στην αρχαία Σπάρτη με τις γυναίκες που έβαζαν τον κοντό χιτώνα. Της έλεγαν φαινομηρίδες*

Το τεράστιο ευεργέτημα των εργαζομένων κοριτσιών είναι πως όταν κάποιοι δεν θέλουμε να εμπλακούμε για κανένα λόγο με άλλες σχέσεις συν τα έξοδα που θα έχουν είναι Η λύση.
Η εναλλαγή λοιπόν των (έστω και πρόσκαιρων) ερωτικών συντρόφων θεωρώ πως είναι "τροφή" για να παραμένουμε ενεργοί υγιείς και εσωτερικά ακμαίοι.

Πριν κατά και μετά τον γάμο μου δεν έπαψα να επισκέπτομαι εργαζόμενα κορίτσια.
Μόνον όταν η φύση το επιτρέψει θα σταματήσω
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
6
Like
822
Πόντοι
96
Φιλαρακι σεβομαι τις αποψεις του καθενος.το να πιεζω την γυναικα μου να την γαμησω με το ζορι ενω δεν θελει .εκεινη να υπομενει να προσποιειται τυπου οργασμους κλπ .δεν γουσταρω.φερνει φθορα.τα εσκορτς με χαλαρωνουν και η σχεση με την γυναικα μου ειναι σε πληρη ισορροπια .την γαμαω με την συχνοτητα που θελει .ουτε μουτρα εχω ουτε ενταση απο αγαμια οπως συμβαινει με πολλα ζευγαρια.
Εάν εχει μπαζοποιηθει η γυναικα σου κ το ρίξεις στις πουτανες , μετα πως θα καβλωσεις μαζι της;θα σκέφτεσαι την ΑριαναΜατζικ και μολις βλέπεις το μπαζο τη γυναικα σου , θα σου πέφτει … συνεπώς για να την ποτισεις κ την συζυγο πρεπει να παρεις χαπια τυπου βιάγκρα ..
Εν κατακλείδι,εαν δεν κανεις σεξ μαζι της ή εαν κανεις με το ζόρι επειδη την σιχαίνεσαι εμφανισιακά θα πρεπει , να ΧΩΡΙΣΕΙΣ……

Αρα με τις πουτανες δεν σωνεις το γάμο σου
Απλα καθυστερείς να χωρίσεις τη γυναικα σου που μετατράπηκε σε ΦΑΛΑΙΝΑ, μετα το γάμο

Επιπλέον σπάνια καποιος γαμαει σε οίκους με μεγαλη συχνότητα , οταν η γυναικα του ειναι ΟΜΟΡΦΗ
..αντε να πηδήξει πουτανα σε κάνα επαγγελματικό ταξίδι ή εαν παει η συζυγος στο χωριό της κ μείνουν χωριστά για κάποιες μέρες
 
Τελευταία τροποποίηση:

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.197
Like
5.440
Πόντοι
1.056
Εάν εχει μπαζοποιηθει η γυναικα σου κ το ρίξεις στις πουτανες , μετα πως θα καβλωσεις μαζι της;θα σκέφτεσαι την ΑριαναΜατζικ και μολις βλέπεις το μπαζο τη γυναικα σου , θα σου πέφτει … συνεπώς για να την ποτισεις κ την συζυγο πρεπει να παρεις χαπια τυπου βιάγκρα ..
Εν κατακλείδι,εαν δεν κανεις σεξ μαζι της ή εαν κανεις με το ζόρι επειδη την σιχαίνεσαι εμφανισιακά θα πρεπει , να ΧΩΡΙΣΕΙΣ……

Αρα με τις πουτανες δεν σωνεις το γάμο σου
Απλα καθυστερείς να χωρίσεις τη γυναικα σου που μετατράπηκε σε ΦΑΛΑΙΝΑ, μετα το γάμο

Επιπλέον σπάνια καποιος γαμαει σε οίκους με μεγαλη συχνότητα , οταν η γυναικα του ειναι ΟΜΟΡΦΗ
..αντε να πηδήξει πουτανα σε κάνα επαγγελματικό ταξίδι ή εαν παει η συζυγος στο χωριό της κ μείνουν χωριστά για κάποιες μέρες
Δεν είπε κάπου ο νηματοθέτης ότι μπαζοποιήθηκε η γυναίκα του μετά τον γάμο. Αυτό που συμπεραίνω από τα γραφόμενα του είναι ότι δεν συμβαδίζουν στην συχνότητα του σεξ. Αυτός θέλει σχεδόν κάθε μέρα και η γυναίκα του 1-2 φορές την εβδομάδα. Οπότε για να καλύψει το "κενό" πηγαίνει στις πουτανες.
Τώρα το πως "σώζει" το γάμο του με αυτόν τον τρόπο είναι ένα μεγάλο ερώτημα. Ο γάμος είναι καταδικασμένος να αποτύχει αν οι δύο σύζυγοι δεν συμβαδίζουν (και σεξουαλικά). Έτσι το καταλαβαίνω εγώ (αν και δεν είμαι παντρεμένος).
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.504
Like
65.351
Πόντοι
11.956
Αφού τρωνε τρώνε τρώνε οι γυναίκες και οι άντρες δεν τους λένε κάτι ...πως έγινες έτσι παχυνες ...κάνε δίαιτα θα βρω αλλη ....τέτοια θέλουν ...αφού την παντρεύτηκες κάποτε σου άρεσε ....εάν δεν χει γίνει σαν αγελάδα σίγουρα όχι αλλά ποιος φταίει μόνο η γυναίκα...ο άντρας που ήταν ....
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.197
Like
5.440
Πόντοι
1.056
Αφού τρωνε τρώνε τρώνε οι γυναίκες και οι άντρες δεν τους λένε κάτι ...πως έγινες έτσι παχυνες ...κάνε δίαιτα θα βρω αλλη ....τέτοια θέλουν ...αφού την παντρεύτηκες κάποτε σου άρεσε ....εάν δεν χει γίνει σαν αγελάδα σίγουρα όχι αλλά ποιος φταίει μόνο η γυναίκα...ο άντρας που ήταν ....
Καλά δεν τρώνε μόνο οι γυναίκες μετά τον γάμο. Στα περισσότερα παντρεμένα ζευγάρια που γνωρίζω προσωπικά, ο άντρας είναι αυτός που με την μπυροκοιλιά του δείχνει μονίμως 6 μηνών έγκυος :confused:
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.504
Like
65.351
Πόντοι
11.956
Καλά δεν τρώνε μόνο οι γυναίκες μετά τον γάμο. Στα περισσότερα παντρεμένα ζευγάρια που γνωρίζω προσωπικά, ο άντρας είναι αυτός που με την μπυροκοιλιά του δείχνει μονίμως 6 μηνών έγκυος :confused:
Ναι έτσι είναι ....τότε πιο γάμος όταν ο ένας βλέπει τον άλλον και λέει από μέσα του ...κοίτα πως έγινε....απλά οι άντρες πληρώνουν και γαμανε οποία θέλουν ....άρα ?
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.197
Like
5.440
Πόντοι
1.056
Ναι έτσι είναι ....τότε πιο γάμος όταν ο ένας βλέπει τον άλλον και λέει από μέσα του ...κοίτα πως έγινε....απλά οι άντρες πληρώνουν και γαμανε οποία θέλουν ....άρα ?
Άρα πιο εύκολα οι άντρες μένουν σε έναν αποτυχημένο γάμο;:think:
Το βρήκα;
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.504
Like
65.351
Πόντοι
11.956
Άρα πιο εύκολα οι άντρες μένουν σε έναν αποτυχημένο γάμο;:think:
Το βρήκα;
Απλά οι άντρες θα βρουν με πληρωμή να γαμισουμε να ικανοποιήσει τον εγωισμό του...δεν σώζει κανά γάμο απλά τον αφήνει να υπάρχει
 

chaoserevos

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
81
Κριτικές
59
Like
3.082
Πόντοι
7.110
Φιλαρακι σεβομαι τις αποψεις του καθενος.το να πιεζω την γυναικα μου να την γαμησω με το ζορι ενω δεν θελει .εκεινη να υπομενει να προσποιειται τυπου οργασμους κλπ .δεν γουσταρω.φερνει φθορα.τα εσκορτς με χαλαρωνουν και η σχεση με την γυναικα μου ειναι σε πληρη ισορροπια .την γαμαω με την συχνοτητα που θελει .ουτε μουτρα εχω ουτε ενταση απο αγαμια οπως συμβαινει με πολλα ζευγαρια.

Συναγωνιστή δεν μου πέφτει λόγος πως τη βρισκει ο καθενας, ούτε κάνουμε λαϊκό δικαστήριο εδώ μέσα. Το αντίθετο μάλιστα, εγώ είμαι μαζί σας. Αυτό που δεν δέχομαι όμως είναι η κακομοιριά του να προσπαθεί κάποιος να παραμείνει σε ένα γάμο ενώ κάτι δεν τον καλύπτει, κ απ' ο,τι φαίνεται από το νηνατοθετη είναι χρόνια κατάσταση κ όχι προσωρινή. Είναι πολύ παθητική αντίληψη, σοβαρά χαμηλής αυτοεκτίμησης κ ενδεχομένως το παιχνίδι ήδη να έχει λήξει από την άλλη πλευρά κ να μην το ξέρετε καν.

Είμαστε άντρες με συγκεκριμένη αξία, κ έχουμε κάθε δικαίωμα να παίρνουμε από τη σύντροφό μας τη φροντίδα που μας αξίζει κ που δίνουμε κ εμείς σε αυτές. Αυτή είναι η αντίληψη κ ο τρόπος σκέψης που οδηγούν σε ισορροπημένες μακροχρονιες σχέσεις, καθε άλλο που αποκλίνει είναι απλά ένα θέμα που θέλει τη λύση του.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom