Νέα

Μαριάννα Ντούβλη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giovanisilva
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 580K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Πέρκα : Perca fluviatilis

Η πέρκα ανήκει στην οικογένεια των περκιδών.
Το κοιλιακό και εδρικό πτερύγιο είναι αρκετά φαρδιά  :boobies: και το ουραίο είναι γεροδεμένο   :bottom:.
Αναπαράγονται τον Απρίλιο  :knockinb: και τον Μάιο όταν η θερμοκρασία του νερού δεν έχει ακόμα υπερβεί τους 10ο C.
Οι μεγάλες πέρκες ζουν απομονωμένες ή σχετικά μακριά η μια από την άλλη, αφού εξαιτίας της αδηφαγίας τους, η ακτίνα δράσης τους είναι αρκετά μεγάλη.
Μια πέρκα ακολουθεί γόνους και ρίχνεται με λαιμαργία σε κάθε τι που κουνιέται και έχει διαστάσεις που μπορεί να καταπιεί, και που της φαίνεται φαγώσιμο  :helpplea:. Αργότερα τρέφεται με μικρά ψάρια, νύμφες εντόμων, οστρακόδερμα κλπ. Καταδιώκει για μικρές αποστάσεις, αλλά πολύ γρήγορα.

πηγή:

:2funny: :2funny: :2funny:
γαματος!

αλλα για δωσε μας ακομα λιγα στοιχεια ,για το ποτε χρησιμοποιουμε αυτον τον ορο για καποιον  :)
 

Keyser Soze

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
310
Like
0
Πόντοι
1
Εδώ είναι το thread με τα ψάρια? Να ρίξω και εγώ κάνα λούτσο, τότε...

[-Έφερα τα ψάρια...
-Ποια ψάρια?
-Κάτσε να σε γ*μήσω!]
 

Συνημμένα

  • loutsos 1.jpg
    loutsos 1.jpg
    50,5 KB · Εμφανίσεις: 33
  • loutsos 2.jpg
    loutsos 2.jpg
    25,8 KB · Εμφανίσεις: 35

raikage

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
193
Like
18
Πόντοι
1
Εγώ μια φορά την κάρφωνα...

βιντεάκι special...



Κώδικας:
[URL unfurl="true"]http://www.megaupload.com/?d=GXW4U3RU[/code[/URL]]
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166

raikage

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
193
Like
18
Πόντοι
1
fan ή μη, κατεβάστε το βίντεο...  ;)
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
νομίζω ότι το σίτε είναι για τα ευαγή ιδρύματα της χώρας και όχι τα κουλτουριάρικα
θα σας χαλαρέ να ήταν το ίδιο μαγαζί με την ΠΕΠΗ , βάρδια στην Λιοσίων , πρωί Μαριάννα , απόγευμα , Στέλλα , και βράδια Πόπη , και στα ρέπω τον Κοριτσιών η θωδη .
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
νομίζω ότι το σίτε είναι για τα ευαγή ιδρύματα της χώρας και όχι τα κουλτουριάρικα
θα σας χαλαρέ να ήταν το ίδιο μαγαζί με την ΠΕΠΗ , βάρδια στην Λιοσίων , πρωί Μαριάννα , απόγευμα , Στέλλα , και βράδια Πόπη , και στα ρέπω τον Κοριτσιών η θωδη .

πεστα τυπε μου
σωστοςςςς
:rockon: :rockon:
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
νομίζω ότι το σίτε είναι για τα ευαγή ιδρύματα της χώρας και όχι τα κουλτουριάρικα
θα σας χαλαρέ να ήταν το ίδιο μαγαζί με την ΠΕΠΗ , βάρδια στην Λιοσίων , πρωί Μαριάννα , απόγευμα , Στέλλα , και βράδια Πόπη , και στα ρέπω τον Κοριτσιών η θωδη .

Όχι ρε ρεπατζού η Θώδη, δε μας λυπάσαι;;; Λεκανατζού πολύ ευχαρίστως!!! :dancing:
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
νομίζω ότι το σίτε είναι για τα ευαγή ιδρύματα της χώρας και όχι τα κουλτουριάρικα
θα σας χαλαρέ να ήταν το ίδιο μαγαζί με την ΠΕΠΗ , βάρδια στην Λιοσίων , πρωί Μαριάννα , απόγευμα , Στέλλα , και βράδια Πόπη , και στα ρέπω τον Κοριτσιών η θωδη .
Για την Πεπη δεν το συζηταμε !!!! μη σου πω  και η Νικολουλη με το ξανθο το σαντρε ... κολαση
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
μολις ειδα το βιντεο , Φουστανο μου τα εργα σου , αγγελους φτιαχνης ,
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom