Νέα

Κοροιδία υπαλλήλου ΟΤΕ ή συστημικό λάθος?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giovanni845
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 35
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
χωρις να εχω διαθεση να σε απογοητευσω,η μονη λυση ειναι να κανεις διακοπη και να την κανεις γρηγορα πριν σε καβαλησει και αλλος λογαριασμος.απο δικη μου εμπειρια με τον οτε,με πηραν τηλεφωνο οταν εληγε η συμβαση μου,ωστε να ανανεωσουμε για τον επομενο 1 1/2 χρονο με μειωμενη τιμη κτλ.αντι αυτου,ο επομενος λογαριασμος ηταν γυρω στα 130-140(δε θυμαμαι ακριβως)ευρω.οταν πηρα τηλ να δω τι συμβαινει μου ειπαν πως θα ακουσουν τις καταγεγραμμενες κλησεις ωστε να δουν τι συνεβη.αποτελεσμα ηταν να με παρουν υστερα απο 20 μερες διαδικασια και αφου με ειχε καβαλησει το επομενο μισο παγιο(δηλαδη ο μηνας και οχι το διμηνο που εχει ο οτε),που περιλαμβανε οτε τβ,ιντερνετ,τηλ και να μου πουν οτι κληση που να συμφωνησαμε σε νεο πακετο δεν υπαρχει... :S :S :S.οταν πηγα να πληρωσω και να "τσαμπουκαλευτω" στο καταστημα του οτε,φυσικα και δε βρεθηκε ακρη και μαλλον εδειχνα σαν τον τρελο του χωριου.απο κει και περα,πηγα κι εκανα αιτηση στη φορθνετ και αμεσως με πηραν απο τον οτε και μου εκαναν νεα προσφορα που περιλαμβανε "οτε τβ,ιντερνετ,τηλ με απεριοριστα σταθερα και καποιες ωρες κινητα για 2 χρονια" καθως και γεμισμα 2 καρτοκινητων κοσμοτε για ενα χρονο στην τιμη των 28,90.δεν το δεχθηκα,πολυ καλη προσφορα αλλα να πανε να γαμηθουν
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Παίρνω τηλέφωνο από το σπίτι τον ΟΤΕ ένα  απόγευμα για να ρωτήσω ΜΟΝΟ κάτι πριν τρία  χρόνια. Εφυγα  από εκείνο το σπίτι. Μου είπε ο πρώην σπιτονυκοκύρης οτι πήγε να διακόψει την σύνδεση καί του είπαν ότι χρώσταγα 90,-ευρώ για κάποιο πρόγραμμα.Πηγα στον ΟΤΕ καί μου είπαν ότι για την ερώτηση - πρόγραμμα!!!! είχα  χρεωθεί το ποσόν αυτό. Τους είπα  ευγενέστατα ότι θα  το συζητήσω με  φίλο μου εισαγγελέα. Καί έφυγα. Την επόμενη εβδομάδα δεν χρώσταγα τίποτα, και η σύνδεση διεκόπη. Κλέβουν καί η ΔΕΗ  καί  η ΕΥΔΑΠ.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Παίρνω τηλέφωνο από το σπίτι τον ΟΤΕ ένα  απόγευμα για να ρωτήσω ΜΟΝΟ κάτι πριν τρία  χρόνια. Εφυγα  από εκείνο το σπίτι. Μου είπε ο πρώην σπιτονυκοκύρης οτι πήγε να διακόψει την σύνδεση καί του είπαν ότι χρώσταγα 90,-ευρώ για κάποιο πρόγραμμα.Πηγα στον ΟΤΕ καί μου είπαν ότι για την ερώτηση - πρόγραμμα!!!! είχα  χρεωθεί το ποσόν αυτό. Τους είπα  ευγενέστατα ότι θα  το συζητήσω με  φίλο μου εισαγγελέα. Καί έφυγα. Την επόμενη εβδομάδα δεν χρώσταγα τίποτα, και η σύνδεση διεκόπη. Κλέβουν καί η ΔΕΗ  καί  η ΕΥΔΑΠ.
Φιλε  μπερδεμενα τα λες.Εσυ είχες τηλεφωνο και πηγε ο ιδιοκτητης του σπιτιου να το διακόψει;Πως μπορει να το κανει;Εσυ γιατι δεν εκοψες την γραμμη οταν έφυγες;
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Οι εταιρειες το έχουν κανει επαγγελμα να προσπαθουν να εξαπατησουν και οσους πιασουν. Ειμαι πελατης του ΟΤΕ με connex και οτε tv. Πριν 5 μηνες με πηραν τηλεφωνο και ο πωλητης τους μου ειπε οτι σαν επιβραβευση που ειμαι πελατης μπορουν να μου ανεβασουν την ταχυτητα του ιντερνετ αν ανανεωνα το συμβολαιο. Συμφωνησα και στον επομενο λογαριασμο ηδα αυξηση απο τα 97-98 ευρω που πληρωνα στα 110. Οταν τους καλεσα για να παραπονεθω μου απαντησαν οτι μου προτειναν να αλλαξω προγραμμα και οχι ηταν δωρεαν η αναβαθμιση. Δεν δεχονταν αλλαγη ουτε ακυρωση γιατι ειχα αναννεωσει οπως ειπαν και ημουν υποχρεωμενος να μεινω για 2 χρονια. Τους εβρισα , εκανα αιτηση στην forthnet nova και μολις τους εφτασε η αιτηση για μεταφορα σε αλλο παροχο με πηραν εκεινοι τηλεφωνο. Αφου καταλαβαν οτι δεν ψαρωσα με την προηγουμενη απειλη οτι θα πληρωνω το προγραμμα τους οτι και να γινει μου εκανε νεα προταση το τμημα πωλησεων τους. Προσφορα ολο το πακετο στα 80 ευρω το διμηνο . Την δεχτηκα γιατι ο σκοπος μου ηταν εξαρχης να τους πιεσω αφου τον οτεtv θελω  :sunglasses:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Οι εταιρειες το έχουν κανει επαγγελμα να προσπαθουν να εξαπατησουν και οσους πιασουν. Ειμαι πελατης του ΟΤΕ με connex και οτε tv. Πριν 5 μηνες με πηραν τηλεφωνο και ο πωλητης τους μου ειπε οτι σαν επιβραβευση που ειμαι πελατης μπορουν να μου ανεβασουν την ταχυτητα του ιντερνετ αν ανανεωνα το συμβολαιο.
Ρε φιλε πιστεψες τετοια μαλακια;Δεν έχεις 24 dsl?
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Φιλε  μπερδεμενα τα λες.Εσυ είχες τηλεφωνο και πηγε ο ιδιοκτητης του σπιτιου να το διακόψει;Πως μπορει να το κανει;Εσυ γιατι δεν εκοψες την γραμμη οταν έφυγες;
Το  τηλέφωνο ήταν στο  όνομα  του ιδιοκτήτη,ο οποίος μένει στην Λέσβο. Λόγω του ότι το διαμέρισμα θα έμενε για  αρκετό καιρό άδειο για επισκευές κλπ. ηθελε να διακόψει το τηλέφωνο. Πάντως από ότι έμαθα πολυ αργότερα αυτές τις ψιλοκομπινούλες τις κάνει ο ΟΤΕ , καί αν πιάσει το κόλπο , έπιασε, αγαπητέ Dude. Νάσαι καλά.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Ολοι τα ιδια κανουν,κι οπου μας πιάσουν.Εγώ ήμουνα στη Forthnet με φουλ πακετο,τηλεφωνια και 24αρα γραμμή.Το συμβολαιο είχε ημερομηνια εναρξης 14 του μηνα.Κάποια στιγμή αποφασισα να το κόψω γιατί θα έφευγα απο την Αθήνα.Συγκεκριμένα ήταν Αύγουστος οπότε στις 11,πάω στο κεντρικο καταστημα της εταιρείας και κάνω αίτηση διακοπής και εξόφληση της διμηνιας.Είχα πει και σε μια γειτονισσα να μου κραταει την αλληλογραφία.
Αφού λοιπον ειμαι ησυχος ότι εχω κοψει όλα τα πάγια,σκαω μυτη τα χριστούγεννα κ βλεπω λογαριασμό €17.Λέω δεν μπορει πλακα μου κανουν!Πέρνω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατών και με συνδεουν με τις πωλήσεις.Η κοπέλα ευγενέστατη και της εξηγησα οτι θελω οπωσδηποτε η κληση να καταγραφεί,μιλήσαμε και της εξήγησα τι είχε συμβεί,οτι ειχα κανει αιτηση διακοπής 5 μέρες πριν κλεισει ο μηνας κ.λ.π και αντι να μου στειλουν πιστωτικο λογαριασμό μου στείλανε χρεωστικό.Κοίταξε εκει τα κιταπια της κ μου λέει..."ξέρετε εσείς κανατε αίτηση διακοπής στις 11,αλλά το κύκλωμα διεκόπη στις 17","οπότε χρεωθήκατε αλλες 2 μερες,εκτος του 15γουστου λόγω αργίας".Εκεί κατάλαβα οτι οι άνθρωποι εχουν πρόβλημα χοντρό στον εγκεφαλο και ζητησα ευγενικα να μιλησω με καποιον υπεύθυνο των πωλήσεων.Φυσικά στο τηλεφωνικο τους κεντρο ποτε δεν υπαρχουν υπεύθυνοι ή προϊστάμενοι.Τα τμήματα τους ειναι αυτοκέφαλα και λειτουργούν μαγικά,κάτι σαν το γιουγκοσλαβικό αυτοδιοικητικο μοντέλο να πούμε.Επίσης δεχονται παράπονα μόνο με e-mail ώστε να μπορούν να απαντήσουν  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Τελικά αφού έκλεισε χρόνος και συνεχιζαν να μου στελνουν λογαριασμούς με το ίδιο ποσό,μου έστειλαν και εξώδικο και με πηρε τηλεφωνο γι να με ψαρωσει μια δικηγορίνα.Της είπα οτι εύχομαι να με πανε στα δικαστήρια και τι γαμάτη αποζημίωση για παρενόχληση θα τους παρω.Όλοι μου λενε να πληρώσω τα 17 ευρώ για να μην εχω τρεχάματα.Εσείς τι λέτε?????
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Όλοι μου λενε να πληρώσω τα 17 ευρώ για να μην εχω τρεχάματα.Εσείς τι λέτε?????
τι να σου πω ρε μάστορα, πλήρωσέ τους γιατί το δίκιο σου δε θα το βρεις.... άσε που θα σε τρέχουν και από πάνω.
Μία ξαδέρφη μου με τον άντρα της είχανε το ίδιο πρόβλημα, αυτοί βέβαια ήταν 2 και το τρέξιμο το κόβανε στη μέση.
Πάλι με τη forthnet βάλανε ιντερνετ επί εποχές 4mbps και στο σπίτι κλείδωνε στα 128k.
Περιμένανε 1 -2 δίμηνα και τους είπανε να το κόψουνε γιατί δεν τηρούσε το συμβόλαιο η εταιρία και αλλάξανε σε οτε... έξι μήνες αργότερα από τη διακοπή έσκασε ένας ξεκάρφωτος λογαριασμός με καμιά 200αριά ευρώ, διμηνίες και πρόστιμο γιατί έσπασε το συμβόλαιο.
Επίσης φίλος έβαλε οτέ, 6 μήνες του λέγανε ότι τραβάγανε γραμμές, μόλις του το βάλανε έπιανε η 24αρα κανένα 6άρι Mbps, του πήρε τηλέφωνο και του είπανε να κάνει υπομονή γιατί δεν είχε slot στην περιοχή του και τον βάλανε από περιφερειακή γραμμή με κόμβο κανένα 5άρι χιλιόμετρα από εκεί που έμενε.

Εγώ από το 2011 δεν πληρώνω εταιρία τηλεφωνίας και προτρέπω όλους να κάνουν το ίδιο.(και τώρα λόγω deadline είμαι στο γραφείο)
Ακούω κάτι ποσά 60 και 80 και 100 ευρώ το δίμηνο. Καλά ρε μαλάκες τους πληρώνετε αεριτζίδικα λεφτά;
Άμα βάλουμε μέσα και τα κινητά πόσο σας πάει ο μήνας; Εσείς θέλετε 3-4 μεροκάματα κάθε μήνα για το facebook και το twitter.
Έχουμε χάσει κάθε μέτρο. έχω φτάσει στο 2015 δεν πληρώνω ιντερνετ, δεν έχω smartphone και νομίζω πως δε χάνω τίποτα απολύτως σε σχέση με αυτούς που τα χρυσοπληρώνουν.


Τέλος πάντων, ότι σας φωτίσει κάνετε.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
τι να σου πω ρε μάστορα, πλήρωσέ τους γιατί το δίκιο σου δε θα το βρεις.... άσε που θα σε τρέχουν και από πάνω.
Μία ξαδέρφη μου με τον άντρα της είχανε το ίδιο πρόβλημα, αυτοί βέβαια ήταν 2 και το τρέξιμο το κόβανε στη μέση.
Πάλι με τη forthnet βάλανε ιντερνετ επί εποχές 4mbps και στο σπίτι κλείδωνε στα 128k.
Περιμένανε 1 -2 δίμηνα και τους είπανε να το κόψουνε γιατί δεν τηρούσε το συμβόλαιο η εταιρία και αλλάξανε σε οτε... έξι μήνες αργότερα από τη διακοπή έσκασε ένας ξεκάρφωτος λογαριασμός με καμιά 200αριά ευρώ, διμηνίες και πρόστιμο γιατί έσπασε το συμβόλαιο.
Επίσης φίλος έβαλε οτέ, 6 μήνες του λέγανε ότι τραβάγανε γραμμές, μόλις του το βάλανε έπιανε η 24αρα κανένα 6άρι Mbps, του πήρε τηλέφωνο και του είπανε να κάνει υπομονή γιατί δεν είχε slot στην περιοχή του και τον βάλανε από περιφερειακή γραμμή με κόμβο κανένα 5άρι χιλιόμετρα από εκεί που έμενε.

Εγώ από το 2011 δεν πληρώνω εταιρία τηλεφωνίας και προτρέπω όλους να κάνουν το ίδιο.(και τώρα λόγω deadline είμαι στο γραφείο)
Ακούω κάτι ποσά 60 και 80 και 100 ευρώ το δίμηνο. Καλά ρε μαλάκες τους πληρώνετε αεριτζίδικα λεφτά;
Άμα βάλουμε μέσα και τα κινητά πόσο σας πάει ο μήνας; Εσείς θέλετε 3-4 μεροκάματα κάθε μήνα για το facebook και το twitter.
Έχουμε χάσει κάθε μέτρο. έχω φτάσει στο 2015 δεν πληρώνω ιντερνετ, δεν έχω smartphone και νομίζω πως δε χάνω τίποτα απολύτως σε σχέση με αυτούς που τα χρυσοπληρώνουν.


Τέλος πάντων, ότι σας φωτίσει κάνετε.
Λέω να ξεκινήσω αντίστροφα στα ζητηματα που έθεσες.Για αρχή εχω μια απορία,αν δεν πληρωνεις για ιντερνετ και δεν εχεις ουτε smartphone (οπότε μπορει να είχες καποια δωρεαν ΜΒ απο τον τηλεπικοινωνιακο σου πάροχο)είτε τα σκας σε καποιο net cafe,είτε κλεβεις wifi απο καποιον,οπότε καποιος τους πληρωνει πάλι.
Το πρόγραμμα τηλεφωνιας,που ειχα τότε,περιελάμβανε (εως) 24αρα γραμμή ADSL,δωρεαν σταθερα,υπεραστικά,και κινητά 60' με €39,90.
Τώρα εδώ που είμαι,ειχε βαλει ο αδερφός μου συνδεση κ μας κανανε προσφορα πακετο,24αρα γραμμη,που επειδη ειμαι 500 μετρα απο το αστικό παει γαμιώντας,δωρεάν σταθερα,υπεραστικά και κινητά 13 ΩΡΕΣ ΔΩΡΕΑΝ,συν διεθνείς κλήσεις προς συγκεκριμενες χωρες συν το βασικό πακέτο ΝΟVA με δωρεαν εγκατασταση εξοπλισμού με €29,90 το μήνα.
Επίσης εχω Vodafone φοιτητικό με 1200' προς όλους,600' προς CU,1200 ΜΒ internet συν 1000 ΜΒ καθε πρώτη του μήνα,συν οτι αλλη προσφορα βγαλουν καθε μήνα με το αστρονομικό ποσό των 5 ευρώ.Ενώ παλια στην cosmote πλήρωνα €50 μόνο το πάγιο.
Η ιστορία με τη Forthnet εγινε το 2011,τελευταια επικοινωνια ήταν το χειμώνα του 2012 με την δικηγόρο κ απο τοτε δεν με εχουν ξαναενοχλήσει,αλλά πολύ θα το ήθελα για να πω την αλήθεια,για να τους ξεφτιλήσω.
Θα μου πεις τώρα,μεγάλε τους εκλασες μια μάντρα...έλα ομως που τα χρέη τους στις τραπεζες εχουν φτασει στο θεό,εχουν ενα καρο καταδικαστικές αποφασεις μαζι με την HOL και τον ΟΤΕ και ετσι και περάσει ο νόμος με τα γαμησιάτικα των καναλιών για τις συχνότητες,η Forthnet θα βρεθεί να χρωσταει εκατονταδες εκατομμύρια για τη NOVA.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Λέω να ξεκινήσω αντίστροφα στα ζητηματα που έθεσες.Για αρχή εχω μια απορία,αν δεν πληρωνεις για ιντερνετ και δεν εχεις ουτε smartphone (οπότε μπορει να είχες καποια δωρεαν ΜΒ απο τον τηλεπικοινωνιακο σου πάροχο)είτε τα σκας σε καποιο net cafe,είτε κλεβεις wifi απο καποιον,οπότε καποιος τους πληρωνει πάλι.
Το πρόγραμμα τηλεφωνιας,που ειχα τότε,περιελάμβανε (εως) 24αρα γραμμή ADSL,δωρεαν σταθερα,υπεραστικά,και κινητά 60' με €39,90.
Τώρα εδώ που είμαι,ειχε βαλει ο αδερφός μου συνδεση κ μας κανανε προσφορα πακετο,24αρα γραμμη,που επειδη ειμαι 500 μετρα απο το αστικό παει γαμιώντας,δωρεάν σταθερα,υπεραστικά και κινητά 13 ΩΡΕΣ ΔΩΡΕΑΝ,συν διεθνείς κλήσεις προς συγκεκριμενες χωρες συν το βασικό πακέτο ΝΟVA με δωρεαν εγκατασταση εξοπλισμού με €29,90 το μήνα.
Επίσης εχω Vodafone φοιτητικό με 1200' προς όλους,600' προς CU,1200 ΜΒ internet συν 1000 ΜΒ καθε πρώτη του μήνα,συν οτι αλλη προσφορα βγαλουν καθε μήνα με το αστρονομικό ποσό των 5 ευρώ.Ενώ παλια στην cosmote πλήρωνα €50 μόνο το πάγιο.
Η ιστορία με τη Forthnet εγινε το 2011,τελευταια επικοινωνια ήταν το χειμώνα του 2012 με την δικηγόρο κ απο τοτε δεν με εχουν ξαναενοχλήσει,αλλά πολύ θα το ήθελα για να πω την αλήθεια,για να τους ξεφτιλήσω.
Θα μου πεις τώρα,μεγάλε τους εκλασες μια μάντρα...έλα ομως που τα χρέη τους στις τραπεζες εχουν φτασει στο θεό,εχουν ενα καρο καταδικαστικές αποφασεις μαζι με την HOL και τον ΟΤΕ και ετσι και περάσει ο νόμος με τα γαμησιάτικα των καναλιών για τις συχνότητες,η Forthnet θα βρεθεί να χρωσταει εκατονταδες εκατομμύρια για τη NOVA.
Ούτε κλέβω, παρόλο που έχω και τον εξοπλισμό και τις γνώσεις για να κάνω τέτοια πράγματα.
Στον οτε πληρώνω τα 5 ευρώ που πληρώνεις και εσύ για τα 200 λεπτά προς όλους και μόνο αυτό.

Για τη φορθνετ και για οποιαδήποτε άλλη εταιρία θα σου πω πρώτα να κάτσεις να διαβάσεις τα πράγματα που υπέγραψες και μετά να δεις αν μπορείς να τους ξεφτυλίσεις ή όχι, γιατί οι καριόληδες έχουν πληρώσει 20 δικηγόρους πρώτα για να φτιάξουν τους όρους που υπέγραψες στα τυφλά.
Εγώ μαζί σου, μακάρι να μην τους πληρώσεις τίποτα γιατί είναι καθίκια, αλλά για 17 ευρώ δεν θα έμπλεκα με τους μαλάκες, επειδή είναι μαλάκες.

Από την άλλη, άσχετο βέβαια με εταιρίες, αλλά με το κωλογαλλικό κράτος, έχω πάρε δώσε. Εκεί πληρώνεις ως νοικάρης κάτι σαν χαράτσι, ανάλογα με τα τετραγωνικά του σπιτιού και μου βγήκε ένα μανίκι 320 ευρώ να πληρώσω. Έκανα τα χαρτιά μου πέρυσι το πάσχα και θυμήθηκαν να μου το στείλουν 1 βδομάδα πριν τα χριστούγεννα (στο πατρικό μου) αφού είχα ήδη φύγει από την 1η αυγούστου του '14 από τη Γαλλία. Μετά από ολόκληρους 8 μήνες θυμήθηκαν ότι θέλω να τους πληρώσω... και όχι μόνο αυτό, επειδή στο παρτικό μου δεν μένει κάποιος το έμαθα 2 μέρες πριν λήξει(1 βδομάδα περιθώριο έδιναν τα καριόλια) και αφού έληξε έπαιρνα τηλ να μάθω τι γίνεται και μου σκάει στο τριήμερο πάνω άλλο μανίκι με +50 ευρώ.
... και λέω να πάνε να γαμηθούνε τα καθίκια, πρώτα θα πάρουν τα @@ μου και μετά τα λεφτά μου. Στείλανε άλλα 2-3 χαρτιά και βαρέθηκαν.

τράβηξέ το όσο σε παίρνει και όσο δε σου τρώει χρόνο από τη δουλειά σου κ.ο.κ..
 

coral

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
609
Like
4
Πόντοι
6
Προτείνω να ακολουθήσεις την πρόταση του Phinea. Όχι για λόγους εκδίκησης,αλλά για να προστατεύσεις τα συμφέροντά σου. Σε αυτή την εταιρεία έχουν καταντήσει αστείοι. Απλά να σου πω πως πριν μερικούς μήνες έχασαν πελάτη με σύνδεση από το 1960, διότι εξαπάτησαν τηλεφωνικά την ηλικιωμένη πελάτισά τους. Παρά το γεγονός πως είχε ενεργοποιημένη -από πολλά χρόνια μετά από αίτησή της- φραγή όλων των εξερχομένων κλήσεων πλην των αστικών,(για τα υπόλοιπα χρησιμοποιούσε το κινητό) της φόρτωσαν ένα σούπερ ακριβό πρόγραμμα. Αστικά, υπεραστικά, κινητά κλπ, παρά το γεγονός πως εξακολουθούσε να έχει τη φραγή. Αποτέλεσμα, κατήγγειλε την πρακτική στα αρμόδια εποπτικά όργανα και τους χαιρέτησε.
 

MixabrA

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2015
Μηνύματα
43
Like
30
Πόντοι
0
Καλημέρα, πρώτο μου μήνυμα, καλώς με βρήκατε- καλώς σας βρήκα.
Σαν πρώην υπάλληλος σε τηλεφωνικές πωλήσεις θα σας πώ την εμπειρία μου. Κατ'αρχήν κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πιο ασφαλές απο το τηλέφωνο για δύο λόγους:
1. Οι κλήσεις καταγράφονται και έχεις ασφάλεια.
2. Αν δεν καταγράφονται, ή "χαθεί" η ηχογράφηση το συμβόλαιο μπορεί να ακυρωθεί!!!
Στο κατάστημα τα λόγια είναι στον αέρα και πρέπει να δώσει ο καθένας τεράστια προσοχή στο αν αυτά που λέει ο υπάλληλος αντιστοιχούν με το συμβόλαιο. Γιατί αν υπογράψεις χωρίς να δεις... :fuck2:
 

SnakeSpir

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2005
Μηνύματα
338
Κριτικές
4
Like
61
Πόντοι
1

MixabrA

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2015
Μηνύματα
43
Like
30
Πόντοι
0
Νομιζω εντος 30 απο την ενεργοποιηση μπορεις να το ακυρωσεις το συμβολαιο υπαρχει αυτη η δυνατοτητα παλια που το ειχα ρωτησει
Δες εδω στο 13.4 δεν ξερω εαν βοηθησα

Αυτό όμως δεν ισχύει στην περίπτωση της ανανέωσης, γιατί θεωρούν οτι ξέρεις το προϊόν και απλά συνεχίζεις!!!! Φτιαγμένο γι' αυτούς είναι το κόλπο!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom