Νέα

Καύση Νεκρών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tomito
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 238
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
μην ειστε χαζοι. Μὴ λὲτε ψέματα (μᾶς ἀκούει ὁ Ὕψιστος)
για καντε χου...... καπνιζετε;
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Αυτό τύπε
μην ειστε χαζοι. Μὴ λὲτε ψέματα (μᾶς ἀκούει ὁ Ὕψιστος)
για καντε χου...... καπνιζετε;
:2funny:

Αυτό τύπε είναι από την περίφημη ταινία του Αλευρά;

Θυμάμαι όταν μπήκε φρικαρισμένη η φιλόλογος στην τάξη την επόμενη μέρα μετά το κόψιμο της ταινίας.

"Αίσχος!" φώναζε, "οι ξεδιάντροποι, οι άθεοι, οι αναρχικοί!!!" :2funny:
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Αυτό τύπε
:2funny:

Αυτό τύπε είναι από την περίφημη ταινία του Αλευρά;

Θυμάμαι όταν μπήκε φρικαρισμένη η φιλόλογος στην τάξη την επόμενη μέρα μετά το κόψιμο της ταινίας.

"Αίσχος!" φώναζε, "οι ξεδιάντροποι, οι άθεοι, οι αναρχικοί!!!" :2funny:
ραντομ το ειχες δει αυτο live? νομιζουν στο bou οτι τα εχουν δει ολα..... κατι τυπακια.......
κοψιμο διακοπη απο την "χούντα" του πασοκ........
στην αρχικη σκηνη ο αλευράς βύζαινε κατι τεραστια βυζια ενω τον ειχαν ντυμενο σαν μωρακι......
μιλαμε για πολυ γέλιο........
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Όχι, δεν το είδα live δυστυχώς.

Περιγράφω την αντίδραση της φιλόλογου την άλλη μέρα. :2funny:
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Αυτό τύπε
:2funny:

Αυτό τύπε είναι από την περίφημη ταινία του Αλευρά;

Θυμάμαι όταν μπήκε φρικαρισμένη η φιλόλογος στην τάξη την επόμενη μέρα μετά το κόψιμο της ταινίας.

"Αίσχος!" φώναζε, "οι ξεδιάντροποι, οι άθεοι, οι αναρχικοί!!!" :2funny:
οχι ρε οχι ρε οχι ρε τι ειναι αυτο και εσυ προσφωνεις "τύπε"; που τα μαθατε αυτα τα τυπε ρεεεεε ; ποια καταρα σας δερνει να γραφετε σαν ρομποτ; σας εχουν κοψει τα επιδοματα; σας εχει κατουρήσει χελώνα; σας προγραμμάτισαν την γραφή; σας έκαναν εμβόλιο;
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
:2funny:

Αφού έτσι μιλάνε όλοι! Εγώ θα έμενα στην απέξω; :2funny:
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.079
Κριτικές
10
Like
5.382
Πόντοι
2.816
οχι ρε οχι ρε οχι ρε τι ειναι αυτο και εσυ προσφωνεις "τύπε"; που τα μαθατε αυτα τα τυπε ρεεεεε ; ποια καταρα σας δερνει να γραφετε σαν ρομποτ; σας εχουν κοψει τα επιδοματα; σας εχει κατουρήσει χελώνα; σας προγραμμάτισαν την γραφή; σας έκαναν εμβόλιο;
Τύπε προσβάλεις τα χρηστά ήθη του βου.κομ αν δεν το έχεις καταλάβει..
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Τύπε προσβάλεις τα χρηστά ήθη του βου.κομ αν δεν το έχεις καταλάβει..
σαν στρουμφακια να λεμε ο ενας τον αλλο τυπουλη τι κανεις τυπε, τυπε εισαι εδώ; γινετε άντρες ρε άντρες σφίξτε τον κωλο!
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.079
Κριτικές
10
Like
5.382
Πόντοι
2.816
σαν στρουμφακια να λεμε ο ενας τον αλλο τυπουλη τι κανεις τυπε, τυπε εισαι εδώ; γινετε άντρες ρε άντρες σφίξτε τον κωλο!
Τρίζουν τα κόκαλα του απόλυτου
 

pidixtarasnick

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
50
Like
49
Πόντοι
0
Και γιατί όχι θαλάσσια ταφή;
Γιατί ταφή κάπου συγκεκριμένα; Αν δηλαδή έχω δικό μου ένα χωράφι 10 στρέμματα και θέλω να ταφώ εκεί στην μέση του πουθενά, χωρίς να ενοχλώ κανέναν γείτονα γιατί να μην μπορώ να το κάνω;
Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα μια θαλάσσια ταφή, να βυθιστώ σε ένα τεράστιο βάθος και να μην με ξαναενοχλήσει ποτέ κανείς, ούτε με καύσεις, ούτε με εκταφές και παπαριές.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
805
Like
1.333
Πόντοι
206
Εγώ δε θα το δεχόμουν με τίποτα για τον εαυτό μου αλλά είναι γελοίο όποιος θέλει να καίγεται να πηγαίνει στη Βουλγαρία. Απλά όταν γράφεις τη διαθήκη σου θα πρέπει να δηλώνεις άμα θέλεις να καείς η να ταφείς.
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
657
Like
1.369
Πόντοι
206
Δεκτόν...όμως το τι θα κάνεις στα στέρνα σου σε κατατάσσει στους κόλπους των Χριστιανών η των υβριστων της χριστιανικής πίστης και κάθε μορφής ζωής.
τι θα πεί "καλος χριστιανός " ποτέ μου δεν το κατάλαβα να πω την αλήθεια. και το στερνά μου είναι μόνο; η υπόλοιπη ζωη δεν μετράει. από το αν θα δεχθώ να ταφώ σε κάσα, ή αν θα με κάψουν κρίνεται η πίστη μου; γινεται η κηδεία αντε να πάνε στο μνήμα μέχρι τα 40 μετά μενει μόνο του και μαυριζει. δεν μιλάμε για το μάρμαρο τελείως κρυο υλικο. να πώ την αλήθεια όλη η διαδικασία της κηδέιας , ολο αυτό το χρηματικό "πανηγύρι" μονο πίστη δεν εκφράζει. για τα μάτια του κόσμου ναι αλλά μέχρι εκει. το να θέλω απλά να αποτεφρωθω χωρίς καμία περιττη τελετή , δεν με κάνει υβριστή σε τίποτα.
 

Thanasaks

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2019
Μηνύματα
96
Like
106
Πόντοι
0
Από την στιγμή που επιστημονικά ειναι αποδεδειγμένο ότι όλα είναι εικονική πραγματικότητα και φτιαγμένα μόνο με τον ανθρώπινο νου...δεν υπάρχει ούτε ζωή ούτε θάνατος... τζάμπα γράφετε πως θέλετε να καταλήξετε το ίδιο θα είναι έτσι κι αλλιώς
Υπάρχει και η διάσταση της οικονομάς, γιατι να τα οικονομουν μονο το παπαδαριό ?
Πέραν τουτου όμως, ακόμη και για αυτό το θέμα παρόλο που ακουγεται λίγο ματαιόδοξο και ανούσιο, εεε γιατί να μην μπορουμε να αποφασήσουμε εμείς οι ίδιοι και να αποφασίζουν άλλοι ?
 

Thanasaks

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2019
Μηνύματα
96
Like
106
Πόντοι
0
Το αποτεφρωτηριο της Ριτσωνας(εκει και μονο εκει γινεται αποτεφρωση,αλλιως Βουλγαρια) δεν εχει τη μουντιλα του νεκροταφειου καταρχην,επισης δινεις κατι λιγα παραπανω και μπορουν να βαλουν τη τεφρα στον κηπο ενθυμησης που εχει λουλουδια και δεντρα.Χωρις λεπτομερειες,ειχα παει πριν λιγους μηνες στο χωρο.
Προσωπικά δεν το έχω ψάξει, αλλα φιλικό μου προσωπο μου μετέφερε ότι για εμας στην Βόρεια Ελλαδα πιο πολυ συμφέρει (οικονομικά) η Βουλγαρία.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Θα σας γραψω εγω τώρα γιατι θελω να κάψω μερικούς ζωντανούς.
Πάνω στην φρικη και την στεναχωρια του θανατου ο αδερφος μου σε μια μετρια επαρχιακη πόλη αντιμετωπισε τα παρακατω πραγματικα αληθινα γεγονοτα.
Πεθαινει ο πεθερος του, στα παρακατω περιστατικα ήμουν και εγω παρον γιατι πήγα να του συμπαρασταθώ,
η πονηροι παπαδες λοιπον διατηρουν ένα μόνο κοιμητήριο σε αυτή την πόλη με αποτέλεσμα οι νεκροι να τσακωνονται που θα κοιμηθουν καθε βράδυ...... Και αρχιζουν τα τρελα, τι θέλετε κύριε; έναν τάφο για τον πεθερο. ξέρετε υπάρχει έλλειψη κανονικά έχει 8 κατοσταρικα ο ταφος θα σας κάνουμε μια τιμή 550 ευρώ...... και πάνω που κλαιγοταν η νυφη μας που θα θαψουμε τον μπαμπα, τι μας βρήκε; πλέρωσε 550.... και πλέρωσε και 100 ευρώ το "βύσμα" τον επιτροπο που λύνει και δενει στην ενορια......
Καπακι τον ιδιο χρονο αποφασίζει και πεθαίνει η πεθερά..... αλλα η ζήτηση είχε αυξηθεί.... 600 ευρώ.....

Να κατανοησετε όσοι δεν ξέρετε τι ακριβως παιζει. Οι ενοριες διακοι αρχιδιακοι παπαδαριο αρχιδομανδριτες δημαρχοι συμβουλοι ολοι μαζι δημιουργούν τεχνητή ζήτηση. Δεν φτιαχνουν νέα κοιμητήρια ή να κανουν επεκτάσεις στα παλιά, μόνο και μόνο να διατηρείται η αξία των τάφων. να αισθανεται ο κοσμος ότι δεν υπάρχουν τάφοι να πλερώνει να λαδωνει να θαψει τους νεκρούς του. Εννοειται πληρωνεις ΞΑΝΑ και τον επομενο χρόνο. εχεις δικαιωμα δυο χρόνια και μετα ο ταφος ξαναπαει για πώληση..... και ας μην έχει λιωσει ο νεκρός απο τις πολλές αμαρτιες του......

Αυτα που σας γράφω θα τα αντιμετωπισετε μια μέρα και θα έρθετε να μου τα πείτε να το ξερετε κανεις δεν προκειται να γλυτώσει απο αυτή την διαδικασια.....

τώρα άρχισαν και σε κατι κουτσουχώρια έχουν στείλει οι δημαρχαίοι φωτογραφους να φωτογραφισουν τους ταφους να παρουν ενοικιο απο κατι χωριουδάκια που οι δημαρχαιοι δεν έχουν πατήσει ποτέ.....

Χρειάζεται μεγάλη πουτσα να πέσει αλλά οι καημενοι οι συγγενεις πλερώνουν το χώμα λες και ειναι διαμερισμα.
αυτα συμβαινουν κύριοι και ειτε ειστε μικροι θα θαψετε τους γονεις και θα πληρωσετε ή ακομα χειροτερα.... λεφτα για διαμονη στον άλλο κοσμο......
 
Τελευταία τροποποίηση:

Mr Spock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2011
Μηνύματα
181
Κριτικές
9
Like
609
Πόντοι
301
Προσωπικά δεν το έχω ψάξει, αλλα φιλικό μου προσωπο μου μετέφερε ότι για εμας στην Βόρεια Ελλαδα πιο πολυ συμφέρει (οικονομικά) η Βουλγαρία.
Το έχω ακούσει και εγώ αυτό
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.394
Κριτικές
16
Like
13.564
Πόντοι
5.577
Θα σας γραψω εγω τώρα γιατι θελω να κάψω μερικούς ζωντανούς.
Πάνω στην φρικη και την στεναχωρια του θανατου ο αδερφος μου σε μια μετρια επαρχιακη πόλη αντιμετωπισε τα παρακατω πραγματικα αληθινα γεγονοτα.
Πεθαινει ο πεθερος του, στα παρακατω περιστατικα ήμουν και εγω παρον γιατι πήγα να του συμπαρασταθώ,
η πονηροι παπαδες λοιπον διατηρουν ένα μόνο κοιμητήριο σε αυτή την πόλη με αποτέλεσμα οι νεκροι να τσακωνονται που θα κοιμηθουν καθε βράδυ...... Και αρχιζουν τα τρελα, τι θέλετε κύριε; έναν τάφο για τον πεθερο. ξέρετε υπάρχει έλλειψη κανονικά έχει 8 κατοσταρικα ο ταφος θα σας κάνουμε μια τιμή 550 ευρώ...... και πάνω που κλαιγοταν η νυφη μας που θα θαψουμε τον μπαμπα, τι μας βρήκε; πλέρωσε 550.... και πλέρωσε και 100 ευρώ το "βύσμα" τον επιτροπο που λύνει και δενει στην ενορια......
Καπακι τον ιδιο χρονο αποφασίζει και πεθαίνει η πεθερά..... αλλα η ζήτηση είχε αυξηθεί.... 600 ευρώ.....

Να κατανοησετε όσοι δεν ξέρετε τι ακριβως παιζει. Οι ενοριες διακοι αρχιδιακοι παπαδαριο αρχιδομανδριτες δημαρχοι συμβουλοι ολοι μαζι δημιουργούν τεχνητή ζήτηση. Δεν φτιαχνουν νέα κοιμητήρια ή να κανουν επεκτάσεις στα παλιά, μόνο και μόνο να διατηρείται η αξία των τάφων. να αισθανεται ο κοσμος ότι δεν υπάρχουν τάφοι να πλερώνει να λαδωνει να θαψει τους νεκρούς του. Εννοειται πληρωνεις ΞΑΝΑ και τον επομενο χρόνο. εχεις δικαιωμα δυο χρόνια και μετα ο ταφος ξαναπαει για πώληση..... και ας μην έχει λιωσει ο νεκρός απο τις πολλές αμαρτιες του......

Αυτα που σας γράφω θα τα αντιμετωπισετε μια μέρα και θα έρθετε να μου τα πείτε να το ξερετε κανεις δεν προκειται να γλυτώσει απο αυτή την διαδικασια.....

τώρα άρχισαν και σε κατι κουτσουχώρια έχουν στείλει οι δημαρχαίοι φωτογραφους να φωτογραφισουν τους ταφους να παρουν ενοικιο απο κατι χωριουδάκια που οι δημαρχαιοι δεν έχουν πατήσει ποτέ.....

Χρειάζεται μεγάλη πουτσα να πέσει αλλά οι καημενοι οι συγγενεις πλερώνουν το χώμα λες και ειναι διαμερισμα.
αυτα συμβαινουν κύριοι και ειτε ειστε μικροι θα θαψετε τους γονεις και θα πληρωσετε ή ακομα χειροτερα.... λεφτα για διαμονη στον άλλο κοσμο......
τυπε εισαι σιγουρος οτι οι παππαδες κανουν κουμαντο? γιατι στην αθηνα τουλαχιστον ολη η μπισνα ελεγχεται απο τους δημους και σε ορισμενα κοιμητηρια, πρωτο, κηφισιας κλπ μιλαμε για μεγαλα ποσα που διακινουνται ειδικα στους οικογενειακους ταφους
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.079
Κριτικές
10
Like
5.382
Πόντοι
2.816
Στην Αθήνα παίζει να κάνει καμιά βδομάδα η κηδεία μέχρι να βρεθεί θέση..
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
τυπε εισαι σιγουρος οτι οι παππαδες κανουν κουμαντο? γιατι στην αθηνα τουλαχιστον ολη η μπισνα ελεγχεται απο τους δημους και σε ορισμενα κοιμητηρια, πρωτο, κηφισιας κλπ μιλαμε για μεγαλα ποσα που διακινουνται ειδικα στους οικογενειακους ταφους
ξερω και εγω; εκει που πλερωσαμε εμεις πήρε και ο επιτροπος φακελακι...... και ενας παπας που ήρθε να συληπηθει πρεπει να ήταν στο κολπο..... εχει πολύ ψωμι το θέμα.....
 

Thanasaks

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2019
Μηνύματα
96
Like
106
Πόντοι
0
τυπε εισαι σιγουρος οτι οι παππαδες κανουν κουμαντο? γιατι στην αθηνα τουλαχιστον ολη η μπισνα ελεγχεται απο τους δημους και σε ορισμενα κοιμητηρια, πρωτο, κηφισιας κλπ μιλαμε για μεγαλα ποσα που διακινουνται ειδικα στους οικογενειακους ταφους
Σίγα και να μην δεν έχουν θέση στο φαγοπότι το παπαδαριό, ο ορισμός του κυφηνα δηλαδή.
Αλλά ακόμη και καθαροί να είναι, ποσο καθαρός είναι κάποιος αν γνωρίζει λογο ιδιοτητας (για φαγοπότια) και δεν τα καταγγέλει, και ακομη περισσότερο αν αυτος ειναι άνθρωπος του θεού και νοιαζεται για το ποιμνιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom