Νέα

Καζακστάν-Help

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ANDREAS69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 82
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
15 Νοε 2016
Μηνύματα
692
Like
0
Πόντοι
6
Πως ειναι η ζωη εκει στο Καζακσταν; Δυσκολη;
Πως να την φανταστω, σαν μια υποτονικη και απομακρυσμενη ρωσικη επαρχια;

καπως ετσι σε γενικες γραμμες οι ανθρωποι εκει ειναι πιο πρωτογονοι απο τους ρωσους στην επαρχια
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.723
Κριτικές
178
Like
39.230
Πόντοι
21.896

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
παππου παραξενε οτι αλλο χρειαστω για την κοπελια θα σε ρωτησω, ενταξει;
Ελπιζω να ριχνεις καμια ματια εδω στο νημα, να σε εχω στα μετοπισθεν για σαπορταρισμα!
 

MrRobot

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2015
Μηνύματα
198
Like
0
Πόντοι
1
Ενα 20% ειναι σλαβες-ρωσιδες το υπολοιπο τουρκασιατικα-ταταρικα -ουζμπεκικα φυλλα κυριως μουσουλμανες 70%..μιλανε καζακικα μετα τουρκικα κ λιγο ρωσικα ..να φυγει μια καλη απο αστανα που ειναι το νεο ντουμπαι της ασιας να παει στην αθηνα τι να κανει .. :huh: για μπιζνες παντως ειναι καλα !!!
 
Εγγρ.
15 Νοε 2016
Μηνύματα
692
Like
0
Πόντοι
6
Ενα 20% ειναι σλαβες-ρωσιδες το υπολοιπο τουρκασιατικα-ταταρικα -ουζμπεκικα φυλλα κυριως μουσουλμανες 70%..μιλανε καζακικα μετα τουρκικα κ λιγο ρωσικα ..να φυγει μια καλη απο αστανα που ειναι το νεο ντουμπαι της ασιας να παει στην αθηνα τι να κανει .. :huh: για μπιζνες παντως ειναι καλα !!!

απο αστανα οχι, αλλα απο επαρχια του καζακσταν με τα μπουνια θελουν να ερθουν ελλαδα 
 

MrRobot

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2015
Μηνύματα
198
Like
0
Πόντοι
1
οκ  :hi: αλλα γιατι να μην θελουν να πανε αστανα ή τουρκια? παντως οι τουρκοι παιζουν μπαλα εκει και οι ξενοι expats και ρωσοι κυκλοφορει χρημα και θεωρητικα σκουπιζουν τις καλες επαρχιας..εγω δεν το ξερω το μερος για γκομενες αλλα το σκεφτομαι μαζι με αζερμπαιτζαν για επαγγελματικους σκοπους
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Εγω αυτη που λεω, ειναι χριστιανη, μιλα ρωσικα, και ειναι απο Almaty.
 
Εγγρ.
15 Νοε 2016
Μηνύματα
692
Like
0
Πόντοι
6
οκ  :hi: αλλα γιατι να μην θελουν να πανε αστανα ή τουρκια? παντως οι τουρκοι παιζουν μπαλα εκει και οι ξενοι expats και ρωσοι κυκλοφορει χρημα και θεωρητικα σκουπιζουν τις καλες επαρχιας..εγω δεν το ξερω το μερος για γκομενες αλλα το σκεφτομαι μαζι με αζερμπαιτζαν για επαγγελματικους σκοπους

ναι παιζουν πολλοι τουρκοι εκει, απο τοτε που οι μπουνταλαδες οι τουρκοι μυριστηκαν μουνι στα πρωην σοβιετικης ενωσης κρατη γεμισε ο τοπος απο δαυτους  
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
αν εβαζα κατα την αποψη μου εναν πηχη χρηματικο για τις γυναικες τις πρωην σοβιετικης ενωσης με ποσα χρηματα μηνιαιο  μισθο καποιος ελληνας μπορει να κρατησει μια γυναικα για γαμο ή σοβαρη σχεση εδω στην ελλαδα θα ελεγα παντα κατα την αποψη μου

700-800 ευρω για γυναικες απο καζακσταν


:hi:


Αρα τα νεα ειναι πολυ καλα, αφου μιλαμε για ολιγαρκεις κoπελες που αρκουνται και ειναι ευτυχισμενες με τα απολυτως βασικά, σωστά;
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Θα θελα μια μικρη τυπικη περιγραφη, τι είδους γυναικες συνηθως ειναι, και δεν μιλω για βιζιτουδες, αλλα κοπελες καθημερινες της 'διπλανης πορτας'.

Επισης θα ηθελα να ξερω ποσο τυχον εχει εισχωρησει εκει ο φεμινισμος και οι λοιπες δυτικες μλκιες, και αν ο αντρας ειναι ο αρχηγος γενικα και η γυναικα στον δευτερο ρολο μες σε ενα ζευγαρι. Ποιες ειναι οι τοπικες αξιες σε αυτα τα θεματα δηλαδη.
oxi ki allo karboyno cool.... :helpplea:
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
587
Like
421
Πόντοι
26
ναι παιζουν πολλοι τουρκοι εκει, απο τοτε που οι μπουνταλαδες οι τουρκοι μυριστηκαν μουνι στα πρωην σοβιετικης ενωσης κρατη γεμισε ο τοπος απο δαυτους 
:2funny:
Ποτε εμφανιστηκανε.?την τελευταια δεκαπενταετια.?Φιλε εχουνε μαζεψει πολλες σλαβες γι αυτο ρωταω!
Ενας φιλος εψαχνε εισητηρια και πληροφοριες για κυργυσταν και εγραφε καπου οτι εχει αρκετους επισκεπτες από τουρκια. Δευτερη είναι και δεν θυμαμαι πιοι ηταν πρωτη. 
Εγω γελαω μαζι τους :2funny:..
Κανουνε ένα χρονο ολοκληρο οικονομιες για να πανε το καλοκαιρι να γαμησουνε κιεβο.
Εχει αλλους που κανουνε δανειο.
Ενας αλλος πηγε με το τροχοσπιτο του στο κιεβο και εκατσε εκει. 
Παντρεύονται και κανουνε παιδια με μπαρόβιες.
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
587
Like
421
Πόντοι
26
ναι παιζουν πολλοι τουρκοι εκει, απο τοτε που οι μπουνταλαδες οι τουρκοι μυριστηκαν μουνι στα πρωην σοβιετικης ενωσης κρατη γεμισε ο τοπος απο δαυτους 
Αυτά ανηκουν στο παρελθον.Τωρα ετσι όπως είναι η οικονομια τους θα βλέπουνε το κιεβο,την αστανα, το μινσκ, το κισινοφ από φωτογραφιες. Αλλα αυτους τους εχω ικανους να πανε να ψηνουνε καστανα εξω στο δρομο για να βλέπουνε τις  γκομενες να περνανε από διπλα τους.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Δηλαδη, το καζακσταν εχει πλεον αναπτυξη,
και οι κοπελες εκει, δεν θελουν να ερθουν Ελλαδα;
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.942
Πόντοι
3.346

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.942
Πόντοι
3.346

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom