Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,5%
  • Οχι

    Ψήφοι: 681 45,3%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 218 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,7%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 376 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.502

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Οκ, δεν είσαι ξενοφοβικός, είσαι μόνο αλβανοφοβικός. Ικανοποιημένος απο τη διόρθωση;

Τα επιχειρηματα σου ειναι ακυρα. Οταν υπαρχει μεγαλο ποσοστο ενος λαου σε ενα αλλο κρατος αυτο λεγεται μειονοτητα. Οταν οι Αλβανοι γινουν μειονοτητα στην Ελλαδα θα εχουν αλλου ειδους αξιωσεις. Δε ξερω αν το εχεις αντιληφθει αλλα η πλειοψηφια τους μισει την Ελλαδα.

Αυτο που λεω εγω (και μη βαζεις λογια στο στομα μου) ειναι οτι δε μπορει σε μια συγχρονη ευρωπαικη χωρα (μη χεσω) να μην υπαρχει μεταναστευτικη πολιτικη. Να εχουμε ανοιχτα συνορα. Να μπαινει οποιος γουσταρει. Αρρωστος, εγκληματιας η καποιος που δεν εχει τιποτα να προσφερει στη χωρα μας.
Πρεπει να υπαρχει σχεδιασμος για το ποσους μπορει να σηκωσει η οικονομια μας, τα σχολεια μας, τα νοσοκομεια. Ποσοι μπορουν να δουλεψουν. Να γινεται επιλογη των καλυτερων και τα χαρτια να δινονται νομιμα και να μη πουλουνται στα προξενεια. Να γινεται ελεγχος ως προς την υγεια, το ποινικο μητρωο. Να εχουν καποια επαγγελματικη εξειδικευση. Δηλαδη θες να μου πεις οτι αυτα που λεω δεν ειναι κοινη λογικη?
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Πολλοί Αλβανοί έχουν διαπρέψει και πολλοί Έλληνες δεν είναι Έλληνες. Οι μετέχοντες τις ημετέρας παιδείας θεωρώ ότι γίνονται "Έλληνες", αλλά φυλετικά πως να το κάνουμε, είμαστε ανώτεροι. Αλβανοί και Πολιτισμός ίσον ανέκδοτο. Μη κάνουμε συγκρίσεις, ντροπή.
Ε ναι, η Έφη Σαρρή και ο Θέμος Αναστασιάδης είναι ατράνταχτα επιχειρήματα υπέρ του νεότερου πολιτισμού μας!    :jerking:
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
εσκασε και αλβανος στο σαιτ εσκιγια αληθεια πωσ και δεν εισαι σε καμια ληστεια παρεα με τα αδερφια σου.προφανως πουλησες την μανα σου για λιγα ευρω οπως ολοι οι αλβανοι.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Πολλοί Αλβανοί έχουν διαπρέψει και πολλοί Έλληνες δεν είναι Έλληνες. Οι μετέχοντες τις ημετέρας παιδείας θεωρώ ότι γίνονται "Έλληνες", αλλά φυλετικά πως να το κάνουμε, είμαστε ανώτεροι. Αλβανοί και Πολιτισμός ίσον ανέκδοτο. Μη κάνουμε συγκρίσεις, ντροπή.

Απαντησε στα ισια για τη περιπτωση που σου λεω.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
375
Πόντοι
366
Δηλαδή, τα στρατόπεδα συγκέντρωσης να είχαν ως εγκλείστους μόνο τους μη Άρειους της Γερμανίας και όχι όποιον απλώς έβρισκαν μπροστά τους οι Ναζί. Αυτό μου λες;

Δεν εύχομαι να γινόταν αυτό βέβαια. Αλλά εάν είχε περιοριστεί σε αυτό, θα ήταν σίγουρο πιο ανώδυνο για την υπόλοιπη ανθρωπότητα.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
εσκασε και αλβανος στο σαιτ εσκιγια αληθεια πωσ και δεν εισαι σε καμια ληστεια παρεα με τα αδερφια σου.προφανως πουλησες την μανα σου για λιγα ευρω οπως ολοι οι αλβανοι.
περιμενω το μπαν σου καλή μου.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Τα επιχειρηματα σου ειναι ακυρα. Οταν υπαρχει μεγαλο ποσοστο ενος λαου σε ενα αλλο κρατος αυτο λεγεται μειονοτητα. Οταν οι Αλβανοι γινουν μειονοτητα στην Ελλαδα θα εχουν αλλου ειδους αξιωσεις. Δε ξερω αν το εχεις αντιληφθει αλλα η πλειοψηφια τους μισει την Ελλαδα.

Αυτο που λεω εγω (και μη βαζεις λογια στο στομα μου) ειναι οτι δε μπορει σε μια συγχρονη ευρωπαικη χωρα (μη χεσω) να μην υπαρχει μεταναστευτικη πολιτικη. Να εχουμε ανοιχτα συνορα. Να μπαινει οποιος γουσταρει. Αρρωστος, εγκληματιας η καποιος που δεν εχει τιποτα να προσφερει στη χωρα μας.
Πρεπει να υπαρχει σχεδιασμος για το ποσους μπορει να σηκωσει η οικονομια μας, τα σχολεια μας, τα νοσοκομεια. Ποσοι μπορουν να δουλεψουν. Να γινεται επιλογη των καλυτερων και τα χαρτια να δινονται νομιμα και να μη πουλουνται στα προξενεια. Να γινεται ελεγχος ως προς την υγεια, το ποινικο μητρωο. Να εχουν καποια επαγγελματικη εξειδικευση. Δηλαδη θες να μου πεις οτι αυτα που λεω δεν ειναι κοινη λογικη?
Παραμένω της άποψης "δουλειά για όλους, με ίσα μεροκάματα και ασφαλιστική κάλυψη"
Δεν είναι κοινή λογική;
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
φεθρη καλος φιλοαλβανος ακουγεσαι και εσυ.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
εσκασε και αλβανος στο σαιτ εσκιγια αληθεια πωσ και δεν εισαι σε καμια ληστεια παρεα με τα αδερφια σου.προφανως πουλησες την μανα σου για λιγα ευρω οπως ολοι οι αλβανοι.

Ρε φιλε που ζεις? Δε βλεπεις τι γινεται στη Ελλαδα? Βλεπεις πουθενα αξιες και ιδανικα? Πουταν εχουμε γινει.

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ. Το οτι ειμαστε Ελληνες δε μας κανει ανωτερους απο οποιαδηποτε αλλη φυλη. Καθε ανθρωπος παιρνει αξια με αυτα που κανει ο ιδιος. Αν καποιος ειναι αχρηστος, ειτε Ελληνας ειτε Αλβανος το πολυ πολυ να γινει σκουπιδιαρης.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν εύχομαι να γινόταν αυτό βέβαια. Αλλά εάν είχε περιοριστεί σε αυτό, θα ήταν σίγουρο πιο ανώδυνο για την υπόλοιπη ανθρωπότητα.
Δεν το εύχεσαι, αλλά ...θα το επικροτούσες σαν να λέμε.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Παραμένω της άποψης "δουλειά για όλους, με ίσα μεροκάματα και ασφαλιστική κάλυψη"
Δεν είναι κοινή λογική;

Και ισες υποχρεωσεις. Αλλα τα κριτιρια που βαζω εγω  δε τα αποδεχεσαι? ΝΑ ερχεται ο οποιοσδηποτε εδω?
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ρε φιλε που ζεις? Δε βλεπεις τι γινεται στη Ελλαδα? Βλεπεις πουθενα αξιες και ιδανικα? Πουταν εχουμε γινει.

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ. Το οτι ειμαστε Ελληνες δε μας κανει ανωτερους απο οποιαδηποτε αλλη φυλη. Καθε ανθρωπος παιρνει αξια με αυτα που κανει ο ιδιος. Αν καποιος ειναι αχρηστος, ειτε Ελληνας ειτε Αλβανος το πολυ πολυ να γινει σκουπιδιαρης.
Πισοχώστη μου, εσύ το ξεκίνησες το θρεντ, έστω και με αγνά κίνητρα, το δέχομαι.
Τράβα όμως τώρα να μαζέψεις τα μπουλντόγκ που "προεκτείνουν" αυτό που λες! 
 

DarkAngelOfStrips

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
505
Like
1
Πόντοι
6
Μα τώρα σοβαρά μιλάμε?? Πάρε τα τραγούδια του Παπαδόπουλου άμα θέλεις. Αλβανός θα τα καταλάβει? Σεφέρη?Ηρέμησε λίγο. Η Ιστορία και ο Πολιτισμός μας είναι μοναδικός στο κόσμο. Άμα θες να βλέπεις Θέμο ως πολιτισμό οκ. Αυτοί ούτε αυτό έχουνε. Είναι βρισιά να συγκρίνεις Έλληνα με Αλβανό. Το ξαναλέω ότι πολλοί είναι πιο δουλευταράδες από εμάς. Κανετε συγκρίσεις με άλλους που έχουν πετύχει κάτι παραπάνω, όχι με τους Αλβανούς, έλεος.
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
αλβανος καλος μονο νεκρος.και τη θα καταλαβεις με το μπαν θα σταματησω να σε βριζω εγω και....θα βρεθει καποιος αλλος μετα.τουλαχιστον ειμαι ελληνας υπηκοος και οχι αλβανος ληστης και δολοφονος.περαστικα σου αλβανε.
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.825
Πόντοι
9.295
Μονο η Ελλαδα κραταει παραπανω μεταναστες σε σχεση με την ανεργια που εχει(χθες διαβαζα οι νεοι απο 25 και κατω πρωτοι στην Ευρωπη σε ΑΝΕΡΓΙΑ(γαμησε τα δηλαδη) και εχουμε δεν ξερω και γω ποσους εξτρα που αλωνιζουνε χωρις να εργαζονται καπου αλλα να πλακωνονται σα να ειμαστε στο Πακισταν στην οδο Σταδιου Κουρδοι με Πακιστανους και να μπαινουν στη μεση Νιγηριανοι ή αλλοι και να γινεται της πουτανας το καγκελο,δε λεω οτι φταινε ολοι και ειδικα οι σχστοι αλλοδαποι αλλα θα επρεπε να γινει μια σκουπα και να φυγουνε λεωφορεια-τρενα-αεροπλανα και βαπορια και να στειλουνε πολλους απο αυτους πισω.

Πολλες Ευρωπαικες χωρες το κανουν,στο Λουξεμβουργο τους διωχνανε(πριν μπουν στη χωρα αλλα στο ψωρο αεροδρομιου ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ(απο ολες τις Ανατολικες και Βαλκανιες χωρες(πλην Ελλαδας)

Στην Ιταλια επισης που ημουν ενα μηνα Μιλανο δεν ειδα να εχουνε σηλωσει ''μπαιρακι''οι αλλοδαποι οπως εδω και να πουλανε ''μουρη'',γιατι απλα τους εχουνε ''γειωσει''στη δικη τους πραγματικοτητα και δεν τους παιρνανε οι τσαμπουκαδες,το ιδιο ας συνεχισουμε και εδω.

Με λιγα λογια ειναι πολυ παραπανω σε σχεση με την ανεργια,την εγληματικοτητα,βγειτε ΤΩΡΑ μια βολτα σε Αθηνας,Σωκρατους,Βερανζερου,Ευριπιδου(ας πουμε οτι το Μεταξι ειναι ασφαλες μερος) και αν ξεχασα κατι συμπληρωστε
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Πισοχώστη μου, εσύ το ξεκίνησες το θρεντ, έστω και με αγνά κίνητρα, το δέχομαι.
Τράβα όμως τώρα να μαζέψεις τα μπουλντόγκ που "προεκτείνουν" αυτό που λες! 

Δε το ξεκινησα εγω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom