Νέα

Κρεατοελιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα George71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Καλημερα συναγωνιστες. Είδα τυχαια αυτη τη διαφημιση στο facebook, διαβασα και σχολια αλλα δεν εβγαλα ακρη αν αυτο το προιον ειναι ασφαλες η/και αποτελεσματικο. Εχω κανα δυο ελιες, αλλα οχι κατι σοβαρο, αλλα απο καθαρη απορια, ξερει κανεις αν τετοιες λυσεις ειναι ασφαλεις η/και αποτελεσματικες;

Σιγουρα καποιο μελος δερματολογος η καποιος που εχει δοκιμασει, θα μπορεσει να μας διαφωτισει

 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Τύπε, πάνε στο Συγγρός να τις δούνε οι δερματολόγοι και άσε τις μαλακίες.
Περισσοτερο ανοιξα το θεμα γιατι ειμαι σιγουρος πως αφορα πολυ κοσμο και σιγουρα και καποιοι αλλοι θα δουνε τετοιες διαφημισεις, οποτε αξιζει μια συζητηση γυρω απο αυτο.
Αλλα ναι, σιγουρα ο δερματολογος ειναι η ασφαλεστερη λυση.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Αλλα ναι, σιγουρα ο δερματολογος ειναι η ασφαλεστερη λυση.
Θα τις δει με το μικροσκόπιο, τύπε. Το Συγγρός έχει δερματολόγους με μεγάλη εμπειρία.

Όταν οι ελιές έχουν αλλάξει χρώμα/σχήμα κλπ και θέλουν 2η γνώμη, στέλνουν τον κόσμο στο ογκολογικό που έχουν μεγάλα εξειδικευμένα όργανα.

Γενικά είναι ότι καλλίτερο έχουμε στην Αθήνα.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
μλκ τι σκαμ ειναι αυτο :tooth: ξεκολληστε

radio bremen omg GIF by funk
 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
μλκ τι σκαμ ειναι αυτο :tooth: ξεκολληστε

radio bremen omg GIF by funk

Τυπε στο ποστ εχει 300 σχολια του τυπου "δοκιμασε κανενας να μας πει;" και καμια απαντηση (μονο ενας τυπος που εγραψε καλα σχολια). Ε αγανακτησα και οπως καταλαβαινεις τετοια ζητηματα μονο στο μπου μπορουν να βρουν ξεκαθαρη απαντηση :cool2:

Εν τω μεταξυ ο φουκαρας απλα ανοιξα το facebook για να μπω ΤΣΙΛΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ να γελασω, ουτε καν ειχα προθεση να μπλεξω με τοσο επιστημονικα ζητηματα πρωι-πρωι Κυριακατικα :dunno:
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.800
Like
1.248
Πόντοι
216
Αγαπητε George71, δεν ειμαι ο ανθρωπος με ελιες που εξεχουν, ειναι flat. Ωστοσο, μια στο τοσο, απο τριβη, οτιδηποτε, πεταγεται και κανενα θυλωμα.
Λοιπον, αν ειναι κατι 'μεγαλο' ας πουμε, βασικα οτι δεν ειναι πχ κεφαλι καρφιτσας σε μεγεθος, πας δερματολογο, εμενα κανει 'κρυοπηξια'. Εχει μια μπουκαλα με αζωτο, ψεκαζει, παγωνει τοπικα, μετα απο κανα δυο μερες πεφτει μονο του, αφου βαζεις και καμια κρεμα αντισηπτικη στο μεταξυ για να αποφυγεις καμια μολυνση. Αλλα δεν ειναι κατι σπουδαιο.

Βρηκα ομως και μονος μου, τροπο για τα πολυ μικρα θυλωματα. Κεφαλι καρφιτσας ας πουμε. Γιατι ηταν μια περιοδο που εβγαιναν συχνα, και βαρεθηκα τις επισκεψεις σε δερματολογο...
Αιθεριο ελαιο μεντας. Ειναι σχετικα 'καυστικο' αν ειναι αδιαλυτο, οπως το δινουν σε φαρμακειο, σε λιγο βαμβακι, εγω το 'στερεωνα' με λιγο λευκοπλαστ, πανω στο σημειο με το θυλωμα. Ε λοιπον, μεχρι το βραδυ, μπορει και να ειχε πεσει! Η μεντα το ειχε καψει! Αυτο το βρηκα γκουκλαροντας, δεν ειναι δα και τιποτε επικινδυνο, κι οπως ειπα, γιατι βαρεθηκα για μια μαλ@κιτσα να τρεχω σε δερματολογο.
Ψαξτο και μονος σου αν σε ενδιαφερει.
 

Milf alkis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
33
Κριτικές
11
Like
534
Πόντοι
290
Περισσοτερο ανοιξα το θεμα γιατι ειμαι σιγουρος πως αφορα πολυ κοσμο και σιγουρα και καποιοι αλλοι θα δουνε τετοιες διαφημισεις, οποτε αξιζει μια συζητηση γυρω απο αυτο.
Αλλα ναι, σιγουρα ο δερματολογος ειναι η ασφαλεστερη λυση.
Δερματολόγος όμως ειδικός σε αυτό.Της αισθητικής δερματολογιας
Τις αφαιρεί με laser
Τώρα το κόστος είναι κάπως ανάλογα την περίπτωση
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
407
Κριτικές
2
Like
685
Πόντοι
81
Καλημερα συναγωνιστες. Είδα τυχαια αυτη τη διαφημιση στο facebook, διαβασα και σχολια αλλα δεν εβγαλα ακρη αν αυτο το προιον ειναι ασφαλες η/και αποτελεσματικο. Εχω κανα δυο ελιες, αλλα οχι κατι σοβαρο, αλλα απο καθαρη απορια, ξερει κανεις αν τετοιες λυσεις ειναι ασφαλεις η/και αποτελεσματικες;

Σιγουρα καποιο μελος δερματολογος η καποιος που εχει δοκιμασει, θα μπορεσει να μας διαφωτισει

Ρε μαν απορώ πως άνοιξες
τέτοιο θέμα στο bou.
Μετά την αποκάλυψη για τις ιδιότητες της fanta , στον παρόν forum , οι δερματολόγοι έχουν μπει στην ανεργία .
Ως φυσικό αποτέλεσμα απέχουν από το site .
Πέρα από την πλάκα πορτοκαλαδίτσα έβαλες πάνω στις ελιές μπας και δεις χαΐρι και προκοπή?
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.184
Κριτικές
3
Like
10.344
Πόντοι
3.506
Υπάρχει ενα app στο
PlayStore που φωτογραφίζεις την "ελια" και σου απαντούν αμεσα (δωρεάν) τι πιθανότητες υπαρχουν να ειναι κατι σοβαρό η όχι.
Εχεις μια πρώτη γνώμη και πας στο δερματολόγο για τα υπόλοιπα.
Το site ειναι:
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.247
Like
1.695
Πόντοι
216
Δεν είχα σκοπό να σχολιάσω καθότι το θέμα είναι χαζό από την αρχή!
Αλλά από αυτά που διαβάζω για έλαια και τα ρέστα,είπα να γράψω τα παρακάτω...
Όποια άτομα έχουνε ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΙΕΣ στο δέρμα τους είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ να κάνουνε μία χαρτογράφηση σπίλων (κόστος γύρω στα σαράντα με πενήντα ευρώπουλα) ούτως ώστε να έχουνε έναν "χάρτη" των ελιών επάνω στο δέρμα τους για το μέλλον (επειδή αυτές οι ελιές δηλαδή μπορεί να εξελιχθούν σε καρκίνο του δέρματος-μελάνωμα.Στην Ελλάδα ζούμε,τίγκα στην ηλιοφάνεια!) οπότε εάν παρ' ελπίδα συμβεί κάτι κακό να έχουνε ένα χαρτί/χάρτη στα χέρια τους από το παρελθόν,για να "έχει να δουλέψει" ο δερματολόγος όταν τους εξετάσει.
Τις ελιές δεν τις πειράζουμε μόνοι μας!Καλύτερα να πας στου Συγγρού να ταλαιπωρηθείς για μερικές ώρες και να σε δει ένας γιατρός παρά να έχεις ντράβαλα με αλοιφές και αντιβιώσεις!
Εκτός και αν το να παίρνεις συχνά φάρμακα δεν σε απασχολεί...!
 

sapiokoilias

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2021
Μηνύματα
38
Κριτικές
32
Like
1.592
Πόντοι
2.390
Καλημερα συναγωνιστες. Είδα τυχαια αυτη τη διαφημιση στο facebook, διαβασα και σχολια αλλα δεν εβγαλα ακρη αν αυτο το προιον ειναι ασφαλες η/και αποτελεσματικο. Εχω κανα δυο ελιες, αλλα οχι κατι σοβαρο, αλλα απο καθαρη απορια, ξερει κανεις αν τετοιες λυσεις ειναι ασφαλεις η/και αποτελεσματικες;

Σιγουρα καποιο μελος δερματολογος η καποιος που εχει δοκιμασει, θα μπορεσει να μας διαφωτισει

Στο φέισμπουκ οποιοσδήποτε μπορεί να παριστάνει τον ειδικό και να πουλάει θαυματουργές θεραπείες. Απλά έχε στο νου ότι μια ελιά μπορεί να είναι και επικίνδυνη.
 

Fet_jim

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2019
Μηνύματα
291
Like
447
Πόντοι
21
Τα γιατροσοφια για τις κρεατοελιες εχουν στειλει κοσμο στο νοσοκομειο και στα θυμαρακια !
Μονο δερματολογος και χαρτογραφηση ενω δεν ειναι ολες για κοψιμο !
 

Kassie

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2018
Μηνύματα
309
Like
397
Πόντοι
21
Τα γιατροσοφια για τις κρεατοελιες εχουν στειλει κοσμο στο νοσοκομειο και στα θυμαρακια !
Μονο δερματολογος και χαρτογραφηση ενω δεν ειναι ολες για κοψιμο !
Να ρωτήσω γιατι δεν ειναι ολες για κόψιμο? περιμένουμε να βγάλουν το λάδι της χρονιάς:D:. Αυτό που εχει σημασία ειναι να σταλεί το υλικο για εξέταση (just in case)
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.604
Πόντοι
2.606
Κλασικα ακομη ενα θεμα που τα μελη του bou δειχνουν την ηλικια τους και την αμορφωσια τους , μην τις πειραζεις τις ελιες γιατι θα παθεις καρκινο το λεγε η γιαγια μου το 1970 που δεν ειχε παν καν σχολειο η γυναικα
στο θεμα μας ολες οι ελιες βγαινουν παλια τις αφαιρουσαν με νυστερι μετα ηρθε το lazer και τωρα χρησιμοποιουν plasma waves

εχει προχωρησει η επιστημη τυποι ξυπνατε 2023 εχουμε

εχω ειχα παει σε πλαστικο χειρουργο και τις ειχε αφαιρεσει με laser ηταν 7-8 δε θυμαμαι γιατι εχουνε περασει πανω απο 15 χρονια , φανταστειτε πριν απο 15 χρονια με laser και τα μελη του bou λενε μην τις πειραζεις και μην τις βγαλεις

ακομηκαι 100% ασχετος να εισαι ενα search στο youtube να κανεις σου βγαλει μεθοδους και βιντεο απο γιατρους

 
OP
OP
G

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Κλασικα ακομη ενα θεμα που τα μελη του bou δειχνουν την ηλικια τους και την αμορφωσια τους , μην τις πειραζεις τις ελιες γιατι θα παθεις καρκινο το λεγε η γιαγια μου το 1970 που δεν ειχε παν καν σχολειο η γυναικα
στο θεμα μας ολες οι ελιες βγαινουν παλια τις αφαιρουσαν με νυστερι μετα ηρθε το lazer και τωρα χρησιμοποιουν plasma waves

εχει προχωρησει η επιστημη τυποι ξυπνατε 2023 εχουμε

εχω ειχα παει σε πλαστικο χειρουργο και τις ειχε αφαιρεσει με laser ηταν 7-8 δε θυμαμαι γιατι εχουνε περασει πανω απο 15 χρονια , φανταστειτε πριν απο 15 χρονια με laser και τα μελη του bou λενε μην τις πειραζεις και μην τις βγαλεις

ακομηκαι 100% ασχετος να εισαι ενα search στο youtube να κανεις σου βγαλει μεθοδους και βιντεο απο γιατρους


Σου ξαναβγηκαν καθολου μετα απο 15 χρονια τυπε;
 

anestis83

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
344
Like
254
Πόντοι
21
εγώ μάγκες έβγαλα απο το κεφάλι μου κρεατοελια που ειχα απο την γέννηση μου πριν 2 χρόνια και ηρέμησα. αρκετά μεγάλη σε μέγεθος μιας μεγάλης σταφίδας και απορώ τόσα χρόνια που δεν πηγαινα επειδή φοβομουν ο χαζός. νυστέρι σε 1 λεπτό βγήκε με αναισθησία τοπικη, δεν κατάλαβα τπτ, μόνο στα ράματα λίγο τραβουσε αλλά υποφερτό. πρωι το έκανα και μετά απο 2 ώρες πηγα δουλειά. το έστειλα και για βιοψια και όλα καλά. γενικα δεν ειναι τπτ οσοι έχετε τετοια θέματα πηγαινετα να τα κάνετε. πολυ χαζός που τόσα χρόνια δεν πηγαινα να ξεμπερδευω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom