Νέα

καμενες "διαφημισεις" βιγκαν στο μετρο της αθηνας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kachaplias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 166
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
Ναι, σύμφωνα με τον κατάλογο του Μουρμούρα (!!!!!!!) το αρνί έχει 3 μονάδες Β12, ενώ η πατάτα έχει 20!!!!! Δηλαδή οι πατάτες έχουν εξαπλάσια ποσότητα από το αρνί!!! Όχι, δεν το πιστεύω. Ποιος είναι ο Μουρμούρας; δώσε λινκ, για να γνωρίζω ποιος το ισχυρίζεται  

Άκυρο. Ο ΜΟυρμούρας είναι φυσικός. Αν ήταν γιατρός το συζητούσαμε
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.631
Like
1.896
Πόντοι
216
Ναι, σύμφωνα με τον κατάλογο του Μουρμούρα (!!!!!!!) το αρνί έχει 3 μονάδες Β12, ενώ η πατάτα έχει 20!!!!! Δηλαδή οι πατάτες έχουν εξαπλάσια ποσότητα από το αρνί!!! Όχι, δεν το πιστεύω. Ποιος είναι ο Μουρμούρας; δώσε λινκ, για να γνωρίζω ποιος το ισχυρίζεται  

πάρε άλλο


 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
παμφαγο είναι ο άνθρωπος, αλλά αυτό σημαίνει οτι μπορεί να φάει τα πάντα,όχι οτι πρέπει να τρώει τα πάντα, ειδικά τη σημερινή εποχή που υπάρχουν ένα εκατομμύριο τροφές,παλιά είχε ελάχιστες επιλογές ο άνθρωπος και γι αυτό είχε κυνόδοντες για να μπορεί να τρώει κρέας,ακόμη εξελίσσεται όμως και μπορεί στο μέλλον να τους χάσει όπως τους φρονιμήτες
και μπορει να χασει τους τραπεζιτες και να τρωει μονο μπριζολες και να γινει τελειως σαρκοφαγο.

αυτην την στιγμη ΔΕΝ ειμαστε φυτοφαγοι, δεν ειναι ευκολο να εχει σωστη ισοροπημενη διατροφη τρωγοντας μονο φυτα οποτε οι φυτοφαγοι απλα εχουν αδικο.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τί λές ρέ "μπούδρα καραβάγκο;"! Όλα τά ζώα βασανίζονται ή εκείνα τών μεγάλων βιομηχανιών; Τά γίδια τού φίλου μου πού βόσκουν ελεύθερα στό βουνό όλη μέρα ή τά κοτόπουλα που βόσκουν μέσα στό χωριό, όπου θέλουν; Σοβαρολογείς; Νά σέ παίρνω στά σοβαρά; ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΦΑΡΜΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ, ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΟΠΟΥ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΖΩΑ; ΥΠΑΡΧΟΥΝ! ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΊ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΟ ΠΙΌ ΦΘΗΤΟ.  
τι λες ρε?
σοβαρα?
με αναισθητικο τα εσφαζαν οι παπουδες μας?
εγω και κοτες εχω σφαξει και αρνι.
όπως και ψαρια που εχω ψαρεψει σπαρταρουσαν τα καημενα.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟς ΛΟΓΟς ΝΑ ΤΑ ΛΥΠΗΘΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΛΙΩΝΑ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ Ή ΧΩΝΕΥΩ ΤΗΝ ΜΑΡΟΥΛΟΣΑΛΑΤΑ
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.054
Like
25.672
Πόντοι
5.506
πατατες με αρνι πολυ γαματο ομως  :wanker: :wanker:
και σιγουρα θα παρουμε και β12
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
παμφαγο είναι ο άνθρωπος, αλλά αυτό σημαίνει οτι μπορεί να φάει τα πάντα,όχι οτι πρέπει να τρώει τα πάντα, ειδικά τη σημερινή εποχή που υπάρχουν ένα εκατομμύριο τροφές,παλιά είχε ελάχιστες επιλογές ο άνθρωπος και γι αυτό είχε κυνόδοντες για να μπορεί να τρώει κρέας,ακόμη εξελίσσεται όμως και μπορεί στο μέλλον να τους χάσει όπως τους φρονιμήτες

Είναι αστείο να ισχυρίζεσαι ότι ο άνθρωπος που εξοντώνει συστηματικά εδώ και εκατομμύρια χρόνια κάθε μορφή ζωής που είναι στο περιβάλλον του, που έχει τόσο τρομακτική επιθετικότητα που κάνει πολέμους και γενοκτονίες ενάντια στο ίδιο του το είδος, που έχει εφεύρει σπορ τα οποία προσομοιάζουν με το κυνήγι, που μιλάει στη δουλειά του για στόχους, που συνεχίζει το κυνήγι ενώ μπορεί να αγοράσει κρέας από το Σούπερ Μάρκετ, που διασκεδάζει βλέποντας Ταυρομαχίες, κοκορομαχίες, κυνομαχίες, που προτιμάει να βλέπει ταινίες δράσης, είναι ον με ψυχοσύνθεση όμοια με του προβάτου ή με του ζαρκαδιού. Μα τόσο άκακος!!!
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.054
Like
25.672
Πόντοι
5.506
η πιτσα ειναι σαρκοφαγο η φυτοφαγο ρε τυποι? :think: :think: :think:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.054
Like
25.672
Πόντοι
5.506
οι λουκουμαδες εχουν β12? :think: :think: :think:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656

Για κάποιο λόγο, δεν αναφέρει περιεκτικότητα. Ίσως να περιέχουν κάποια ίχνη, δεν είναι απίθανο. Αλλά οκ, δεν θα τα χαλάσουμε. Συνέχισε να τρως τις πατάτες σου και τα μανιτάρια. Δεν πήγα σε χορτοφαγικό γεγονός να τους πείσω να τρώνε κρέας. Οι χορτοφάγοι έρχονται και προσπαθούν να μας εμποδίσουν να τρώμε κρέας
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.631
Like
1.896
Πόντοι
216
Είναι αστείο να ισχυρίζεσαι ότι ο άνθρωπος που εξοντώνει συστηματικά εδώ και εκατομμύρια χρόνια κάθε μορφή ζωής που είναι στο περιβάλλον του, που έχει τόσο τρομακτική επιθετικότητα που κάνει πολέμους και γενοκτονίες ενάντια στο ίδιο του το είδος, που έχει εφεύρει σπορ τα οποία προσομοιάζουν με το κυνήγι, που μιλάει στη δουλειά του για στόχους, που συνεχίζει το κυνήγι ενώ μπορεί να αγοράσει κρέας από το Σούπερ Μάρκετ, που διασκεδάζει βλέποντας Ταυρομαχίες, κοκορομαχίες, κυνομαχίες, που προτιμάει να βλέπει ταινίες δράσης, είναι ον με ψυχοσύνθεση όμοια με του προβάτου ή με του ζαρκαδιού. Μα τόσο άκακος!!!


Μα αυτό ακριβώς λέω, όπως και οι vegans φαντάζομαι, οτι ο άνθρωπος κάνει όλο αυτό το κακό στα ζώα εξαιτίας της ψυχοσύνθεσής του για βία και αίμα, όχι επειδή είναι παμφάγο ή πρέπει να τρώει κρέας για να παίρνει β12
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
Τί λές ρέ "μπούδρα καραβάγκο;"! Όλα τά ζώα βασανίζονται ή εκείνα τών μεγάλων βιομηχανιών; Τά γίδια τού φίλου μου πού βόσκουν ελεύθερα στό βουνό όλη μέρα ή τά κοτόπουλα που βόσκουν μέσα στό χωριό, όπου θέλουν; Σοβαρολογείς; Νά σέ παίρνω στά σοβαρά; ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΦΑΡΜΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ, ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΟΠΟΥ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΖΩΑ; ΥΠΑΡΧΟΥΝ! ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΊ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΟ ΠΙΌ ΦΘΗΤΟ.  

Αν είχα κι εγώ φίλο με γίδια ή κοτόπουλα, πραγματικά από αυτόν θα αγόραζα κρέας, γαλακτοκομικά και αυγά, αφού θα ήμουν σίγουρος ότι θα ήταν καλύτερης ποιότητας. Δεν έχω όμως κάποιο γνωστό. Για το λόγο αυτό πηγαίνω σούπερ μάρκετ και χασάπη
 
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.511
Like
13.466
Πόντοι
3.656
Μα αυτό ακριβώς λέω, όπως και οι vegans φαντάζομαι, οτι ο άνθρωπος κάνει όλο αυτό το κακό στα ζώα εξαιτίας της ψυχοσύνθεσής του για βία και αίμα, όχι επειδή είναι παμφάγο ή πρέπει να τρώει κρέας για να παίρνει β12


Αυτή η ψυχοσύνθεση για βία, είναι ακριβώς που αποδεικνύει ότι είμαστε κυνηγοί. Δεν θα ήταν δυνατόν να έχουμε αυτή την τρομερή επιθετικότητα ενώ ταυτόχρονα είμαστε άκακα χορτοφάγα. Και γι αυτό καταφέραμε και τα βγάλαμε πέρα με τον μαχαιρόδοντα, του οποίου οι κυνόδοντες είχαν μήκος 20 πόντους, χρησιμοποιώντας πέτρινα τσεκούρια. Για αυτό και εξοντώσαμε τα μαμούθ που ζύγιζαν 10 τόνους με μια λίθινη λόγχη. 
 

brujeria69

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.186
Κριτικές
34
Like
3.797
Πόντοι
2.846
Ρε φάτε κανά πιτόγυρο να συνέλθετε λίγο  :rockon: :rockon: :rockon:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.663
Like
20.413
Πόντοι
5.006
Άλλο νά τρώς τά ζώα καί άλλο τά προϊόντα τους. Κατά τά άλλα, δέν υπάρχει λόγος νά τρώμε ζώα. Τά θέματα υγείας, που θέτετε είναι εκ τού πονηρού. Δέν υπάρχουν.  
Και τι να τρωμε ρε μεγαλε?πετρες???γαμω την παναχαικη μου, γαμω..
 

thalasolikos37

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2017
Μηνύματα
386
Κριτικές
3
Like
755
Πόντοι
81
Το ποιο απίστευτο σε όλο αυτό με τους βηγκαν είναι ότι σαν φυλοζωοι έχουν όλοι σκυλάκια που τι τα ταΐζουν ;; πτώματα όπως λένε σε κονσέρβα  :cheesy: εκεί δεν είναι δολοφονία όμως εκεί επιτρέπεται  :think:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.663
Like
20.413
Πόντοι
5.006
Ρε φάτε κανά πιτόγυρο να συνέλθετε λίγο  :rockon: :rockon: :rockon:

Εγω παντως μολις καθαρισα 3 μπριζολες με πατατες τηγανιτες..και τις μπουκωσα και στην κετσαπ..σαν να ετρωγα αιμα ηταν...
Και επειδη ειμαι και τελειως σκληρος καργιολης ειχα παρει και 2 παραπανισιες μπριζολες απο το σουπερ μαρκετ και τις πεταξα στα σκουπιδια..ενω ηξερα οτι δεν θα τις ετρωγα, τις πηρα ετσι γιατι μπορω..
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.663
Like
20.413
Πόντοι
5.006
Το ποιο απίστευτο σε όλο αυτό με τους βηγκαν είναι ότι σαν φυλοζωοι έχουν όλοι σκυλάκια που τι τα ταΐζουν ;; πτώματα όπως λένε σε κονσέρβα  :cheesy: εκεί δεν είναι δολοφονία όμως εκεί επιτρέπεται  :think:
Τυπε δεν βγαινει ακρη με δαυτους..μιλαμε για ψυχασθενεις..εγω για αυτο τους δερνω οπου τους πετυχαινω (το ιδιο κανω και στους αλλους βλαμμενους : φεμινιστριες, κινηματα για την ισοτητα, κατι βλαμμενους μπουστηδες κτλ.)
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Κριτικές
34
Like
4.320
Πόντοι
7.195
Ότι θέλουν ας τρώνε οι βιγκαναίοι αλλά δεν έχουν το δικαίωμα ούτε να εισβάλλουν στο χώρο μου ούτε να βανδαλίζουν ούτε να βομβαρδίζουν με δρακουλιάρικες εικόνες ούτε να μοιράζουν υλικό σε παιδάκια ούτε ούτε
Το γαμημένο κράτος θα πρεπε να με προστατεύει από αυτά, αλλά τι να περιμένεις που κι αυτό μοστράρει σάπια πνευμόνια για να δυσφημεί το κάπνισμα ...
Λοιπόν αν οι βιγκαναίοι ακτιβίσουν (αυτοδικήσουν) δίπλα μου θα ακτιβίσω (αυτοδικήσω) και εγώ ...
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.297
Like
5.082
Πόντοι
1.406
:gay: :gay: :gay:

100801-e8.jpg

mqdefault.jpg
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Εγω παντως χθες εφαγα μια μοσχαρισια σπαλομπριζολα 450 γραμμαρια, μισοψημενη με το αιμα της. Δε γαμιουνται και οι βεγκαν. Και με φασολια-φακες έχει τυχει να βαρυστομαχιασω, με κρεας ποτέ.  Ειναι που δεν ειμαστε σαρκοφαγα φαινεται..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom