Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (8 μέλη και 10 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.704
Like
20.543
Πόντοι
5.006
Αυτό θεωρείς εσύ μείζον θέμα κι απαντάς στο γαλάζιο κομματόσκυλο πιο πάνω; Με κάνεις να πιστεύω πως τελικά Κούλης μας αξίζει...
αυτοι που το θεωρουν "μειζον θεμα" ειναι κατι υπουργοι της κυβερνησης που βγηκαν να πανηγυρισουν και κατι γνωστα δημοσιογραφικα πιστολια...ολοι οι αλλοι το θεωρουμε απλα "φιασκο"....
που πιασανε 170 ατομα για εγκληματικη οργανωση....στο μεξικο οταν εξαρθρωνουν καρτελ πιο λιγοι κατηγορουνται...:confused:
που πιασανε οποιον απλα ηταν μεγαλο κεφαλι σε κανα συνδεσμο...:confused:
που προσπαθουν να δεσουν υποθεση εγκληματικης οργανωσης επειδη καποιοι βγαζουν φράγκα ως καπέλο απο την πωληση εισιτηριων....τρομερη κατηγορια!!!!!! αλλα για να τους ελεγξει η ΑΑΔΕ οχι για εγκληματικη οργανωση..:confused:
γελαει ο κοσμος ναπουμε...:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.704
Like
20.543
Πόντοι
5.006
Και ούτε,κανονικο καγκελο θα κάνει μόνο ο μικρός με τη φωτοβολίδα...πες τα στο γιδι
ναι...για προφυλακιση εννοουσα...το πολυ 10 να μπουνε μεσα...και μετα το δικαστηριο ολοι εξω...
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.751
Πόντοι
1.206
Ναι, πολυ καλα τα λες.
Με ποιο λογικο αλμα φτανεις στο οτι δεν πρεπει να ψηφιζω ΝΔ?

Δεν μπορω να ψηφιζω ΝΔ αλλά να διακρινω τις οφθαλμοφανείς ανοησιες?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ε οχι, αυτο ειναι θρασος.
Να παρεμβαινεις και να σχολιαζεις εσυ, ειναι θρασος.
Πες μας ΕΣΥ γιατι ψηφιζεις ΝΔ τοτε.
Που δεν σου αρεσει τιποτα και κανενας
Eγώ νομίζω πάντως ότι σου εξήγησα το λόγο που ΔΕΝ ψηφίζω ΝΔ, αν και νομίζω πως κάποια από αυτά που ανέφερα τα είχες ήδη στο μυαλό σου.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.198
Πόντοι
5.506
Αυτό θεωρείς εσύ μείζον θέμα κι απαντάς στο γαλάζιο κομματόσκυλο πιο πάνω; Με κάνεις να πιστεύω πως τελικά Κούλης μας αξίζει.
Διότι βέβαια δεν περισσεύει το μυαλό να σκεφθούν πως αυτός που ψήφισαν επειδή τον θεωρούσαν ως τον καλύτερο δεν είναι ντε και καλά καλύτερος απλά επειδή τον ψήφισαν αυτοί, μπορεί απλά να τους έχει βρει κορόιδα. Αλλά για να το παραδεχθείς αυτό χρειάζεται μια ελαχίστη δυνατότητα αυτοταπείνωσης, να πεις δηλαδή : "Ναι με έπιασε κορόιδο ο πούστης αλλά τώρα θα του δείξω!!"
Κανέναν δεν έπιασε κορόιδο τύπε, απλά οι συνθήκες 2019-2023 δεν ήταν συνθήκες κανονικότητας και συνεχίζεται. Σαφώς και θα ήθελα πολλά περισσότερα και καλύτερα για όλη την οικονομία και την πρόοδο της χώρας αλλά μεσολάβησαν πολλά και διαφορά απρόβλεπτα.

Αντιθέτως, η εποχή 2015-2019 ήταν εποχή απόλυτης προόδου ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ και ο άχρηστος κατάφερε το απόλυτο τίποτα.

Και για να με πιάσει εμένα κορόιδο περιμένω να μου γράψεις ποιοι ήταν συνολικά καλύτεροι από το 2019 των εκλογών μέχρι σήμερα σαν επιλογές για να μου αποδείξεις πως πιάστηκα κορόιδο. ΕΝΑΝ πες μου.

Αιντε εξυπνάκηδες που μάθατε μια λέξη και μέχρι εκεί.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.192
Like
25.958
Πόντοι
5.506
GMK4_pfXEAERyb_.jpg
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.577
Like
11.326
Πόντοι
3.656
Στα σοβαρά μιλάμε ή να χαμε να λέγαμε;
σοβαρά το λέω σοβαρός άνθρωπος ήταν αν και με κάποιες ακραίες απόψεις


από την κρατικοδίαιτη κουμουνιστική διακυβέρνηση του κυριάκου που έχει ανεβάσει το χρέος 50 δις και έχει μοιράσει το μισό αεπ στους ολιγάρχες και στα επιδόματα σίγουρα πιο λογικός φαινόταν.

Γιατί δεν σου αρέσει?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.751
Πόντοι
1.206
Κανέναν δεν έπιασε κορόιδο τύπε, απλά οι συνθήκες 2019-2023 δεν ήταν συνθήκες κανονικότητας και συνεχίζεται. Σαφώς και θα ήθελα πολλά περισσότερα και καλύτερα για όλη την οικονομία και την πρόοδο της χώρας αλλά μεσολάβησαν πολλά και διαφορά απρόβλεπτα.

Αντιθέτως, η εποχή 2015-2019 ήταν εποχή απόλυτης προόδου ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ και ο άχρηστος κατάφερε το απόλυτο τίποτα.

Και για να με πιάσει εμένα κορόιδο περιμένω να μου γράψεις ποιοι ήταν συνολικά καλύτεροι από το 2019 των εκλογών μέχρι σήμερα σαν επιλογές για να μου αποδείξεις πως πιάστηκα κορόιδο. ΕΝΑΝ πες μου.

Αιντε εξυπνάκηδες που μάθατε μια λέξη και μέχρι εκεί.
Α, οι "συνθήκες" φταίνε, όχι οι επιλογές! Οι συνθήκες φταίνε που είχαμε μπει σε μνημόνιο με δημόσιο χρέος 115% και τώρα είμαστε στο 180%; Οι συνθήκες φταίνε που στο κατά κεφαλήν ΑΕΠ μόνο η Βουλγαρία βρίσκεται κάτω από εμάς στην Ε.Ε. και σε λίγο μας περνάει κι αυτή; Οι άλλοι δεν είχαν τις ίδιες συνθήκες; Πως καταντήσαμε ο πάτος της Ευρώπης (κι όχι μόνο οικονομικά!) αλήθεια;
Αλλά ξέχασα! Ψηφίσαμε γάμο αδερφάτου και υιοθεσία από αυτούς, οπότε όλα καλά μωρέ...
 

Συνημμένα

  • 438222013_10232724619714936_7296971226273296479_n.jpg
    438222013_10232724619714936_7296971226273296479_n.jpg
    33,3 KB · Εμφανίσεις: 6

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.198
Πόντοι
5.506
σοβαρά το λέω σοβαρός άνθρωπος ήταν αν και με κάποιες ακραίες απόψεις


από την κρατικοδίαιτη κουμουνιστική διακυβέρνηση του κυριάκου που έχει ανεβάσει το χρέος 50 δις και έχει μοιράσει το μισό αεπ στους ολιγάρχες και στα επιδόματα σίγουρα πιο λογικός φαινόταν.

Γιατί δεν σου αρέσει?
Ένα μάτσο φαντασιακα σενάρια ήταν που πρακτικά δε θα ήταν ΠΟΤΕ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΑ σε αυτή τη χώρα με αυτό το λαό. Τουλάχιστον αυτός το κατάλαβε επιτέλους.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.198
Πόντοι
5.506
Α, οι "συνθήκες" φταίνε, όχι οι επιλογές! Οι συνθήκες φταίνε που είχαμε μπει σε μνημόνιο με δημόσιο χρέος 115% και τώρα είμαστε στο 180%; Οι συνθήκες φταίνε που στο κατά κεφαλήν ΑΕΠ μόνο η Βουλγαρία βρίσκεται κάτω από εμάς στην Ε.Ε. και σε λίγο μας περνάει κι αυτή; Οι άλλοι δεν είχαν τις ίδιες συνθήκες; Πως καταντήσαμε ο πάτος της Ευρώπης (κι όχι μόνο οικονομικά!) αλήθεια;
Αλλά ξέχασα! Ψηφίσαμε γάμο αδερφάτου και υιοθεσία από αυτούς, οπότε όλα καλά μωρέ...
Αν για εσένα οι συνθήκες 2015-2019 με 2019-2023 είναι οι ίδιες, δικαίωμα σου. Όπως επίσης αν ακόμα αδυνατείς να κατανοήσεις τι συνέβη στη χώρα την πρώτη περίοδο και τι αντίστοιχα στην υπόλοιπη Ευρώπη που έκανε ράλι ανάπτυξης, ξανά δικαίωμα σου.

Αλλά να λες εμένα κομματόσκυλο γιατί ψήφισα αυτούς που ακόμα και σήμερα έχουν επόμενο αντίπαλο τον ΚΑΝΕΝΑ παραπάει. Σκέψου το.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.577
Like
11.326
Πόντοι
3.656
Ένα μάτσο φαντασιακα σενάρια ήταν που πρακτικά δε θα ήταν ΠΟΤΕ ΕΦΑΡΜΟΣΙΜΑ σε αυτή τη χώρα με αυτό το λαό. Τουλάχιστον αυτός το κατάλαβε επιτέλους.
Το ότι απευθυνόταν σε αμόρφωτους ούννους και διεφθαρμένους χωριάτες δεν κάνει τις απόψεις του λάθος.

Ενώ ο κυριάκος που ξέρει καλύτερα πως να απευθύνεται είδες?

Ξεκίνησε με το ότι πρέπει να μειωθεί η κρατικοδίαιτη πολιτική και τα επιδόματα της ντροπής


και κατέληξε να μοιράζει λίστες πέτσα, έργα 10-15 δις σε 2-3 μιλημένες εταιρείες και επιδόματα για να συνεχίζουν τα υπερκέρδη οι ολιγάρχες.

Να σου θυμίσω μόνο ότι το χρέος έχει ανέβει 50 δις σε 5 χρόνια και το μνημόνιο που υπέγραψε ο αλέξης και μας γάμησε ήταν 80 δις.....

Αλλά τώρα δεν σου φαίνεται γιατί σε έχει κάνει να πιστέψεις ότι δεν θα το πληρώσεις. Απλά όταν θα το πληρώνεις αυτός θα είναι ήδη στις Βρυξέλλες να σε χαιρετάει...ο πορτοσάλτε τον ξεπροβοδίζει ήδη στις εκπομπές του...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.198
Πόντοι
5.506
Το ότι απευθυνόταν σε αμόρφωτους ούννους και διεφθαρμένους χωριάτες δεν κάνει τις απόψεις του λάθος.

Αυτό σημαίνει είτε ότι έχει πλήρη άγνοια σε ποιους απευθύνεται ζητώντας να τον ψηφίσουν ή που γνωρίζει καλά αλλά τους κοροϊδεύει. Και στις δυο περιπτώσεις αποδείχθηκε ελλιπής για πολιτικός.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.577
Like
11.326
Πόντοι
3.656
Αυτό σημαίνει είτε ότι έχει πλήρη άγνοια σε ποιους απευθύνεται ζητώντας να τον ψηφίσουν ή που γνωρίζει καλά αλλά τους κοροϊδεύει. Και στις δυο περιπτώσεις αποδείχθηκε ελλιπής για πολιτικός.
Δηλαδή με την λογική σου φταίει αυτός που έχει καλές απόψεις και όχι αυτός που δεν έχει την ικανότητα να τις αντιληφθεί.

Σα να λέμε υποστηρίζεις να μην αλλάξει ποτέ τίποτα.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.751
Πόντοι
1.206
Αν για εσένα οι συνθήκες 2015-2019 με 2019-2023 είναι οι ίδιες, δικαίωμα σου. Όπως επίσης αν ακόμα αδυνατείς να κατανοήσεις τι συνέβη στη χώρα την πρώτη περίοδο και τι αντίστοιχα στην υπόλοιπη Ευρώπη που έκανε ράλι ανάπτυξης, ξανά δικαίωμα σου.

Αλλά να λες εμένα κομματόσκυλο γιατί ψήφισα αυτούς που ακόμα και σήμερα έχουν επόμενο αντίπαλο τον ΚΑΝΕΝΑ παραπάει. Σκέψου το.
Επειδή μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις το λόγο που μας πέρασε ήδη η Ρουμανία οικονομικά και όπου νά 'ναι μας περνάει και η Βουλγαρία θα στον πω εγώ.
Η Βουλγαρία και η Ρουμανία έχουν μέγιστο φορολογικό συντελεστή στα κέρδη 10-15% . Ειδικά η Ρουμανία έχει εναλλακτικά 1% στο τζίρο! Εμείς έχουμε 37.5%
Η Ρουμανία έχει δημόσιο χρέος 37% του ΑΕΠ και η Βουλγαρία 22%. Εδώ 22% αύξησε το δημόσιο χρέος ο Κούλης δανειζόμενος σαν να μην υπήρχε αύριο για να δίνει επιδόματα σε όσους είχε φτωχοποιήσει παρά να χάσουν λίγα από τα τεράστια κέρδη τους οι σπόνσορές του.
Πανηγυρίζουν για ανάτυξη 2,2% όταν ο πληθωρισμός τρέχει με 4%! Ξέρεις πόσο είναι το 2,2% του ΑΕΠ σε απόλυτο αριθμό; 4 δις είναι. Ξεκίνα να υπολογίζεις λοιπόν! 0,65 δις αύξηση κερδών ο Μυτιληναίος, 0,55 δις η ΤΕΡΝΑ, 0,45 δις ο Λάτσης, άλλο τόσο ο Βαρδινογιάννης, ακόμα τόσο η Τράπεζα Πειραιώς, από κοντά κι οι υπόλοιπες και πάει λέγοντας. Ξέρεις πόσο είναι το άθροισμα της αύξησης των κερδών των 7 (μόνο!) πιο κερδοφόρων επιχειρήσεων; 3,3 δις είναι! Βλέπεις να μένει τίποτα για σένα; Μετά θυμώνεις που σε λέω κορόιδο...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.238
Like
21.198
Πόντοι
5.506
Δηλαδή με την λογική σου φταίει αυτός που έχει καλές απόψεις και όχι αυτός που δεν έχει την ικανότητα να τις αντιληφθεί.

Σα να λέμε υποστηρίζεις να μην αλλάξει ποτέ τίποτα.
Όχι, δεν υποστηρίζω αυτό, απλά έχω αποδεχτεί την κατάσταση και δεν τρέφω αυταπάτες. Γιατί όσο λαμόγια είναι οι πολιτικοί που τα μασάνε απ όπου μπορούν το ίδιο λαμόγια είναι και οι πολίτες που κάνουν ακριβώς το ίδιο. Απλά και κατανοητά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom