Νέα

Κοκκινομάλλα πρώην στη γέφυρα Μεταμόρφωσης τώρα Αργυρούπολη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas20166
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 291
  • Εμφανίσεις 86K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Που ήταν τυπε παλιά άλλη? Πόσο παλιά? Δε θυμάμαι κάτι εκει

Περίπου πριν 7, 8 χρόνια. Εμφανιζόταν και εξαφανιζόταν.
Επίσης στις γέφυρες του παλιού ανατολικού αεροδρομίου επί της Βουλιαγμένης πέρσι πέτυχα δυο στο ύψος που σκοτώθηκε ο Παντελίδης εκεί στο ροκαμπιλάδικο και καλά φαγάδικο.
 

grman39

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2015
Μηνύματα
107
Like
140
Πόντοι
1
Περίπου πριν 7, 8 χρόνια. Εμφανιζόταν και εξαφανιζόταν.
Επίσης στις γέφυρες του παλιού ανατολικού αεροδρομίου επί της Βουλιαγμένης πέρσι πέτυχα δυο στο ύψος που σκοτώθηκε ο Παντελίδης εκεί στο ροκαμπιλάδικο και καλά φαγάδικο.

Για γέφυρα Πρακτικερ δεν θυμάμαι και εγώ τίποτα. Η κοπέλα είναι πιτσιρίκα από Αλβανία και δούλευε στην Καρολονοαλυσιδα για καν 3μηνο.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Στη γέφυρα μέχρι κάτω που συνδέεται με την Αλίμου και πολύ πιο κάτω κατά καιρούς έχουν κάνει την εμφάνιση τους διάφορα τεμάχια που στην συνέχεια εξαφανίζονταν.
Εξαρτάται και πόσο χρονών είσαι για να θυμάσαι.

Καλό Πάσχα.

 

grman39

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2015
Μηνύματα
107
Like
140
Πόντοι
1
Στη γέφυρα μέχρι κάτω που συνδέεται με την Αλίμου και πολύ πιο κάτω κατά καιρούς έχουν κάνει την εμφάνιση τους διάφορα τεμάχια που στην συνέχεια εξαφανίζονταν.
Εξαρτάται και πόσο χρονών είσαι για να θυμάσαι.

Καλό Πάσχα.

Καλήμερα και καλό Πάσχα. Είμαι 42 όποτε θυμάμαι αρκετά όπως τις πουτάνες στο αεροδρόμιο όταν αυτό λειτουργούσε(πριν από το 2001) και την καντίνα στην βούτα(κόντρες) έξω από την Βιοϊατρική. Επίσης είμαι κάτοικος της περιοχής από το 1984 όποτε γνωρίζω πολύ καλά την περιοχή. Στο συγκεκριμένο σημείο που αναφέρεις δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ κάτι. Το μόνο που έπαιζε δεκαετία του 90 ήταν ένα κωλόμπαρο στην Αλίμου ψηλά κοντά στην Βουλιαγμένης.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Και ένα studio περίπου εκεί στην Αλίμου. Επίσης το αλλο στη Χανίων αλλά και ένα κοντά στο εργοστάσιο πυροσβεστήρων.
Τώρα αυτά δεν υπάρχουν.
:zombie: :zombie:
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.802
Like
4.426
Πόντοι
506
Καλήμερα και καλό Πάσχα. Είμαι 42 όποτε θυμάμαι αρκετά όπως τις πουτάνες στο αεροδρόμιο όταν αυτό λειτουργούσε(πριν από το 2001) και την καντίνα στην βούτα(κόντρες) έξω από την Βιοϊατρική. Επίσης είμαι κάτοικος της περιοχής από το 1984 όποτε γνωρίζω πολύ καλά την περιοχή. Στο συγκεκριμένο σημείο που αναφέρεις δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ κάτι. Το μόνο που έπαιζε δεκαετία του 90 ήταν ένα κωλόμπαρο στην Αλίμου ψηλά κοντά στην Βουλιαγμένης.
Ποιο κωλόμπαρο λες τυπε?
Μετά και κάτω από τη γέφυρα που σκοτώθηκε ο τραγουδιστής ρεύμα Γλυφάδα ορισμένα καλοκαίρια για κάνα 2-3μερες ανεβαίνουν μερικές από το Κρεολη κ πέριξ τώρα αλλά σπανια
 

grman39

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2015
Μηνύματα
107
Like
140
Πόντοι
1
Ποιο κωλόμπαρο λες τυπε?
Μετά και κάτω από τη γέφυρα που σκοτώθηκε ο τραγουδιστής ρεύμα Γλυφάδα ορισμένα καλοκαίρια για κάνα 2-3μερες ανεβαίνουν μερικές από το Κρεολη κ πέριξ τώρα αλλά σπανια

καλησπέρα και καλό Πάσχα. Παλιά(δεκαετία 90) υπήρχε ένα κωλόμπαρο στις αρχές τις Αλίμου όπως την πιάνεις από Βουλιαγμένης. Τώρα δεν υπάρχει τίποτα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.254
Κριτικές
1
Like
33.351
Πόντοι
6.256
Έχω περάσει αρκετές φορές από το σήμα της Ολυμπιακής, μετά τις 22:00 εννοείται, και δεν την έχω βρει.
1-2 φορές κατευθύνθηκα αμέσως μετά Μεταμόρφωση να δω αν είναι εκεί και τίποτα... Αν είναι να κάνουμε σαφάρι για να τη βρούμε υπάρχουν κι αλλού πρόθυμες.
Η μιση πολη εκδιδεται και ψαχνετε ψυλο στ αχυρα.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.802
Like
4.426
Πόντοι
506
καλησπέρα και καλό Πάσχα. Παλιά(δεκαετία 90) υπήρχε ένα κωλόμπαρο στις αρχές τις Αλίμου όπως την πιάνεις από Βουλιαγμένης. Τώρα δεν υπάρχει τίποτα.
Χαχα νομίζω καταλαβα
Τώρα γίνανε σουβλατζιδικα, μπουγατσαδικα και eshop
Ασε που έχουν και 2.40 το σουβλάκι ελεος
Το βενζινάδικο απέναντι είναι το πιο φθηνό της Αττικής (και μάλιστα το χαμε μετρήσει με αισθητήρες να δούμε αν κλέβει)
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Χαχα νομίζω καταλαβα
Τώρα γίνανε σουβλατζιδικα, μπουγατσαδικα και eshop
Ασε που έχουν και 2.40 το σουβλάκι ελεος
Το βενζινάδικο απέναντι είναι το πιο φθηνό της Αττικής (και μάλιστα το χαμε μετρήσει με αισθητήρες να δούμε αν κλέβει)

Ωπ! τι eshop είναι αυτό τύπε; Δεν το γνωρίζω. Δονητές πουλάει μέσα και τσόντες;
eshop κανονικό κίτρινο έχει εκεί κοντά στις γέφυρες του ανατολικού.
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.802
Like
4.426
Πόντοι
506
Ωπ! τι eshop είναι αυτό τύπε; Δεν το γνωρίζω. Δονητές πουλάει μέσα και τσόντες;
eshop κανονικό κίτρινο έχει εκεί κοντά στις γέφυρες του ανατολικού.
Τυπε 100 μέτρα πιο κάτω υπάρχει το e-galaxy αρκετά γνωστό για τα κοκοψαρα


Το post περιείχε τοποθέτηση προϊοντος
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.802
Like
4.426
Πόντοι
506
Απλά έγινε λίγο σουσουρο γιατί εκεί δεν είχε ποτέ τίποτα τώρα έχει πολλά σουβλατζιδικα και καφέ όποτε συνδυάζεις το τερπνόν μετά του οφελιμου
ΥΓ Η γκόμενά είναι από τα πιο εντυπωσιακά κομμάτια αν εξαιρέσεις μια ξανθιά που αράζε ένα καλοκαίρι (βράδυ) εκεί στα σχολεία στην παραλιακή απέναντι από Bolivar
Ηταν ο υοερθεουμουνος βγαλμένο από τσόντα του Marc Forcel και Private και ότι θες έκανε 30-60 εμφανίσεις και τώρα λογικά θα απολαμβάνει πετροδολλαρα
 

gousgoun

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
614
Κριτικές
25
Like
932
Πόντοι
6.765
παλιότερα εχει πιαστα και στην αλιμου αλλα μαλλον τις κυνηγάνε και σπανε ...
 

curtism333

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
239
Κριτικές
1
Like
119
Πόντοι
1
Απόψε είναι στο πόστο της πάντως με τις ποδάρες και την κωλάρα της σε κοινή θέα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom