Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (3 μέλη και 16 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.337
Κριτικές
16
Like
13.430
Πόντοι
5.577
Αυτό σωστό είναι αφορά τα fund που έχουν 30 σπιτια
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.697
Κριτικές
18
Like
15.303
Πόντοι
4.546
Υποψηφιες ΝΔ για ευρωβουλη





Καπου τα εχουν μπερδεψει εκει στον θιασο του κουλη
Άπατρις, Άθεοι, ΛοατΚουλοκρατία.
Αυτό σωστό είναι αφορά τα fund που έχουν 30 σπιτια
Λέει το άρθρο ότι το μέτρο εφαρμόζεται ΜΟΝΟ σε όσους έχουν τα ακίνητα σε διαφορετικές περιοχές/πολυκατοικίες. Αν ο άλλος τα έχει μαζεμένα στην ίδια πολυκατοικία, πληρώνει μόνο 1 τέλος επιτηδεύματος. Αν και δεν με αφορά (δισεκατομμυριούχος γαρ) , τι σόι λογική είναι αυτή; Κατα τα άλλα, μαζί σου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.404
Like
11.203
Πόντοι
3.656
Τ

Τι μαλακιες λες τωρα
Γιατί τύπε?

αν δεν πληρώσουν κάτι παραπάνω αυτοί που εισπράττουν αέρα και προφανώς έχουν την δυνατότητα ποιος θα πληρώσει?

προτιμάς να φτάσει το φπα στα βασικά είδη 50% ή να πάνε τον φόρο των επιχειρήσεων 50%?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.610
Like
67.722
Πόντοι
12.756

Κι αυτά εμείς θα τα πληρωσουμε
Μπράβο κουλη
ναι γιατι τι προβλημα έχεις ;; δεν σου εκανε αυξηση βασικου μισθου ;;

Πληρωνε εκει και μην λες πολλα πολλα μου σου βαλει κανά φόρο και στα παρει με το ζόρι
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.393
Like
22.742
Πόντοι
6.256

Κι αυτά εμείς θα τα πληρωσουμε
Μπράβο κουλη
Μην αγχωνεσαι ολοι οι δικαστες ειναι δικοι μας....θα τους βαλουμε αυτους να μας πληρωσουν αποζημιωση γιατι μας ζαλισαν τα αρχιδια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.054
Like
25.662
Πόντοι
5.506
436223408_413817334733393_725284824652588266_n.jpg
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.138
Like
1.018
Πόντοι
216
Ούτε και τον νοιάζει

αλλά προφανώς τον πρόλαβε μην τον πάρει κάνας άλλος της δεξιάς και χάσει την πολιτική εκμετάλλευση του θέματος

άλλωστε από ότι ακούω πριν τις ευροεκλογές θα γίνει το εφετείο του και αν καταδικαστεί θα χάσει τα πολιτικά του δικαιώματα αν έχω καταλάβει σωστά
Δεν θεωρώ ότι δεν τον νοιάζει, μου φαίνεται ισοπεδωτική αυτή η άποψη.
Είχε τη θέση του Γεραπετρίτη που ήταν κατά, αλλά ο ίδιος αποφάσισε υπέρ. Προφανώς κάτι ζύγισε, το οποίο ήταν η ψήφος των συντηρητικών.
Απλώς μου φαίνεται long shot, δεν είναι και πολύ πιθανό να πάρει μεγάλο ποσοστό αυτών των ψηφοφόρων λόγω Μπελέρη.
αυτό τι σχέση έχει?

αν χάσει ο μπελέρι τα πολιτικά του δικαιώματα θα μπορεί να γίνει ευρωβουλευτής?
Αν χάσει πολιτικά δικαιώματα ως Αλβανός πολίτης, δεν σημαίνει ότι χάνει τα πολιτικά δικαιώματα ως Έλληνας πολίτης.
Αν έχω καταλάβει καλά δηλαδή και έχει διπλή υπηκοότητα.
 

SailorGr

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.140
Κριτικές
26
Like
10.753
Πόντοι
2.046
Αρχηγος της μεγαλυτερης εκγληματικης παραταξης που ειχε αυτη η χωρα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.246
Like
4.390
Πόντοι
1.706
Δεν θεωρώ ότι δεν τον νοιάζει, μου φαίνεται ισοπεδωτική αυτή η άποψη.
Είχε τη θέση του Γεραπετρίτη που ήταν κατά, αλλά ο ίδιος αποφάσισε υπέρ. Προφανώς κάτι ζύγισε, το οποίο ήταν η ψήφος των συντηρητικών.
Απλώς μου φαίνεται long shot, δεν είναι και πολύ πιθανό να πάρει μεγάλο ποσοστό αυτών των ψηφοφόρων λόγω Μπελέρη.
Μπορεί απλά να εξυπηρετεί το Ράμα. Του έκανε ήδη δώρο την είσοδο του Κοσσόβου στο Συμβούλιο της Ευρώπης, με τη βοήθεια της Ντόρας, που είναι πάντα πρόθυμη μπροστάρισσα σε ότι περιλαμβάνει υποχώρηση.
Τον βοηθάει να ξεφορτωθεί το Μπελερη, ο ίδιος παριστάνει τον πατριώτη, κάποιοι θα τσιμπήσουν να ρίξουν κανένα ψηφαλακι και δίνει διαπιστευτήρια στους εντολεις του.
Ρas mal που θα 'λεγε κι ο Ζαμπουνης.
Πάντως στα παπάρια του για οτιδήποτε αφορά εθνικό θέμα. Το έχει αποδείξει σε κάθε ευκαιρία.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.404
Like
11.203
Πόντοι
3.656
Δεν θεωρώ ότι δεν τον νοιάζει, μου φαίνεται ισοπεδωτική αυτή η άποψη.
Είχε τη θέση του Γεραπετρίτη που ήταν κατά, αλλά ο ίδιος αποφάσισε υπέρ. Προφανώς κάτι ζύγισε, το οποίο ήταν η ψήφος των συντηρητικών.
Απλώς μου φαίνεται long shot, δεν είναι και πολύ πιθανό να πάρει μεγάλο ποσοστό αυτών των ψηφοφόρων λόγω Μπελέρη.

Αν χάσει πολιτικά δικαιώματα ως Αλβανός πολίτης, δεν σημαίνει ότι χάνει τα πολιτικά δικαιώματα ως Έλληνας πολίτης.
Αν έχω καταλάβει καλά δηλαδή και έχει διπλή υπηκοότητα.
Σίγουρα αν πάρει κάτι από τους συντηρητικούς δεν θα πει όχι

αλλά σίγουρα δεν θα του άρεσε να τον πάρει τον μπελέρη ο βελόπουλος πχ (αν και δεν ξέρω την άποψη του στο θέμα)

γενικά η όλη ιστορία με τους ευρωβουλευτές είναι άλλη μια απόδειξη ότι η πολιτική ζωή της χώρας μας είναι σαν το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.....μια παράγκα που οι παράγοντες κονταροχτυπιούνται και οι ούννοι ακολουθούν....

όσο για τα δικαιώματα....μπορεί να είναι ευρωβουλευτής κάποιος που έχει καταδικαστεί στο εφετείο και είναι έγκλειστος???

Ακόμα και να έχει διπλή υπηκοότητα....θα τον αποφυλακίσουν?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.404
Like
11.203
Πόντοι
3.656
λάκης κοιτάει την Ελβετία με παράπονο όπως κοιτάει η φτώχεια το ριμπάι στο ίντερνετ μπροστά από ένα πιάτο φακές :rockon:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.138
Like
1.018
Πόντοι
216
όσο για τα δικαιώματα....μπορεί να είναι ευρωβουλευτής κάποιος που έχει καταδικαστεί στο εφετείο και είναι έγκλειστος???

Ακόμα και να έχει διπλή υπηκοότητα....θα τον αποφυλακίσουν?
Τι να σου πω, δεν το έχω δει.
Αλλα η Αλβανία δεν είναι στην ΕΕ, οπότε δεν νομίζω να τίθεται θέμα κωλύματος.
Μάλλον.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.135
Like
15.767
Πόντοι
3.656
Οι κοπρίτες της δημοσιογραφίας ... και άλλα σιχάματα ...

Λένε ότι το ποσοστό της ΝΔ, δεν συγκρίνεται με το ποσοστό στις εθνικές εκλογές πέρσι ...

Αλλά με το 33% στις προηγούμενες ευρωεκλογές !!!

Σε ... σύγκριση με αυτό ... λένε ... θα έχει ... μικρή πτώση ....


Στο διάολο όλοι και κακό ψόφο .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom