Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.438
Like
1.458
Πόντοι
266
Φιλε ολα καλα στο κόμμα;
Σφουγγαρισες; Τουαλετες εκανες;
Και στο διάλειμμα μου γράφω post αν συμφέρει να δώσεις εφάπαξ στην εφορία εισοδήματος ή με δόσεις
Σε απάντηση ερωτήματος φίλου
Στο πολιτικές εξελίξεις

Αν συμφέρει η μείωση του ειδικού φόρου κατανάλωσης ή το το 80άρι και σε ποιους
Και το υπέρ και τα κατά της κατάργησης προσωπικής διαφοράς

Σκεφτόμουνα δε ποιος έχει τις γνώσεις να με διορθώσει στουςυπολογισμούς μόνο ο κοντολαγνος αλλά τίποτα
 
Τελευταία τροποποίηση:

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.072
Κριτικές
3
Like
10.526
Πόντοι
3.936
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.072
Κριτικές
3
Like
10.526
Πόντοι
3.936
Αν έχω ψηφίσει και άλλο θα μου γράφετε γιατί τότε ψηφίσες άλλο ήταν σωστή επιλογή σου είναι καλύτερο από τη Νέα Δημοκρατία ήταν και λοιπά και λοιπά

Δεν είναι θεωρητικό αυτό που λέω γιατί το έχετε κάνει σε φίλο που είχε ψηφίσει άλλο κόμμα και υποστηρίζει τώρα τη Νέα Δημοκρατία

Αν δεν έχω ψηφίσει άλλο θα με λετε φανατικό και λοιπά

Δεν θέλω να απαντήσω λοιπόν την ερώτηση
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.733
Like
1.513
Πόντοι
216
Eνώ εσύ μεγάλε με το αφεντικό σου παίζεις μπουκετίδια, ε;;;

Τύπε στη μπούκα τον έχω. Όπως έχω δηλώσει σε 1 χρόνο περίπου φεύγω από ελλαδιστάν, οπότε πριν φύγω έχω κανονίσει με ένα φίλο δικηγόρο να τον γαμήσω όπως μπορώ.

Και να μη βγάλω τίποτα στα αρχίδια μου, σημασία έχει να του κάνω όσο μεγαλύτερη ζημιά γίνεται με εφορίες κτλ.

Άντε για εσάς δουλεύω, για το κοινό καλό των Ελλήνων εργαζομένων.

Εν τω μεταξύ αν οι καταγγελίες ήταν μαζικές και οργανωμένες θα έφτιαχναν κάπως τα πράγματα αλλά ο Έλληνας έχει μάθει να είναι ραγιάς.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Πως πάει εδώ, ακόμα ο Κούλης κυβερνά την χώρα; :confused:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Όπως έχω δηλώσει σε 1 χρόνο περίπου φεύγω από ελλαδιστάν,


Πάρε μαζί σου ακόμα κάνα παράσιτο να αδειάζουμε σιγά-σιγά…


:shit:



231_n.jpg
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.438
Like
1.458
Πόντοι
266

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.438
Like
1.458
Πόντοι
266
κι αυτός ο αντμιν όλο τον ζαν μπάναρε...
τον ντάιμα δεν;
Επειδή γράφω για τις συντάξεις;
Σου απάντησα για το αν συμφέρει να πληρώσεις μετρητοίς ή με δόσεις στην εφορία στο πολιτικές εξελίξεις το είδες φαντάζομαι
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.733
Like
1.513
Πόντοι
216
Πάρε μαζί σου ακόμα κάνα παράσιτο να αδειάζουμε σιγά-σιγά…
:shit:
231_n.jpg

Θύμισε μου λίγο, η Ελλάδα τι θέση έχει στην ελευθερία του τύπου σε όλη την Ευρώπη;

Α! Και κάτι ακόμα, ο άλλος που έλεγε ότι έχει βίντεο, όπου δείχνει λιμενικούς να φέρονται σε λάθρο με τον τρόπο που περιγράφει λες και αυτός να λέει ψέματα;

Εγώ δεν ξέρω. Απλά ρωτάω.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Και στο διάλειμμα μου γράφω post αν συμφέρει να δώσεις εφάπαξ στην εφορία εισοδήματος ή με δόσεις
Σε απάντηση ερωτήματος φίλου
Στο πολιτικές εξελίξεις

Αν συμφέρει η μείωση του ειδικού φόρου κατανάλωσης ή το το 80άρι και σε ποιους
Και το υπέρ και τα κατά της κατάργησης προσωπικής διαφοράς

Σκεφτόμουνα δε ποιος έχει τις γνώσεις να με διορθώσει στουςυπολογισμούς μόνο ο κοντολαγνος αλλά τίποτα
Πολύ καλά τα λες και συγκροτημένα.

Μία ερώτηση μόνο...τι είναι συμφέρον;
Να πάρεις αυτοκίνητο με leasing , σκέψου επιτόκιο περίπου 10,5% και όλα πληρωμένα για 4 χρόνια και το περνάς έξοδα σε εταιρεία .
Ή
Να το πάρεις ιδιωτικά με επιτόκιο 3,9% και όλα τα έξοδα δικά σου, ασφάλειες, σέρβις κλπ.

Ευχαριστώ...:hi:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.438
Like
1.458
Πόντοι
266
Ρε μάγκες όλοι εδώ μέσα που ψηφίζετε Κούλη τι περιουσίες έχετε;

Μου φαίνεται τρελό ένας μισθωτός, μεροκαματιάρης να ψηφίζει το κεφάλαιο.

Να ψηφίζει ένας υπάλληλος το αφεντικό του είναι αδιανόητο.

Μας έχουν ρουφήξει το αίμα και χαίρεστε αν κατεβάσει 2% το ΦΠΑ ή αν θα ανεβάσει 5% το βασικό ο Αμερικανάκιας που αν μπορούσε θα έφερνε τα εργοστάσια της Κίνας εδώ να δουλεύουμε σαν τους Κινέζους για ένα κομμάτι ψωμί και από κάτω οι υποτακτικοί να χαίρονται με την προσέλκυση νέων επενδύσεων και τις καλοπληρωμένες θέσεις εργασίας.

Να βγάζει δηλαδή το αφεντικό 10 να σου πετάει 2 και να χαίρεσαι όταν σου κάνει τα 2, 3 να βαράς παλαμάκια άσε που όταν πας να αντιδράσεις να σε βαράνε και από πάνω.
Οι τελευταίες γραμμές του ποστ σου είναι βέβαια η βασική θεωρία της υπεραξίας του κομμουνισμού

Πάνω σε αυτά τσακωνόμαστε όταν ήμουνα φοιτητής
Στο πανεπιστήμιο

Τότε ξέρεις πόσο είχε η δαπ στο πανεπιστήμιο;

10%

Πρώτη ήτανε ανάλογα τη σχολή
η πανσπουδαστική του κκε και η ΠΑΣΠ του ΠΑΣΟΚ

Η πασπ τότε ήτανε τόσο αριστερη όσο η πανσπουδαστική

Το να σου απαντήσω για την υπεραξία και να αρχίσουμε συζήτηση κομμουνισμός και καπιταλισμός το βαριέμαι

Επικράτησε ο καπιταλισμός κατέρρευσε ο κομμουνισμός τέλος
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.438
Like
1.458
Πόντοι
266
Πολύ καλά τα λες και συγκροτημένα.

Μία ερώτηση μόνο...τι είναι συμφέρον;
Να πάρεις αυτοκίνητο με leasing , σκέψου επιτόκιο περίπου 10,5% και όλα πληρωμένα για 4 χρόνια και το περνάς έξοδα σε εταιρεία .
Ή
Να το πάρεις ιδιωτικά με επιτόκιο 3,9% και όλα τα έξοδα δικά σου, ασφάλειες, σέρβις κλπ.

Ευχαριστώ...:hi:

Πρέπει να ξέρω πολλά πράγματα
Πόσο δίνεις το μήνα
Αν θες μετά το τέλος του λίζινγκ να το αγοράσεις ή όχι και σε τι τιμή
Αν το πάρεις ιδιωτικά τι εισόδημα έχεις και τι σχέση έχουν οι δόσεις που πληρώνεις με την εφορία σου
Τι είδους αυτοκίνητο είναι και τι χρήση κάνεις
από αυτό εξαρτάται η αξία της μεταπώλησης του Αν θες να το πουλήσεις αν το έχεις αγοράσει ιδιωτικά


Και κυρίως τι γίνεται με την εφορία της εταιρείας σε αυτό το θέμα που σε αυτό είμαι άσχετος

Δεν νομίζω ότι έχω όλες τις απαραίτητες γνώσεις για να σου απαντήσω
 
Τελευταία τροποποίηση:

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.165
Κριτικές
62
Like
40.763
Πόντοι
8.530
Me 25% πρωθυπουργος ο Αλεξης δεν ξαναγινεται
Ερχεται τωρα το πακετο Κουλη στη ΔΕΘ και κατι αυξησουλες σε συνταξεις και ΔΥ.
Και ραντεβου το 2027.
Νομιζουν καποιοι οτι εχει συγκλονισθει ο κοσμος με τις παρακολουθησεις, ούτε ενας στους δεκα δεν ασχολειται με το ζητημα
Επιβεβαιώνω ...οι τελευταίες δημοσκοπήσεις έβγαλαν Ν.Δ. μπροστά με πάνω από 6% ...οι Τσυριζαιοι βέβαια το βλέπουν ως αρχή του τέλους και βλέποντας μονοψήφια διάφορα τους τρέχουν τα σάλια...ας φάνε κάτι ελαφρύ μην βαρυστομαχιασουν και δουν ( και άλλους) εφιάλτες...καληνύχτα στην Κουμουνδούρου και τα τρωκτικά της.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.733
Like
1.513
Πόντοι
216
Οι τελευταίες γραμμές του ποστ σου είναι βέβαια η βασική θεωρία της υπεραξίας του κομμουνισμού

Πάνω σε αυτά τσακωνόμαστε όταν ήμουνα φοιτητής
Στο πανεπιστήμιο

Τότε ξέρεις πόσο είχε η δαπ στο πανεπιστήμιο;

10%

Πρώτη ήτανε ανάλογα τη σχολή
η πανσπουδαστική του κκε και η ΠΑΣΠ του ΠΑΣΟΚ

Η πασπ τότε ήτανε τόσο αριστερη όσο η πανσπουδαστική

Το να σου απαντήσω για την υπεραξία και να αρχίσουμε συζήτηση κομμουνισμός και καπιταλισμός το βαριέμαι

Επικράτησε ο καπιταλισμός κατέρρευσε ο κομμουνισμός τέλος

Εντάξει πολλά φρικτά πράγματα έχουν επικρατήσει στην ανθρωπότητα, όπως το να πεθαίνουν άνθρωποι από την πείνα τον 21ο αιώνα δεν σημαίνει όμως ότι είναι και νορμάλ.

Επίσης το να ζητάς καλύτερες εργασιακές συνθήκες δεν είναι κομμουνισμός.

Σε σχέση πχ. με το άκρως καπιταλιστικό Ην. Βασίλειο οι εργασιακές σχέσεις στην Ελλάδα είναι σχέσεις δούλου και αφέντη.

Για παράδειγμα να είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός, βιοχημικός, γιατρός, δικηγόρος και να ξεκινάς με 300 ευρώ δηλωμένος part - time και αν θες σημαίνει ότι δανείζεσαι από τους γύρω για να δουλέψεις γιατί τα 300 δεν φτάνουν ούτε για καφέ-τσιγάρο στη δουλειά.

Αλήθεια ας μας πει ο δικηγόρος της παρέας πόσα παίρνει ένας ασκούμενος δικηγόρος;
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Πρέπει να ξέρω πολλά πράγματα
Πόσο δίνεις το μήνα
Αν θες μετά το τέλος του λίζινγκ να το αγοράσεις ή όχι και σε τι τιμή
Αν το πάρεις ιδιωτικά τι εισόδημα έχεις και τι σχέση έχουν οι δόσεις που πληρώνεις με την εφορία σου
Τι είδους αυτοκίνητο είναι και τι χρήση κάνεις
από αυτό εξαρτάται η αξία της μεταπώλησης του Αν θες να το πουλήσεις αν το έχεις αγοράσει ιδιωτικά


Και κυρίως τι γίνεται με την εφορία της εταιρείας σε αυτό το θέμα που σε αυτό είμαι άσχετος

Δεν νομίζω ότι είμαι ικανός να σου απαντήσω
Σίγουρα δεν μπορώ να σου δώσω όλες αυτές τις πληροφορίες γιατί είναι προσωπικά δεδομένα.

Ευχαριστώ όμως γιατί προσεγγισες το θέμα με σοβαρότητα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.483
Like
21.389
Πόντοι
5.506
Θύμισε μου λίγο, η Ελλάδα τι θέση έχει στην ελευθερία του τύπου σε όλη την Ευρώπη;

Α! Και κάτι ακόμα, ο άλλος που έλεγε ότι έχει βίντεο, όπου δείχνει λιμενικούς να φέρονται σε λάθρο με τον τρόπο που περιγράφει λες και αυτός να λέει ψέματα;

Εγώ δεν ξέρω. Απλά ρωτάω.
Τι σε νοιάζει ρε τύπε, αφού φεύγεις έξω, σώθηκες, ΣΩΘΗΚΕΣ.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.812
Like
68.091
Πόντοι
12.756

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom