Νέα

Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Pleasurechaser

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2024
Μηνύματα
29
Κριτικές
1
Like
93
Πόντοι
0
Όχι, αλλά παρεμπιπτόντως -χωρίς να μπω- είδα χθες ανοιχτή και την Κιβωτό στο Κορδελιό, πάνω από το Μόργκαν.
Βόλτα χθες στα δυτικά κωλομπαρα.
Πέρασμα από Ρομέο, Μόργκαν , Κιβωτό, Βαλεντίνα και Τζόνυ.

Κιβωτο και και Βαλεντίνα δεν κάθησα γιατι ήταν νεκροταφεια. Ηπια ποτο σε Μοργκαν και Τζόνυ και Ρομέο.

ΔΕν αξίζει καν περιγραφή, αποφυγετε τα , γυναικες 50 με 60 ετων και καποιες 40αρες που θα έπρεπε να μας κερνανε , όχι να τις κερνάμε.
Ρομέο ίσως αξίζει αν είσαι άντρας ανω των 50...τα άλλα 4 ούτε απ εξω...
 
Τελευταία τροποποίηση:

forza23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.536
Κριτικές
2
Like
5.095
Πόντοι
456
Βόλτα χθες στα δυτικά κωλομπαρα.
Πέρασμα από Ρομέο, Μόργκαν , Κιβωτό, Βαλεντίνα και Τζόνυ.

Κιβωτο και και Βαλεντίνα δεν κάθησα γιατι ήταν νεκροταφεια. Ηπια ποτο σε Μοργκαν και Τζόνυ και Ρομέο.

ΔΕν αξίζει καν περιγραφή, αποφυγετε τα , γυναικες 50 με 60 ετων και καποιες 40αρες που θα έπρεπε να μας κερνανε , όχι να τις κερνάμε.
Ρομέο ίσως αξίζει αν είσαι άντρας ανω των 50...τα άλλα 4 ούτε απ εξω...

Όταν φύγει η τρέχουσα γενιά των 55+ νομίζω οδεύει προς εξαφάνιση το επάγγελμα
 

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
137
Like
416
Πόντοι
21
Όταν φύγει η τρέχουσα γενιά των 55+ νομίζω οδεύει προς εξαφάνιση το επάγγελμα.
Κάντε υπομονή, σε 15 χρονάκια (αν είμαι ζωντανός πρώτα-πρώτα) που θα'χουν τακτοποιηθεί στοιχειωδώς τα παιδιά μου, παρατάω γυναίκα, μαγαζί κλπ και ανοίγω πρότυπα κωλόμπαρα-ΚΔΑΚ (το τελευταίο Κ αντιστοιχεί σε Κωλομπαρόβιων) με την συγχρηματοδότηση της Ε.Ε.
 

Pegme

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2017
Μηνύματα
120
Like
84
Πόντοι
1
Καλησπέρα παιδιά. Άκουσα πολύ καλά λόγια για το Όνειρο στις Συκιές. Ειδικά για την ιδιοκτητρια πως είναι καύλα και κάνει παιχνίδι. Το προτείνετε για καταδρομική; Και τι ώρα είναι η καλύτερη για πέρασμα;
 

Paiktaras12345

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2024
Μηνύματα
60
Like
97
Πόντοι
0
Καλησπέρα.

Είμαι αρχάριος στο χώρο, αλλά καταλαβαίνω ότι κάποια μαγαζιά είναι τελείως κλειστά και κάποια άλλα είναι σαν καφετέριες μπαρ και δείχνουν και αγώνες.

Πώς να συμπεριφερθεί κάποιος σε κάθε περίπτωση. Αν εγώ καθίσω σε μια καφετέρια μπαρ πως να ξεκινήσω συζήτηση ή πότε βγαίνουν οι κοπέλες. Ευχαριστώ
 

Paiktaras12345

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2024
Μηνύματα
60
Like
97
Πόντοι
0
Καλησπέρα. Διαβασα πολλές σελίδες και βλέπω είναι στην ευχέρεια του μαγαζιού και της εκάστοτε εργαζόμενης, οι τιμές των ποτών και αν σε αφήσουν να πιάσεις. Τα όρια θα ήθελα να μου πείτε μέχρι που είναι. Αν κατάλαβα καλά, σε κάποια μαγαζιά δεν γίνεται τίποτα μόνο συζήτηση τουλάχιστον για τους νέους πελάτες. Πείτε μου ποια είναι η καλύτερη λύση, αυτό που θα περάσεις καλά, κουβέντα, κάνα φιλακι, λίγο μα μου και δεν θα φας πολλά χρήματα.

Θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για το μετρο καφέ ή το τζονις που δείχνουν αγώνες ή οποιοδήποτε άλλη αντίστοιχη καφετέρια, γιατί δεν μπορώ να διανοηθω ότι κάθεσαι να δεις τον αγώνα και έρχεται μια κοπέλα όπου πέρα από την παραγγελία, μπορεί να σου πιάνει κουβέντα. Μπορεί να γίνει αυτό μόνο αν καθίσεις κάπου συγκεκριμένα πχ να πας στο μπαρ ή οπουδήποτε.
 

gt13

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2009
Μηνύματα
441
Κριτικές
9
Like
385
Πόντοι
21
Καλησπέρα. Διαβασα πολλές σελίδες και βλέπω είναι στην ευχέρεια του μαγαζιού και της εκάστοτε εργαζόμενης, οι τιμές των ποτών και αν σε αφήσουν να πιάσεις. Τα όρια θα ήθελα να μου πείτε μέχρι που είναι. Αν κατάλαβα καλά, σε κάποια μαγαζιά δεν γίνεται τίποτα μόνο συζήτηση τουλάχιστον για τους νέους πελάτες. Πείτε μου ποια είναι η καλύτερη λύση, αυτό που θα περάσεις καλά, κουβέντα, κάνα φιλακι, λίγο μα μου και δεν θα φας πολλά χρήματα.

Θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για το μετρο καφέ ή το τζονις που δείχνουν αγώνες ή οποιοδήποτε άλλη αντίστοιχη καφετέρια, γιατί δεν μπορώ να διανοηθω ότι κάθεσαι να δεις τον αγώνα και έρχεται μια κοπέλα όπου πέρα από την παραγγελία, μπορεί να σου πιάνει κουβέντα. Μπορεί να γίνει αυτό μόνο αν καθίσεις κάπου συγκεκριμένα πχ να πας στο μπαρ ή οπουδήποτε.
Ξαναδιάβασε πάλι το θρεντ....κάτι δεν κατάλαβες καλα.
 

Paiktaras12345

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2024
Μηνύματα
60
Like
97
Πόντοι
0
Ξαναδιάβασε πάλι το θρεντ....κάτι δεν κατάλαβες καλα.

Θέλω λίγο κάποιος να γράψει τα βήματα σε αυτά τα μαγαζιά. Μπαίνεις μέσα, παραγγέλνεις ποτό στο μπαρ ή είναι καλύτερα να έρθει να σου πάρουν παραγγελία? Μετά πότε έρχονται οι κοπέλες, πρέπει να την δεις και να κάνεις παιχνίδι κτλ

Νομίζω ότι πολύ καλές συμβουλές αυτές για τους αρχάριους
 

forza23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.536
Κριτικές
2
Like
5.095
Πόντοι
456
Θέλω λίγο κάποιος να γράψει τα βήματα σε αυτά τα μαγαζιά. Μπαίνεις μέσα, παραγγέλνεις ποτό στο μπαρ ή είναι καλύτερα να έρθει να σου πάρουν παραγγελία? Μετά πότε έρχονται οι κοπέλες, πρέπει να την δεις και να κάνεις παιχνίδι κτλ

Νομίζω ότι πολύ καλές συμβουλές αυτές για τους αρχάριους

Θες να σου πούμε και τι να παραγγείλεις;
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.020
Κριτικές
11
Like
17.108
Πόντοι
3.796
Θέλω λίγο κάποιος να γράψει τα βήματα σε αυτά τα μαγαζιά. Μπαίνεις μέσα, παραγγέλνεις ποτό στο μπαρ ή είναι καλύτερα να έρθει να σου πάρουν παραγγελία? Μετά πότε έρχονται οι κοπέλες, πρέπει να την δεις και να κάνεις παιχνίδι κτλ

Νομίζω ότι πολύ καλές συμβουλές αυτές για τους αρχάριους
Φίλε μου για "παιχταρας" είσαι εκτός αποστολής από ότι φαίνεται.
Άλλο τα κωλομπαρα και άλλο τα σπορ καφέ .
Επίσης δεν βρίσκεσαι στο Μουλέν ρούζ στη Γαλλία για να βγουν κορίτσια ξαφνικά από κανένα καμαρίνι .
Σε σπορ καφέ μην περιμένεις παιχνίδι ίσως μεσα από το μπαρ να σου πιάσουν συζήτηση για να κάνεις κατανάλωση .
Το Τζόνι Σταυρούπολη είναι καθαρό κωλομπαρο ,όπου και να κάτσεις θα σε πλησιάσουν .
Το μετρό δεν ξέρω πως δουλεύει ,αλλά άμα παίζει πολύ μπάλα ,μάλλον θα μείνεις με το τηλεκοντρόλ.
Τελευταίες σελίδες αναφέρονται όλα τα κωλομπαρα που έχουν απομείνει και αν διαβάσεις έστω και 5 σελίδες θα βγάλεις λίγο άκρη .
 

Paiktaras12345

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2024
Μηνύματα
60
Like
97
Πόντοι
0
Φίλε μου για "παιχταρας" είσαι εκτός αποστολής από ότι φαίνεται.
Άλλο τα κωλομπαρα και άλλο τα σπορ καφέ .
Επίσης δεν βρίσκεσαι στο Μουλέν ρούζ στη Γαλλία για να βγουν κορίτσια ξαφνικά από κανένα καμαρίνι .
Σε σπορ καφέ μην περιμένεις παιχνίδι ίσως μεσα από το μπαρ να σου πιάσουν συζήτηση για να κάνεις κατανάλωση .
Το Τζόνι Σταυρούπολη είναι καθαρό κωλομπαρο ,όπου και να κάτσεις θα σε πλησιάσουν .
Το μετρό δεν ξέρω πως δουλεύει ,αλλά άμα παίζει πολύ μπάλα ,μάλλον θα μείνεις με το τηλεκοντρόλ.
Τελευταίες σελίδες αναφέρονται όλα τα κωλομπαρα που έχουν απομείνει και αν διαβάσεις έστω και 5 σελίδες θα βγάλεις λίγο άκρη .


Κάποιοι που είμαστε άσχετοι αλλά μας αρέσει το όλο στορι, δεν ξέρουμε πως να κινηθούμε. Επίσης, είναι πολύ κριντζιαρικο ότι όλοι κυρίως μεγάλοι σε ηλικία σε κοιτάζουν και όπως είναι φυσικό σε σχολιάζουν.

Για να μην γίνονται παρεξηγήσεις πρέπει ένας έμπειρος σε αυτό το άθλημα να πει κάποια βασικά βήματα.θεωρω ότι θα βοηθήσει πολλούς σε αυτό το άθλημα
 

gt13

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2009
Μηνύματα
441
Κριτικές
9
Like
385
Πόντοι
21
Κάποιοι που είμαστε άσχετοι αλλά μας αρέσει το όλο στορι, δεν ξέρουμε πως να κινηθούμε. Επίσης, είναι πολύ κριντζιαρικο ότι όλοι κυρίως μεγάλοι σε ηλικία σε κοιτάζουν και όπως είναι φυσικό σε σχολιάζουν.

Για να μην γίνονται παρεξηγήσεις πρέπει ένας έμπειρος σε αυτό το άθλημα να πει κάποια βασικά βήματα.θεωρω ότι θα βοηθήσει πολλούς σε αυτό το άθλημα
Μην ασχολείσαι με το άθλημα ακόμα, πάνε πρώτα σε κάνα μπουρδέλο, πιάτσα μασατζιδικο και άσε τα κωλομπαρα για το τέλος. Οι ερωτήσεις σου δεν έχουν ουσια
 

Alygistos

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2023
Μηνύματα
102
Like
270
Πόντοι
21
Ας κάνει κάποιος μια σύνοψη με τα κωλομπαρα στην πόλη να μην έχουμε συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.967
Κριτικές
2
Like
305
Πόντοι
36
Κάποιοι που είμαστε άσχετοι αλλά μας αρέσει το όλο στορι, δεν ξέρουμε πως να κινηθούμε. Επίσης, είναι πολύ κριντζιαρικο ότι όλοι κυρίως μεγάλοι σε ηλικία σε κοιτάζουν και όπως είναι φυσικό σε σχολιάζουν.

Για να μην γίνονται παρεξηγήσεις πρέπει ένας έμπειρος σε αυτό το άθλημα να πει κάποια βασικά βήματα.θεωρω ότι θα βοηθήσει πολλούς σε αυτό το άθλημα
Άστο χεστω....ασχολησου με τάβλι.... γέμισες το παμπερς μόνο με την ιδέα ότι θα πας σε κωλομπαρο
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.020
Κριτικές
11
Like
17.108
Πόντοι
3.796
Φίλε επειδή με τις ευχαριστίες δεν βγαίνει τίποτα και επειδή με αυτά που ρωτάς μάλλον δεν έχεις καθόλου εικόνα των μαγαζιών , εντελώς φιλικά θα σου πρότεινα να αποφύγεις αυτό το άθλημα .
Θα μυρίσουν το αίμα σου από χιλιόμετρα σαν καρχαρίες και θα φύγεις ξεβρακωτος χωρίς να πιάσεις ούτε χέρι ,θα σου δώσει κανένα νούμερο ή κανένα σοσιαλ για να σε ξεπαραδιασουν μόλις ξανά πληρωθείς .
Οπότε πάνε γάμα σαν άνθρωπος σε ένα στούντιο ή μια πουτανα .
Το κωλομπαρο είναι ακριβό σπορ και γούστο που πλέον έχει πεθάνει ,ψάχνουν μόνο θύματα .
Απεγνωσμένες αυτές για την επιβίωση, απεγνωσμένος και εσύ να πιάσεις λίγο μπουτακι θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο .
Αν θες τόσο να πας για την εμπειρία,ψάξε βρες κάποιον μεγάλο που θα είναι γνώστης των μαγαζιών και θα ξέρει να κρατήσει ισορροπία.
Όταν λέω μεγάλο εννοώ ηλικιακά,μην πας με κανένα φιλαράκι σου που το παίζει πολύξερος γιατί σας βλέπω όμηρους από τίποτα Γεωργιανούς και να ψάχνετε ποιος θα σας φέρει λεφτά να ξεχρεωσετε.
 

gagarin

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.957
Κριτικές
10
Like
4.647
Πόντοι
4.895
@Paiktaras12345 μην ακούς τις μαλακίες που λέει ο άσχετος ο @DEWARSS .
Μιλάμε ο τύπος το 1995 μας παρακαλούσε να του μάθουμε πως να μπαίνει κρυφά στα ουφάδικα, μετά σε κωλόμπαρα, μπουρδέλα και τα σχετικά. Όσο για την πιάτσα, εκεί κι αν είναι άσχετος μυθομανής. Πως θα μπορούσε να πηγαίνει πιάτσα ένας που δεν οδηγάει, αλλά το κυριότερο έχει αλλεργία στη σκόνη του αέρα. Μη του δίνεις σημασία και άκου εμένα.

Λοιπόν, αρχικά χρειάζεσαι να φοράς καμπαρντίνα, καπέλο και να έχεις και ένα μαύρο rayban.
Ακόμα και να έχει ζέστη εσύ σκας μύτη έτσι.

Πας κάθεσαι ΜΟΝΟΣ σου σε μια γωνία του μπαρ.
Αν είναι όλα πιασμένα φεύγεις και πας μετά από εβδομάδα και βάλε.
ΜΗΝ κάτσεις σε τραπέζι!

Όταν έρθει η πρώτη κοπέλα και σου μιλήσει, μην τις απαντήσεις καν. Συνήθως στέλνουν σαβούρες. Αλλά ακόμα και μουνάρα να είναι, που δεν έχει πλέον τέτοιες απαξίωσε την.

Ήδη θα έχει αρχίσει να πλανάται μυστήριο για σένα.
Μην το κάνεις πάνω από δυο τρεις φορές.
Σιγά σιγά θα τους έχεις γαμήσει το μυαλό.
Ποιος είναι αυτός ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ που μας φτύνει θα σκέφτονται.

Όταν φτάσει αυτή που θα σου κάνει κλικ και θα έρθει για ποτό, θα της πεις κερνάω ένα και μετά στον χώνω στον πάτο ΓΚΕΓΚΕ? Μην είσαι γύφτος αν ζητήσει σπέσιαλ, νερό θα είναι αλλά μη μασάς. Να είσαι λαρτζ, δώσε ένα ολόκληρο 20ρικο.
Φεύγοντας με το μωρό 56 ετών, δώσε 50ρικο (κανά 20 τα δικά σου και το δικό της) και πες επιδεικτικά στη μπραγούμαν δικά σου τα ρέστα και την άλλη φορά θα σου δώσω τη μήτρα στο χέρι πόρνη. Το πόρνη μες το με αλήτικη προφορά.

Φύγε και ξεπάτωσε το μουνάκι που φόρτωσες, μόνο πρόσεχε γιατί είναι και μεγάλη σε ηλικία.

ΠΡΟΣΟΧΗ!
Αυτά που σου λένε για ρωσοπόντιους, μπράβους και τα σχετικά είναι όλα μούφες.
ΔΕΝ παίζουν τέτοια σκηνικά, αλλά ακόμα και να συμβεί κάτι τέτοιο, αν σου ορμήοουν πες με βροντερή φωνή, εγώ να γαμήσω ήρθα όχι να παλέψω ρε γατάκια. Είναι συνθηματικό....την κάνουν αμέσως.

Ελπίζω να σε βοήθησα...και θα σου ξαναπώ μην ακούς μαλακίες όπως αυτές του ουισκάκια και του άλλου του λεκέ του @al pacino που από τότε που του είχα δώσει αυτές τις συμβουλές, έκανε νέο προφίλ, το οποίο μάντεψε με τι ταιριάζει...με όλα αυτά που σου έγραψα.

Καλή τύχη ΠΑΙΚΤΑΡΑ!
 

Paiktaras12345

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2024
Μηνύματα
60
Like
97
Πόντοι
0
@Paiktaras12345 μην ακούς τις μαλακίες που λέει ο άσχετος ο @DEWARSS .
Μιλάμε ο τύπος το 1995 μας παρακαλούσε να του μάθουμε πως να μπαίνει κρυφά στα ουφάδικα, μετά σε κωλόμπαρα, μπουρδέλα και τα σχετικά. Όσο για την πιάτσα, εκεί κι αν είναι άσχετος μυθομανής. Πως θα μπορούσε να πηγαίνει πιάτσα ένας που δεν οδηγάει, αλλά το κυριότερο έχει αλλεργία στη σκόνη του αέρα. Μη του δίνεις σημασία και άκου εμένα.

Λοιπόν, αρχικά χρειάζεσαι να φοράς καμπαρντίνα, καπέλο και να έχεις και ένα μαύρο rayban.
Ακόμα και να έχει ζέστη εσύ σκας μύτη έτσι.

Πας κάθεσαι ΜΟΝΟΣ σου σε μια γωνία του μπαρ.
Αν είναι όλα πιασμένα φεύγεις και πας μετά από εβδομάδα και βάλε.
ΜΗΝ κάτσεις σε τραπέζι!

Όταν έρθει η πρώτη κοπέλα και σου μιλήσει, μην τις απαντήσεις καν. Συνήθως στέλνουν σαβούρες. Αλλά ακόμα και μουνάρα να είναι, που δεν έχει πλέον τέτοιες απαξίωσε την.

Ήδη θα έχει αρχίσει να πλανάται μυστήριο για σένα.
Μην το κάνεις πάνω από δυο τρεις φορές.
Σιγά σιγά θα τους έχεις γαμήσει το μυαλό.
Ποιος είναι αυτός ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ που μας φτύνει θα σκέφτονται.

Όταν φτάσει αυτή που θα σου κάνει κλικ και θα έρθει για ποτό, θα της πεις κερνάω ένα και μετά στον χώνω στον πάτο ΓΚΕΓΚΕ? Μην είσαι γύφτος αν ζητήσει σπέσιαλ, νερό θα είναι αλλά μη μασάς. Να είσαι λαρτζ, δώσε ένα ολόκληρο 20ρικο.
Φεύγοντας με το μωρό 56 ετών, δώσε 50ρικο (κανά 20 τα δικά σου και το δικό της) και πες επιδεικτικά στη μπραγούμαν δικά σου τα ρέστα και την άλλη φορά θα σου δώσω τη μήτρα στο χέρι πόρνη. Το πόρνη μες το με αλήτικη προφορά.

Φύγε και ξεπάτωσε το μουνάκι που φόρτωσες, μόνο πρόσεχε γιατί είναι και μεγάλη σε ηλικία.

ΠΡΟΣΟΧΗ!
Αυτά που σου λένε για ρωσοπόντιους, μπράβους και τα σχετικά είναι όλα μούφες.
ΔΕΝ παίζουν τέτοια σκηνικά, αλλά ακόμα και να συμβεί κάτι τέτοιο, αν σου ορμήοουν πες με βροντερή φωνή, εγώ να γαμήσω ήρθα όχι να παλέψω ρε γατάκια. Είναι συνθηματικό....την κάνουν αμέσως.

Ελπίζω να σε βοήθησα...και θα σου ξαναπώ μην ακούς μαλακίες όπως αυτές του ουισκάκια και του άλλου του λεκέ του @al pacino που από τότε που του είχα δώσει αυτές τις συμβουλές, έκανε νέο προφίλ, το οποίο μάντεψε με τι ταιριάζει...με όλα αυτά που σου έγραψα.

Καλή τύχη ΠΑΙΚΤΑΡΑ!

Μίλησες με την γλώσσα της αλήθειας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom