Νέα

Μας έκλεισαν τα δωρεάν σαιτ για ταινιες- σειρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα χρηστος1011
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 162
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Εκείνος ο γαμημένος φόρος που μπήκε σε ηλεκτρονικές συσκευές (tablet, pc, κινητά) δεν μπήκε για τις απώλειες που έχουν οι εταιρίες από πνευματικά δικαιώματα κτλ κτλ... ;
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Και επίσης θα θέλουν μετά να πουλήσουν VDSL και Fiber....να τα κανει ΤΙ ο άλλος;
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.010
Like
1.422
Πόντοι
216
για free μπορει, διαφορετικα αγοραζεις συνδρομη απο 3 ευρω τον μηνα και εχεις μια χαρα ταχυτητες

Μπράβο μαλακα, κάτσε πλήρωνε για κάτι που ο διπλανος απολαμβάνει τσάμπα. Άμα το πάμε ετσι πληρώνω και νετφλιξ και τελειώνω με τα κατεβάσματα.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.897
Κριτικές
38
Like
4.924
Πόντοι
2.696
Και επίσης θα θέλουν μετά να πουλήσουν VDSL και Fiber....να τα κανει ΤΙ ο άλλος;

Για να κατεβάζει νόμιμα αγορασμένα προγράμματα,ταινίες,μουσική κλπ.Ότι σου δίνουν μια γρήγορη τεχνολογία δε σημαίνει ότι σου τη δίνουν για να κλέβεις.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.897
Κριτικές
38
Like
4.924
Πόντοι
2.696
Η χρησιμότητα κατ΄εμέ από τα torrents κλπ είναι στο να βρίσκω συγκροτήματα και δίσκους που μου αρέσουν και μετά να τους αγοράζω γνήσιους.Κατεβάζω ένα cd τραγούδι από το οποίο άκουσα π.χ στο youtube ή σε ιντερνετικό ράδιο και αν μου αρέσει όλο το αγοράζω.Δεν αγοράζω βέβαια 30 cd διότι και τα 30 να μου αρέσουν δεν είναι δυνατόν,αλλά όσα μου αρέσουν.Και αν μου αρέσει 1 κομμάτι μπορώ και το αγοράζω σαν single τα περισσότερα βγαίνουν.Και φυσικά όλα τα Cd που βγάζουν τα αγαπημένα μου συγκροτήματα.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.645
Πόντοι
5.506
συμφωνω σε ολα με αχιλεα και μπετ.....
εμπορικα γινετα τεραστια ζημια απο το παραπονο κατεβασμα....
απο την αλλη ομως το ελευθερο κατεβασμα βοηθησε απιστευτα στο να γνωρισουμε ταινιες και μουσικες που δεν θα βλεπαμε και θα ακουγαμε ποτε...
Μπετ ειναι το καλυτερο αυτο που προτεινεις για την μουσικη δλδ ακους "παρανομα" και οτι σου αρεσει το αγοραζεις....δυστυχως αυτο δεν μπορει να γινει με της ταινιες
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.645
Πόντοι
5.506
α και κατι αλλο εκτος του οτι αρχιδια εκλεισαν, παντα μου ερχονται στο μυαλο τα λογια ενος παλιου μου αφεντικου αρχες δεκαετιας του 90...παιδι μου τρουμπακη "ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΤΙΤΖΙΤΑΛ-ΚΛΕΒΕΤΑΙ!!!" μου ελεγε  :woldman: :woldman: :woldman:
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
α και κατι αλλο εκτος του οτι αρχιδια εκλεισαν, παντα μου ερχονται στο μυαλο τα λογια ενος παλιου μου αφεντικου αρχες δεκαετιας του 90...παιδι μου τρουμπακη "ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΤΙΤΖΙΤΑΛ-ΚΛΕΒΕΤΑΙ!!!" μου ελεγε  :woldman: :woldman: :woldman:

Εκτός και αν δίνεται δωρεάν (linux, google,win 10 klp), τότε δεν κλέβεται..
Aναχρονιστικό το αφεντικό, πιό πολλά λεφτά βγαίνουν από το δωρεάν.

Για τον Αχιλλέα που τόχει κάψει
Μπορείς να μετακομίσεις στην Γερμανία αλλά επειδή κι εκεί η ζωή μπορεί να σου φανεί χαλαρή, θα σου πρότεινα Κορυδαλλό σε κελί με βαρυποινίτες, εκεί υπάρχει κάποια πειθαρχία :)

ΥΓ
Φαγόθηκες με τις θέσεις εργασίας που δίνουν κάποιες πολυεθνικές που παράγουν σαβούρα, σε κάποιους υπαλλήλους που δεν αντέχουν ούτε ποπ κορν ν'αγοράσουν με τα λεφτά που παίρνουν.
Οι υπόλοιποι κινηματογράφοι είναι οικογενειακές επιχειρήσεις, δουλεύει το σόι εκεί.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.284
Κριτικές
15
Like
5.782
Πόντοι
1.496
Εχουν πει οτι το ελευθερο κατεβασμα σε μουσικη, κινηματογραφο, εχουν συντελεσει στην υποβαθμιση τα τελευταια χρονια της ποιοτητας ολων αυτων, κατι που ειναι εμφανες σε  συγκριση με τη δημιουργικοτητα που υπηρχε περασμενες δεκαετιες. Δηλαδη δε βγαινουν πια καλες ταινιες η μουσικη οπως παλια. Γιατι να μοχθησει καποιος, να δημιουργησει, να προσλαβει ενα σωρο ανθρωπους αν δεν εχει οικονομικο αντικρυσμα. Να βγαλει ο αλλος ταινια η δισκο που θα τρεξει ο θεατης να το "καταναλωσει" οσο γινεται πιο γρηγορα και οπωσδηποτε δωρεαν, εννοειται, ολα τσαμπα πρεπει να ειναι, να μη βγαλει λεφτα, και την ιδια στιγμη να βγαζει λεφτα η Καρντασιαν με το Ινσταγκραμ, Η Μαιρη Συνατσακη, η Σοφια Μουτιδου η να βγαζει λεφτα η καθε μια που δειχνει το κωλο της απο το δωματιο της η ταξιδευοντας 12 μηνες το χρονο και ανεβαζοντας φωτογραφιες, και ο καθε λιγουρης που δεν εχει παει με γυναικα στη ζωη του και του αρκει αυτο, πληρωνει.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.645
Πόντοι
5.506
Εκτός και αν δίνεται δωρεάν (linux, google,win 10 klp)
Aναχρονιστικό το αφεντικό, πιό πολλά λεφτά βγαίνουν από το δωρεάν.

Για τον Αχιλλέα που τόχει κάψει
Μπορείς να μετακομίσεις στην Γερμανία αλλά επειδή κι εκεί η ζωή μπορεί να σου φανεί χαλαρή, θα σου πρότεινα Κορυδαλλό σε κελί με βαρυποινίτες, εκεί υπάρχει κάποια πειθαρχία :)
δεν καταλαβες τι εγραψα...και το αφεντικο που τα ελεγε αυτα ηταν την 10ετια του 90...
πολυ μπροστα ητανε...και ειναι ακομα ο ανθρωπος
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.063
Like
2.843
Πόντοι
506
Tα πουστρακια του συριζα το ψηφισαν γιατι εθιγαν τα αφεντικα τους τις πολυεθνικες
Απο το να τα σκας στα πουστρακια του συριζα πολυ καλύτερα. Κι εχεις το κεφαλι σου ήσυχο. Μεχρι και αεροπορικά εισητηρια φτηνοτερα εχουν βρει καποιοι με vpn.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
Εχουν πει οτι το ελευθερο κατεβασμα σε μουσικη, κινηματογραφο, εχουν συντελεσει στην υποβαθμιση τα τελευταια χρονια της ποιοτητας ολων αυτων, κατι που ειναι εμφανες σε  συγκριση με τη δημιουργικοτητα που υπηρχε περασμενες δεκαετιες. Δηλαδη δε βγαινουν πια καλες ταινιες η μουσικη οπως παλια. Γιατι να μοχθησει καποιος, να δημιουργησει, να προσλαβει ενα σωρο ανθρωπους αν δεν εχει οικονομικο αντικρυσμα. Να βγαλει ο αλλος ταινια η δισκο που θα τρεξει ο θεατης να το "καταναλωσει" οσο γινεται πιο γρηγορα και οπωσδηποτε δωρεαν, εννοειται, ολα τσαμπα πρεπει να ειναι, να μη βγαλει λεφτα, και την ιδια στιγμη να βγαζει λεφτα η Καρντασιαν με το Ινσταγκραμ, Η Μαιρη Συνατσακη, η Σοφια Μουτιδου η να βγαζει λεφτα η καθε μια που δειχνει το κωλο της απο το δωματιο της η ταξιδευοντας 12 μηνες το χρονο και ανεβαζοντας φωτογραφιες, και ο καθε λιγουρης που δεν εχει παει με γυναικα στη ζωη του και του αρκει αυτο, πληρωνει.

Δικαιολογίες των πολυεθνικών, οι οποίες εκτός των άλλων επιβάλλουν και πολιτισμικό αποκλεισμό έχοντας εκτός από στούντιο αγοράσει και τις αίθουσες και τροφοδοτούν την τηλεόραση με φτηνό σαβουρο-υλικό.

Κυκλοφορεί στο youtube μία ωραία συνέντευξη του Γαβρά για τις διαφορές ανάμεσα στον Ευρωπαικό και Αμερικάνικο κινηματογράφο.

Η ελευθερία του internet επέτρεψε σε διάφορους δημιουργούς (κινηματογράφο/μουσική κλπ) που τρώγανε πόρτα από τις πολυεθνικές, να εκφραστούν.

ΥΓ
Μην πας μακριά
Κατέβα στο Μοναστηράκι, στους κεντρικούς δρόμους όλα τα μαγαζιά έχουν αγοραστεί από πολυεθνικές του στυλ ΝΙΚΕ. Ολοι οι μικροί εξηφανίστηκαν.

Επειδή η ζωή έχει γυρίσματα, κάποτε θα στρίψεις και στην σπιτική μαρμελάδα από μικροπαραγωγούς και θα κόψεις το σούπερ μάρκετ
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.284
Κριτικές
15
Like
5.782
Πόντοι
1.496
Δικαιολογίες των πολυεθνικών, οι οποίες εκτός των άλλων επιβάλλουν και πολιτισμικό αποκλεισμό έχοντας εκτός από στούντιο αγοράσει και τις αίθουσες και τροφοδοτούν την τηλεόραση με φτηνό σαβουρο-υλικό.

Κυκλοφορεί στο youtube μία ωραία συνέντευξη του Γαβρά για τις διαφορές ανάμεσα στον Ευρωπαικό και Αμερικάνικο κινηματογράφο.

Η ελευθερία του internet επέτρεψε σε διάφορους δημιουργούς (κινηματογράφο/μουσική κλπ) που τρώγανε πόρτα από τις πολυεθνικές, να εκφραστούν.

ΥΓ
Μην πας μακριά
Κατέβα στο Μοναστηράκι, στους κεντρικούς δρόμους όλα τα μαγαζιά έχουν αγοραστεί από πολυεθνικές του στυλ ΝΙΚΕ. Ολοι οι μικροί εξηφανίστηκαν.

Επειδή η ζωή έχει γυρίσματα, κάποτε θα στρίψεις και στην σπιτική μαρμελάδα από μικροπαραγωγούς και θα κόψεις το σούπερ μάρκετ
Να το παμε πιο συγκεκριμενα τοτε. Επειδη μου αρεσουν πολυ οι παλιες ελληνικες ταινιες, οσες φορες και να τις δω ευχαριστιεμαι, τις απολαμβανω, μπαινω στο youtube. Μαζι με εμενα μπαινουν και πολλοι αλλοι που επισης τους αρεσουν. Τις ανεβαζουν αρκετοι, και σε συντομο χρονικο διαστημα κατεβαινουν λογω πνευματικων δικαιωματων. 60 χρονια μετα! Προφανως καποιος ανθρωπος της εταιρειας εκμεταλευσης, καποιος ηθοποιος η κληρονομος, τις καταγγελει και κατεβαινουν. Τις ανεβαζουν, μενουν για λιγο, κατεβαινουν μετα. Και παλι απο την αρχη. Στο βιντεοκλαμπ θυμαμαι πριν χρονια ειχε ειδικη θεση για τα DVD με ελληνικες ταινιες. Αγοραζες με λιγα χρηματα. Να το εχεις σπιτι να το βαζεις οποτε θελεις. Κατι η διαδικασια να βαλεις το βιντεο, κατι η ευκολια του διαδικτυου, κατι που μερικοι δε θελουν η δεν εχουν χρηματα να διαθεσουν για να τις αγορασουν, η ουσια ειναι οτι δε διατιθονται για θεαση ελευθερα και δωρεαν. Και πολλοι διαμαρτυρονται που κατεβαινουν. Βριζουν. Ποιος εχει το δικιο στη συγκεκριμενη περιπτωση; Ολοι την ευκολια μας ψαχνουμε και δωρεαν κιολας. Δε γινεται παντα ομως.
 

Lorry

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2018
Μηνύματα
154
Κριτικές
2
Like
135
Πόντοι
1
για κατέβασμα πάντως υπάρχει και το mIRC (οι παλιοί θα το θυμούνται). υπάρχουν άπειρα rooms που κατεβαζεις ταινίες, ανιμε και σειρές με 10πλάσια ταχύτητα από τορεντ αφού δεν είναι peer to peer. Κατεβάζω ταινίες bluray 10gb σε μία ώρα το πολύ (αναλόγως και την ταχύτητα που έχει ο καθένας σπίτι του).

όσον αφορά για το κλέψιμο που λένε μερικοί, όταν ο κινηματογράφος ζητάει 8 ευρώ για μια ταινία και άλλα τόσα σε πατατάκια, ποπ κορν και αναψυκτικά τότε να μην ρωτάνε γιατί ο κόσμος δεν πάει στον κινηματογράφο και προτιμάει το κατέβασμα. μη πω τι χρειάζεται ένας οικογενειάρχης για να πάει την οικογένεια να δει μια ταινία. πάω κινηματογράφο μόνο σε ταινίες που γουστάρω και ξέρω οτι θα τις απολαύσω και δεν μπορώ να περιμένω πότε θα κυκλοφορήσουν στα διάφορα τορεντάδικα (star wars, deadpool κλπ).
 

tiger 40

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2015
Μηνύματα
113
Κριτικές
4
Like
56
Πόντοι
1
ξαναγραφω ενα σοβαρο κρατος πρωτα θα εκοβε...
-παρανομο εμποριο
-λαθραιο καπνο& ποτα
-λαθραια ΚΑΥΣΙΜΑ.
-μαιμου προιοντα
-παρανομους λαθρο εποικους
-μαυρη εργασια
-μαιμου συνταξεις
+αλλα 1.000
και μετα ας μιλουσαμε για μουσικη&ταινιες &πνευματικα δικαιωματα...
Διαβασα τα περι νομιμοτητας και κλεβουμε και κλπ κλπ.Συμφωνω με τα λεγομενα του γραφοντος οτι το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι,ειμασταν νομιμοι μια ζωη κι εγω κι ο πατερας μου και φανηκε στη πραξη οτι το κρατος τα τελευταια 40 χρονια οτι εκανε το εκανε για το δικο του συμφερον και μας κυβερναν 40 χρονια ανθελληνες προδοτες,καλες οι γερμανιες κι οι αμερικες κι η θεωρεια ,αλλα οπως λεει και το ανεκδοτο "στη θεωρια εχουμε εχουμε 2 εκατ.στη πραξη εχουμε 2 πουτανες στο σπιτι"
 

johny7gr

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
125
Like
9
Πόντοι
1
Οι πολυεθνικές εταιρίες είτε στη μουσική, στον κινηματογράφο ή στα ηλεκτρονικά παιχνίδια ποτέ δεν έχασαν. Αν λυπάμαι για κάποιους είναι μόνο οι μικρές εταιρίες πχ στο gaming, όπου μια ομάδα 8 νοματέων φτιάξαν με μεράκι ένα game και έκλεισαν γιατί δεν έβγαλαν καθόλου κέρδος(αλλά μετά απορροφήθηκαν και δούλεψαν για μεγαλύτερη πολυεθνική, οπότε χέστηκα). Όσο για τις μεγαλοεταιρίες, να πάνε να γαμηθούν……. Θα βρουν την άκρη....είτε κλείνοντας κάποια torrent sites, είτε ασχολήθηκαν με τα online games, όπου ο μέσος χρήστης δε μπορεί να ασκήσει πειρατεία. Προσωπικά θα συνεχίζω να βρίσκω τρόπους να κατεβάζω ταινίες πειρατικά εκτός κιαν θέλω πραγματικά να δω την ταινία στον κινηματογράφο(όπου πρέπει να δώσω 10+ €), θα συνεχίζω να κατεβάζω τραγούδια πειρατικά εκτός κιαν τα τραγούδια του άλμπουμ του τάδε καλλιτέχνη αξίζει να το χω(κι όχι σε 13 τραγούδια να αξίζουν μόνο τα 3) και θα συνεχίζω να κατεβάζω πειρατικά παιχνίδια γιατί δεν ξέρω αν θα μου αρέσει ή όχι. Δεν το παίζω εντελώς τζαμπατζής, αλλά εν καιρό κρίσης ο καθένας κάνει το προσωπικό του κούρεμα. Εγώ επιλέγω να χει το παιδί μου γάλα να πιει, επιλέγω να συνεχίζω να έχω hobby όπως το gaming, αλλά όχι να σκάω τα λεφτά που μου ζητά η κάθε εταιρία καρχαρίας. Θα το βρω ιντερνετικά, θα το παίξω, θα δω αν αξίζει για τα γούστα μου και θα περιμένω με υπομονή την πτώση της τιμής του για να το συλλέξω. Οι πολυεθνικές το ξαναλέω.....ΔΕ ΧΑΝΟΥΝ κιας κλαίγονται.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.138
Like
21.129
Πόντοι
5.506
Mαλακίες τούμπανα. Άλλη μια Συριαζαική μπούρδα, άλλος ένας στρουθοκαμηλισμός, άλλο ένα πυροτέχνημα διάρκειας μερικών ημερών, βαριά εβδομάδων. Πειρατεία, πνευματικά δικαιώματα και αρχίδια καλαβρέζικα που υποτίθεται οτι τώρα ενδιαφέρθηκαν. 

Για πείτε μου ρε μάγκες πχ, το cd/dvd αντιγραφικό πωλείται νομιμότατα και με όλους τους φόρους του στην ελεύθερη αγορά; To προιόν που δημιουργεί, μια κόπια, θεωρείται παράνομο και έγκλημα; Τότε τι μου το πουλάς και εισπράτεις τους φόρους ρε καργιόλη υποκριτή;


Απατεωνιές.
 

juvesalonika

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
98
Κριτικές
2
Like
74
Πόντοι
0
Οσοι δεν θελετε να μπλεξετε με vpn μπορειτε να κατεβασετε το DnsJumper 2.1 που αλλαζει τη διευθυνση dns ευκολα και δεν υπαρχει προβλημα με ταχυτητες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom