Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 23 άτομα (4 μέλη και 19 επισκέπτες)

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.020
Like
9.852
Πόντοι
1.406
Μπραβο Αλεξη!!!



Αδωνις-''μην είστε τόσο εύπιστοι ,όταν σας δείχνει ενας μια φωτογραφία με έναν πολιτικό δεν σημαίνει τίποτα''

Αδωνις-''Ψηφίστε ,τον αξίζει''

:wanker::wanker::wanker:
o αλκοολικος φαφλατας πουλαγε νανογιλεκα για πασα νοσο και πασα μαλακια και εγινε υπουργος υγειας...θα ειχε προβλημα να πουλησει στα γιδια υποψηφιο-λαμογιο?
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.341
Κριτικές
16
Like
13.436
Πόντοι
5.577
Να ρε, ξερουμε που θα τη ριξουμε, υπαρχει ελπιδα
τι γελοιοτητες ειναι αυτες?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.904
Κριτικές
1
Like
29.572
Πόντοι
8.006
τι γελοιοτητες ειναι αυτες?
Oταν τα λεω εγω, καποιοι μου απαντανε "γιατι, ο Κουλης ειναι λιγοτερο γελοιος? Ο αυτιστικος ποζεράς, ο γουρλοματης κλπ κλπ".

Να δω, θα το πει κανενας και σε σενα?

Αλλά εδω εφτασαν κατι σκουπιδια να πουν εμενα μουνοπανο κι εσενα να σου βαλουν λαικ (το ιδιο προσωπο) οταν ειπαμε και οι δυο οτι η Μπεκατωρου πρεπει να φαει μαυρο.

Αρα εγω θα αποφυγω να μιλησω για γελοιοτητες, γιατι παλι το ιδιο θα γινει, καποιοι θα βρισουν εμενα ενώ σε σενα θα βαλουν λάικ που ειπες το ιδιο
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.341
Κριτικές
16
Like
13.436
Πόντοι
5.577
Αντί να δώσουν τα λεφτά μας (επιδοτήσεις) ανάμεσά μας, (λάδι, κρέας κ.ο.κ) τα ΄έδωσαν στον μυτιληναίο, και τώρα ζητ΄άει και 350εκ από τα αναπτυξιακά..
Ψόφο.
10 οικογενειες εχουν αγορασει τη χωρα, το μοντελο ειναι ολιγαρχης, καναλια, ενιοτε ποδοσφαιρικη ομαδα. Μοιραζονται τα κοινοτικα κονδυλια, αφηνοντας κατι ρεστα για πολιτικους και επιδοματα

το μοντελο ξεκινησε επι Σιμιτη και τωρα επι κουλη απογειωθηκε, ελεγχοντας πλεον και τους θεσμους (ανωτατη δικαιοσυνη) :confused:
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.020
Like
9.852
Πόντοι
1.406
Oταν τα λεω εγω, καποιοι μου απαντανε "γιατι, ο Κουλης ειναι λιγοτερο γελοιος? Ο αυτιστικος ποζεράς, ο γουρλοματης κλπ κλπ".

Να δω, θα το πει κανενας και σε σενα?

Αλλά εδω εφτασαν κατι σκουπιδια να πουν εμενα μουνοπανο κι εσενα να σου βαλουν λαικ (το ιδιο προσωπο) οταν ειπαμε και οι δυο οτι η Μπεκατωρου πρεπει να φαει μαυρο.

Αρα εγω θα αποφυγω να μιλησω για γελοιοτητες, γιατι παλι το ιδιο θα γινει, καποιοι θα βρισουν εμενα ενώ σε σενα θα βαλουν λάικ που ειπες το ιδιο
τα μισα στελεχη στο υπουργικο απο το λαος ειναι...κοιτα μη συμπληρωσεις σε επομενες εκλογες και απο αυτες τις ρεζερβες,που τωρα χαρακτηριζεις γελοιες !
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.904
Κριτικές
1
Like
29.572
Πόντοι
8.006
τα μισα στελεχη στο υπουργικο απο το λαος ειναι...κοιτα μη συμπληρωσεις σε επομενες εκλογες και απο αυτες τις ρεζερβες,που τωρα χαρακτηριζεις γελοιες !
Ναι τύπε, υπαρχει σοβαροτατη πιθανοτητα να υπουργοποιηθει η Βεφα

Υ.Γ. Εγω δεν ειπα κανεναν γελοίο, να απευθυνθειτε παρακαλω στον geoman. Οχι παλι τα ιδια.
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.020
Like
9.852
Πόντοι
1.406
10 οικογενειες εχουν αγορασει τη χωρα, το μοντελο ειναι ολιγαρχης, καναλια, ενιοτε ποδοσφαιρικη ομαδα. Μοιραζονται τα κοινοτικα κονδυλια, αφηνοντας κατι ρεστα για πολιτικους και επιδοματα

το μοντελο ξεκινησε επι Σιμιτη και τωρα επι κουλη απογειωθηκε, ελεγχοντας πλεον και τους θεσμους (ανωτατη δικαιοσυνη) :confused:
οχι...υπαρχει πλεον ενα παγκοσμιο μοτιβο που προσπαθουν ολοι να ακολουθουν κατα γραμμα ειτε ηπα ειτε κινα ειτε ελλαδα ειτε τουρκια....ελεγχος και φιλτρο στα μμε ,καταναλωση απο ενα επιπεδο και πανω(να μην πεφτει λορδα δηλαδη) και ολο το χρημα σε 10 ελεγχομενους επιχειρηματιες.....αυτο ως γενικο μοτιβο και ειδικευουν αναλογα τη χωρα.....ετσι κρατουν τον κοσμο σε καταστολη ,φιλτραρουν τα σκανδαλα πριν βγουν δημοσια και μερος των χρηματων επιστρεφει ωστε να συντηρουν την εξουσια τους στο διηνεκες....
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.020
Like
9.852
Πόντοι
1.406
Ναι τύπε, υπαρχει σοβαροτατη πιθανοτητα να υπουργοποιηθει η Βεφα

Υ.Γ. Εγω δεν ειπα κανεναν γελοίο, να απευθυνθειτε παρακαλω στον geoman. Οχι παλι τα ιδια.
μαλακα κανατε υπουργο τον πλευρη ,τον γιο ρε μαλακα ,που θα κολλησετε στη βεφα ,που στην τελικη ειναι αποδεδειγμενα στα συγκαλα της ,μη σου πω ειναι τετραπερατη .....
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.341
Κριτικές
16
Like
13.436
Πόντοι
5.577
Το ερώτημα δεν είναι αν έχουμε εμπιστοσύνη στην Αλβανική δικαιοσύνη, προσωπικά ασφαλώς και δεν έχω.
Το ερώτημα είναι αν έχω εμπιστοσύνη στην Ελληνική δικαιοσύνη και τα αποτελέσματα διαφόρων δικών που υπακούν συστηματικά στις απαιτήσεις του όχλου μας κάνουν να μην έχουμε.
Η δίκη της Χρυσής Αυγής ήταν κλασσικό παράδειγμα δικαστικής δίωξης πολιτικού αντιπάλου, τα έκανε κι ο Ιωσήφ Βησαριόνοβιτς αυτά. Δηλαδή όταν σχεδόν όλα τα μέλη κομμάτων του "δημοκρατικού τόξου" είχαν προεξοφλήσει την ενοχή των κατηγορουμένων με το σλόγκαν "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟΙ!" (μεταξύ των οποίων οι Λιγνάδης και Μίχος!!), χωρίς προφανώς κανείς να έχει ιδέα για τη δικογραφία, όταν ο Άδωνις διαδήλωνε έξω από τον Άρειο Πάγο αγκαλία με τους Ανταρσύες (μια περίοδο μάλιστα που οι συγκεντρώσεις απηγορεύονται λόγω της επιδημίας), ποιός ένορκος θα τολμούσε να τους αθωώσει; Ακόμα και που η εισαγγελέας της έδρας είχε εκφράσει πολλές αμφιβολίες ως προς την εχοχή τους.
οσοι τοτε πανηγυριζαν για την χειραγωγηση της δικαιοσυνης προς οφελος της ΝΔ, δεν καταλαβαν οτι αυτο θα εχει συνεχεια και ισως καποιοι θα το βρουνε μπροστα τους
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.020
Like
9.852
Πόντοι
1.406
οσο μεγαλυτερος μπετοστοκος ο υπουργος ,ειτε ο βουλευτης, τοσο λιγοτερες οι ερωτησεις και τα μα μου σου του ...εκτελει τις εντολες του και την αποστολη του χωρις γκρινια και πολλα πολλα...τοσο πιο πειθηνιος δηλαδη.....
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.309
Like
10.825
Πόντοι
3.556
10 οικογενειες εχουν αγορασει τη χωρα, το μοντελο ειναι ολιγαρχης, καναλια, ενιοτε ποδοσφαιρικη ομαδα. Μοιραζονται τα κοινοτικα κονδυλια, αφηνοντας κατι ρεστα για πολιτικους και επιδοματα

το μοντελο ξεκινησε επι Σιμιτη και τωρα επι κουλη απογειωθηκε, ελεγχοντας πλεον και τους θεσμους (ανωτατη δικαιοσυνη) :confused:

Ετσι ητανε παντα τυπε, σε ολη την ανθρωπινη ιστορια. Το 20% εξουσιαζε το υπολοιπο 79% και υπηρχε 1% που εξουσιαζε τους παντες (βασιλιαδες, τσαροι, φεουδαρχες, φυλαρχοι, φαραω, μεγαλομετοχοι, εφοπλιστες, τσιφλικαδες, ανωτατα στελεχη κομμουνιστικου κομματος, κλπ)

Ετσι ηταν παντα και ετσι θα ειναι και στο μελλον οταν η ανθρωποτητα επεκταθει στο διαστημα. Η εξουσια εχει την παγκοσμια ιδιοτητα να συγκεντρωνεται και αυτο δε θα αλλαξει ποτε
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.341
Κριτικές
16
Like
13.436
Πόντοι
5.577
Και βασικά ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να καυχιέται κόμμα ή αρχηγός ότι "εγω εστειλα φυλακη την ΧΑ".
Πλήρης ομολογία οτι δεν υπάρχει ανεξαρτητη δικαιοσύνη
να μην ξεχναμε οτι με τις ψηφους της ΧΑ επεσε η κυβερνηση σαμαρα. Επισης ο αδωνις ισχυριζεται οτι με εντολη κασιδιαρη εχασε τον δημο ο μπακογιανης

αυτα βεβαια δεν ειναι αναιρουν τις εξαντλητικες ποινες για τις ιδεες τους με αφορμη εναν καυγα και το μαχαιρωμα.
Για να γινει ενας καυγας ως γνωστον χρειαζονται δυο...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.341
Κριτικές
16
Like
13.436
Πόντοι
5.577
Ετσι ητανε παντα τυπε, σε ολη την ανθρωπινη ιστορια. Το 20% εξουσιαζε το υπολοιπο 79% και υπηρχε 1% που εξουσιαζε τους παντες (βασιλιαδες, τσαροι, φεουδαρχες, φυλαρχοι, φαραω, μεγαλομετοχοι, εφοπλιστες, τσιφλικαδες, ανωτατα στελεχη κομμουνιστικου κομματος, κλπ)

Ετσι ηταν παντα και ετσι θα ειναι και στο μελλον οταν η ανθρωποτητα επεκταθει στο διαστημα. Η εξουσια εχει την παγκοσμια ιδιοτητα να συγκεντρωνεται και αυτο δε θα αλλαξει ποτε
διαφωνω δεν ειναι παντα και παντου ετσι, αν ξερεις αγγλικα δες ενα δελτιο ειδησεων του BBC κι ενα της ελληνικης τηλεορασης, δεν εχει σχεση με ειδησεις αυτο που σερβιρουν οι ολιγαρχες και η κομματικη ερτ αλλα με προπαγανδα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.904
Κριτικές
1
Like
29.572
Πόντοι
8.006
μαλακα κανατε υπουργο τον πλευρη ,τον γιο ρε μαλακα ,που θα κολλησετε στη βεφα ,που στην τελικη ειναι αποδεδειγμενα στα συγκαλα της ,μη σου πω ειναι τετραπερατη .....
Εμ δεν τα ειπα οτι θα τα ακουσω εγω?
Και τα ακουω ΧΩΡΙΣ να πω εγω κανεναν γελοιο.

Ειλικρινα δεν ξερω τι πίνετε μερικοι.
Απευθυνσου στον geoman παλικαρι μου, αυτός μιλησε για γελοιοτητες.

Οσο συνεχιζεις να σχολιαζεις εμενα για κατι που ειπε αλλος, γινεσαι γελοιος εσυ. Δεν μπορω να το πω πιο ευγενικα. Ενταξει ειμαστε?
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.309
Like
10.825
Πόντοι
3.556
διαφωνω δεν ειναι παντα και παντου ετσι, αν ξερεις αγγλικα δες ενα δελτιο ειδησεων του BBC κι ενα της ελληνικης τηλεορασης, δεν εχει σχεση με ειδησεις αυτο που σερβιρουν οι ολιγαρχες και η κομματικη ερτ αλλα με προπαγανδα

Κι εκει υπαρχει ελιτ τυπε απο πισω, απλα φροντιζει να μη φαινεται πολυ και χτυπαει ασχημα. Αγγλια (η εδρα του BBC) ειναι απο τις πιο ταξικα διαχωρισμενες κοινωνιες. Μιλαμε για χαωδεις διαφορες μεταξυ πλουσιων και φτωχων

Δες πχ την ιδιοκτητρια της bet365 και τα υπαλληλακια της στο customer service και πες μου οτι δεν ισχυει και εκει το 1%



41201418-12944169-An_artist_s_impression_of_how_Mrs_Coates_palatial_home_would_loo-a-29_1704892629700.jpg
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.341
Κριτικές
16
Like
13.436
Πόντοι
5.577
Τι να σχολιάσω για τις αμφιβολίες της εισαγγελέως; Γνώμη της.
Η δική μου είναι διαφορετική. Λόγω μαζοχισμού, είχα διαβάσει την πολυσέλιδη απόφαση. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά όταν τελείωσα, δεν μου είχαν μείνει απορίες. Ήταν πλήρως τεκμηριωμένη, χωρίς κενά. Συνεπώς η κρίση της έσφαλε. Γιατί αυτό να θεωρείται τόσο σημαντικό; Δεν καταλαβαίνω, σημαίνει κάτι;
εγω δεν την εχω διαβασει, η εισαγγελεας που πηγε κοντρα στο δικαστικο, το πολιτικο κατεστημενο και το αναρχοαριστερο σκυλολοι που απειλουσε απ εξω, γιατι ρισκαρε την καριερα της ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.904
Κριτικές
1
Like
29.572
Πόντοι
8.006
μη μου το κανεις αυτο, δεν αντεχεται ο τυπος, αποχωρω :headbang:
Α οχι τύπε, ειναι η δευτερη φορα που συμβαινει αυτο. Λες εσυ κατι, σε παραθετω εγω και μετα τα ακουω εγω. Και την πρωτη φορα σου εβαλε και λαικ το ιδιο σκουπιδι κιολας. Να κατσεις να τα ακους εσυ.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.798
Πόντοι
1.686


Ακυρώνονται δύο στα τρία συμβόλαια αγοραπωλησίας ακινήτων λόγω της… Ταυτότητας Κτιρίου! – Άλλο ένα κατόρθωμα της κυβέρνησης​

«Σημαίνει πως εκατοντάδες χιλιάδες ακίνητα σε όλη τη χώρα είναι εκτός συναλλαγής…», επισημαίνει ο πρόεδρος της ΠΟΜΙΔΑ Στράτος Παραδιάς.

«Πηγή του κακού είναι οι ακόμη και ελάχιστες διαφορές στα εμβαδά που προκύπτουν από τις επιμετρήσεις για την κατάρτιση της Ταυτότητας Κτιρίου, που ισχύει από την 1η Απριλίου 2022, σε σχέση με αυτά που αναφέρονται στα συμβόλαια κτήσης τους.

Το θέμα έχει αναχθεί σε ευρύτερης σημασίας κοινωνικό πρόβλημα, το οποίο η κυβέρνηση οφείλει άμεσα να επιλύσει».


Όσο κι αν ακούγεται παράξενο, αυτές οι μικροδιαφορές έχουν καταστήσει σχεδόν αδύνατη τη σύνταξη των συμβολαίων. Και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να ακυρώνονται συνεχώς συναλλαγές λίγο πριν μπουν οι υπογραφές, φέρνοντας ιδιοκτήτες και επαγγελματίες (μεσίτες, δικηγόρους, συμβολαιογράφους) στα όρια νευρικής κρίσης.


ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ , ΑΝΑΠΤΥΞΗ !

koulis-mr-bean-apo-kalamida.jpeg



:2funny:

:2funny::2funny::2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom