Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.099
Like
6.726
Πόντοι
1.056
εσυ λες θα μας σωσει αυτος με τα 40 σπιτια;
που ειχε κάνει αιτηση για επιδότηση για 5 ρίζες ελιές που εχει ;

που εβαλε βυσμα ο πατερας του να δουλεψει σε μια εταιρεία και παραλιγο να μπει φυλακή ;;;

Το ακουω :coffee:
Το ποιος θα σε σώσει θα το πει η ιστορία. Απλά επιλέγω μεταξύ αυτών που κάτι έχουν να επιδείξουν. Αρνούμε να βλέπω μεσσίες , με θεία ευλογία απο την βάφτιση , αδοκίμαστους , να λένε οτι θα με σώσουν. Αρνούμαι να θεοποιώ το τίποτα. Αν μου συγκρίνεις τον Μητσοτάκη με τον Ανδρουλάκη, με τον Κουτσούμπα να το δεχθώ και να μπω στην σύγκριση. Με το τίποτα με τα ευχολόγια, δεν μπαίνω.
Γιατί περί ενός τίποτα λαικιστή πρόκειται. Να μου πεις κάποιον άλλον που κάτι έχει κάνει είτε στην πολιτική είτε επαγγελματικά, να το δεχθώ. Ο αέρας κοπανιστός, δεν μου λέει τίποτα. Ας πάει να λύσει πρώτα τα δικά του θέματα με την εφορία του πα΄τερα του και βλέπουμε....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.026
Κριτικές
3
Like
10.504
Πόντοι
3.936
Μη τα βαζεις αυτα γιατι θα τους λυπηθουμε που βγαζουν 50 κ δηλωνουν 10. Μπουρδελο κρατος στην υγεια του κοροιδου μια ζωη
Γίνε κ εσύ τυπε Ελ επαγγελματίας. Άνοιξε περίπτερο η γίνε ταξιτζής.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.776
Like
68.009
Πόντοι
12.756
Το ποιος θα σε σώσει θα το πει η ιστορία. Απλά επιλέγω μεταξύ αυτών που κάτι έχουν να επιδείξουν. Αρνούμε να βλέπω μεσσίες , με θεία ευλογία απο την βάφτιση , αδοκίμαστους , να λένε οτι θα με σώσουν. Αρνούμαι να θεοποιώ το τίποτα. Αν μου συγκρίνεις τον Μητσοτάκη με τον Ανδρουλάκη, με τον Κουτσούμπα να το δεχθώ και να μπω στην σύγκριση. Με το τίποτα με τα ευχολόγια, δεν μπαίνω.
Γιατί περί ενός τίποτα λαικιστή πρόκειται. Να μου πεις κάποιον άλλον που κάτι έχει κάνει είτε στην πολιτική είτε επαγγελματικά, να το δεχθώ. Ο αέρας κοπανιστός, δεν μου λέει τίποτα. Ας πάει να λύσει πρώτα τα δικά του θέματα με την εφορία του πα΄τερα του και βλέπουμε....

Ολοι πιστεύουν οτι θα τους σωσει ο Μητσοτακης μεχρι να ερθει ο επομενος που θα πρεπει να σωσει οτι αφησε ο Μητσοτακης, εκει θα καταλαβουν ποιος εσωσε απο τι και πως.
Το ποιος θα ειναι μου ειναι αδιάφορο , ουτως η αλλως θα εχουν γαμηθει τα παντα και λιγη σημασία πιά θα έχει το προσωπο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Γίνε κ εσύ τυπε Ελ επαγγελματίας. Άνοιξε περίπτερο η γίνε ταξιτζής.
ξεροχύνω όμως όταν έρχονται (ενώ δεν τους αρέσει η φοροδιαφυγή)

και σου λένε ''δε θέλω απόδειξη'' με ύφος λες και σου κάνουν χάρη για να γλιτώσουν το φπα

μου αρέσει να βλέπω την ξενέρα στα μούτρα τους όταν τους λες δεν γίνονται αυτά θα κόψουμε όλο το ποσό κάρτα ή μετρητά :wanker:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.026
Κριτικές
3
Like
10.504
Πόντοι
3.936
ξεροχύνω όμως όταν έρχονται (ενώ δεν τους αρέσει η φοροδιαφυγή)

και σου λένε ''δε θέλω απόδειξη'' με ύφος λες και σου κάνουν χάρη για να γλιτώσουν το φπα

μου αρέσει να βλέπω την ξενέρα στα μούτρα τους όταν τους λες δεν γίνονται αυτά θα κόψουμε όλο το ποσό κάρτα ή μετρητά :wanker:
Σκέψου να ήταν 10% η φορολόγηση. Πόσο ΦΠΑ θα εισέπραττε το κράτος χαχα. Είπαμε 41%
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.437
Like
21.366
Πόντοι
5.506
πιο πιθανο να μπεις εσυ παρα εγω :coffee:
maxresdefault.jpg
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Σκέψου να ήταν 10% η φορολόγηση. Πόσο ΦΠΑ θα εισέπραττε το κράτος χαχα. Είπαμε 41%
Και 1% να ήταν το φπα θα ερχόταν ο άλλος να σου πει δε θέλω απόδειξη

γιατί θέλει να έχει λεφτά το κράτος να τον πληρώνει

αλλά θέλει να τα πάρει μόνο από σένα όχι από τον ίδιο
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.949
Κριτικές
18
Like
15.786
Πόντοι
4.546
Πάει κι ο καφές. Το κακό είναι ότι και το ρεβύθι μαλλον θα τραβήξει την ανηφόρα. Και τι στην ευχή πίνεται μετά;

Τίποτα απολύτως.
Η σωστή αύξηση είναι μια και μόνο, 41%.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.026
Κριτικές
3
Like
10.504
Πόντοι
3.936
Και 1% να ήταν το φπα θα ερχόταν ο άλλος να σου πει δε θέλω απόδειξη

γιατί θέλει να έχει λεφτά το κράτος να τον πληρώνει

αλλά θέλει να τα πάρει μόνο από σένα όχι από τον ίδιο
Ρε φίλε με 1% η 10% δεν έχει λόγο ο επαγγελματίας να δεχτεί χωρίς απόδειξη. Ενώ στο 29% από το πρώτο ευρώ Ε όσο ναναι του μπαίνουν ιδέες
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Ρε φίλε με 1% η 10% δεν έχει λόγο ο επαγγελματίας να δεχτεί χωρίς απόδειξη. Ενώ στο 29% από το πρώτο ευρώ Ε όσο ναναι του μπαίνουν ιδέες
Αυτός που θέλει να αποφύγει θα αποφύγει και με 1% και με 10% και με 29% επειδή μπορεί.

είτε είναι πελάτης είτε είναι επιχειρηματίας.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.026
Κριτικές
3
Like
10.504
Πόντοι
3.936
Αυτός που θέλει να αποφύγει θα αποφύγει και με 1% και με 10% και με 29% επειδή μπορεί.

είτε είναι πελάτης είτε είναι επιχειρηματίας.
Τώρα η κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις η δεν καταλαβαίνεις. Άλλο 10% και άλλο 29% από το πρώτο ευρώ. Θα το σκεφτεί πριν κρύψει εισόδημα. Ειδικά εάν είναι υγιείς δουλειά να μπορεί να πάρει δάνειο κτλπ κτλπ. Ο λαμόγιος και 0% θα ζητήσει να του δώσουν κιόλας
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.999
Like
18.364
Πόντοι
3.656
Πάει κι ο καφές. Το κακό είναι ότι και το ρεβύθι μαλλον θα τραβήξει την ανηφόρα. Και τι στην ευχή πίνεται μετά;

Eχει και η υπομονη τα ορια της:coffee::coffee::coffee::coffee::confused::confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Τώρα η κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις η δεν καταλαβαίνεις. Άλλο 10% και άλλο 29% από το πρώτο ευρώ. Θα το σκεφτεί πριν κρύψει εισόδημα. Ειδικά εάν είναι υγιείς δουλειά να μπορεί να πάρει δάνειο κτλπ κτλπ. Ο λαμόγιος και 0% θα ζητήσει να του δώσουν κιόλας
Ε και που διαφωνούμε?

Ο τυπικός και τώρα δεν κλέβει...ο κλέφτης θα κλέβει και με 1% όπως συμφωνείς και εσύ.

Το κλειδί δεν βρίσκεται μόνο στην χαμηλή φορολόγηση αλλά στον συνδυασμό χαμηλής φορολόγησης με σκληρή εποπτεία και ακόμα πιο σκληρές ποινές.

δηλαδή...προτιμάς όπως είναι τώρα που δεν ελέγχει κανένας ή 15% φορολογία αλλά να σου ελέγχουν συνεχώς ακόμα και το προσωπικό σου iris??????

θα συμφωνούσες για φοροδιαφυγή ακόμα και 100 ευρώ (αποδεδειγμένα όχι επειδή το λέει ο εκλεκτής) να σου κλείνουν τα βιβλία για πάντα?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.026
Κριτικές
3
Like
10.504
Πόντοι
3.936
Ε και που διαφωνούμε?

Ο τυπικός και τώρα δεν κλέβει...ο κλέφτης θα κλέβει και με 1% όπως συμφωνείς και εσύ.

Το κλειδί δεν βρίσκεται μόνο στην χαμηλή φορολόγηση αλλά στον συνδυασμό χαμηλής φορολόγησης με σκληρή εποπτεία και ακόμα πιο σκληρές ποινές.

δηλαδή...προτιμάς όπως είναι τώρα που δεν ελέγχει κανένας ή 15% φορολογία αλλά να σου ελέγχουν συνεχώς ακόμα και το προσωπικό σου iris??????

θα συμφωνούσες για φοροδιαφυγή ακόμα και 100 ευρώ (αποδεδειγμένα όχι επειδή το λέει ο εκλεκτής) να σου κλείνουν τα βιβλία για πάντα?
Ναι θα συμφωνούσα τυπε όχι για 100 αλλά για 1 ευρώ αποδεδειγμένα φοροδιαφυγή. Αμερικανικό στυλ όχι τα ελληνικά κόλπα όπως περαίωση και ανάλωση κεφαλαίου. Είναι πολύ εύκολο να τα πιάσει. Έσοδα έξοδα απλά. Πόσα δηλώσες 10κ το χρόνο. Τέλεια. Πόσα χάλασες αποδεδειγμένα όμως 11κ που βρήκες το 1κ? Α δεν ξέρεις? Κοπάνα τον στο κεφάλι. Όχι τεκμήρια κ μαλακίες. Είχα ένα 3008 για 2 μήνες στο όνομα μου κ έβγαλε τεκμήριο 780 ευρώ. Χαχα ζήτημα να μου στοίχησε 150 μαζί με ασφάλεια και καύσιμα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.026
Κριτικές
3
Like
10.504
Πόντοι
3.936
Το ποιος θα σε σώσει θα το πει η ιστορία. Απλά επιλέγω μεταξύ αυτών που κάτι έχουν να επιδείξουν. Αρνούμε να βλέπω μεσσίες , με θεία ευλογία απο την βάφτιση , αδοκίμαστους , να λένε οτι θα με σώσουν. Αρνούμαι να θεοποιώ το τίποτα. Αν μου συγκρίνεις τον Μητσοτάκη με τον Ανδρουλάκη, με τον Κουτσούμπα να το δεχθώ και να μπω στην σύγκριση. Με το τίποτα με τα ευχολόγια, δεν μπαίνω.
Γιατί περί ενός τίποτα λαικιστή πρόκειται. Να μου πεις κάποιον άλλον που κάτι έχει κάνει είτε στην πολιτική είτε επαγγελματικά, να το δεχθώ. Ο αέρας κοπανιστός, δεν μου λέει τίποτα. Ας πάει να λύσει πρώτα τα δικά του θέματα με την εφορία του πα΄τερα του και βλέπουμε....
Αυτοί που αναφέρεις τα έχουν λύσει τα θέματα με την εφορία η επειδή είναι πολιτικά πρόσωπα δεν τους ακουμπάει?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.429
Πόντοι
3.656
Ναι θα συμφωνούσα τυπε όχι για 100 αλλά για 1 ευρώ αποδεδειγμένα φοροδιαφυγή. Αμερικανικό στυλ όχι τα ελληνικά κόλπα όπως περαίωση και ανάλωση κεφαλαίου
Συμφωνώ και εγώ....με 12-15% φορολογία και χωρίς μερίσματα

αλλά με γαμηστερούς ελέγχους και στην εταιρεία και στον διαχειριστή προσωπικά...πραγματικούς όμως...άνοιγμα όλα...

θα λύναμε μεγάλο πρόβλημα της φοροδιαφυγής.

βέβαια αυτό θα πρέπει να πηγαίνει και χέρι χέρι με ανταποδοτικές παροχές...δηλαδή να μην μαζεύει το κράτος λεφτά και μετά να τα κάνει λίτσες πέτσα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.252
Πόντοι
8.006
Κακά κάνουν για μένα ...ας υπήρχε σωστή πολιτική σκηνή κ τότε να τα δήλωναν ολα
Aαααα μαλιστα, αυτο φταιει...
Δεν μας αρεσει η πολιτικη σκηνη...
Πως δεν το σκεφτηκα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πάει κι ο καφές. Το κακό είναι ότι και το ρεβύθι μαλλον θα τραβήξει την ανηφόρα. Και τι στην ευχή πίνεται μετά;

Λαγκαβουλίν
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.378
Like
4.563
Πόντοι
1.706
Eχει και η υπομονη τα ορια της:coffee::coffee::coffee::coffee::confused::confused::confused:
Και το κακό είναι ότι και γι'αυτό φταίει ο γαμημενος ο Πούτιν. Οι ρημαδοβιετναμεζοι, που παράγουν το ρομπούστα, παρατάνε τα χωράφια και πηγαίνουν Ουκρανία να πολεμήσουν γιατί ο Βλαδίμηρος δίνει γερό μισθό σε δολλάρια και ρωσικό διαβατήριο. Οπότε κατά διαόλου οι φυτείες. Μην κοιτάς που λένε για ξηρασίες. Προπαγάνδα του Κρεμλίνου είναι αυτά. Οι Βιετκόνγκ άφησαν τις φυτείες αποτιστες. Και μετά αυτοί στις άλλες χώρες που παράγουν τον αραμπικα, που δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα, αισθάνθηκαν κορόιδα και ανέβασαν κι αυτοί την τιμή.
Και κάπου διάβασα μια ανακοίνωση των Γερμανών βιομηχάνων καφέ ότι ο νέος κανονισμός για την παραγωγή καφέ της ΕΕ θα πάει τις τιμές στο θεό και θα στείλει τους παραγωγούς στα σπίτια τους και καπάκι ανακοίνωση της Κομισιόν ότι δεν έχει αποδειχθεί ότι ο νέος κανονισμός αυξάνει τις τιμες, αλλά μπερδεύτηκα.
Από τους δύο τελευταίους δεν κατάλαβα ποιός ανήκει στη σωστή πλευρά της ιστορίας και ποιός δεν ανήκει, να ξέρω ποιόν να μπινελικώσω.
Το κακό είναι πως το ρεβίθι ήδη πουλιέται 12-13 ευρώ το κιλό. Χρυσό κι αυτό σε λίγο.
Κάνω κατι δοκιμές με φακες και λαθουρια αλλά μπλιαχ.
Οι γίγαντες δεν ξέρω......
Αλλά κι αυτοί Πρεσπών.
Οι Πρέσπες είναι στη σωστή πλευρά της ιστορίας; :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom