Νέα

Λαθρομετανάστες στην Ελλάδα/(λαθρο)μετανάστευση γενικώς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να τους δωθει?

  • Ναι

    Ψήφοι: 157 10,4%
  • Οχι

    Ψήφοι: 684 45,4%
  • Μονο σε οσους μενουν πανο απο 10 χρονια

    Ψήφοι: 218 14,5%
  • Σιγα μην δικαιουται αυτος που πουλαει dvd στην ομονοια

    Ψήφοι: 70 4,6%
  • Θα πιδηχτω απ το παραθυρο αν ο πακις γινει ελληνας

    Ψήφοι: 377 25,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    1.506

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
δηλαδή εγώ έξω από τα γραφεία της χρυσής αυγής μπορώ να κυκλοφορήσω με μπλούζα τσε γκεβάρα

δεν νομίζω να σε πειράξει κανένας ... εξάλλου τα γραφεία τους είναι μονίμως άδεια δεν υπάρχει ψυχή ζώσα...

με ελληνική σημαία στο πέτο μπορείς να κυκλοφορήσεις στα Εξάρχεια ?
 

Kavlarxis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
2.362
Κριτικές
4
Like
1.297
Πόντοι
216
δηλαδή εγώ έξω από τα γραφεία της χρυσής αυγής μπορώ να κυκλοφορήσω με μπλούζα τσε γκεβάρα

Δεν μου απάντησες όμως στην ερώτηση..... και δεν μίλησα για ΧΑ...!!!!

Εν τέλει μπορείς να κυκλοφορήσεις με ελληνική σημαία στα Εξάρχεια???

Μην πετάς τη μπάλα στην εξέδρα!!!
 

sexdreamer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2014
Μηνύματα
389
Κριτικές
83
Like
447
Πόντοι
361
Ρε παιδιά το θέμα είναι απλό. Ότι έχει σχέση με έθνος, σημαία και οτιδήποτε Ελληνικό δαιμονοποίηται. Είναι "φασιστικό" και κυρίως οπισθοδρομικό. Προοδευτικό είναι ότι προωθεί το λαθρομετανάστη.
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
δεν νομίζω να σε πειράξει κανένας ... εξάλλου τα γραφεία τους είναι μονίμως άδεια δεν υπάρχει ψυχή ζώσα...

με ελληνική σημαία στο πέτο μπορείς να κυκλοφορήσεις στα Εξάρχεια ?

και εγώ πιστεύω με ελληνική σημαία στο πέτο δεν νομίζω να σε πειράξει κανένας
ούτε καν θα το προσέξει
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Δεν μου απάντησες όμως στην ερώτηση..... και δεν μίλησα για ΧΑ...!!!!

Εν τέλει μπορείς να κυκλοφορήσεις με ελληνική σημαία στα Εξάρχεια???

Μην πετάς τη μπάλα στην εξέδρα!!!

κοίτα είναι απλό όπως εγώ δεν μπορώ να κυκλοφορήσω με μπλούζα σφυροδρέπανο η του τσε γκεβάρα έξω από τα γραφεία της χα
έτσι και κάποιος με κάποια τεράστια ελληνική σημαία η και μαίανδρο δεν θα κυκλοφορήσει στα Εξάρχεια
στα εξάρχεια θα πρέπει να σέβεσαι κάποια πράγματα
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
και για να καταλάβεται πόσο μαλάκες είστε σχετικά με τα εξάρχεια


Ποια ελληνική γειτονιά είναι στις 23 πιο cool της Ευρώπης

Τρεις γνωστοί travel bloggers έκαναν μια λίστα με τις πιο ωραίες γειτονιές της Ευρώπης που αποτελούν τα τουριστικά hot spots του 2017 (Pics)

Μπορεί οι περισσότεροι να επιλέγουν τους προορισμούς των διακοπών τους με βάση την οικονομική προσιτότητα ή τα διάσημα αξιοθέατα που θέλουν να επισκεφτούν, υπάρχουν ωστόσο αρκετοί που προτιμούν να ξεφύγουν από την πεπατημένη και να ανακαλύψουν την καθημερινότητα των ντόπιων, πού συχνάζουν και πώς διασκεδάζουν.

Η ταξιδιωτική ιστοσελίδα "Travel Supermarket" σε συνεργασία με τους travel bloggers Άνταμ Γκόφμαν (από το "Travels of Adam") και Έμιλι Ρέι (από το "The Cosy Traveller") έψαξαν και έκαναν μια λίστα με τις 23 πιο ωραίες γειτονιές της  Ευρώπης που αποτελούν τα τουριστικά hot spots του 2017.

Στη δέκατη θέση της λίστας, φιγουράρουν τα δικά μας Εξάρχεια, τα οποία χαρακτηρίζονται από τη φωτεινότητά τους και τον έντονο κοινωνικό χαρακτήρα.

Ειδικότερα, η πλήρης λίστα περιλαμβάνει:

10. Εξάρχεια — Αθήνα, Ελλάδα

image.jpg


Τα Εξάρχεια είναι γνωστά ως το "σπίτι" των αντεξουσιαστών και φιλοξενούν μεγάλο πληθυσμό φοιτητών χάρη στην εγγύτητά τους με το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο. Η φωτεινή γεμάτη γκράφιτι περιοχή της Αθήνας έχει έντονο κοινωνικό χαρακτήρα και φιλοξενεί μεταξύ άλλων έναν εγκαταλελειμμένο χώρο στάθμευσης στην οδό Ναυαρίνου που οι κάτοικοι μετέτρεψαν σε ελεύθερο διαχειριζόμενο πάρκο.

πηγή [video]http://news247.gr/eidiseis/travel/poia-ellhnikh-geitonia-einai-stis-23-pio-cool-ths-eyrwphs.4536867.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=news247gr[/video]
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Πλακα θα κανεις τωρα....Πηγαινε εκει βραδακι....Κρατα ακριβο κινητο στο χερι..Φορα ρολοι καλο...και θα δεις αν απειλησε η οχι.


Χωρίς πλάκα τώρα.
Αν έχεις κοψιά ολίγο ... βαρέων βαρών , επειδή είναι μισοριξιές αυτοί οι ξεσκισμένων πουτάνων γιοί που γαμιούνται οικογενειακώς και αυτοαποκαλούνται αναρχικοί των εξαρχείων , ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΠΕΙΛΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

Αν όμως έχεις παρκάρει αυτοκίνητο πουθενά, θα καεί 100%.
Αν μάθουν ότι έχεις σπίτι ή μαγαζί πουθενά , το πήρε ο διάολος.

Αν είσαι καμία πινέζα, μόνο τότε θα στην πέσουν , αλλά και πάλι να είσαι ένας και να είναι τουλάχιστον 20.

Σε τύπους σαν εμένα δεν θα την έπεφταν , γιατί θα είχαν την τύχη που είχαν οι μπάτσοι που κοντραρίστηκαν με τον Κοεμτζή.
Ακόμη κι αν πήγαινα με μπλούζα με τη σβάστικα ή το Χίτλερ.

Δεκαετία του 1990 είχα πάει στα Εξάρχεια με κουστούμι !
Με φίλους, που ήταν του χώρου.
Με κοίταγαν με μισό μάτι παντού και μου είπαν από μακριά κάτι περίεργες ατάκες,
αλλά όταν έβλεπα ότι αγρίευα λάκιζαν.
Και στο ντεκαντάνς είχα πάει κάπου το 2001 , επίσης με κουστούμι , μαύρο chalk stripe και καμηλό παλτό .
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.233
Like
3.102
Πόντοι
506
κοίτα είναι απλό όπως εγώ δεν μπορώ να κυκλοφορήσω με μπλούζα σφυροδρέπανο η του τσε γκεβάρα έξω από τα γραφεία της χα
έτσι και κάποιος με κάποια τεράστια ελληνική σημαία η και μαίανδρο δεν θα κυκλοφορήσει στα Εξάρχεια
στα εξάρχεια θα πρέπει να σέβεσαι κάποια πράγματα

οτι να ναι.
Κατ αρχας δεν μιλησε κανεις για σβαστικες και μαιανδρους. Μιλησαν για ελληνικα μπλουζακια, μπορει να ειναι και φανελα της εθνικης. Τι εννοεις, να σεβαστουμε δηλ. υπαρχουν καποιοι που υπαγορευουν κωδικα ντυσιματος στην περιοχη? Τους ανηκει?
ΤΑ γραφεια της χα νομιζω οτι φρουρουνται απο την αστυνομια αλλωστε οποτε δε νομιζω με τον τσε γκεβαρα να εχεις προβλημα.
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
δεν πάω σαν ρακένδυτος
ντυμένος πάω και έχω και σμάρτφονε όχι πολύ ακριβό αλλά έχω
εμένα γιατί δεν με έχουν ληστέψει ποτέ? ακόμα και βράδυ που γυρνάω

Γιατί είσαι δικός τους.
Άλλη ερώτηση ;
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Και μετα απο αυτο βεβαιωθηκα πως παιρνεις ληγμενα αδελφε...Οι αναρχικοι δημιουργουν ασφαλες περιβαλλον..οκ φιλε δεν εχω να συζητησω κατι αλλο.


Ο τύπος έχει κάνει post υπέρ των εκδηλώσεων για το βιβλίο του κουφοντίνα,
υπέρ της αποφυλάκισης των μελών της 17Ν κτλ ...
Δεν τα έχεις υπόψη σου ;
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Οι αναρχικοι δεν κανουν ληστειες. Ο,τι θελουν αλλωστε τους το παρεχει η μαμα και ο μπαμπας.

Τις ληστειες τις κανουν οι αλλοδαποι με τα πρωτεια να πηγαινουν στους Αλβανους, τους Ρουμανους, τους Γεωργιανους και τους Μαροκανους.
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Γιατί είσαι δικός τους.
Άλλη ερώτηση ;

τι πάει να πεί δικός του επειδή πάω αρκετά συχνά εξάρχεια αυτό με κάνει αναρχικό?
έτσι ι αλλιώς οι αναρχικοί δεν είναι αριστεροί είναι αναρχικοί
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Χωρίς πλάκα τώρα.
Αν έχεις κοψιά ολίγο ... βαρέων βαρών , επειδή είναι μισοριξιές αυτοί οι ξεσκισμένων πουτάνων γιοί που γαμιούνται οικογενειακώς και αυτοαποκαλούνται αναρχικοί των εξαρχείων , ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΠΕΙΛΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

Αν όμως έχεις παρκάρει αυτοκίνητο πουθενά, θα καεί 100%.
Αν μάθουν ότι έχεις σπίτι ή μαγαζί πουθενά , το πήρε ο διάολος.

Αν είσαι καμία πινέζα, μόνο τότε θα στην πέσουν , αλλά και πάλι να είσαι ένας και να είναι τουλάχιστον 20.

Σε τύπους σαν εμένα δεν θα την έπεφταν , γιατί θα είχαν την τύχη που είχαν οι μπάτσοι που κοντραρίστηκαν με τον Κοεμτζή.
Ακόμη κι αν πήγαινα με μπλούζα με τη σβάστικα ή το Χίτλερ.

Δεκαετία του 1990 είχα πάει στα Εξάρχεια με κουστούμι !
Με φίλους, που ήταν του χώρου.
Με κοίταγαν με μισό μάτι παντού και μου είπαν από μακριά κάτι περίεργες ατάκες,
αλλά όταν έβλεπα ότι αγρίευα λάκιζαν.
Και στο ντεκαντάνς είχα πάει κάπου το 2001 , επίσης με κουστούμι , μαύρο chalk stripe και καμηλό παλτό .

σιγά ρε αιμοβόρε
εσείς οι φασίστες γιατί πάτε 10 10 να χτυπήσετε? όπως κάνατε με το φύσσα 5 εναντίων 100?
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
σιγά ρε αιμοβόρε
εσείς οι φασίστες γιατί πάτε 10 10 να χτυπήσετε? όπως κάνατε με το φύσσα 5 εναντίων 100?

Ο Φύσσας έδερνε το χοντρό και ο χοντρός τα πήρε και έφερε το μαχαίρι και τον σουγιάδιασε.
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΩΝ ΠΟΥΤΑΝΩΝ ΓΙΟΥΣ ΠΟΥ ΓΑΜΙΟΝΤΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ
και αυτοαποκαλούνται αναρχικοί .

Και βέβαια κανείς δεν ήξερε το Φύσσα πριν ψοφήσει , για να κανει πλεκτάνη να τον δολοφονήσει.

Με τον χοντρό ήταν παλιοί εχθροί από το Πέραμα, όπου ο Φύσσας ήταν νταής του ΚΚΕ.

Και όπως όλοι όσοι κάνουν μαγκιές, κάποια στιγμή βρέθηκε ο δάσκαλός του
και πήρε αυτό που του άξιζε.
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ο Φύσσας έδερνε το χοντρό και ο χοντρός τα πήρε και έφερε το μαχαίρι και τον σουγιάδιασε.
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΞΕΣΚΙΣΜΕΝΩΝ ΠΟΥΤΑΝΩΝ ΓΙΟΥΣ ΠΟΥ ΓΑΜΙΟΝΤΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ
και αυτοαποκαλούνται αναρχικοί .

Και βέβαια κανείς δεν ήξερε το Φύσσα πριν ψοφήσει , για να κανει πλεκτάνη να τον δολοφονήσει.

Με τον χοντρό ήταν παλιοί εχθροί από το Πέραμα, όπου ο Φύσσας ήταν νταής του ΚΚΕ.

Και όποιος όλοι όσοι κάνουν μαγκιές, κάποια στιγμή βρέθηκε ο δάσκαλός του
και πήρε αυτό που του άξιζε.

άκου γκεμπελίσκε ο φύσσας δεν είχε καμία σχέση με κκε και πολιτικά κόμματα ιδεολόγος αντιφασίστας ήταν
το βράδυ του σεπτεμβρίου που έγινε το φονικό η παρέα ου φύσσα ήταν 5 άτομα που έβλεπαν το παιχνίδι του ολυμπιακού στο τσάμπιος λίγκ όταν πήρατε πρέφα ποιος ήταν έπεσε καρφωτή μαζέψατε 100 άτομα από την τοπική του περάματος της χα τον δολοφονήσατε ο φύσσας έμεινε και κράτησε ασπίδα μέχρι να φύγουν οι φίλοι του και η κοπέλα του
ναι στην παρέα των 5 ατόμων υπήρχαν και 2 κοπέλες

όπως φασίστα όπως ο σιατούνης μαζί με τον άλλο τον ναζί το 2008 πήγατε και μαχαιρώσατε έναν καθηγητή στο στέκι αντίπνοια στα Πετράλωνα και εκείνη την ώρα που την παίσατε στο στέκι βρίσκονταν 5 άτομα ο καθηγητής με διάφορους μαθητές που γινόταν μάθημα ισπανικών τότε την παίσατε 40 άτομα με μηχανάκια και κάνατε το στέκι λαμπόγυαλα
επίσης ο σιατουνης που πιάστηκε επ αυτοφώρο λίγο μετά την επίθεση το 2008 ήταν μέλος της κεντρικής επιτροπής της χα
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Τουλάχιστον 300.000 διαδηλωτές στη Βαρκελώνη υπέρ της υποδοχής προσφύγων στη χώρα

Τουλάχιστον 300.000 άνθρωποι, σύμφωνα με τους διοργανωτές, όπως γράφει ο καταλανικός Τύπος, συμμετείχαν σήμερα σε μια διαδήλωση στη Βαρκελώνη ζητώντας η Ισπανία να υποδεχθεί «από αυτή τη στιγμή» τους χιλιάδες πρόσφυγες, που είχε δεσμευτεί να φιλοξενήσει το 2015.

Η δήμαρχος της δεύτερης μεγαλύτερης πόλης της Ισπανίας, Άντα Κολάου κάλεσε τους διαδηλωτές να «κατακλύσουν τους δρόμους» στο πλαίσιο αυτής της κινητοποίησης με τίτλο «εμείς θέλουμε να υποδεχθούμε» ("volem acollir", στα καταλανικά).

Η αστυνομία από την πλευρά της κάνει λόγο για τουλάχιστον 160.000 διαδηλωτές.

Γύρω στις 17.00 τοπική ώρα, 18.00 ώρα Ελλάδας, η κεντρική λεωφόρος που διασχίζει την παλιά πόλη έως το λιμάνι ήταν γεμάτη από διαδηλωτές, μετέδωσε ο φωτορεπόρτερ του Γαλλικού Πρακτορείου.

Βαρκελώνη

Πολλοί από το πλήθος κρατούσαν πανό όπου αναγραφόταν το σύνθημα «όχι πλέον δικαιολογίες, να υποδεχθούμε τώρα».

Την κινητοποίηση οργάνωσε η πλατφόρμα «Η πατρίδα μας είναι η πατρίδα σας» ("Casa nostra casa vostra", στα καταλανκά).

Βάσει των δεσμεύσεων της Μαδρίτης προς την ΕΕ, η Ισπανία έπρεπε να υποδεχθεί περίπου 16.000 υποψηφίους για χορήγηση ασύλου μέσω της διαδικασίας μετεγκατάστασης από άλλες χώρες, αρχής γενομένης το 2015. Μόλις 1.100 έχουν έρθει έως σήμερα.

Οι διαδηλωτές κατέληξαν, σε μια συμβολική κίνηση, στο λιμάνι της πόλης, που βρέχεται από τη Μεσόγειο Θάλασσα, όπου περισσότεροι από 5.000 πρόσφυγες και μετανάστες έχασαν την ζωή τους το 2016.

image.jpg



πηγή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom