Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (6 μέλη και 13 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.791
Πόντοι
1.496
Τότε γιατί η Ντόρα μητσοτακαινα δέχτηκε το Κόσοβο ( δορυφόρος της Αλβανίας ) στο συμβούλιο της Ευρώπης ;;;

Μας δουλευει η μανταμ Ντορα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.255
Like
4.412
Πόντοι
1.706
Τότε γιατί η Ντόρα μητσοτακαινα δέχτηκε το Κόσοβο ( δορυφόρος της Αλβανίας ) στο συμβούλιο της Ευρώπης ;;;
Την τελική απόφαση εισόδου θα την πάρει το Συμβούλιο των Υπουργών. Όπου ο Γεραπετριτης δήλωσε πως η στάση της Ελλάδας δεν έχει αλλάξει, γι'αυτό θα απέχουμε της ψηφοφορίας.
Ενώ το λογικό θα ήταν να καταψηφίσουμε. Όπως πχ η Κύπρος ή η Ισπανια.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206

Μας δουλευει η μανταμ Ντορα.
Ανερυθρίαστα μάλιστα πόσο μάλλον όταν επικαλείται τον πρόεδρο της Κύπρου η οποία ψήφισε ΕΝΑΝΤΙΟΝ του Κοσόβου! Μάλλον αυτοί (που τους ενδιαφέρει και περισσότερο!) δεν θα είχαν καταλάβει πως "είναι άλλο πράγμα" οι δύο περιπρώσεις...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.791
Πόντοι
1.496
Ανερυθρίαστα μάλιστα πόσο μάλλον όταν επικαλείται τον πρόεδρο της Κύπρου η οποία ψήφισε ΕΝΑΝΤΙΟΝ του Κοσόβου! Μάλλον αυτοί (που τους ενδιαφέρει και περισσότερο!) δεν θα είχαν καταλάβει πως "είναι άλλο πράγμα" οι δύο περιπρώσεις...
Πιστευω οι Γερμανοι κρυβονται πισω απο τη σταση της ελληνικης κυβερνησης, παρα οι Αμερικανοι.
Οι Γερμανοι εχουν αναλαβει εργολαβια τα Βαλκανια.
Οι Γερμανοι θα ειπαν στον Μητσοτακη και στη Ντορα να κανουν ο,τι εκαναν.

Στην εκπομπη του δημοσιογραφου Καλογηρου, ειπαν οτι η βουλευτης του ΣΥΡΙΖΑ Κασιματη, δεχθηκε πιεσεις να μην καταψηφισει για το Κοσοβο.


Ο Προεδρος της Σερβιας ειπε για τη Μπακογιαννη οτι γνωριζει ποιος της ειπε να κανει κατι τετοιο.

 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
Πιστευω οι Γερμανοι κρυβονται πισω απο τη σταση της ελληνικης κυβερνησης, παρα οι Αμερικανοι.
Οι Γερμανοι εχουν αναλαβει εργολαβια τα Βαλκανια.
Οι Γερμανοι θα ειπαν στον Μητσοτακη και στη Ντορα να κανουν ο,τι εκαναν.

Στην εκπομπη του δημοσιογραφου Καλογηρου, ειπαν οτι η βουλευτης του ΣΥΡΙΖΑ Κασιματη, δεχθηκε πιεσεις να μην καταψηφισει για το Κοσοβο.


Ο Προεδρος της Σερβιας ειπε για τη Μπακογιαννη οτι γνωριζει ποιος της ειπε να κανει κατι τετοιο.

Iσχύει ότι το ζήτημα της διάλυσης της τέως Γιουγκοσλαβίας το είχαν πάρει από την αρχή πάνω τους οι Γερμανοί. Μόνο που δεν είχαν την ισχύ να το φτάσουν σε "αίσιο τέλος" οπότε αναγκάστηκαν οι Αμερικάνοι να επέμβουν.
Πλέον βέβαια στο Κόσοβο υπάρχει μια τεράστια Νατοϊκή (=Αμερικανική) βάση επομένως οι ΗΠΑ έχουν εκεί στρατηγικά συμφέροντα.
Μπορεί ωστόσο ο Σόλτς να έχει πάρει εργολαβία από τους Αμερικάνους ξανά το θέμα. Εξ άλλου αν ο Biden του ζητήσει να κάνει κωλοτούμπα στον αέρα ο Σόλτς πιστεύω ότι θα κάνει! Η κοινή παρουσία σε επίσημα διαγγέλματα μετά τη Ρωσική επίθεση στην Ουκρανία δεν άφηνε καμιά αμφιβολία για το ποιός ήταν το αφεντικό και ποίος το παραπαίδι για τα θελήματα! Για να είμαι ειλικρινής λίγο το είχα απολαύσει...
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.255
Like
4.412
Πόντοι
1.706
Πιστευω οι Γερμανοι κρυβονται πισω απο τη σταση της ελληνικης κυβερνησης, παρα οι Αμερικανοι.
Οι Γερμανοι εχουν αναλαβει εργολαβια τα Βαλκανια.
Οι Γερμανοι θα ειπαν στον Μητσοτακη και στη Ντορα να κανουν ο,τι εκαναν.

Στην εκπομπη του δημοσιογραφου Καλογηρου, ειπαν οτι η βουλευτης του ΣΥΡΙΖΑ Κασιματη, δεχθηκε πιεσεις να μην καταψηφισει για το Κοσοβο.


Ο Προεδρος της Σερβιας ειπε για τη Μπακογιαννη οτι γνωριζει ποιος της ειπε να κανει κατι τετοιο.

Οι Γερμανοί ήταν.
Η ίδια δήλωσε σε κυπριακά μέσα ενημέρωσης ότι δέχτηκε μεγάλη πίεση, γιατί το Κόσσοβο εχει ενστερνιστεί πλήρως το νομικό πολιτισμό της ΕΕ. Γι αυτό προφανώς δεν άντεξε και άλλαξε στάση.
Μπορεί να της υπενθύμισαν και τη χάρη που της έκαναν με το Χριστοφοράκο. Και να πιέστηκε ακόμα περισσότερο.
Και που να αντέξει η δύσμοιρη τόση πίεση;.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.791
Πόντοι
1.496
Iσχύει ότι το ζήτημα της διάλυσης της τέως Γιουγκοσλαβίας το είχαν πάρει από την αρχή πάνω τους οι Γερμανοί. Μόνο που δεν είχαν την ισχύ να το φτάσουν σε "αίσιο τέλος" οπότε αναγκάστηκαν οι Αμερικάνοι να επέμβουν.
Πλέον βέβαια στο Κόσοβο υπάρχει μια τεράστια Νατοϊκή (=Αμερικανική) βάση επομένως οι ΗΠΑ έχουν εκεί στρατηγικά συμφέροντα.
Μπορεί ωστόσο ο Σόλτς να έχει πάρει εργολαβία από τους Αμερικάνους ξανά το θέμα. Εξ άλλου αν ο Biden του ζητήσει να κάνει κωλοτούμπα στον αέρα ο Σόλτς πιστεύω ότι θα κάνει! Η κοινή παρουσία σε επίσημα διαγγέλματα μετά τη Ρωσική επίθεση στην Ουκρανία δεν άφηνε καμιά αμφιβολία για το ποιός ήταν το αφεντικό και ποίος το παραπαίδι για τα θελήματα! Για να είμαι ειλικρινής λίγο το είχα απολαύσει...
Οντως, οι Γερμανοι φαινεται να επαναδραστηριοποιουνται στα Βαλκανια διεκδικωντας ηγετικο ρολο, θελοντας να τελειωσουν ο,τι αρχισαν με τη διαλυση της Γιουγκοσλαβιας.
Ανακατευτηκαν μεχρι και στο ζητημα της Βορειου Ηπειρου, αγαρμπα, παιρνοντας τη μερια των Αλβανων.



Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω κατα ποσο οι Σερβοι θα κατσουν να βλεπουν να γινονται ολα αυτα χωρις να αντιδρασουν.
Απο οσο εχω καταλαβει, εχουν κανει γνωστο οτι δεν θα ειναι θεατες, δεν θα υπαρξει ενα νεο 1999 για εκεινους.
Δηλαδη θα αντιδρασουν στρατιωτικα.
Δεν ξερω κατα ποσο το μπορουν.
Αλλο να θελουν, αλλο να μπορουν.
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.418
Like
4.844
Πόντοι
456
Ελατε τύποι, μην κωλωνετε, γραψτε το
"ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ"

Προκειμενου να την πεσετε στον Κουλη μπορειτε να φτασετε ακομη και σε αυτο τον πάτο γελοιοτητας.


Ρε φίλε ο τύπος εχει κάνει φυλακή στον κορυδαλο για υπόθεση εμπορίας όπλων! Ειναι καταδικασμένος απο την Ελληνικη δικαιοσύνη!

Πια Αλβανικη δικαιοσύνη και τρίχες κατσαρές, εδώ μιλάμε για φυλακες Κορυδαλου!

437135042_1100606787723383_7290002383683284733_n.jpg


Όσο για την "ΜΑΒΗ" εχει χαρακτηριστεί απο το επίσημο Ελληνικο Κράτος ως τρομοκρατική οργάνωση, οχι απο τους Αλβανους!
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.159
Like
1.028
Πόντοι
216
Το ερώτημα δεν είναι αν έχουμε εμπιστοσύνη στην Αλβανική δικαιοσύνη, προσωπικά ασφαλώς και δεν έχω.
Το ερώτημα είναι αν έχω εμπιστοσύνη στην Ελληνική δικαιοσύνη και τα αποτελέσματα διαφόρων δικών που υπακούν συστηματικά στις απαιτήσεις του όχλου μας κάνουν να μην έχουμε.
Η δίκη της Χρυσής Αυγής ήταν κλασσικό παράδειγμα δικαστικής δίωξης πολιτικού αντιπάλου, τα έκανε κι ο Ιωσήφ Βησαριόνοβιτς αυτά. Δηλαδή όταν σχεδόν όλα τα μέλη κομμάτων του "δημοκρατικού τόξου" είχαν προεξοφλήσει την ενοχή των κατηγορουμένων με το σλόγκαν "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΙ!" (μεταξύ των οποίων οι Λιγνάδης και Μίχος!!), χωρίς προφανώς κανείς να έχει ιδέα για τη δικογραφία, όταν ο Άδωνις διαδήλωνε έξω από τον Άρειο Πάγο αγκαλία με τους Ανταρσύες (μια περίοδο μάλιστα που οι συγκεντρώσεις απηγορεύονται λόγω της επιδημίας), ποιός ένορκος θα τολμούσε να τους αθωώσει; Ακόμα και που η εισαγγελέας της έδρας είχε εκφράσει πολλές αμφιβολίες ως προς την εχοχή τους.
1) Δεν υπήρχαν ένορκοι στη δίκη της Χρυσής Αυγής.
2) Τα μέλη της καταδικάστηκαν για αξιόποινες πράξεις,όχι για τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, αλλά με βάση συγκεκριμένες αποδείξεις που προέκυψαν.
3) Οι δηλώσεις πολιτικών και μη, οι ανατριχιαστικές διαδηλώσεις και όλη αυτή η πίεση, ήταν απαράδεκτα, αντιδημοκρατικά και έδειξαν ότι μάλλον είμαστε ανασφαλείς ως προς τη δημοκρατία μας.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.791
Πόντοι
1.496
Ρε φίλε ο τύπος εχει κάνει φυλακή στον κορυδαλο για υπόθεση εμπορίας όπλων! Ειναι καταδικασμένος απο την Ελληνικη δικαιοσύνη!

Πια Αλβανικη δικαιοσύνη και τρίχες κατσαρές, εδώ μιλάμε για φυλακες Κορυδαλου!

437135042_1100606787723383_7290002383683284733_n.jpg


Όσο για την "ΜΑΒΗ" εχει χαρακτηριστεί απο το επίσημο Ελληνικο Κράτος ως τρομοκρατική οργάνωση, οχι απο τους Αλβανους!

Και συ τωρα νομιζεις οτι η Ελλαδα θα αφησει ποτε τη Βορειο Ηπειρο.

 
Τελευταία τροποποίηση:

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
Από την άλλη βέβαια μιλάμε για Αλβανική πολιτική σκηνή και για Αλβανική δικαιοσύνη. Αν δεν είσαι κι εσύ γκάγκστερ πως θα τα βάλεις με τους άλλους γκάγκστερς;
Εδώ σε κάποιο βαθμό αυτά ισχύουν στην Ελλάδα, σκέψου τί γίνεται στην Αλβανία!

Μια "στενή φίλη" Σέρβα που είχα παλιά (κι είχε ομολογήσει το πως κι οι Σέρβοι έχουν κάνει εγκλήματα) μου είχε πει πως ο τότε ηγέτης των Αλβανών του Κοσόβου σκότωνε ανθρώπους με τα χέρια του! Μιλάμε για κράτος-εγκληματία με διακίνηση όπλων, ναρκωτικών ακόμα και ανθρώπων. Αυτοί οι τύποι "γοήτευσαν" την κυρά Ντόρα...
 
Τελευταία τροποποίηση:

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.730
Like
691
Πόντοι
96
Ανερυθρίαστα μάλιστα πόσο μάλλον όταν επικαλείται τον πρόεδρο της Κύπρου η οποία ψήφισε ΕΝΑΝΤΙΟΝ του Κοσόβου! Μάλλον αυτοί (που τους ενδιαφέρει και περισσότερο!) δεν θα είχαν καταλάβει πως "είναι άλλο πράγμα" οι δύο περιπρώσεις...

τι δεν καταλαβαινεις?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
1) Δεν υπήρχαν ένορκοι στη δίκη της Χρυσής Αυγής.
2) Τα μέλη της καταδικάστηκαν για αξιόποινες πράξεις,όχι για τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, αλλά με βάση συγκεκριμένες αποδείξεις που προέκυψαν.
3) Οι δηλώσεις πολιτικών και μη, οι ανατριχιαστικές διαδηλώσεις και όλη αυτή η πίεση, ήταν απαράδεκτα, αντιδημοκρατικά και έδειξαν ότι μάλλον είμαστε ανασφαλείς ως προς τη δημοκρατία μας.
Το 1. ομολογώ ότι δεν το γνώριζα.
Όσον αφορά το 2. προφανώς έτσι έπρεπε να παρουσιαστεί, δεν μπορούσαν να πουν ότι τους τιμωρούν για τις πολιτικές τους πεποιθήσεις αλλά γι' αυτό ακριβώς τους τιμώρησαν! Υπάρχουν όμως κάποια προσχήματα που οφείλουν να τηρηθούν.
Για το 3. τώρα η "ανασφάλεια" είναι μάλλον πρόσχημα, η αλήθεια είναι πως βρήκαν ευκαιρία να τυλίξουν σε μια κόλλα χαρτί ενοχλητικούς πολιτικούς αντιπάλους και το κατάφεραν. Είπαμε κι ο Στάλιν μετά από δίκες εξόντωνς τους αντιπάλους του.
Στο ζήτημα των αμφιβολιών της εισαγγελέως πρόσεξα ότι απέφυγες να απαντήσεις όμως.:wink:
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
95
Like
12.428
Πόντοι
18.036
To θεμα με την Χρυση Αυγη ηταν πως ο,τι πράξεις έγιιναν,εγιναν σπασμωδικά,μεμονωμένα και χωρίς κεντρική οργάνωση και σχεδίαση.

Η απόφαση ηταν προειλημμένη,ο Σαμαράς εδωσε εντολη στον εισαγγελέα Βουρλιώτη "βγαλε μου τη ΧΑ εγκληματική οργάνσωη" και αυτός εντελώς πρόχειρα εγραψε 3 σελίδες με κάποιες επιθέσεις και καποιες παλιότερες δικογραφίες και εξετέλεσε την εντολη.

Και βασικά ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να καυχιέται κόμμα ή αρχηγός ότι "εγω εστειλα φυλακη την ΧΑ".
Πλήρης ομολογία οτι δεν υπάρχει ανεξαρτητη δικαιοσύνη
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.791
Πόντοι
1.496


Η Νεα Αριστερα βαζει υποψηφιο Ευρωβουλευτη καποιον παλαιστινιακης καταγωγης.

Για να παει στην Ευρωβουλη και να μιλαει για το παλαιστινιακο ζητημα.

Αλλα γιατι ο Μητσοτακης εβαλε υποψηφιο τον Μπελερη.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
To θεμα με την Χρυση Αυγη ηταν πως ο,τι πράξεις έγιιναν,εγιναν σπασμωδικά,μεμονωμένα και χωρίς κεντρική οργάνωση και σχεδίαση.

Η απόφαση ηταν προειλημμένη,ο Σαμαράς εδωσε εντολη στον εισαγγελέα Βουρλιώτη "βγαλε μου τη ΧΑ εγκληματική οργάνσωη" και αυτός εντελώς πρόχειρα εγραψε 3 σελίδες με κάποιες επιθέσεις και καποιες παλιότερες δικογραφίες και εξετέλεσε την εντολη.

Και βασικά ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να καυχιέται κόμμα ή αρχηγός ότι "εγω εστειλα φυλακη την ΧΑ".
Πλήρης ομολογία οτι δεν υπάρχει ανεξαρτητη δικαιοσύνη
Εμένα προσωπικά η Χ.Α. μου είναι απεχθής ιδίως αισθητικά. Αλλά πως όλα έγιναν έτσι όπως τα λες κατόπιν υπουργικής παρέμβασης το πίστευα ακόμα κ όσο υποστήριζα την Ν.Δ. και ντρεπόμουν γι' αυτό.
Επειδή λοιπόν ακολούθως μαζεύτηκαν πολλά για το οποία νρεπόμουν έκοψα την κομματική μου ταυτότητα με το ψαλίδι και την ταχυδρόμησα στην Πειραιώς. Αλήθεια τώρα, σοβαρολογώ!
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.159
Like
1.028
Πόντοι
216
Το 1. ομολογώ ότι δεν το γνώριζα.
Όσον αφορά το 2. προφανώς έτσι έπρεπε να παρουσιαστεί, δεν μπορούσαν να πουν ότι τους τιμωρούν για τις πολιτικές τους πεποιθήσεις αλλά γι' αυτό ακριβώς τους τιμώρησαν! Υπάρχουν όμως κάποια προσχήματα που οφείλουν να τηρηθούν.
Για το 3. τώρα η "ανασφάλεια" είναι μάλλον πρόσχημα, η αλήθεια είναι πως βρήκαν ευκαιρία να τυλίξουν σε μια κόλλα χαρτί ενοχλητικούς πολιτικούς αντιπάλους και το κατάφεραν. Είπαμε κι ο Στάλιν μετά από δίκες εξόντωνς τους αντιπάλους του.
Στο ζήτημα των αμφιβολιών της εισαγγελέως πρόσεξα ότι απέφυγες να απαντήσεις όμως.:wink:
Η ηλίθια ιδεολογία τους, οδήγησε σε αξιόποινες πράξεις, οι οποίες οδήγησαν σε καταδίκη τους.
Αυτό το σχήμα, διαφέρει από το "τιμωρήθηκαν για τις πολιτικές τους πεποιθήσεις".

Το ότι οι περισσότεροι ωφελήθηκαν από τη καταδίκη είναι προφανές, δεν κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Αλλά αυτό δεν αναιρεί τις πράξεις των μελών της ΧΑ.

Τι να σχολιάσω για τις αμφιβολίες της εισαγγελέως; Γνώμη της.
Η δική μου είναι διαφορετική. Λόγω μαζοχισμού, είχα διαβάσει την πολυσέλιδη απόφαση. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά όταν τελείωσα, δεν μου είχαν μείνει απορίες. Ήταν πλήρως τεκμηριωμένη, χωρίς κενά. Συνεπώς η κρίση της έσφαλε. Γιατί αυτό να θεωρείται τόσο σημαντικό; Δεν καταλαβαίνω, σημαίνει κάτι;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206


Η Νεα Αριστερα βαζει υποψηφιο Ευρωβουλευτη καποιον παλαιστινιακης καταγωγης.

Για να παει στην Ευρωβουλη και να μιλαει για το παλαιστινιακο ζητημα.

Αλλα γιατι ο Μητσοτακης εβαλε υποψηφιο τον Μπελερη.
Η Ν.Α. ελέγχεται αν θα βγάλει ΕΝΑΝ ευρωβουλευτή κι αυτός σίγουρα δεν θα είναι ο Παλαιστίνιος.
Ο Μπελέρη μπήκε υποψήφιος για να βγει και προβλέπω ότι θα βγει.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.626
Like
67.746
Πόντοι
12.756
Ζμπουτσα μου, έτσι κι αλλιώς θα κάνω προσφορές στα μετρητά, είμαι αντιδραστικός, δεν γουστάρω να πηγαίνει ο κόπος μου στην Τράπεζα, γουστάρω να τα παντελονιαζω μετρητά.
Γατακιιιιι , οταν τα έκανα εγω αυτα και με ειχαν παρει απο την Πειραιως
και μου εκαναν παραπονα επειδη στελνω το κόσμο να σηκωνει απο το ΑΤΜ και αδειαζει .....

Βεβαια εμενα δεν ειχε χαλάσει τίποτα , ολα δουλευαν ρολοι , απλα οτι "χτυπιοταν" σε pos δεν το ξαναβλεπα , το εκανε κατασχεση η τραπεζα .. ( ειχα εξαντλησει την δικαιολογία οτι δεν δουλευει το pos, είχα και 5 , γιατι τοτε πολλοι ηξεραν το θεμα με τις κατασχεσεις)

Επίσης είχα και δευτερο "καροτο" "παγιδα" μαρκετινγκ :coffee:

Ερχοταν ο αλλος με 400 ευρω αγορες στο ταμειο .. χτυπαγε η κοπέλα (παντα την πιο μουναρα εβαζα) μολις τελειωνε ελεγε :
-Συνολο 400 ευρω
Εβγαζε καρτα ο πελατης ή πελάτισσα , μολις εβλεπε η αλλη την κάρτα ελεγε : Να ξέρετε οτι με μετρητα κάνουμε ενα -10% ( ειχα 10% μεχρι τα 500 ευρω , +15% 501 - 1000 , -20 % απο 1001 εως 1500 )
και επίσης η κοπελα εδινε και την λυση ωστε να μην χρειαζεται να σκεφτει ο πελατης πολυ , ελέγε εχει ΑΤΜ ακριβως απέναντι !!

Σκεφτοταν ο πελατης,,,,,,,,, 40 ευρω μειον για να περάσω απλα απεναντι τον δρόμο . εννοείται και ελεγε ναι !!

Μετα το επόμενο αγχος του ηταν επειδη ηταν στο ταμειο με τα πραγματα στο παγκο που τα διπλωνε άλλη κοπελα και τα τακτοποιουσε ενιωθε άβολα , ειδικά αν ειχε και αλλον πισω που περίμενε, και ελεγε μεχρι να γυρισω θα εχει ξεκινησει τον αλλον και θα πρεπει να περιμενω σαν μαλακας ..
Εκει η κοπέλα πέταγε το επομενο καρότο που τον εβλεπε να το σκεφτεται να πεταχτει απέναντι .. ελεγε:
-Μην ανησυχείτε για τα πραγματα , εχω αποθηκευσει την αποδειξη και μεχρι να ερθετε θα εχει βγαλει αντικλεπτικα , θα τα εχει βαλει σε σακουλες η κοπέλα και θα τελειωσετε αμεσα , χωρις καθυστερηση ..

Πηγαινε ο καψερος απεναντι , σηκωνε , ερχοταν με τα κολλαριστά 50αρικα τα αφηνε στο παγκο ετοιμαζοταν να παρει τις σακουλες και του ελεγε η κοπέλα :
-την χρειαζεστε την απόδειξη ; γιατι αν δεν την χρειαζεστε μπορω να μην την εκδώσω και θα σας κάνω αλλο ενα -10% ;
Σκεφτοταν ο αλλος , κοιτα να δεις που θα γλυτωσω και αλλα χρήματα .. και ελεγε ναι στα καπάκια ,( ηθελε και να φυγει κιολας να ξεμπερδευει )

Του διναμε σακουλες και για να ειναι παλι ηρεμος του λεγαμε αν σας σταματησει κανεις θα πειτε οτι ηρθατε να τα αλλαξετε μεγεθος κτλ αλλα επειδη δεν φερατε την αποδειξη δεν σας εξυπηρετησαμε !!

ΤΟΥ ΕΛΥΝΑ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ , ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟΝ !!! :rockon::rockon::rockon:

Ποσοστο επιτυχίας ;
95% γυναικες πελατισσες
75% ανδρες

φευγανε χωρις αποδειξη..

Και οι αντρες απο μαλακία και μόνο σπασιμο ζητουσαν αποδείξεις , και καλά το επαιζαν αυστηροι και τυπικοι στην κοπελα , επειδη ηταν μουνιτσα , και ειχαν καμιά σχεση μαζι τους η την γυναικα τους

2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΑΜΟΥΣΑΝ !!!

ΤΑ ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ , ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥΣ


Βεβαια στα δώρα αν ηταν ενα πραγμα μονο οκ , αν ο πελατης ειχε και δικα του, έλεγε η κοπελα, μια αποδειξη το δωρο , και τα άλλα όπως είπαμε σωστα ; ναι σωστα ο πελάτης :rockon::rockon:
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
95
Like
12.428
Πόντοι
18.036
Εμένα προσωπικά η Χ.Α. μου είναι απεχθής ιδίως αισθητικά. Αλλά πως όλα έγιναν έτσι όπως τα λες κατόπιν υπουργικής παρέμβασης το πίστευα ακόμα κ όσο υποστήριζα την Ν.Δ. και ντρεπόμουν γι' αυτό.
Επειδή λοιπόν ακολούθως μαζεύτηκαν πολλά για το οποία νρεπόμουν έκοψα την κομματική μου ταυτότητα με το ψαλίδι και την ταχυδρόμησα στην Πειραιώς. Αλήθεια τώρα, σοβαρολογώ!
Ακομα πιο αδιανόητη ηταν η απαγορευση καθόδου του Κασιδιάρη στις εκλογές με φωτογραφικό νόμο,όπου η απαίτηση του Συνταγματος για "αμετακλητη καταδίκη" εγινε "πρωτόδικη"

Αυτό νομικά είναι το πρώτο πράγμα που μαθαίνει ο φοιτητής μολις πατησει το πόδι του στη Νομικη.
Οτι κοινός νομος δεν μπορεί να τροποποιήσει το Συνταγμα και να περιορίσει δικαίωμα συνταγματικά κατοχυρωμένο.Ποτέ των ποτών.Αμα το γραψεις σε εξετασεις,θα σε διαγραψουν απο τη Νομικη.
Κι ομως οι κκ Μανιτακης Βενιζέλος(καλά απο αυτόν δεν περιμέναμε κατι διαφορετικό) κλπ το αποδέχτηκαν ασμένως.

Ειναι τόσο χοντρό σα να σου πει ο καρδιολόγος "ξεκίνα το κάπνισμα".
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom