Νέα

Λευκορωσία - Μίνσκ Πληροφορίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos fkr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 697
  • Εμφανίσεις 90K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Τώρα που είμαι εκτός μπορώ να πω.Μινσκ,Βιτέμπσκ,Μπρεστ.Ετσι κι αλλιώς τα ποστ τα έστειλα από τη Λευκορρωσία οπότε φαίνεται.Αλλά γενικά στις μικρές πόλεις πολλή αστυνομία γαμώ το κέρατό μου.
Στο Μπρεστ δυτική Λευκορωσία οι γκόμενες είναι προσιτές σου μιλάνε στο δρόμο δίνουν τηλέφωνα.Χούφτωνα στο τρένο τη διπλανή που μου έδωσε τηλέφωνο,μετά στη στάση χούφτωνα μια βυζαρού που περίμενε το τρένο σταματούσα γκόμενες στο δρόμο χαλαρά.Εκατσα μόνο μιάμιση μέρα πήρα ένα κάρο τηλέφωνα.Στο Βιτέμπσκ γίνονταν φάσεις μόνο μέσα στη ντίσκο.Εκεί γνώρισα την άλλη που μου πάσαρε τις φίλες της.
Επίσης από το ίντερνετ ήταν τρελλά σκηνικά γιατί σε παίρνανε όποτε θέλανε αυτές δε σε αφήνανε να κάνεις το κλασσικό πρόγραμμα Κιέβου 5.00 ραντεβού με μία γκόμενα,6.00 ραντεβού με άλλη σε γειτονικό σημείο,7.00 ραντεβού με άλλη,9.00 πήδος,11.00 κλαμπ κτλ.
Σε βάζανε όμως εύκολα στο σπίτι τους.
ο εσι τιτανιε ψολοβροντι ,ο εσι απολονιε εραστι τον απανταχου πορνιδιον,ο εσι μεγαλε πορνοαισοπε τον ιεροδουλον μιστιριον!!!!ο εσι αργιπαλαμε εραστι τισ αποκριφισ βαλανου!!!!ο εσι μακριπουτσε και βαριπουτσε ποσιδονα,εσενα που ι κιματοεσα πουτσα σου ταξιδευει απο ακτι σε πορνοακτι και τιρανιετε μεσα σε ιγρα σπιλεα!!!!!!

γραψε μασ πολιποθιτε εραστι τισ παλινδρομικισ σινουσιασ ,τισ καυτεσ σου και αμαρτολεσ περιπετιεσ!
εμισ ολοι εδο οι πορνοθαυμαστες σου εχουμε τιν αναγκι να σε ακουσουμε,να ξεροχισουμε,να λεροσουμε τα βρακια μασ απο ασπρο κολοδεσ και ιξοδεσ ξεροχισι!να τιν αρμεξουμε ακουγοντοσ εσενα βασιλια τισ σεξοπορνοδιαστροφικισ γκαυλοιδονισ!
κανε μασ να χισουμε πορνε μου!!!!!το εχουμε αναγκι εμισ οι σκλαβοι σου!!!!σιγα σιγα θα διαβαζουμε τισ πιπιρατες και γλαφιρεσ σου πορνοπεριπετιεσ οοοο εσι ιδονισμενε ιρακλι τον μιθοσ και τον επον!!!!!και σιγα σιγα θα αγγιζουμε το παπαρι μασ οσπου αξαφνα σαν πολιορκιτικοσ κριοσ θα αρχισι να αδειαζει το μπαρουτι του απο δο και εκι !
και ολα αυτα χαρι σε σενα πορνε μου!!!!!!!κανε μασ να χισουμεεεεεεεεεεεεεεεεεε πορνιδιοοοοοοοοοοοο !το εχουμε αναγκι!!!!!

:pipa3: :pipa3: :pipa3: :cum: :cum: :cum: :rockon: :rockon: :rockon:
 

fg13

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
26
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
Ξέχασα να το πω.Αυτό είναι βασικό.Λοιπόν μη διαννοηθεί κανείς να χτυπήσει επαρχία Λευκορωσίας χωρίς ρωσικά.Εκτός του οτι το 95% από τις γκόμενες δε μιλάνε αγγλικά και αυτές που μιλάνε μιλάνε για τον πούτσο αγγλικά κινδυνεύεις να μπλέξεις με την αστυνομία,με φουσκωτούς και με αλήτες.Ηδη είχα εμπειρία και με τους τρεις και χωρίς στοιχειώδη ρωσικά δεν ξέρω τι θα γινόταν.
Κάτσε ρε φίλε.Που έγιναν αυτά;Δεν σε ενοχλεί κανείς πουθενά,εκτός κι αν κάνεις χοντρή μαλακία,οπότε καλά σου κάνουν.
 

fg13

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
26
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
Ξαναδιαβάζω το θρέντ.Πήγα τον Φεβρουάριο και σκέφτομαι να ξαναπάω Αύγουστο.Πιστεύω ο memos@n είναι πιο ακριβής σε ότι λέει.Αν περιμένετε να πάτε εκεί(ακόμα και αν μιλάτε Ρωσικά σαν τον Πούσκιν)και περιμένετε να πηδάτε κάθε μέρα όποια βλέπετε,καλύτερα να μην πάτε και να γλιτώσετε τα έξοδα της πτήσης και την ταλαιπωρία της βίζας.
Όπως έγραψα,καμάκι στον δρόμο αποτυγχάνει.Βέβαια,αν πιάσετε κουβέντα,είναι πολύ φιλικές και αν έχετε τρόπους και λέγειν κάτι μπορεί να βγεί.Η χώρα είναι απόλυτα ασφαλής και δεν σε ενοχλεί κανείς,ούτε η αστυνομία και ούτε πολίτης.Σε μαγαζί,είτε μπάρ,είτε εστιατόρια,είτε κλάμπ,αν κάνει κάποιος φασαρία,είναι εριστικός ή επιθετικός,τον σβερκόνουν οι μπράβοι του μαγαζιού και τον πετάνε έξω.
Αν με ρωτούσε όμως κάποιος Ουκρανία ή Λευκορωσία,θα απαντούσα ανεπιφύλακτα Ουκρανία.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ξαναδιαβάζω το θρέντ.Πήγα τον Φεβρουάριο και σκέφτομαι να ξαναπάω Αύγουστο.Πιστεύω ο memos@n είναι πιο ακριβής σε ότι λέει
Όπως έγραψα,καμάκι στον δρόμο αποτυγχάνει
μεμοθεωρια Νο.1234:



στο δρομο εισαι ενας χαμενος τουριστας που ψαχνει για βοηθεια/πληροφοριες/κλπ

μπες σε οποιο εμπ.κεντρο θες, βρες την πιο ομορφη, αρχισε να της μιλας μεταξυ αγγλικων, ρωσσικων και νοηματικης  και ζητα βοηθεια για να αγορασεις κατι  (π.χ. ενα σαμπουαν για τα μαλλια ναναι και φτηνο). Θα σε παρει απο το χερακι και θα σε παει εκει να σε βοηθησει να το παρεις. Μετα μπορεις να της πεις την πας απεναντι που εχει τα εστιατορια για φαγητο για να την ευχαριστησεις...θα ερθει (προτιμισε να την πας για σουσι σε αυτο με την ασπρη τεντα πανω στο δρομο)

Επισης καλο κολπο ειναι να τους ζητησεις να σου πουνε που εχει νετ καφε, εχει ενα απεναντι απο τη βουλη τους (αρκετα μακρια απο την πιατσα που λεμε), θα σε πανε με τα ποδια να σου δειξουνε που ειναι...εκει τις κρατας να κερασεις γλυκακι (οχι καφε) για να τις ευχαριστησεις. Θα ερθει...και γλυκο εκει (π.χ. μια τιραμισου) τρωνε μια φορα το χρονο...

μεχρι εδω μπορω να σε βοηθησω, απο κει και περα το παιχνιδι ειναι στα χερια σου με αβανταζ  ;)

guarantee 100% by memosan ;)

Μα πώς είναι πιο ακριβής αφού συμβουλεύει καμάκι στο δρόμο;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Πηγαινω Λευκορωσσια 4-5 φορες το χρονο.
Οι ιδιες οι Ρωσσιδες θεωρουν οτι οι πιο ομορφες ειναι οι Λευκορωσσιδες!
Δυστυχωςχρονο με το χρονο χαλαει το πραγμα και παει να γινει ουκρανια.

Ξαναδιαβάζω το θρέντ.Πήγα τον Φεβρουάριο και σκέφτομαι να ξαναπάω Αύγουστο.Πιστεύω ο memos@n είναι πιο ακριβής σε ότι λέει.
Αν με ρωτούσε όμως κάποιος Ουκρανία ή Λευκορωσία,θα απαντούσα ανεπιφύλακτα Ουκρανία.

Μα αυτός λέει οτι είναι δυστύχημα οτι η Λευκορωσία πάει να γίνει Ουκρανία.
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
Μα πώς είναι πιο ακριβής αφού συμβουλεύει καμάκι στο δρόμο;
oχι ρε, εσυ εισαι πιο ακριβης που δεν εχεις πατησει καν το ποδι σου  :2funny: :2funny:

Υ.Γ. σημερα στον ουρανο πετουσαν 2 κοσμοσφαιρες, μηπως τις εστειλε η KGB για να σε απαγαγουν?  :2funny: :2funny:

Υ.Γ.2.  σε προκαλεσα να μας αποδειξεις την επισκεψη σου και δεν το εκανες! Κοψε τα φιδια λοιπον....φιλικα το λεω προτου αρχισω τα μπινελικια ;)
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Πάντως ενέδρα να βρω κάποια στον δρόμο να την ζητήσω να βγω μαζί της δεν έστησα κι ούτε αγόρασα άρωμα σε κάποια πωλήτρια.Προσοχή στους Λευκορώσους.Όταν πίνουν κάποιοι προσπαθούν να κάνουν μαγκιές.Βέβαια συνήθως η παρέα τους προσπαθεί να τους κοντρολάρει και στα μαγαζιά υπάρχουν μπράβοι,αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Τα κλάμπ χωρίζονται στην πλειοψηφία τους,σε 2 κατηγορίες.Αυτά που απευθύνονται σε ντόπιους στα οποία δεν υπάρχει περίπτωση να μπεις,ακόμα κι αν συνοδεύεσαι από ντόπια και σε αυτά που απευθύνονται σε ξένους.Εκεί έχει είσοδο από 5-10 ευρώ.Τα ποτά ωστόσο δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά.Το πρόβλημα είναι πως σχεδόν όλες οι γυναίκες εκεί μέσα είναι πουτάνες και θα ζητήσουν πολλά.
Στις επαρχιακές πόλεις δεν υπάρχει το φαινόμενο με την πορνεία αλλά η νυχτερινή ζωή είναι σχεδόν ανύπαρκτη.1-2 καφέ-μπαρ που κλείνουν στις 11 άντε 12 και 1-2 κλάμπ που λειτουργούν μέσα σε κάποιους πολυχώρους.Συνήθως σε μπόουλινγκ.Βέβαια δεν πηγαίνουν πολλοί ξένοι εκεί και υπάρχει πολλή περιέργεια προς το άτομό σου.

Κάτσε ρε φίλε.Που έγιναν αυτά;Δεν σε ενοχλεί κανείς πουθενά,εκτός κι αν κάνεις χοντρή μαλακία,οπότε καλά σου κάνουν.

Αφού λες οτι οι Λευκορώσοι κάνουν μαγκιές κάτι που είναι σωστό.Επίσης γράφεις οτι δεν προσπάθησες να βγάλεις κάποια από το δρόμο και τα πάρκα ή να τις φέρεις από τη ντίσκο σπίτι οπότε γιατί να έχεις προβλήματα;
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Να πιασ' τα αρχίδια μου αφού θες και αποδείξεις.

belarus007.jpg


Να και η απόδειξη ξενοδοχείου στο Βιτέμπσκ.

belarus4002.jpg
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
Να πιασ' τα αρχίδια μου αφού θες και αποδείξεις.

belarus007.jpg
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

belarus007

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ρε τον Τζεημς μποντ.....

Υ.Γ. δε λεει τιποτε αυτο που εβαλες, τουλαχιστο βαλε να δουμε την ημερομηνια εκδοσης της βιζα  ;)
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
Να και η απόδειξη ξενοδοχείου στο Βιτέμπσκ.

belarus4002.jpg

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

03/06/2011 - 04/06/2011............συνολο 3 μερες

2 μέρες Μινσκ,[size=16pt]3 μέρες Βιτέμπσκ[/size],2 μέρες Μπρεστ.Σιγά δε χρειάζεται παραπάνω.Δηλαδή αν πας Ουκρανία 2 μέρες Κίεβο,3 Χάρκοβο,2 Λβωφ δε θα γαμήσεις 3-4 χαλαρά;
Σίγουρα αν κάποιος πάει συνέχεια είναι άλλη φάση.Ολες αυτές που γνώρισα στο Μπρεστ θα τις πήδαγα αν πήγαινα δεύτερη φορά και καθόμουνα 5 μέρες.

και βεβαια σε αυτη τη ΜΙΑ διανυκτερευση, εμαθες τα παντα πηγες παντου, εβγαλες συμπερασματα, σε κυνηγησε η KGB εφαγες ξυλο σε ολα τα κλαμπ και πηδηξες και 5 γκομενες


συνεχισε τα φιδια, πλακα εχεις....
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Να και η ημερομηνία έκδοσης.

belarus8002.jpg


Οχι ρε φίλε,3 μέρες ήμουν στο Βιτέμπσκ.Η βίζα αν είδες εκδόθηκε 2 Ιουνίου.

Και στο Κίεβο μία μέρα ήμουν αλλά γάμησα.Για την ακρίβεια η΄μουν 1 Ιουνίου μία μέρα πριν πάω στο Μινσκ.Μπορεί να βγάλω και φωτό από τη γκόμενα από κει.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

03/06/2011 - 04/06/2011............συνολο 3 μερες

και βεβαια σε αυτη τη ΜΙΑ διανυκτερευση, εμαθες τα παντα πηγες παντου, εβγαλες συμπερασματα, σε κυνηγησε η KGB εφαγες ξυλο σε ολα τα κλαμπ και πηδηξες και 5 γκομενες


συνεχισε τα φιδια, πλακα εχεις....
ουτε ο jason bourne ετσι τυπε :2funny:
 

fg13

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
26
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
0
@Kman2 Δεν είπα πως έχει δίκιο σε όλα και τηρείς σαν Ευαγγέλιο αυτά που λέει,αλλά γενικά είναι αρκετά σωστός.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ναι,το βασικό ερώτημα είναι τι μπορείς να κάνεις σε ένα μέρος όταν λείπουν οι προυποθέσεις.Γιατί χαίρω πολύ αν μένεις εκεί ή μπορείς να πας 6-10 φορές το χρόνο κάτι θα κάνεις.Αλλά τι μπορείς να κάνεις αν πας μια βδομάδα ή ακόμα και 3 μέρες.Αυτή είναι η σκοπιά των πραγμάτων για το μέσο tourist.Εγώ του λέω οτι αν είναι έμπειρος και δραστήριος κάτι θα κάνει όχι όμως τόσα όσα στην Ουκρανία ενώ οι άλλοι του λένε δε θα κάνεις απολύτως τίποτα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Ναι,το βασικό ερώτημα είναι τι μπορείς να κάνεις σε ένα μέρος όταν λείπουν οι προυποθέσεις.Γιατί χαίρω πολύ αν μένεις εκεί ή μπορείς να πας 6-10 φορές το χρόνο κάτι θα κάνεις.Αλλά τι μπορείς να κάνεις αν πας μια βδομάδα ή ακόμα και 3 μέρες.Αυτή είναι η σκοπιά των πραγμάτων για το μέσο tourist.Εγώ του λέω οτι αν είναι έμπειρος και δραστήριος κάτι θα κάνει όχι όμως τόσα όσα στην Ουκρανία ενώ οι άλλοι του λένε δε θα κάνεις απολύτως τίποτα.
Αν υπονοεις εμενα και της φωτο που εβαλα στο Thread της Ρωσσιας.Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΕΟΥΠΟΛΗ!ειναι απο Νοτια Ρωσσια.Ηρθε Αγια Πετρουπολη για 3 μερες για να γνωριστουμε.οι πρωτη φωτο ειναι την πρωτη μερα οι επομενες την δευτερη μερα.Αν μια γκομενα ερχεται για λιγες μερες δεν εχεις χρονο για ιντριγκες :).ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΡΚΙΑ ΟΠΩς ΕΣΥ  ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ  ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΙΣΩ ΟΣΕς ΓΝΩΡΙΖΩ  ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΑΥΤΕς ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ!
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Δε λέω για εσένα.Μιλάω για το συνήθη Ελληνα που μένει στην Ελλάδα και θέλει να γαμήσει σε μια εβδομάδα διακοπών.Ο μέσος Ελληνας τρεις βδομάδες διακοπών έχει οπότε δεν τον παίρνει να πάει 6 ταξίδια στο ίδιο μέρος ούτε μπορεί να μεταναστεύσει.Για αυτόν οι πιο πολλοί μόνιμοι κάτοικοι ή συχνοί ταξιδιώτες του λένε μη διαννοηθείς καν να πας ενώ εγώ του λέω έχεις πιθανότητες αν πας ακόμα και για 3 μέρες αν είσαι έμπειρος και δραστήριος.Εννοείται οτι αν κάποιος μένει στη χώρα θα γαμάει πολύ περισσότερο.Και εγώ αν έμενα στο Μινσκ θα καλούσα κάθε Σαββατοκύριακο διαφορετική γκόμενα από το Βιτέμπσκ,το Γκομέλ και το Μαγκιλιέφ.Οταν όμως πας μόνο ένα Σαββατοκύριακο πρέπει να σταθμίσεις τις επιλογές γιατί απλά πολλές γκόμενες παίζει να μην μπορούν να έρθουν αυτό το συγκεκριμένο Σαβ/κο θα έρχονταν όμβς αν έμενες κι άλλο.Είναι δηλαδή όλα σχετικά.
Κάθεσαι 5 μέρες γαμάς δύο γκόμενες κάθεσαι 10 μέρες γαμάς 4 γκόμενες κτλ.Ο λόγος γκόμενες προς μέρες παραμονής ποιότηταxποσότητα/μέρεςxέξοδα είναι που παίζει ρόλο.

Μπορεί να πει κάποιος ´αν ήμουνα τη δεκαετία του '90 και έμενα εκεί και είχα 10000 ευρώ το μήνα και όλο το χρόνο για καμάκι θα ξεσκιζόμουνα.Τι συμβαίνει όμως όταν δεν είσαι τη δεκαετία του '90 δε μένεις εκεί δεν έχεις 10000 ευρώ το μήνα και πρέπει να δουλεύεις.Οταν λείπουν δηλαδή βασικές προυποθέσεις,Το θέμα είναι πώς θα εξουδετερώσεις την επίδραση των αρνητικών παραγόντων.Π.χ. πρέπει να σκοτώσεις το χρόνο.Ο χρόνος είναι εναντίον σου.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Τη δεκαετια του '90 φτανανε και 800-1000 $ το μηνα!Για Αγια Πετρουπολη.Ουκρανια και με 300-400 παιρναγες σαν θεος.Βεβαια τοτε το $ ειχε αλλη αξια.Ουκρανια τοτε σε παρακαλαγανε 15χρονα κοριτσακια να της  :knockinb: για 5 $ !!!!!!!Τοτε θυμαμαι το οπλο μου για να ερθουν σπιτι μου ηταν το SEGA MEGA DRIVE II !Τους αρεσε πολυ το παιχνηδι Ecco The Dolphin!Μια  :jerking: και μιση!Ενα δελφινη κολυμπαγε στην οθωνη! :2funny:!οι γκομενες τραλαινοντουσαν!με το που τους ελεγα οτι εχω SEGA μονες τους μου ζηταγανε να ερθουν σπιτι μου για να παιξουν με το SEGA  :2funny:!Θυμαμαι γκομενα 27 ετων ηρθε σπιτι μου για να παιξει με το SEGA  :2funny:οχι μονο 16-19 χρονα.Μετα το 1995-1996 το SEGA δεν ειχε πια τοση περαση.τοτε επρεπε πια να εχεις αμαξι.Οποιο να'ναι ακομα και το πιο σαραβαλο!........
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
........Δε νομιζω οτι ο Ελληνας που θα παει Λευκορωσσια για 4-5 μερες και δεν μιλαει τη γλωσσα και δεν εχει πειρα απο ανατολικο μπλοκ θα  :knockinb: ευκολα.Εκτος αν εχει μια γκομενα που την εχει βρει απο πριν μεσω ιντερνετ και ειναι καθε μερα μαζι της.Μετα απο 2-3 μερες το πιθανοτερο ειναι να την  :knockinb:.Το θεμα ειναι αξιζει να κανει κανεις ενα τετοιο ταξηδι?να χαλασει τοσα λεφτα?για να  :knockinb: μια γκομενα?θα συμβουλευα να παει κανεις με παρεα 3-4 ατομα.Για να μην ειναι πληκτικα.Σαν καλητερο προορισμο θα συμβουλευα να παει κανεις Ουκρανια.Εκει αν δεν βρει κατι τσαμπα με λεφτα θα βρει κανεις κατι σιγουρα.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Καταγγέλλει σχέδιο πολιτικής του εξόντωσης

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 3 Ιουλίου 2011, 18:03

Ο ηγέτης της Λευκορωσίας Αλεξάντρ Λουκασένκο δήλωσε σήμερα ότι οι διαμαρτυρίες κατά του καθεστώτος του αποτελούν μέρος ενός σχεδίου που έχει στόχο την ανατροπή της κυβέρνησής του, κάτι το οποίο όπως δήλωσε, δε θα επιτρέψει.

«Κάποιος προσπαθεί να αντιγράψει το σενάριο μιας 'έγχρωμης επανάστασης' εδώ. Θέλουν να μας γονατίσουν. Αυτό δεν πρόκειται να συμβεί», δήλωσε ο πρόεδρος της Λευκορωσίας, φορώντας στρατιωτική στολή και ενώ μιλούσε σε χιλιάδες άτομα τα οποία παρακολουθούσαν την παρέλαση για τον εορτασμό της Ημέρας της Ανεξαρτησίας.

Την ίδια ώρα, ο πρώην πρόεδρος της Λευκορωσίας Στανισλάβ Σουσκέβιτς δήλωσε σήμερα στο Γαλλικό Πρακτορείο ότι συνελήφθη από την αστυνομία και κρατήθηκε για αρκετές ώρες, λίγο πριν από μία διαδήλωση στο Μινσκ για τον εορτασμό της Ημέρας της Ανεξαρτησίας.

Ο Στανισλάβ Σουσκέβιτς, που ήταν πρόεδρος από το 1991ως το 1994, ανέφερε ότι κρατήθηκε από τους συνοριοφύλακες, ενώ κατευθυνόταν με το τρένο προς το Μινσκ από το Βίλνιους της Λιθουανίας.

Ο πρώην πρόεδρος έφτασε τελικά σήμερα το πρωί στην πρωτεύουσα, αφού για τέσσερις ώρες του είχαν κατασχέσει το διαβατήριο, ενώ και μία ομάδα φοιτητών που βρισκόταν στο ίδιο τρένο συνελήφθη.

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 3 Ιουλίου 2011, 18:10
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
τυπε μεμο θελουν να εξοντωσουν τον προεδρο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom