Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (1 μέλη και 10 επισκέπτες)

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.299
Like
3.199
Πόντοι
506
Τι κίνητρα για πετρελαιο λεει θέρμανσης λεει αυτός παλι? Αφου ειπαν οτι θα καταργησουν τους καυστηρες θερμανσης. Νομιζω οτι μας κοροϊδεύουν λιγο
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.332
Like
68.961
Πόντοι
12.756
είδα 5 χρόνια αλέξη και τώρα ήδη 3 χρόνια κυριάκο.
είμαι 50, μου κόβει πολύ, ξέρω καλά την αγορά, έχω επιχειρήσεις.
κι έχω (σοβαρή) γνώση περί εθνικής άμυνας και εξωτερικής πολιτικής.
(και σχολιάστε ότι θέλετε - δε με ενδιαφέρει)
αν λοιπόν εξαιρέσουμε τον τρίτο βασικό πυλώνα μιας χώρας (την παιδεία) όπου δεν έχω ιδιαίτερη άποψη παρά μόνο όσα διαβάζω, μπορώ να σου πω ότι η σύγκριση των δυο κυβερνήσεων δίνει χαώδεις διαφορές.
εννοείται υπερ του μητσοτάκη....
δε χρειάζεται λοιπόν να περιμένω κάτι
δεν αντιλεγω
αλλα ειδες 5 χρόνια Αλεξη σε αλλη κατασταση , και βλεπεις Κουλη σε αλλη κατασταση.. εννοω οσο εχει να κανει με χρεη μνημονια κτλ.

Αλλα εγω θα σου πω και πάλι , περίμενε τον λογαριασμο , αυτο ειναι το σωστο ..
Το μονο που θα σου πω ετσι στα γρηγορα ειναι οτι επειδη εχει πολεμο οτι και να κανει ο Μητσοτακης παιζει το ''ναι αλλα έχει πόλεμο'' , "εχει πανδημία" δεν το ειδα αυτο να ισχυει για άλλους ( οχι μονο για τον Τσιπρα ) δεν εννοω για τον πολεμο , εννοω για μνημονια , θηλιες απο το εξωτερικο για τα οικονομικά κτλ .. Μονο ο πολεμος του Κουλη πια ειναι δικαιολογια .

Δυστυχως ετσι ειναι , πρεπει να περιμενεις τον λογαριασμο , να βγει γενικη σουμα.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
8.862
Κριτικές
2
Like
15.650
Πόντοι
3.556
:2funny:
:2funny::2funny::2funny: εκτός απο απίθανες πεντοβολιές δεν έχουμε να περιμένουμε τίποτα θετικό απο αυτά τα νούμερα

τσίρκο.png
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.542
Πόντοι
8.846
Εαν δεν υπάρχει διάψευση τότε ισχύει.
έλα τώρα, σιγά μην διαψευδει η μοτορ οιλ κάθε ψευδές δημοσίευμα. σιγά μην ψάχνει και σιγά μην ασχολείται...
ποια είναι η πηγη ξαναρωταω?
Και γιατί όχι δλδ? Και να φορολογηθούν μετά τι? Τα κέρδη είναι κέρδη χωρίς έλεγχο από το κράτος, επιδοτεί τα κέρδη τους με τα κουπόνια, και η Βενιζέλου παραμένει 2 ευρώ
τι σημαίνει "και να φορολογηθούν μετα τι? "
νομίζω έχει ήδη πει ο μητσοτάκης ποια θα είναι η φορολόγηση...κι αφού φυσικά προσδιοριστούν τα πραγματικά κέρδη.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.730
Like
23.260
Πόντοι
6.256
Τύπε το έχω ξαναπεί και το ξανά λέω...αν ο κόσμος σε μεγάλο ποσοστό κατεβάσει το γενικό για 1-2 εβδομάδες....και δουν την κατανάλωση να πέφτει 50% θα δεις πως θα πέσει και η τιμή της κιλοβατώρας...από την κατανάλωση όλα υπολογίζονται. Αν δουν (όπως με την ρήτρα) μαζικά πιστόλια και αδυναμία πληρωμής...θα δεις πως θα πέσουν οι τιμές.

Ο καταναλωτής έχει το μαχαίρι και το πεπόνι αλλά δεν το καταλαβαίνει. Ο κάθε πάροχος για να πλουτίσει πρέπει πρώτα να αγοράσεις την υπηρεσία του.

Οι βενζινάδες γιατί βρίζουν? γιατί ενώ η τιμή είναι ακριβή χάνουν λεφτά γιατί πάει ο άλλος και βάζει 20 ευρώ αντί να γεμίζει
Θα κατεβάσουν τον γενικό για 2 εβδομάδες στο καταχείμωνο....να λέμε και πράγματα που να μπορούν να γίνουν όχι απλά να πετάμε πυροτεχνήματα.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.542
Πόντοι
8.846
δεν αντιλεγω
αλλα ειδες 5 χρόνια Αλεξη σε αλλη κατασταση , και βλεπεις Κουλη σε αλλη κατασταση.. εννοω οσο εχει να κανει με χρεη μνημονια κτλ.

Αλλα εγω θα σου πω και πάλι , περίμενε τον λογαριασμο , αυτο ειναι το σωστο ..
Το μονο που θα σου πω ετσι στα γρηγορα ειναι οτι επειδη εχει πολεμο οτι και να κανει ο Μητσοτακης παιζει το ''ναι αλλα έχει πόλεμο'' , "εχει πανδημία" δεν το ειδα αυτο να ισχυει για άλλους ( οχι μονο για τον Τσιπρα ) δεν εννοω για τον πολεμο , εννοω για μνημονια , θηλιες απο το εξωτερικο για τα οικονομικά κτλ .. Μονο ο πολεμος του Κουλη πια ειναι δικαιολογια .

Δυστυχως ετσι ειναι , πρεπει να περιμενεις τον λογαριασμο , να βγει γενικη σουμα.
πάντα υπάρχουν προβλήματα.
αν δεν υπήρχαν όλοι οι κυβερνώντες θα ήταν πετυχημένοι.
μην πιάσουμε τη συζήτηση ποιος είχε τα περισσότερα. άλλου παπά ευαγγέλιο αυτό
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.332
Like
68.961
Πόντοι
12.756
έλα τώρα, σιγά μην διαψευδει η μοτορ οιλ κάθε ψευδές δημοσίευμα. σιγά μην ψάχνει και σιγά μην ασχολείται...
ποια είναι η πηγη ξαναρωταω?

τι σημαίνει "και να φορολογηθούν μετα τι? "
νομίζω έχει ήδη πει ο μητσοτάκης ποια θα είναι η φορολόγηση...κι αφού φυσικά προσδιοριστούν τα πραγματικά κέρδη.

μιας και ξερεις απο επιχειρησεις ξερεις οτι θα ''νοικοκυρευτουν'' τα νουμερα ωστε να φτασει κατω στο EBIDTA το νουμερο που θελουν ..
οσες ειναι χρηματιστηριο θα έχουν λιγο προβληματακι στην διορθωση , ολες οι αλλες στα παπαρια τους
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.332
Like
68.961
Πόντοι
12.756
πάντα υπάρχουν προβλήματα.
αν δεν υπήρχαν όλοι οι κυβερνώντες θα ήταν πετυχημένοι.
μην πιάσουμε τη συζήτηση ποιος είχε τα περισσότερα. άλλου παπά ευαγγέλιο αυτό
Ακριβως , οποτε κατσε να ερθει ο λογαριασμος ο τελικος πρώτα και μετα οτι θελεις απο συγκρισεις
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.542
Πόντοι
8.846
μιας και ξερεις απο επιχειρησεις ξερεις οτι θα ''νοικοκυρευτουν'' τα νουμερα ωστε να φτασει κατω στο EBIDTA το νουμερο που θελουν ..
οσες ειναι χρηματιστηριο θα έχουν λιγο προβληματακι στην διορθωση , ολες οι αλλες στα παπαρια τους
γι αυτό είναι οι λογιστές...
αλλά τι θες να πεις, ότι η εικόνα είναι πλασματική? ναι είναι, παντού και πάντα σε όλες τις χώρες και σε όλες τις επιχειρήσεις
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.332
Like
68.961
Πόντοι
12.756
γι αυτό είναι οι λογιστές...
αλλά τι θες να πεις, ότι η εικόνα είναι πλασματική? ναι είναι, παντού και πάντα σε όλες τις χώρες και σε όλες τις επιχειρήσεις
αρα η δηλωση ''φορολογια των υπεκερδων'' τουλαχιστον εγω και εσυ ξέρουμε οτι ειναι για το πουτσο δηλωση ,,
Αλλο ο λαος τι κατάλαβε , και ενιωσε οτι ο Κουλης θα τα γαμησει τα μουνοπανα που κερδοσκοπουν εις βαρος του κοσμακη
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.542
Πόντοι
8.846
αρα η δηλωση ''φορολογια των υπεκερδων'' τουλαχιστον εγω και εσυ ξέρουμε οτι ειναι για το πουτσο δηλωση ,,
Αλλο ο λαος τι κατάλαβε , και ενιωσε οτι ο Κουλης θα τα γαμησει τα μουνοπανα που κερδοσκοπουν εις βαρος του κοσμακη
όχι ακριβώς για τον πούτσο.
θα πιαστεί ένα ποσοστό.
όπως ομοιως, για κείνους που θα φωνάξουν, θα πιαστεί ένα ποσοστό των κερδών του δικηγόρου, του περιπτερά, του ηλεκτρολόγου, του καθηγητή/ιδιαίτερα, του του του....
παντού το ίδιο γίνεται
 

fun_tou_bou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2021
Μηνύματα
759
Κριτικές
8
Like
889
Πόντοι
366
Έχω από το πρωί που παίρνω τηλ. τον Λοβερδο και του εκφράζω την ανησυχία μου για το μέτωπο Τσίπρα-Καραμανλικών...

20220901_151353.jpg
Η φιλιππινέζα της νδ..πήρε αυτό που του άξιζε όμως..
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.332
Like
68.961
Πόντοι
12.756
όχι ακριβώς για τον πούτσο.
θα πιαστεί ένα ποσοστό.
όπως ομοιως, για κείνους που θα φωνάξουν, θα πιαστεί ένα ποσοστό των κερδών του δικηγόρου, του περιπτερά, του ηλεκτρολόγου, του καθηγητή/ιδιαίτερα, του του του....
παντού το ίδιο γίνεται

εγω πιστευω οτι ειναι για το πουτσο..
αν εσενα σε καλυπτει η σταχτη στα μάτια , μαγκιά σου.
 

Traveller 2

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
2.020
Like
151
Πόντοι
16
Πιστεύω μηδέν ποσοστό δικηγόρων κλπ θα πιαστει.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.542
Πόντοι
8.846

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.332
Like
68.961
Πόντοι
12.756

Tony xx ☭

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.075
Πόντοι
3.556
όσα φοβάμαι ότι θα συμβούν στη χώρα αν βγει ξανά αυτό το αληταριό που κυβερνούσε από το 15 έως το 19)
Άστα να πάνε, το ΠΑΣΟΚ δεν πολυτσουλάει και δεν θα κατασπαράξει τον αλητη τον Τσίπρα... κρίμα, και είχαμε κατακαυλώσει οι νουδουληδες...

Ρε την γαμημένη την ΕΛ.ΣΤΑΤ , μα να αξιολογήσει την αλήτισσα κυβέρνηση '15-'19 μέσα στις 3 καλύτερες της μεταπολίτευσης;; Δεν το χωράει ο νους.

Screenshot_20220901-173403_Samsung capture.jpg
Screenshot_20220901-173401_Gallery.jpg


Κομμούνια της ελστάτ αυτό θα το πληρώσετε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom