Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Προφανώς αγνοείς ότι 140 χώρες την έχουν αναγνωρίσει ως Μακεδονία σκέτο. Το FYROM είναι μόνο για τους διεθνείς οργανισμούς και διεθνή έγγραφα και ουδείς το λέει στην καθομηλουμένη πλην των ψεκασμένων Ελληναράδων....Αφού το πρόβλημα είναι μόνο πως τους αναγνωρίζουμε εμείς, τότε γιατί δεν κάναμε μια συμφωνία αποκλειστικά για τις δημερείς σχέσης και να αφήναμε τους άλλους να τους ονομάζουν όπως θέλουν ?

Κοιτα. Για μενα η ολη παγιδα ειναι το erga omnes. Και μια καποια λυση θα ηταν διπλη ονομασια. Ενας εντιμος συμβιβασμος. Εμεις σας λεμε ετσι, στους οργανισμους θα σας βαλουμε, ετσι, εσεις ονομαστειτε οπως θελετε , καντε οτι συνταγμα θελετε. Ενα βημα πισω ο ενας ενα ο αλλος. Οπως και να το κανουμε, σοβινισμος ξεσοβινισμος γραφικοτητα ξεγραφικοτητα η Ελλαδα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να αναγνωρισει κρατικη και εθνικη οντοτητα με ονομα Μακεδονια η παραγωγα.
 

assmaster13

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
585
Κριτικές
3
Like
547
Πόντοι
26
Τριχες κατσαρες. Καταρχην , πριν την καταπτυστη αυτη συμφωνια , πλειαδα χωρων την ονομαζε ΦΥΡΟΜ η συντριπτικη πλεοψηφια της Ε.Ε., Αυστραλια, Ιαπωνια, Βραζιλια, Ν.Αφρικη, Καναδας. Και τα ιδια τα οργανα της Ε.Ε. και του Ο.Η.Ε. φυσικα. Αυτα για να μη λεμε σαχλαμαρες.
Το δευτερον δεν εχει καμια απολυτως σημασια πως τη λενε τα αλλα κρατη αλλα εμεις και μονο εμεις.Διοτι με εμας ειναι η αντιπαραθεση και η μελλοντικη διεκδικηση εδαφων ως κατεχομενου μερους της Νοτιας υποτιθεται Μακεδονιας. Οπως εμας πληττει η αναγνωριση μακεδονικου εθνους .Και το πως μπορει να γινει χρηση απο καποιον σοβινισμο μελλοντικα υπο συνθηκες ( βουλγαρικο πχ).
Τωρα η Κωνσταντινουπολη μπορει να λεγεται Ιστανμπουλ, αλλα στα ελληνικα ειναι Κωνσταντινουπολη. Οπως το Λονδινο στα ελληνικα ειναι Λονδινο και οχι Λοντον, η Νεα Υορκη δεν ειναι Νιου Γιορκ, το Μοναχο δεν ειαν Μενχεν, η Βιεννη δεν ειναι Βιιν, η Αγια Πετρουπολη δεν ειναι Σανκτ Πετερμπουρκ, το Πεκινο δεν ειναι Μπειτζινκ, η Αγκυρα δεν ειναι Ανκαρα, η Ιερουσαλημ δεν ειναι Γιερουσαλαιμ.
Δηλαδη πολυ απλα μια πολη εχει την αντιστοιχη ελληνικη ονομασια της οπως καθε αλλη πολη.
Το αν οι Τουρκοι θα παρουν τα νησια θα εξαρτηθει απο το αν εξακολουθει να μαλακιζεται ο ελληνικος λαος.
τριχες κκατσαρες αλλά τότε συμφωνα με τη λογική που χρησιμοποιείς στην ονομασία των πολεων πες τα Σκοπια Αφροξυλανθη , στο εξωτερικο θα το λενε Μακεδονία.......τι προβλημα θα έχεις ;
Αφου δεν εχεις προβλημα με τη Κωνσταντινούπολη που όλοι τη λενε Ινσταμπουλ για να στο κανω πιο λιανα
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.230
Like
3.098
Πόντοι
506
Εχει να γραψει μιλια με την οπισθεν η ΝΔ... :orchestra: :orchestra: :orchestra:

 

Συνημμένα

  • 42342582_288444888646849_7278956452654350336_n.jpg
    42342582_288444888646849_7278956452654350336_n.jpg
    13,2 KB · Εμφανίσεις: 23

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Μαρκογιαννάκης, το ξερολούκουμο
Τι του έταξε ο Κυριάκος Μητσοτάκης

«Ξερολούκουμο» χαρακτηρίζει τον εαυτό του ο γαλάζιος πρώην βουλευτής Χρήστος Μαρκογιαννάκης, σχολιάζοντας πρόσφατη συνάντησή του με τον πρόεδρο της ΝΔ αλλά και επαφές του με άλλα κόμματα.

Μιλώντας στη Νέα Τηλεόραση Κρήτης, ο πρώην υπουργός ανέφερε ότι στις 19 Αυγούστου συνάντησε στα Χανιά τον Κυριάκο Μητσοτάκη, ο οποίος του προσέφερε «αποζημιώσεις» για την απόφαση να μην τον συμπεριλάβει στα ψηφοδέλτια του κόμματος.

«[size=20pt]Στο ραντεβού ο πρόεδρος μου είπε ότι ήθελε να κάνει ανανέωση και έτσι εγώ δεν είχα θέση στο ψηφοδέλτιο. Μου πρότεινε θέσεις διοικητή σε ΔΕΚΟ ή άλλους οργανισμούς. Μου πρότεινε όποια ΔΕΚΟ θέλω ή οποία Ανεξάρτητη Αρχή θέλω.[/size] Του είπα πως έχω δουλειά και δεν θέλω επαγγελματική αποκατάσταση. Εκεί σταμάτησε η κουβέντα» είπε ο κ. Μαρκογιαννάκης.

Γνωστοποίησε, τέλος, ότι είχε ανεπίσημες επαφές και με άλλους πολιτικούς φορείς.


Κομματορουσφετολογια
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
Σωστός ο Κούλης.Εδιωξε τον Μαρκογιαννάκη και τον αντικατέστησε με νέο αίμα,με νέους αγωνιστές.Στη θέση του πάει ο δημοσιογράφος και παλιό φερέφωνο ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ Δ.Καμπουρακης :heavymetalbig: :orchestra: :uglystupid: :headbang: :headbang:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
παλι το πασοκ σας φταιει;

και ο καμπουρακης απο που και ως που ηταν πασοκ;
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
Και ποιος σου είπε ότι κατηγόρησα το ΠΑΣΟΚ?Το αντίθετο την ΝΔ σχολίασα για την μεταγραφή που έκανε.Και το αν ο Καμπουρακης ήταν ΠΑΣΟΚ ρώτα στο κόμμα σου να σου πούνε.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Σωστός ο Κούλης.Εδιωξε τον Μαρκογιαννάκη και τον αντικατέστησε με νέο αίμα,με νέους αγωνιστές.Στη θέση του πάει ο δημοσιογράφος και παλιό φερέφωνο ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ Δ.Καμπουρακης :heavymetalbig: :orchestra: :uglystupid: :headbang: :headbang:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.757
Like
26.647
Πόντοι
5.506
λιγος δεν ειναι ο κουλης η μου φαινετε ρε τυποι?
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.230
Like
3.098
Πόντοι
506

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
929
Like
1.200
Πόντοι
206
λιγος για τους μη εχοντες πολυς για τους εχοντες,ολοι ομως γαμουν τη μεσαια ταξη την εξαφανιζουν για την ακριβεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom