Νέα

Κροατία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mikros

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2006
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
ειναι να παω με ενα φιλο στο ντουμπροβνικ σε καμια 10 μερες.
εχει παει κανενας προς τα εκει τωρα τελευταια?
μπορει να προτεινει κανενας τιποτα απο ξενοδοχεια-φαγητο και σε ποιο μερος ειναι καλυτερα να μεινει κανεις.
απο βιζιτες τι γινετε και τι παιζει απο τιμες?

Φίλε είχα πάει πριν 3-4 χρόνια, βίζιτες και τέτοια δεν νομίζω να παίζουν στο Dubrovnik εγώ είχα μείνει στο Hilton που είναι ακριβώς έξω από την παλιά πόλη. Μέσα στην παλιά πόλη έχει bars & φαγητό.

Βεβαίως υπάρχει και το παραλιακό μέρος που είναι καλύτερο για καλοκαίρι...
 

RED BARON

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
1
Like
174
Πόντοι
16
Φίλε είχα πάει πριν 3-4 χρόνια, βίζιτες και τέτοια δεν νομίζω να παίζουν στο Dubrovnik εγώ είχα μείνει στο Hilton που είναι ακριβώς έξω από την παλιά πόλη. Μέσα στην παλιά πόλη έχει bars & φαγητό.

Βεβαίως υπάρχει και το παραλιακό μέρος που είναι καλύτερο για καλοκαίρι...
Βιζιτες φανερες δεν παιζουν, κρυφες θα παιζουν σιγουρα αλλα εκει ειπαμε δεν παμε για βιζιτες κανουμε τα κονε μας και παμε συστημενοι η ρισκαρουμε και παμε να καμακοσουμε στα τυφλα, Σπλιτ Ριγεκα Ντουμπροβνικ και χορταινει το ματι σου ποδια ειδικα το καλοκαιρι που θα κυκλοφορουν ολες με σορτσακια και μινια
 

karteris

Νέο Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
ΡΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΘΩ ΤΟ Mali Losiji ΣΤΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΚΡΟΑΤΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟΥ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΡΕΣΚΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ  "ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΜΟΥ" ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ?
THANKS ANY WAY!
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
τελοσ απριλη θα ειμαι ζαγρεπ θα δω τι παιζει και ενημερωνω
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
αν ερθεις κυπρο λεμεσο τα ρωσιδια κανουν παρομεια σε παρομεια κλαμπ την μερα.
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
πηρα πλιροφοριες απο φιλο ποδοσφαιριστι απο ζαγρεπ οτι μονο μερα κανεισ παιχνιδι αν δεις καμια γκομενα μονη.ειπε δραμα η κατασταση οικονομικα,χαμηλομισθοι βγαινουν μια φορα εξω και μετα αφραγγοι.μου ειπε στα κλαμπ παρεα ειναι και δεν μιλανε σε αγνωστους ιδικα ξενους γιατι θα χαλασει η φημη τους.θα τις κουτσομπολευουν οι γνωστοι.αρα θα παιξω στην γειτονια εξω απο το κεντρο μερα στο παρκο διπλα μου.νθχτα αδικα θα ξοδευτω καλυτερα να μην χανω χρονο,να ξυπνω γρηγορα για καμακι την μερα.για πληρωμενο δεν ρωτησα αφου γαμω σχεδον καθε μερα κυπρο και μετα θα παω πισω ουκρανια
 

vargburz

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2011
Μηνύματα
1.011
Κριτικές
1
Like
15
Πόντοι
16
πηρα πλιροφοριες απο φιλο ποδοσφαιριστι απο ζαγρεπ οτι μονο μερα κανεισ παιχνιδι αν δεις καμια γκομενα μονη.ειπε δραμα η κατασταση οικονομικα,χαμηλομισθοι βγαινουν μια φορα εξω και μετα αφραγγοι.μου ειπε στα κλαμπ παρεα ειναι και δεν μιλανε σε αγνωστους ιδικα ξενους γιατι θα χαλασει η φημη τους.θα τις κουτσομπολευουν οι γνωστοι.αρα θα παιξω στην γειτονια εξω απο το κεντρο μερα στο παρκο διπλα μου.νθχτα αδικα θα ξοδευτω καλυτερα να μην χανω χρονο,να ξυπνω γρηγορα για καμακι την μερα.για πληρωμενο δεν ρωτησα αφου γαμω σχεδον καθε μερα κυπρο και μετα θα παω πισω ουκρανια


o φίλος σου ποδοσφαιριστής μήπως είναι ο μπαρμπα-Μυτούσης του παοκ;
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
κυπρο παιζει το παιδι δεν ξερω απο ελλαδα.απο πειρα που εχω σερβια-βοσνια,κροατια παλι δεν παιζει κατι.παραλιακες πολεις ακομα χειροτερα.
 

agoraios2013

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2013
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
δεν έχω δεί κροατες μεταναστες και κροατισες πουτανες όπως αλβανο ρουμανο βουλγαροι
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
παραξενη και αληθινη παρατηρηση απο τον φιλο,αν μπει η σερβια σιγουρα κυπρο θα ερθουν
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
ζαγρεπ ειμαι τωρα,ειναι μια πολη πολυζωντανη,απογευμα ειχε πιο πολυ κοσμο απο οτι παρασκεθη βραδι.δεν βλεπω τις ψηλες κοπελες που παραμυθιαζουν στο ιτερνετ,εχει ομορφες αλλα οχι επιπεδο ρουμανιασ,σλοβακιας,ρωσιας.με οσες μιλησα ευκολομιλητες.μια μικρουλα ειπε εχω γκομενω αλλα αν επεμενα θα επαιρνα τηλεφωνο.ο κοσμος ειναι φιλικος,βοηθανε οτι θελεις.παντου εστιατορια,πολλους ξενους βλεπω νεαρους που μενουν χοστελ.βραδι δεν εκανα εξοδο,μου θυμιζει βιτοσα σοφια τα καφε μπαρ,καθονται παρεα και ετσι δεν μπορεις να κανεις γνωριμιες.πηγα στο μακσιμιρ παρκο,δεν ειχε κοσμο,3 κοπελες που περνουσαν πηρα και τισ 3 κουβεντα.
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
για σαβατο βραδι δεν ειχε αρκετο κοσμο ενω μερα και απογευμα χαμος.εκανα βολτα στιν ιλιτσα που βρισκετε απεναντι απο την γελασιστ την κεντρικη πλατεια,χαμοσ.ολοι ειναι παρεα στα καφε,δεν εχει καμακι και απο οτι καταλαβα οπειος εχει γκομενα θα την κρατα χερακι,γενικα λιγα ζευγαρια μονο παρεες.το βραδι βρηκα ενα παρκακι λιγο πιο κατω απο ιλιτσα καθονταν κοπεκλιτσες στα παγκακια αλλα εδω δεν ειναι ουκρανια που καθονται περιμενωντας να τις προσκαλεσει καπειος.η αλλη οδος με αρκετο κοσμο τσαικοβα κατι τετειο απο την γελασιτ ευθεια,ενας ανηφορικος δρομος γεματος καφε μπαρ και εστιατορια,ολοι παρεα η φαση θυμιζει βιτοσα σοφια οπου καθεσαι μονοσ και χαζευεις.υπαρχει και η λιμνη γιαρουν οπου εχει κλαμπ εκει αλλα δεν εχω διαθεση να τρεχω 15 χιλ απο εδω  που ειμαι.ο κοσμοσ βοηθα οτι ρωτησεις,φιλικος εκτος απο καπειους τσιγγανους που εχει δεν ειδα τον κοσμο να αντιμετωπιζει οικονομικα προβληματα σαν την ελλαδα.η πολη ειναι ομορφη αλλα ειναι το στιλοπως ολα τα βαλκανια που  τα βλεπεις μια φορα ολα σε μια μερα και βαριεσαι.ειναι και το τραμ που καθε λιγο χρισημοπειας και ειναι κουραστικο παενε ελα,προτιμω να ειμαι καπου που να κινουμε μονο με τα ποδια.για αυτο μια χαρα ειμαι οδυσσο αφου σε 1-2 λεπτα ειμαι παντου στο κεντρο με τα ποδια.η πολη ειναι πολυ φιλογερμανικη και ειναι ιδανικος προοροσμος για παρεα γερμανων αντρων που δεν θελουν να γαμησουν αλλα να πινουν μπυρα στα καφε μπαρ.ολες οι κοπελες παντου καθονται με την μπυρα στο χερι.φενονται οτι δεν ειναι πουτανε φαση σαν σλοβακια και στο παρκο μακσιμιρ που πηγα σημερα ηταν οικογενειες με παιδεια και αλλοι που αθλουνται,δεν ειναι το ουκρανικο στιλ παρκου που πας να ψαρεψεις.γενικα στα βαλκανια δεν θα μπορουσα να ζησω με τιποτα οπου πηγα απο την πρωτη μερα βαρεθηκα.το ζαγρεπ ειναι ιδανικη πολη για καπειον που εχει οικογενεια και ζει εδω,εχει πολλους χωρους και παρκα για να παιζουν τα παιδια.
 

bdsm1988

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Σεπ 2013
Μηνύματα
756
Κριτικές
29
Like
1.689
Πόντοι
2.416
για σαβατο βραδι δεν ειχε αρκετο κοσμο ενω μερα και απογευμα χαμος.εκανα βολτα στιν ιλιτσα που βρισκετε απεναντι απο την γελασιστ την κεντρικη πλατεια,χαμοσ.ολοι ειναι παρεα στα καφε,δεν εχει καμακι και απο οτι καταλαβα οπειος εχει γκομενα θα την κρατα χερακι,γενικα λιγα ζευγαρια μονο παρεες.το βραδι βρηκα ενα παρκακι λιγο πιο κατω απο ιλιτσα καθονταν κοπεκλιτσες στα παγκακια αλλα εδω δεν ειναι ουκρανια που καθονται περιμενωντας να τις προσκαλεσει καπειος.η αλλη οδος με αρκετο κοσμο τσαικοβα κατι τετειο απο την γελασιτ ευθεια,ενας ανηφορικος δρομος γεματος καφε μπαρ και εστιατορια,ολοι παρεα η φαση θυμιζει βιτοσα σοφια οπου καθεσαι μονοσ και χαζευεις.υπαρχει και η λιμνη γιαρουν οπου εχει κλαμπ εκει αλλα δεν εχω διαθεση να τρεχω 15 χιλ απο εδω  που ειμαι.ο κοσμοσ βοηθα οτι ρωτησεις,φιλικος εκτος απο καπειους τσιγγανους που εχει δεν ειδα τον κοσμο να αντιμετωπιζει οικονομικα προβληματα σαν την ελλαδα.η πολη ειναι ομορφη αλλα ειναι το στιλοπως ολα τα βαλκανια που  τα βλεπεις μια φορα ολα σε μια μερα και βαριεσαι.ειναι και το τραμ που καθε λιγο χρισημοπειας και ειναι κουραστικο παενε ελα,προτιμω να ειμαι καπου που να κινουμε μονο με τα ποδια.για αυτο μια χαρα ειμαι οδυσσο αφου σε 1-2 λεπτα ειμαι παντου στο κεντρο με τα ποδια.η πολη ειναι πολυ φιλογερμανικη και ειναι ιδανικος προοροσμος για παρεα γερμανων αντρων που δεν θελουν να γαμησουν αλλα να πινουν μπυρα στα καφε μπαρ.ολες οι κοπελες παντου καθονται με την μπυρα στο χερι.φενονται οτι δεν ειναι πουτανε φαση σαν σλοβακια και στο παρκο μακσιμιρ που πηγα σημερα ηταν οικογενειες με παιδεια και αλλοι που αθλουνται,δεν ειναι το ουκρανικο στιλ παρκου που πας να ψαρεψεις.γενικα στα βαλκανια δεν θα μπορουσα να ζησω με τιποτα οπου πηγα απο την πρωτη μερα βαρεθηκα.το ζαγρεπ ειναι ιδανικη πολη για καπειον που εχει οικογενεια και ζει εδω,εχει πολλους χωρους και παρκα για να παιζουν τα παιδια.
κι εσι γιατι πιγεςτοτε;;;
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
παω μεα μεσα καμια αλλη χωρα να δω τι γινεται.σημερα γνωρισα μοσχοβιτισα δασκαλα 40-45,πηγαμε βολτα στην πολη,για φαγητο και ειδα οτι τραβα να τιν μανικωσω.τις λεω μενω 5 λεπτα με το τραμ απο εδω,ελα να παμε σπιτι.λεει αν και θα το ηθελα να ερθω γκοστι,φιλοξενουμενη σε μιση ωρα το γρουπ θα βρεθουμε στο αγαλμα για να παμε σε αλλη πολη.μας ειδε στο παρκο διπλα μια γυναικα απο το γρουπ που την χουφτωνα χαχαχαχ.ειπε αν μπορεσει να ερθει οδησσο ειναι μιση ουκρανη,πολταβα.ποσες να ερθουν γαμωτω ειδη θελουν 4.αυριο 6 το πρωι θα παω σλοβενια λουπλιανα,2 ωρες με τρενο.βολτα 4 νωρες στην πολη και επιστροφη ζαγρεπ,γυρω 35-40 ευρο εισιτηρια.το κεντρο 10 λεπτα με τα ποδια απο το κεντρο της πολισ.
 

Enginieros

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2014
Μηνύματα
915
Like
4
Πόντοι
6
πηγες στο ζαγκρεμπ να βρεις ρωσιδα 45 αρα????? που ειναι οι κροατισσες?????πηγαινε σε κανα μαγαζι να μας πεις
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
την μερα ειναι πανικος η πολη το βραδι εκτος την παρασκευη δεν ειχε αρκετο κοσμο.για κλαμπινγ πανε παρεες στην λιμνη γιαρουν,ολοι παρεα νεαροι.ολοι καθονταν παρεα σε καφε στιλ μπαρακια οπου δεν μπορουσες να μιλησεις,κατι σαν το στιλ βιτοσα σοφια για οσους πηγαν.ο κοσμος ηταν αρκετα φιλικος,μονο την πρωτη μερα καμακωσα δυο που ηταν μονες,αλλες παντα με παρεα η δεν ηταν καλο το μεροσ.παντως ειναι ευκολοσχετιστες και με αλλες που μιλησα στο τραμ χωρις καμακι ταχα για πληροφοριες.το βραδι ημουν πτωμα απο τις βολτες που ορεξη να παω στην λιμνη 15-20 χιλ απο κεντρο πολις.εδω ουτε ουκρανια δεν εχω ορεξη πλεον για κλαμπ.πεταχτηκα λιουπλιανα 2 ωρες με το τρενο,ηταν νεκρα,καθολου κοσμος στον δρομο και ολα κλειστα λογο γιορτις 26 -27 απριλη.πραγατικα απολαυσα ομως την βολτα μου βελιγραδι,ηταν οραια μερα και τις πουτανας κοσμο,παρκα,μολλ και κεντρο.αμεσως εκανα γνωριμιες βγαλωντας φοτο με σερβικη σημαια αμεσως 2 μικρουλες ηρθαν και ποζαραν μαζι μου και κατσαμε στο καφε απεναντι απο το ελληνικο γυραδικο γυροπολις κνεζ μιχαιλοβα.για κροατια δεν ειδα μπορω να πω ομορφες γκομενες,λιγες συμπαθιτικες πολυ καλητερες απο σοφια,σε αντιθεση με βελιγραδι που εβλεπες πολυ ομορφα μωρακια.εμφανισιακα οι κροατισες ειναι σλαυες ενω οι σερβες εχουν πιο μεσογειακο σαν λαος.οι 27-30 κροατισες ειχαν χαλασμενα πρωσωπα και φενονταν μεγαλυτερες.θα ξαναπηγαινα ζαγρεπ αν ειχα οικογενεια,ειναι ιδανικη πολη αλλα για σεξοτουρισμο δεν βρηκα ουτε ειδα βραδι κατι υποπτο να κινητε.δεν ειναι η  φαση ουκρανιας που υα σταματησεις ενα με ταξι και θα σε παρει.ο κοσμος ειναι καλος,νεαρος παρεες και δεν κανει για να ρωτησεις που εχει βιζιτες.λισαβωνα θα πηγαινα τωρα αλλα ναυαγησε ετσι διαλεξα ζαγρεπ.δεν μετανιωσα και ιδικα απο την βολτα μου δευτερη φορα φετος βελιγραδι εχω να πω οτι ισως γινει η βαση μου στο μελλον
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.963
Κριτικές
33
Like
6.938
Πόντοι
3.496
Πηγα ενα 10ημερο να δω τι παιζει σε αυτα τα κρατη.
Πανεμορφη χωρα η Κροατια με καταρρακτες, λιμνες, ομορφες παραλιες,συγχρονα τουριστικα θερετρα,
και κατι 2μετρα  μο_νια  που χανεις την μπαλα.  :o
Το Μαυροβουνιο εχει πιο αγρια ομορφια, αλλα μετριες γκομενες.
Η Σλοβενια παλι εχει ομορφες γυναικες, και μια λιμνη που λεγεται Μπλεντ ολα τα λεφτα.
Απο οτι ειδα, οι γκομενες παιζονται αλλα με πολυ τακτ.  :sunglasses:
Βοσνια, μετριοτης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom