Νέα

Κινηματογραφική καταδίωξη Μπαρμπαρούση στην εθνική οδό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 206
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αυτους που ελεγαν ακριβως το ιδιο όμως, ότι δηλαδή οποιοδήποτε ονομα εχει μεσα το μακεδονια είναι προδοσια, δεν τους στελνουν να τους συλλαβουν γιατι είναι εκατομυρια.

οποτε ζουμε σε καθεστώς τρομοκρατιας.

να καταγγελετε τους πολιτικους ως προδοτες μονο σε μεγαλες διαδηλώσεις.

αν το κανετε μονος σας όπως ο χιος ή ο μπαρμπαρουσης θα σας βαζουν φυλακη.
 

Συνημμένα

  • α.png
    α.png
    134 KB · Εμφανίσεις: 22

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.576
Πόντοι
4.765
αυτους που ελεγαν ακριβως το ιδιο όμως, ότι δηλαδή οποιοδήποτε ονομα εχει μεσα το μακεδονια είναι προδοσια, δεν τους στελνουν να τους συλλαβουν γιατι είναι εκατομυρια.
και τρισεκατομυρια να ειναι, αν διαδηλωνουν στα "δημοκρατικα" πλαίσια  οι τσιπραιοι τους γραφουν κανονικα
 

Επισκέπτης
Δεν τα είπες σωστά παρασυρόμενος από τη νεώτερη μαγειρεμένη ιστορία. Συμμοριτοπόλεμος ήταν γιατί στις τάξεις των εγχώριων κουμμουνιστών πολεμούσαν και αρκετοί μη ελληνόφωνοι.

Νομίζω η σαλαμοποίηση της ψευτο-Ελλάδας είναι θέμα χρόνου και ίσως να συμφέρει όσους ντόπιους έχουμε απομείνει
Ίσως γνωρίζεις, οι τούρκοι αξιωματικοί μαθαίνουν στο σχολειό τους, ότι η Ελλάδα είναι Πελοπόννησος, Στερεά & Κυκλάδες. Αυτά που ήταν σύνορα επί Καποδίστρια.
Ασχέτως καταγωγής σαφώς και με λυπεί η απώλεια εθνικών εδαφών. Όμως αν φτάσουνε μέχρι εδώ κάτω, ε θα χωθώ σε κανένα ταμπούρι να πάω όπως κι ο Παπαφλέσσας.





Όσο για το θέμα αυτό καθ' αυτό ο νόμος πρέπει να εφαρμοστεί. Καλά δεν το συζητώ ότι στο Αμέρικα θα του είχανε γαζώσει το αμάξι (και καλά θα έκαναν φυσικά).
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Το εγραψα και πιο πισω..
Καλύτερα ενωση της Β. Ελλάδος με τα σκόπια σε ενα κράτος στα πρότυπα Σλοβενίας/Ουγγαριας
παρά αριστερες κυβερνησεις progressive μητσοτακηδες και ισλαμοεπικοισμος

στο έχω ξαναπεί, είσαι πολύ μπροστά εσύ ....
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.647
Πόντοι
5.506
πιασανε τον μπαρμπαμυτουση? :S :S :S
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Δεν τα είπες σωστά παρασυρόμενος από τη νεώτερη μαγειρεμένη ιστορία. Συμμοριτοπόλεμος ήταν γιατί στις τάξεις των εγχώριων κουμμουνιστών πολεμούσαν και αρκετοί μη ελληνόφωνοι.
Ίσως γνωρίζεις, οι τούρκοι αξιωματικοί μαθαίνουν στο σχολειό τους, ότι η Ελλάδα είναι Πελοπόννησος, Στερεά & Κυκλάδες. Αυτά που ήταν σύνορα επί Καποδίστρια.
Ασχέτως καταγωγής σαφώς και με λυπεί η απώλεια εθνικών εδαφών. Όμως αν φτάσουνε μέχρι εδώ κάτω, ε θα χωθώ σε κανένα ταμπούρι να πάω όπως κι ο Παπαφλέσσας.





Όσο για το θέμα αυτό καθ' αυτό ο νόμος πρέπει να εφαρμοστεί. Καλά δεν το συζητώ ότι στο Αμέρικα θα του είχανε γαζώσει το αμάξι (και καλά θα έκαναν φυσικά).

επίσης μαθαινουν ότι στην Πελ/σο το 1821, μέσα σε λίγους μήνες εξαφανίστηκαν όλοι οι μεμέτηδες και δεν ξαναπάτησαν πάλι με τα ασκέρια τους, ακόμα και ο Ιμπραήμ , δεν μπόρεσε να πάρει την Μάνη, στην ουσία παρέκαμψε την Μάνη και κινήθηκε προς βορρά.

50,000 νεκροί λέει (γεννοκτονία το αναφέρουν) τούρκοι εξοντώθηκαν μέσα σε λίγους μήνες στην Πελ/σο, ξεβρώμισε ο τόπος λέω εγώ ...

Οι λοιποί έλληνες πόντιοι, μ/ασιάτες, μακεδόνες, κύπριοι τούς χαϊδεύανε τους κωλότουρκους. Οι τούρκοι μόνο από μαχαίρι καταλαβαίνουν . Τέλος.

Φτάσαμε 1921-1922 και οι 'παλαιοελλαδίτες' απελευθέρωσαν την Ιωνία, και έγραφε ο πρίγκηπας Ανδρέας στο ημερολογιο του ότι μόνο τα παληκάρια από την Παλαια ελλάδα πολεμούν, οι ντόπιοι κοιτάζουν πώς να την σκαπουλάρουν και να μήν υπηρετήσουν ...

 

Επισκέπτης
Ίσως γνωρίζεις, οι τούρκοι αξιωματικοί μαθαίνουν στο σχολειό τους, ότι η Ελλάδα είναι Πελοπόννησος, Στερεά & Κυκλάδες. Αυτά που ήταν σύνορα επί Καποδίστρια.

Πρώτη φορά το ακούω , καλά που το ανέφερες ! Εχω παράπονο απ'τον πατέρα και τον αδελφό μου ότι ποτέ δε μου μιλήσανε για πολιτικά ή ιστορία !
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.661
Like
20.403
Πόντοι
5.006
Πλέον εξετάζεται το ενδεχόμενο να μην επιτραπεί στην ΧΑ να συμμετάσχει στις επόμενες εκλογές.

Αν το γλυτώσει, θα οφείλεται στην άμεση αντίδραση Μιχαλολιάκου να τον διαγράψει και να δηλώσει ότι αυτά δεν αποτελούν επίσημη θέση της ΧΑ.

Όσο για την έσχατη προδοσία, από ψάξιμο στο ίντερνετ, το άρθρο 134 του ποινικού κώδικα είναι σαφέστατο. Ο Μπάρμπας κινδυνεύει με ισόβια.

Το θέμα είναι όμως ότι, για ποινικά αδικήματα βουλευτών, θα πρέπει να υπαρξει πρόταση 30 βουλευτων για συγκροτηση ειδικής επιτροπής η οποία πρόταση πρέπει να γίνει δεκτή από 151 βουλευτες και στη συνέχεια η επιτροπή αυτή αφού εξετάσει το θεμα θα υποβάλει το πόρισμα της στην ολομέλεια όπου θα χρειαστουν πάλι 151 βουλευτές να αποφασίσουν εάν θα ασκηθεί τελικά ποινική δίωξη.

Νομίζω όμως ότι είναι αποφασισμένοι στο ΣΥΡΙΖΑ να το προχωρήσουν το θέμα διότι, εκτός των άλλων, τους βολεύει και πολιτικά.

Για εσχατη προδοσια δεν χρειαζεται αδεια της βουλης για την ποινικη διωξη...
Νταξει βεβαια η κατηγορια για εσχατη προδοσια για το χρυσαυγουλο ειναι λιγο αστεια αφου δεν προκυπτει απο πουθενα..
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Νομίζω η σαλαμοποίηση της ψευτο-Ελλάδας είναι θέμα χρόνου και ίσως να συμφέρει όσους ντόπιους έχουμε απομείνει . Αν τα σύνορα κρατηθούν ως έχει είμαστε στο έλεος του Τσαμουριανού , και του φανατισμένου-Ισραέλι που έμαθε να πατάει επί πτωμάτων ! Η αστυνομία δε μπορεί να σε προστατέψει -πρέπει να έχεις εκπαιδευση πράκτορα μυστικών υπηρεσιών για να μπορέσεις ν'ανταπεξέλθεις !

εσείς οι νεοελληνίδες, ψηφίσατε Γιωργάκη, γιατί λέει ήταν πιο όμορφος, ψηφίσατε κατόπιν Συριζα, Τσίπρες και Βαρουφάκηδες, για τον ίδιο λόγο, ακριβώς.
Και μετά μπαίνετε στα φόρα, στα φεισμπουκια και σε όλα τα μκοινων. δικτύωσης
και μάς το παίζετε εθνικίστριες και πατριώτισσες,
και διαρυγνύετε τα ιμάτια σας,
για κάθε Μακεδονία και Θράκη, που πωλείται , για το Αιγαίο, για το ένα, για το άλλο .
Σάς φταίνε δε, οι 'Εβραίοι', οι Αμερικάνοι, οι Ευρωπαίοι κλπ ....

Δεν πάτε να πλύνετε κανα πιάτο λέω εγώ που έχετε και πολιτική άποψη.

Κανονικά, δεν θα έπρεπε να ψηφίζετε, παρά μόνον αν υπηρετείτε έστω και για λίγους μήνες στον ελληνικό στρατό . όπως στο Ισραήλ .
 

tergo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2018
Μηνύματα
62
Κριτικές
10
Like
338
Πόντοι
290
Τα χρυσβγουλα για αυτο το λογο διατηρηθηκαν και δημιουργηθηκαν απο το συστημα. Επρεπε καπως να διαχειριστει η ψηφος των ηλιθιων. Τωρα ολοι μιλαμε για τον μουστακαλη που εγεινε κοτα, για το μακεδονικο και για το ποδοσφαιρο. Κανενας δε μιλα για το νομοσχεδιο


Κάνε μια λίστα με ποιο θεωρείται σημαντικότερο θέμα να ασχολείται ο κόσμος.

Απο οτι κατάλαβα θεωρείται σημαντικότερο το νομοσχέδιο (διευκρίνισε) απο το μακεδονικό;
 

Επισκέπτης
s/milfakias, όταν κάνεις κογιότ, πάτα και το ρημάδι μπακσπέης για να επιστήσεις την προσοχή των αναγνωστών στο κείμενο που θες :grin:
Το θέμα δεν είναι δεν είναι να παινέψουμε την Μεσσηνία τη Μάνη και γενικά την Πελοπόννησο άσχετα από που ξεκίνησε η επανάσταση, είτε από που ήταν ο τελευταίος Αυτοκράτορας (Μυστράς μεριά) αλλά να δούμε αν μπορούμε συλλογικά ΝΑ ΜΙΜΗΘΟΥΜΕ τους προγόνους. Και η Κρήτη έδωσε ηρωικές μάχες το 1941, έστειλε τάγμα καταδρομών στην ματωμένη Κύπρο κλπ κλπ....
Αν η Μιχαλη' ειδα δεν έκανε τέτοιο σχόλιο, δεν θα έμπαινα στον κόπο.



Μιχαλη' ειδα, 2 αδέλφια μου ήταν αξιωματικοί και μου το είπαν αυτό. Κι αν δεν απατώμαι οι τουρκαλάδες μαθαίνουν και Ελληνικά. Νομίζεις ότι είναι τυχαία η έκφραση Έλληνα στρατιώτη & τούρκο αξιωματικό
Όσο για την Ιστορία που λες ότι δεν διδάχθηκες θα σου πω μια φράση ενός 90χρονου που είχε "πολεμήσει" το 1946-49......
Άστα αυτά ξέχασέ τα..........
Γιατί????
Τι να σου γράψω???
Για περιστατικά που μητέρα κάλεσε τους γιους της να δειπνήσουν και το άλλο πρωί είδε τον έναν σφαγμένο???
Εσείς έχετε ακούσει μόνο για το Μελιγαλά........
Άστο γιατί αν ήσουνα εδώ και τα έβλεπες μπορεί να είχες και εφιάλτες αργότερα.
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Η Χρύση Αυγή σε συνεργασία με τον ΣΥΡΙΖΑ και άλλαξε την ατζέντα αντί να μιλάμε για το Σκοπιανό μιλάμε για τον χρήσιμο βλάκα Μπαρμπαρούση.
Το αποτέλεσμα και η ουσία μετράει !!!
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.647
Πόντοι
5.506
παιχτο χ ημιχρονο διπλο τελικο
 

Επισκέπτης
Συμφωνα με τον τιτανοτεράστιο χιο ετρεχε με υπερβολικη ταχυτητα στην γεφυρα πηγαινοντας για πελλοπονησο.


Ρε συ , τι μας μπερδεύεις ;;;Οδηγούσε στην Αθηνών Κορίνθου και έστριψε προς τα πάνω , από Ρίο πήγε Αντίρριο !

 

Επισκέπτης
εσείς οι νεοελληνίδες, ψηφίσατε Γιωργάκη, γιατί λέει ήταν πιο όμορφος, ψηφίσατε κατόπιν Συριζα, Τσίπρες και Βαρουφάκηδες, για τον ίδιο λόγο, ακριβώς.
Και μετά μπαίνετε στα φόρα, στα φεισμπουκια και σε όλα τα μκοινων. δικτύωσης
και μάς το παίζετε εθνικίστριες και πατριώτισσες,
και διαρυγνύετε τα ιμάτια σας,
για κάθε Μακεδονία και Θράκη, που πωλείται , για το Αιγαίο, για το ένα, για το άλλο .
Σάς φταίνε δε, οι 'Εβραίοι', οι Αμερικάνοι, οι Ευρωπαίοι κλπ ....

Δεν πάτε να πλύνετε κανα πιάτο λέω εγώ που έχετε και πολιτική άποψη.

Κανονικά, δεν θα έπρεπε να ψηφίζετε, παρά μόνον αν υπηρετείτε έστω και για λίγους μήνες στον ελληνικό στρατό . όπως στο Ισραήλ .

Βλέπεις καμιά μαλακισμένη από δαύτες να γράφουνε εδώ ;;;;;;;;; Εμένα τι μου τα λες ;;;;
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Για εσχατη προδοσια δεν χρειαζεται αδεια της βουλης για την ποινικη διωξη...
Νταξει βεβαια η κατηγορια για εσχατη προδοσια για το χρυσαυγουλο ειναι λιγο αστεια αφου δεν προκυπτει απο πουθενα..
Εχεις δικιο. Η βουλευτική ασυλία μπορεί να μην τον καλύπτει...

Διάβασα ότι ανακάλεσε...
 

Επισκέπτης
s/milfakias, όταν κάνεις κογιότ, πάτα και το ρημάδι μπακσπέης για να επιστήσεις την προσοχή των αναγνωστών στο κείμενο που θες :grin:
Το θέμα δεν είναι δεν είναι να παινέψουμε την Μεσσηνία τη Μάνη και γενικά την Πελοπόννησο άσχετα από που ξεκίνησε η επανάσταση, είτε από που ήταν ο τελευταίος Αυτοκράτορας (Μυστράς μεριά) αλλά να δούμε αν μπορούμε συλλογικά ΝΑ ΜΙΜΗΘΟΥΜΕ τους προγόνους. Και η Κρήτη έδωσε ηρωικές μάχες το 1941, έστειλε τάγμα καταδρομών στην ματωμένη Κύπρο κλπ κλπ....
Αν η Μιχαλη' ειδα δεν έκανε τέτοιο σχόλιο, δεν θα έμπαινα στον κόπο.



Μιχαλη' ειδα, 2 αδέλφια μου ήταν αξιωματικοί και μου το είπαν αυτό. Κι αν δεν απατώμαι οι τουρκαλάδες μαθαίνουν και Ελληνικά. Νομίζεις ότι είναι τυχαία η έκφραση Έλληνα στρατιώτη & τούρκο αξιωματικό
Όσο για την Ιστορία που λες ότι δεν διδάχθηκες θα σου πω μια φράση ενός 90χρονου που είχε "πολεμήσει" το 1946-49......
Άστα αυτά ξέχασέ τα..........
Γιατί????
Τι να σου γράψω???
Για περιστατικά που μητέρα κάλεσε τους γιους της να δειπνήσουν και το άλλο πρωί είδε τον έναν σφαγμένο???
Εσείς έχετε ακούσει μόνο για το Μελιγαλά........
Άστο γιατί αν ήσουνα εδώ και τα έβλεπες μπορεί να είχες και εφιάλτες αργότερα.

Απλά να σου πώ , ότι με το θάνατο του πατέρα μου έκανα ουσιαστικά εμφύλιο με τον αδελφό μου και τη μάνα μου ! Κάποιοι από τους ντόπιους τουρκοποιούνται κανονικά , από μια ηλικία κι έπειτα !
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.182
Κριτικές
3
Like
10.324
Πόντοι
3.506
Για εσχατη προδοσια δεν χρειαζεται αδεια της βουλης για την ποινικη διωξη...
Νταξει βεβαια η κατηγορια για εσχατη προδοσια για το χρυσαυγουλο ειναι λιγο αστεια αφου δεν προκυπτει απο πουθενα..

Δεν ειναι απαραιτητο να προκυπτει πραξη εσχατης προδοσιας.Υπαρχει και το αρθρο 135 του ΠΚ

"-Προπαρασκευαστικές πράξεις εσχάτης προδοσίας

1. Όποιος δημόσια ή με τη διάδοση εγγράφων, εικόνων ή παραστάσεων προκαλεί με πρόθεση ή προσπαθεί να διεγείρει άλλους στο να επιχειρήσουν πράξεις από εκείνες που αναφέρονται στο άρθρο 134 τιμωρείται με κάθειρξη."

Οποτε τουλαχιστον μια πενταρα χρονια,την εχει στο τσεπακι του ο Μπαρμπας...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.336
Κριτικές
16
Like
13.427
Πόντοι
5.577
Χωρα κωμωδια, εσχατη προδοσια για μια λεκτικη παπαρια και οχι γι αυτους που εκχωρησαν ολη τη δημοσια περιουσια σε ξενη χωρα  :jerking:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom